Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Angie trg είπε:

Καλησπέρα. Λοιπον κοριτσια μου...σας το λεω με ολη μου την ψυχη...οι ορμονες μου σε τιμες χαμηλης γονιμοτητας κ μετα απο αυτη τη μετρηση..ειμαι τελικα εγκυος! Με 3 μερες καθυστερηση κ χοριακη τη 2η μερα στις 1106 μοναδες. Ειμαι σιγουρη πως με βοηθησε το pregnacare his & her(ειναι θεραπεια 3 μηνων,το πηρα 2μιση) κ το inofert(το πηρα μολις ενα μηνα). Ρωτηστε τους γιατρους σας κ ξεκινηστε βιταμινες.Σας το λεω με ολη μου την ψυχη.

Μπράβο αγάπη μου πολύ χάρηκα σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!! ""

1 ώρα πρίν, giota@ είπε:

@elenakii22 μμμμ.... νόστιμο.... άντε με το καλό κορίτσι........ σου εύχομαι τέλεια αποτελέσματα.......:-)

@Μαρθα Κ αχ βρε Μαρθούλα μου...... όχι βρε κορίτσι μου.......τι είπαμε ότι είμαστε εδώ η μια για την άλλη......και επίσης είπαμε ότι δεν θα πέφτουμε στα πατώματα....... αφού ξέρεις πως και να είσαι ας πούμε για παράδειγμα είναι αρκετά νωρίς για να το κάνεις 5 μέρες πριν την περίοδο....... θα μπορούσε κάλλιστα να μην σου δείξει καν...... ξέρουμε ακριβώς την ωορρηξία και μπορείς να υπολογίσεις ακριβώς την περίοδο;;;;;;;;;;

@Angie trg μπράβο κορίτσι μου........ τέλεια νέα...... επιτέλους γίνεται η αρχή γιατί είχαμε μείνει λίγο στάσιμες...... χα χα χα...:roll:  Σου εύχομαι με το καλό μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μπουμπουκάκι να κρατήσεις σε 9 μήνες στην αγκαλιά σου....... μπράβο με το καλό γλυκιά μου......... συγχαρητήρια.........:-P

Ναι έχεις δίκιο κοριτσάκι μου βιαστικά πολύ όχι απλά δεν ξέρουμε αλλά δεν έχω και σταθερό κύκλο… εγώ θα ξανα κανω ενα την τρίτη και τότε θα δούνε… πάντως ήμουν όλο τον μήνα χαλαρή ρε γαμώτο κάι τώρα που πλησιάζουν οι μέρες λες και τρελάθηκα κάνω… 

πρίν από 33 λεπτά , andrianni είπε:

Μάρθα μου όλες το έχουμε περάσει κ σε καταλαβαίνουμε.εγώ το πέρναγα για 2 χρόνια κ δεν ξέρω αν θα ξανακυλήσω... να είσαι αισιόδοξη κ να σκέφτεσαι οτι θα γίνει αμεσα αλλα όχι να ψάχνεις συμπτώματα. Εγω τα εχω νιώσει όλα. Κ όταν μια φορά δεν ένιωσα πάλι πιστευα οτι τότε ήμουν.κοίτα κ η εγκυούλα που έμεινε σκεφτόταν θετικά.μάζεψε δυνάμεις κ εδω είμαστε.ελπίζουμε αλλά δε θα μας ρίξει.ελπίζω αυτό να είναι το καλύτερο καλοκαίρι μας!!!

Εγώ θα περιμένω να έρθει η μέρα της περιόδου και την αλλη μερα το πρωί θα κάνω άλλο ένα κάι βλέπουμε τότε… αλλά ναι έχεις δικιο δεν θέλει αγχος και είμαστε εδω μια για την. Άλλη όλα τα κορίτσια παλεύουμε για τον ίδιο λογο…. Μακάρι αυτό το καλοκαίρι να πάρουμε όλες χαρές από σποράκια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, Zouzoumama είπε:

Κορίτσια τι κάνετε?Δεν γράφω όμως σας διαβάζω συχνα!!Εγώ είμαι καλά!Διανύω τον 6 μήνα και αρχίζω σιγά σιγά και ετοιμάζω πραγματακια.

 

Πω τέλεια!!!με το καλό!

Κορίτσια τέτοια χαρά δεν το περίμενα! Χαίρομαι με τις εγκυμοσύνες κ με τις εγκυούλες! Να πάνε όλα καλά με όλα τα μωράκια κ να μεγαλώνουν με υγεία! Άντε κ στα δικά μας! Κ μετά απο μια τόσο ήσυχη μέρα όπως λέγατε νωρίτερα, η ανατροπή! Τελικά μπήκε καλά ο μήνας.

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις βιταμίνες; εμένα ο γιατρός ούτε φολικό δε μου έχει δώσει γιατί τρώω λαχανικά όπως μου είπε.Εγώ όμως έπινα κ έχω ένα μήνα που ξεκίνησα μόνη μου μαγνήσιο, inofert (δεν πίνω τώρα φολικό γιατί έχει μέσα το inofert), βιταμίνη d κ θέλω να πάρω κ εβιόλ. Πειράζει; είδα οτι δεν εχουν παρενέργειες κ είπα να βοηθήσω την κατάσταση!α! Ήπια κ σπιρουλίνα δυο μήνες. Πάντως νιώθω λίγο καλύτερα.Αλλά εδώ κ 2 μέρες που πίνω τα yasmin νιώθω μια ατονία...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , andrianni είπε:

Πω τέλεια!!!με το καλό!

Κορίτσια τέτοια χαρά δεν το περίμενα! Χαίρομαι με τις εγκυμοσύνες κ με τις εγκυούλες! Να πάνε όλα καλά με όλα τα μωράκια κ να μεγαλώνουν με υγεία! Άντε κ στα δικά μας! Κ μετά απο μια τόσο ήσυχη μέρα όπως λέγατε νωρίτερα, η ανατροπή! Τελικά μπήκε καλά ο μήνας.

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις βιταμίνες; εμένα ο γιατρός ούτε φολικό δε μου έχει δώσει γιατί τρώω λαχανικά όπως μου είπε.Εγώ όμως έπινα κ έχω ένα μήνα που ξεκίνησα μόνη μου μαγνήσιο, inofert (δεν πίνω τώρα φολικό γιατί έχει μέσα το inofert), βιταμίνη d κ θέλω να πάρω κ εβιόλ. Πειράζει; είδα οτι δεν εχουν παρενέργειες κ είπα να βοηθήσω την κατάσταση!α! Ήπια κ σπιρουλίνα δυο μήνες. Πάντως νιώθω λίγο καλύτερα.Αλλά εδώ κ 2 μέρες που πίνω τα yasmin νιώθω μια ατονία...

Αγάπη εγώ έκλεισα μήνα με φιλικό και εβιολ ε κάι μου είπαν άλλο ένα μήνα εβιολ και μετά σταματάω για λίγο φιλικό συνεχίζω κανονικά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Αγάπη εγώ έκλεισα μήνα με φιλικό και εβιολ ε κάι μου είπαν άλλο ένα μήνα εβιολ και μετά σταματάω για λίγο φιλικό συνεχίζω κανονικά 

Ωραία.αντε να πάρω κ 2 μήνες κ εβιόλ! Κ καλή μας επιτυχίαααα! Ηρέμησες καθόλου φιλενάδα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , andrianni είπε:

Ωραία.αντε να πάρω κ 2 μήνες κ εβιόλ! Κ καλή μας επιτυχίαααα! Ηρέμησες καθόλου φιλενάδα;

Ναι είμαι Καλύτερα θα περιμένω να έρθει η Δευτέρα που είναι να Ααδιαφετισω… κάι αν έχω καθυστερήσει θα κανω άλλο ένα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Ναι είμαι Καλύτερα θα περιμένω να έρθει η Δευτέρα που είναι να Ααδιαφετισω… κάι αν έχω καθυστερήσει θα κανω άλλο ένα.. 

Πάντως το αρνητικό τεστ που γίνεται νωρίτερα απο τη μια σε στεναχωρει αλλά από την άλλη σε προετοιμάζει για τον ερχομό της καταραμενης.βέβαια η ελπίδα κ η αγωνία θερίζει μέχρι την τελευταία στιγμή!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Μαρθα Κ όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι....... μην μου στεναχωριέσαι.........:wub: (άντε και όταν θα έρθει η ώρα μου να πέσω εγώ στα πατώματα γιατί το βλέπω δεδομένο να γίνεται σε βάθος χρόνου.......) θα δώσεις εσύ και τα υπόλοιπα κορίτσια ένα χεράκι........:rolleyes:

Τουλάχιστον όμως κάτι άλλαξε αυτό το μήνα και αυτό είναι καλό.........

@Zouzoumama με το καλό γλυκιά μου να ευχαριστηθείς και τις προετοιμασίες τώρα είναι τρελή χαρά......... να ξεκουράζεσαι κιόλας.........

  • Μου αρέσει 2

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, giota@ είπε:

@Μαρθα Κ όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι....... μην μου στεναχωριέσαι.........:wub: (άντε και όταν θα έρθει η ώρα μου να πέσω εγώ στα πατώματα γιατί το βλέπω δεδομένο να γίνεται σε βάθος χρόνου.......) θα δώσεις εσύ και τα υπόλοιπα κορίτσια ένα χεράκι........:rolleyes:

Τουλάχιστον όμως κάτι άλλαξε αυτό το μήνα και αυτό είναι καλό.........

@Zouzoumama με το καλό γλυκιά μου να ευχαριστηθείς και τις προετοιμασίες τώρα είναι τρελή χαρά......... να ξεκουράζεσαι κιόλας.........

Άσε ρε κοριτσάκι ενώ λέμε χαλαρά όταν πλησιάζουν οι μέρες τρελένομαι εύχομαι να μην γίνει με σένα το ίδιο με μενα ακόμα εχω ελπίδες οσπου να έρθει η καταραμένη…. Εσύ πότε περιμένεις?? Εδώ είμαστε ή μια να δίνει δύναμη στην άλλη !"!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, giota@ είπε:

@Μαρθα Κ όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι....... μην μου στεναχωριέσαι.........:wub: (άντε και όταν θα έρθει η ώρα μου να πέσω εγώ στα πατώματα γιατί το βλέπω δεδομένο να γίνεται σε βάθος χρόνου.......) θα δώσεις εσύ και τα υπόλοιπα κορίτσια ένα χεράκι........:rolleyes:

Τουλάχιστον όμως κάτι άλλαξε αυτό το μήνα και αυτό είναι καλό.........

@Zouzoumama με το καλό γλυκιά μου να ευχαριστηθείς και τις προετοιμασίες τώρα είναι τρελή χαρά......... να ξεκουράζεσαι κιόλας.........

Ευχαριστώ πολύ Γιώτα μου.με άλλα δυο θηρίακια είναι λίγο ακατόρθωτη η ξεκούραση!Σου εύχομαι σύντομα να κρατήσεις ένα μωράκι στην αγκαλιά σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιαα, εγω ακομα συνεχιζω και δεν την εχω δει, για λιγες μερες δεν ειχα ενοχλησεις και χθες που ζοριστηκα λιγο με την δουλεια με επιασε πονος και λεω αντε επιτελους να ερθει αλλα και παλι δεν.... και τωρα που σας γραφω εχω μια ενοχλησουλα ειμαι 42 μερα του κυκλου σημερα με 17 μερες "καθυστερηση"  :?

 

@Angie trg κοπελα μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑ, χαρηκα πολυ για εσενα, να μπαινεις να μας λες πως πας, μην μας ξεχνας, επιτελους εσπασε και το σερι με τα αρνητικα:D

@Μαρθα Κ το εκανες πολυ νωρις γλυκια μου, κατσε λιγο και ξανακανε αν δεν σου ερθει την επομενη απο την ημερομηνια που περιμενεις ;)

 

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

4. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

6. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017!!!

8. Melitoula ΠΗΤ  23/11/2017!!!

9. Angie trg ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  1106!!!

 

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. alexaeua 27/2/2017!!!

2. gianna81 14/3/2017!!!

3. maria dimitris 23/3/2017!!!

4. Olivia3 12/4/2017!!!

5. caramel_83  16-17/4/2017!!!

6. NikolitsaVe87 26/4/2017!!!

7. aggeliki_l 29/4/2017!!!

8. stalitsa82 30/4/2017!!!

9. Vila 8/5/2017!!!

10. Μαρθα Κ 8/5/2017!!!

11. KarMar84 10/5/2017!!!

12. elenaki22 13/5/2017!!!

13. giota@ 17/5/2017!!!

14. λουπιτα 23/5/2017!!!

15. Wannabemommy....

16. andrianni....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koritsia m kalineroudiaaa? @Leta87 m na zisete kali m kai oti pothite na iste eutixismeni ante kai sintoma tha exete kai to zouzounaki sas. @Angie trg sigxaritiria kali m mpravo telia ta nea sou.  Ego ime kala eftasa sta misa ime 20 eudomada. Na perasi kai i ali eudomada na kano ti exetasi na isixaso. Pos iste ola ok ?  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετεε :-) είμαι μέλος στο parents.org και μου αρέσει να διαβάζω διάφορα άρθρα! Έτσι μου ήρθε και μια ειδοποίηση γι'αυτό το θέμα σε αυτό το site και λέω "και δε μπαίνω να δω τι παίζει;!;!". Σας διαβάζω από το πρωί κορίτσια και είστε τέλειες.. Μου αρέσει πολύ που είστε όλες ενεργές και έχετε γίνει μκα ωραία παρέα!! Εύχομαι σε όλες να αποκτήσετε σύντομα όσα παιδάκια θέλετε και στις εγκυμονούσες να έχετε μια ευχάριστη και τελειόμηνη εγκυμοσίνη με υγιεστατα μωρά!! Φιλάκια :-D:-D

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Γεια  χαρά!!!συγχαρητήρια στην εγκυουλα μας!!με το Κάλο κοπέλα μου!!:mad: και στην νιοπαντρη μας!!:-D:) ν ζησετεεε.. οι υπόλοιπες Πάμε δυνατά!!μην πτοειστε!!θέμα χρόνου είναι Αφού το παρακολουθείτε! Αγκαλίτσες ζουζουνιες και όχι άγχος!!:-D

Εμείς πήγαμε γιατρό..Είμαι 12η εβδομάδα.. Δυστυχώς έβαλα κιλά..Δεν είχα τις αναγούλες οπότε έτρωγα λίγο πιο άνετα....:oops:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Alekagala είπε:

@ΧρυσαΜ για μιλα μας και λιγο για σενα να ξερουμε τα νεα σου"!"

Λοιπόν.. Εγώ μάλλον είμαι η μικρή της παρέας :-P είμαι 21 χρονών (τώρα τον Απριλη τα εκλεισα) και είμαι με το σύντροφό μου 3+ χρόνια μαζί. Είμαστε και οι 2 φοιτητές μέχρι που στα 20 είχα μια παλλίνδρομη κ το αγόρι μου παράτησε τη σχολή του (δεν τον ενδιέφερε και πάρα πολύ :-P:-P:-P ) για να πάει στρατό... Μετά από πολύ καιρό ξεπέρασα την ατυχία μου αλλά πάντα υπάρχει ο φόβος μην ξαναγίνει πάλι το ίδιο.. Αυτά :-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...