Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Beboula25 said:

Κοριτσάκι με το καλό η χοριακη και ο γαμος!!! Τι έγινε τα πήρες περιμενουμε....

Καλως όρισες! Οι επαφες σου ήταν 8η και 9η μέρα του κυκλου. Τα σπερματοζωάρια μπορεί να ζήσουν κάτω από τις ιδανικές συνθηκες για τρεις μερες και έτσι μπορεί να συλλάβει μια γυναίκα αλλα με την προϋπόθεση ότι έκανες ωορρηξια γύρω στην 12η μέρα άρα ο κυκλος σου τώρα θα πρέπει να είναι κάπου στις 26-28 μερες. Το ροζ ήταν 22-23 μέρα του κυκλου και αν όπως λες μειώνεται συνέχεια τότε μπορεί να συνέβη και στο εύχομαι! Γνώμη μου μην βιαστείς για τεστακι γιατί αν δείξει τώρα αρνητικό επειδή όντως είναι λίγο νωρις θα θελήσεις να ξανά κανεις και είναι κάπως φορτικο για την ψυχολογία. Άσε λιγες μερουλες ακόμη αν αντέχεις αλλιως όπως αισθάνεσαι πράξε. Και πάλι σου εύχομαι το καλύτερο!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! Θα περιμένω!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 12 λεπτά , kalliopaki-s είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! Θα περιμένω!!! :)

Να είσαι καλα θα περιμενουμε νέα..

πρίν από 51 λεπτά , Elfer είπε:

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κάτι. Με 4 μέρες καθυστέρηση το τεστ θα δείξει ακομα και αν δε γινει με πρωινα ουρα;

Ναι θα δείξει οποιαδήποτε ώρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω τότε προφανως συνέβη μόνο σε εμενα γύρω στα δέκα  τεστ συνολικά στη ζωή μου να δείξουν το ίδιο αποτέλεσμα και δεν νομίζω πως περνούσα βιοχημική αν κρίνω από τις δυο απανωτες που είχα τώρα η μια ομως ήταν επιβεβαιωμένη η άλλη έμεινε στα δυο θετικά τεστ και με συμπτώματα όπως πολύ πρησμένο στηθος αλλα και αρκετή καθυστέρηση. Αν @μπουμπού92 δεν αδιαθετησεις άμεσα μιλα με τον γιατρό σου καλή μου. Και για να μην παρεξηγηθώ δεν κρίνω το τεστ σου δεν επιμένω για κάτι και δεν είχα σαφή εικόνα από εδώ περι χρωματος οποτε και σχολίασα απλώς την δικη μου εμπειρία. Αν περασες βιοχημική που άλλωστε δεν θα το μάθεις τώρα τότε δες το ως θετικό το ότι πιάνεις. Αν απλά ήταν μια μικρή ανωμαλία του κυκλου που συμβαίνει κατά κόρον το καλοκαίρι τότε και πάλι όλα καλα.. Για παν ενδεχόμενο λοιπόν μιλα με τον γιατρό 

@Elfer συμβαίνει κάτι κορίτσι μου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Τι να πω τότε προφανως συνέβη μόνο σε εμενα γύρω στα δέκα  τεστ συνολικά στη ζωή μου να δείξουν το ίδιο αποτέλεσμα και δεν νομίζω πως περνούσα βιοχημική αν κρίνω από τις δυο απανωτες που είχα τώρα η μια ομως ήταν επιβεβαιωμένη η άλλη έμεινε στα δυο θετικά τεστ και με συμπτώματα όπως πολύ πρησμένο στηθος αλλα και αρκετή καθυστέρηση. Αν @μπουμπού92 δεν αδιαθετησεις άμεσα μιλα με τον γιατρό σου καλή μου. Και για να μην παρεξηγηθώ δεν κρίνω το τεστ σου δεν επιμένω για κάτι και δεν είχα σαφή εικόνα από εδώ περι χρωματος οποτε και σχολίασα απλώς την δικη μου εμπειρία. Αν περασες βιοχημική που άλλωστε δεν θα το μάθεις τώρα τότε δες το ως θετικό το ότι πιάνεις. Αν απλά ήταν μια μικρή ανωμαλία του κυκλου που συμβαίνει κατά κόρον το καλοκαίρι τότε και πάλι όλα καλα.. Για παν ενδεχόμενο λοιπόν μιλα με τον γιατρό 

@Elfer συμβαίνει κάτι κορίτσι μου; 

Ενα πρεντικτορ εκανα το οποίο ναι μεν είχε 2 γραμμές αλλα δεν ηταν πολυ έντονη. Θα παρω σήμερα κ τη γιατρό να μου γραψει χοριακη. Προς το παρόν είμαι συγκρατημένη.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elfer είπε:

Ενα πρεντικτορ εκανα το οποίο ναι μεν είχε 2 γραμμές αλλα δεν ηταν πολυ έντονη. Θα παρω σήμερα κ τη γιατρό να μου γραψει χοριακη. Προς το παρόν είμαι συγκρατημένη.

Καλημέρα.. Πρεντικτορ είχα κάνει και εγω και η δεύτερη δεν ήταν έντονη και ήμουν.Σου εύχομαι θετική χοριακη και τελειομηνη εγκυμοσυνη περιμενουμε νέα..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elfer είπε:

Ενα πρεντικτορ εκανα το οποίο ναι μεν είχε 2 γραμμές αλλα δεν ηταν πολυ έντονη. Θα παρω σήμερα κ τη γιατρό να μου γραψει χοριακη. Προς το παρόν είμαι συγκρατημένη.

Καλημέρα!!! Εύχομαι να ακούσουμε τα ευχαριστα!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@μπουμπού92 κοριτσάκι μου τώρα είδα το μήνυμα σου,τώρα το τεστ δεν ξέρω που είναι ,δεν το είδα,πάντως όντως αν είναι βιοχημική ,εγώ που είχα είχα αχνό θετικό κ με 3 μέρες καθυστέρησης κ μετά από άλλες 2 μου ήρθε βαριάς περίοδος.οπότε όταν πέσει η θερμοκρασία σου θα έρθει.όμως αν είναι καθυστερημένη σύλληψη μπορεί η χοριακη να μην δείξει αν δεν έχεις και καθυστέρηση.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

@Smile89 @Beboula25 κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ! Τώρα το μεσημέρι θα παω για τη χοριακή,δε νομίζω να έχει θέμα λόγω ώρας ε; Την πρώτη φορά ειχα κάνει το κλιαρ μπλου κ ήταν ξεκάθαρο. Επιπλέον είχα κ έντονα συμπτώματα. Τώρα ίσα μια μικρή ενόχληση στο στήθος κ πρήξιμο στην κοιλιά αλλά το ένστικτο μου μου έλεγε ότι είμαι πολύ πριν την καθυστέρηση. Τη Δευτέρα θα παω γιατρό αν και είναι πολυ νωρίς ακόμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , Elfer είπε:

@Smile89 @Beboula25 κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ! Τώρα το μεσημέρι θα παω για τη χοριακή,δε νομίζω να έχει θέμα λόγω ώρας ε; Την πρώτη φορά ειχα κάνει το κλιαρ μπλου κ ήταν ξεκάθαρο. Επιπλέον είχα κ έντονα συμπτώματα. Τώρα ίσα μια μικρή ενόχληση στο στήθος κ πρήξιμο στην κοιλιά αλλά το ένστικτο μου μου έλεγε ότι είμαι πολύ πριν την καθυστέρηση. Τη Δευτέρα θα παω γιατρό αν και είναι πολυ νωρίς ακόμα.

Δεν παίζει ρόλο η ώρα. Αντε λοιπόν με το καλό! Και τις δυο φορες τώρα έκανα και τα δυο αλλα το πρεντικτορ ήταν ξεκάθαρα θετικό με αχνη γραμμή. Ένα παρα πολύ απαλό ροζ όχι φούξια όπως είναι του ελέγχου δλδ. Ποσες μερες εχεις καθυστέρηση; Παντως έχει μυρίσει ήδη μπεμπε.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

@μπουμπού92 κοριτσάκι μου τώρα είδα το μήνυμα σου,τώρα το τεστ δεν ξέρω που είναι ,δεν το είδα,πάντως όντως αν είναι βιοχημική ,εγώ που είχα είχα αχνό θετικό κ με 3 μέρες καθυστέρησης κ μετά από άλλες 2 μου ήρθε βαριάς περίοδος.οπότε όταν πέσει η θερμοκρασία σου θα έρθει.όμως αν είναι καθυστερημένη σύλληψη μπορεί η χοριακη να μην δείξει αν δεν έχεις και καθυστέρηση.

Αδιαθέτησα σήμερα Ζουζουνα μου.... μπορεί να ήταν βιοχημική μπορεί Κ όχι. ΔΕΜ έχει σημασία τώρα! :)

15 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Θα Περιμενουμε να σου!!! ;)

Τελικά αδιαθέτησα σήμερα!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, μπουμπού92 said:

Αδιαθέτησα σήμερα Ζουζουνα μου.... μπορεί να ήταν βιοχημική μπορεί Κ όχι. ΔΕΜ έχει σημασία τώρα! :)

Τελικά αδιαθέτησα σήμερα!

κορίτσι μου γλυκό συγγνώμη αν σου έδωσα ψεύτικες ελπίδες, ήταν ο ενθουσιασμός και δεν μπορώ να καταλάβω ήταν αχνη η γραμμούλα... Τέλος πάντων δεν έχει σημασία, μην το σκέφτεσαι καθόλου, πάμε για την επόμενη φορα, απλά δεν ήταν αυτή η τυχερή... Θετική σκέψη όλες μας κορίτσια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elfer είπε:

@Smile89 @Beboula25 κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ! Τώρα το μεσημέρι θα παω για τη χοριακή,δε νομίζω να έχει θέμα λόγω ώρας ε; Την πρώτη φορά ειχα κάνει το κλιαρ μπλου κ ήταν ξεκάθαρο. Επιπλέον είχα κ έντονα συμπτώματα. Τώρα ίσα μια μικρή ενόχληση στο στήθος κ πρήξιμο στην κοιλιά αλλά το ένστικτο μου μου έλεγε ότι είμαι πολύ πριν την καθυστέρηση. Τη Δευτέρα θα παω γιατρό αν και είναι πολυ νωρίς ακόμα.

Έλα μου πηγες? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...