Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

 κοριτσια με δουλεια και γαμο και σπίτι δεν παλευονται ολα μαζι!! Πήγα για χοριακή και 2 η ωρα θα εχω αποτελεσματα!! Σας ευχαριστω παρα πολύ για τις ευχες και τη δυναμη που μου δίνεται!!!

Κουραγιο κοριτσι μου με ολα.αναμενουμε τα ευχαριστα νεα.αντε να παρουμε ολες τα πανω μας :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

15 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

ίσως και τα δικά μου να κάνουν πουλάκια αλλά νομίζω ότι κάτι βλέπω! Δεν θέλω να δώσω ψεύτικες ελπίδες αλλά και σε εμένα έτσι ήταν και ήμουν έγκυος. Θα σου έλεγα να περιμένεις άλλες 2 ημέρες και να πας για χοριακή!!!

Εγω βλεπω μια αχνη γραμμουλα παντως....καλη επιτυχια..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

 κοριτσια με δουλεια και γαμο και σπίτι δεν παλευονται ολα μαζι!! Πήγα για χοριακή και 2 η ωρα θα εχω αποτελεσματα!! Σας ευχαριστω παρα πολύ για τις ευχες και τη δυναμη που μου δίνεται!!!

Κοριτσάκι με το καλό η χοριακη και ο γαμος!!! Τι έγινε τα πήρες περιμενουμε....

4 ώρες πρίν, kalliopaki-s είπε:

Καλώς σας βρήκα! Είμαι νέα στο forum και επειδή έχω προβληματιστεί είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

Τέλη Μαίου πήγα σε γυναικολόγο και μου βρήκε πολυκυστικές. Τότε είχα κύκλο 45-50 ημερών. Μου έδωσε αγωγή glucophage + inofert και από τότε ο κύκλος μου μειώνεται συνεχώς, τώρα είναι 30-35 ημερών περίπου. Τελευταία περίοδος είχα 8 Αυγούστου έως 14 Αυγούστου και είχαμε ελεύθερες επαφές 15-16 Αυγούστου. Τις τελευταίες μέρες νοιώθω ανοιχτή από κάτω και κάποιες φορές πονάκια. Επίσης πονάει λίγο η μέση μου. Στις 28-29 Αυγούστου είδα λίγο ροζ καθώς σκουπίστηκα. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος; Σήμερα νιώθω κάπως το στομάχι μου αλλά επειδή έφαγα πολύ χθες σκέφομαι μήπως είναι από αυτό. Αν πάρω τεστ εγκυμοσύνης θα δείξει ή είναι πολύ νωρίς;  Σας ευχαριστώ και ελπίζω να μην σας κούρασα!

Καλως όρισες! Οι επαφες σου ήταν 8η και 9η μέρα του κυκλου. Τα σπερματοζωάρια μπορεί να ζήσουν κάτω από τις ιδανικές συνθηκες για τρεις μερες και έτσι μπορεί να συλλάβει μια γυναίκα αλλα με την προϋπόθεση ότι έκανες ωορρηξια γύρω στην 12η μέρα άρα ο κυκλος σου τώρα θα πρέπει να είναι κάπου στις 26-28 μερες. Το ροζ ήταν 22-23 μέρα του κυκλου και αν όπως λες μειώνεται συνέχεια τότε μπορεί να συνέβη και στο εύχομαι! Γνώμη μου μην βιαστείς για τεστακι γιατί αν δείξει τώρα αρνητικό επειδή όντως είναι λίγο νωρις θα θελήσεις να ξανά κανεις και είναι κάπως φορτικο για την ψυχολογία. Άσε λιγες μερουλες ακόμη αν αντέχεις αλλιως όπως αισθάνεσαι πράξε. Και πάλι σου εύχομαι το καλύτερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Ποσο βγηκε κοριτσι?

Κάτω από 2

Just now, MelinaFo είπε:

Λυπαμαι... Αδιαθετησες? Τι τιμη σου εδωσε το εγαστηριο?

Όχι δεν αδιαθέτησα. Σήμερα είχα θερμοκρασία 37,4... τι να πω βρε κορίτσια. Δε ξερωξέρω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

Κάτω από 2

Όχι δεν αδιαθέτησα. Σήμερα είχα θερμοκρασία 37,4... τι να πω βρε κορίτσια. Δε ξερωξέρω

Ισως περνας μια βιοχημικη και σημερα αυριο αδιαθετησεις... 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

Κορίτσια μου πήγα και είναι αρνητική... 

Βρε κοριτσι μου γλυκό δεν ξερω μηοως ηταν νωρις ακομα για την χοριακη;εγω δεν χανω την ελπιδα μου.μεχρι να δουμε αν θα αδιαθετησεις ας εχουμε θετικη ενέργεια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

Κορίτσια μου πήγα και είναι αρνητική... 

Καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι τώρα γιατί εχθές διάβαζα τα μνμ κ η αλήθεια είναι πως υπήρξε δικαιολογημένα ενθουσιασμός. Αν μου επιτρεπεται να σας πω για τα κλιαρ μπλου ότι εμενα προσωπικά πάντα έβγαζε αυτή την γραμμή και είναι της εξάτμισης. Ακόμη και τα και καινουργια που έχουν μια γραμμή και όχι σταυρο και τα δοκίμασα βγάζουν το ίδιο. Υπάρχει ουτως ή αλλως αυτή η γραμμή αν το προσέξεις καλα το τεστ και χρωματίζεται αλλα πάλι αν το προσέξεις πολυυυ καλα η γραμμή δεν είναι γαλάζια αλλα γκριζάρει. Σε παρακαλώ γλυκεια μου μην μου στενοχωριέσαι εντάξει; Στον επόμενο εχε τις επαφες σου και θα συμβεί θα έρθει το μωράκι. Όσο για την θερμοκρασια με περιοδο έχω δει 37. Είναι τώρα και οι ζεστες και είναι κ η υπερένταση που ανεβάζει να ξέρεις. Το πρωί πριν σηκωθείς την μέτρησες;  

Link to comment
Share on other sites

Οτι τεστ Εχω κανει ηταν clear blue ποτε δεν έβγαλε γραμμή εξατμησης κ τέτοια η οποία να γκριζαρει η να χρωματίζεται. Δυο φορές που μου έβγαλε αχνή Ημουν έγκυος και δεδομένου ότι τι τεστ γίνεται σωστα. @μπουμπού92 αν δεν έκανε λαθος το εργαστήριο δηλαδή σπανιο αυτό απο οσο Ξερω τοτε συμφωνώ με την @MelinaFo ίσως είναι βιοχημική. @Elfer εμένα μου χε δείξει απογευμα ειναι το τεστ της φωτο προφιλ απογευμα με δεύτερη μέρα καθυστέρηση η πρώτη δεν θυμαμαι. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vikib said:

με επαφες 15-16/8 αν εμεινες τοτε μπορει να φανει.τα συμπτωματα σου ειναι καλα.με βαση τον κυκλο πρεπει να περιμενεις 1βδομαδα.τουλ να παιρνεις φολικο,που το ξεκιναμε απο τις προσπαθειες,κ λιγο προσοχη.αν δ κρατιεσαι καλυτερα χοριακη για πιο σιγουρο αποτελεσμα

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! Θα περιμένω!!! :)

Link to comment
Share on other sites

μπουμπου μου λυπαμαι πολυ

αλλα κ εγω απο οσο βλεπω το τεστ σου βλεπω μια αχνη γραμμη

για γραμμη εξατμισης δ ξερω

συνηθως η χοριακη ειναι πιο αξιοπιστη,παντα υπαρχει η περιπτωση λαθους

σκεψου τωρα τις ετοιμασιες για τον γαμο,κ αν σε 3-4μερες δ αδιαθετησεις κανε αλλου χοριακη

υπαρχει κ η πιθανοτητα βιοχημικης,οποτε αν ερθει τον επομενο μηνα βουρ!συντομα θα μας πεις ευχαριστα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...