Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , linaa είπε:

Καταρχάς μην μετράς με την μέρα της ωορηξιας γιατί πότε ακριβώς έγινε τι έγινε δεν το ξέρεις αν είναι φυσική σύλληψη οπότε Κ ανχωνεσε Κ μπερδεύεσε Κ είναι ένα μπέρδεμα. 

Η χοριακη ακόμα είναι στην αρχή οπότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα δεν είναι ενδεικτικές οι τιμές όταν η χοριακη είναι στην αρχή Κ έκανες από τόσο νωρίς χοριακες. Αν δεν θες να περιμένεις μια εβδομάδα μπορείς πολύ απλά να επαναλαβεις χοριακη σε 48 ώρες από την τελευταία. Ή αν έχουν περάσει οι 48 ώρες σε 96 ώρες. Την τελευταία χοριακη την έκανες σε μέρα που δεν διπλασιάζεται Κ σε ανχωσε Κ σε μπέρδεψε. Πρέπει να τηρείς το κάθε 2 μέρες ή το κάθε 4 μέρες αλλιως γίνονται αυτά τα μπερδέματα Κ δεν ξέρεις αν μεγάλωσε ή όχι. 

 Απλός ο γιατρός μου, μου έκανε την πρώτη 4 μέρες πριν την περίοδο (γιατί είχα θετικό τεστ στο σπίτι) και μου είπε σε 1 βδομάδα να επαναλάβω. (απλά πήγα από μόνη μου και έκανα και 2 μέρες πριν την περίοδο την δεύτερη) Εχτές που έκανα την τελευταία ήταν στην Τρίτη μέρα καθυστέρησης και μου είπε ξανα πάλι σε 1 εβδομάδα να επαναλάβω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , GeorgiaE είπε:

 Απλός ο γιατρός μου, μου έκανε την πρώτη 4 μέρες πριν την περίοδο (γιατί είχα θετικό τεστ στο σπίτι) και μου είπε σε 1 βδομάδα να επαναλάβω. (απλά πήγα από μόνη μου και έκανα και 2 μέρες πριν την περίοδο την δεύτερη) Εχτές που έκανα την τελευταία ήταν στην Τρίτη μέρα καθυστέρησης και μου είπε ξανα πάλι σε 1 εβδομάδα να επαναλάβω... 

Δεν ξέρεις πότε έγινε η σύλληψη οπότε σου είπε μετά από μια εβδομάδα για να μπορεί να δει αν θα κάνετε υπέρηχο. Αν εσύ ανχωνεσε κάνε Κ άλλες χοριακες να βλέπεις απλώς αν διπλασιάζεται όντως για δική σου χρήση δηλαδή. Αν διπλασιάζεται δεν θα ανησυχείς 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Δεν ξέρεις πότε έγινε η σύλληψη οπότε σου είπε μετά από μια εβδομάδα για να μπορεί να δει αν θα κάνετε υπέρηχο. Αν εσύ ανχωνεσε κάνε Κ άλλες χοριακες να βλέπεις απλώς αν διπλασιάζεται όντως για δική σου χρήση δηλαδή. Αν διπλασιάζεται δεν θα ανησυχείς 

Πρέπει να διπλασιάζεται κάθε 48 ώρες ή 72?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, GeorgiaE είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας! Ειμαι και εγω μια πολύ αγχωμένη μανούνα. Έχω κάνει χοριακή της 10dpo και ήταν 18, την 12dpo70 και 17dpo και ήταν 267. Είμαι πολύ αγχωμένη γιατί μου φαίνεται πολύ μικρό νούμερο. ο γιατρός μου είπε όλα καλά και με έβαλε να κάνω χοριακή σε 1 βδομάδα ξανά, Τρέμω από τον φόβο μου γιατί είχα 2 βιοχημικές τους τελευταίους μήνες... έτυχε και σε καμοιά άλλη αυτό; 

νομιζω ειναι μια χαρα οι χοριακες σου

προσωπικα δ αντεχω τις πολλες χοριακες,θα εκανα ανα 3ημερο η στη βδομαδα που ζητησε ο γιατρος

ολα να πανε καλα!

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, GeorgiaE είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας! Ειμαι και εγω μια πολύ αγχωμένη μανούνα. Έχω κάνει χοριακή της 10dpo και ήταν 18, την 12dpo70 και 17dpo και ήταν 267. Είμαι πολύ αγχωμένη γιατί μου φαίνεται πολύ μικρό νούμερο. ο γιατρός μου είπε όλα καλά και με έβαλε να κάνω χοριακή σε 1 βδομάδα ξανά, Τρέμω από τον φόβο μου γιατί είχα 2 βιοχημικές τους τελευταίους μήνες... έτυχε και σε καμοιά άλλη αυτό; 

Κοριτσια, εχω βρεθει στη θεση σας κ ξερω πως ειναι αλλα σταματηστε να φρικαρετε με τα νουμερα. Δεν εχει καμια μα καμια σημασια η τιμη αλλα η αυξηση. Θελουμε 50-100% αυξηση σε 48-72 ωρες.

Για να  σε ξεαγχωσω, εγω ξεκινησα με χοριακη 11.4 12DPO

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία περίοδος 15/1 έκανα χοριακη σήμερα βγήκε 493 είναι καλή; Η γιατρος δε με έβαλε να κάνω εγώ έκανα από μόνη μου είπα να μην κάνω άλλη γιατί ήδη αγχώθηκα κ ότι είναι ας γίνει, με έβαλε ραντεβού την άλλη εβδομάδα  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Roulou είπε:

Τελευταία περίοδος 15/1 έκανα χοριακη σήμερα βγήκε 493 είναι καλή; Η γιατρος δε με έβαλε να κάνω εγώ έκανα από μόνη μου είπα να μην κάνω άλλη γιατί ήδη αγχώθηκα κ ότι είναι ας γίνει, με έβαλε ραντεβού την άλλη εβδομάδα  

Είναι πολύ καλή αλλά ητε κάνεις επανάληψη ητε όχι πάλι ότι είναι να γίνει θα γίνει.... Έτσι Κ αλλιώς θα ανχωθεις υπάρχει περίπτωση να περιμένεις μια ζωή Κ να μην ανχωνεσε για το μέλλον της..? Δηλαδή τις εξετάσεις να δεις αν το παιδί είναι καλά δεν θα της κάνεις ? Πάντα θα υπάρχει ανχος αλλά ποτέ δεν είναι στο χέρι μας . 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, linaa είπε:

Είναι πολύ καλή αλλά ητε κάνεις επανάληψη ητε όχι πάλι ότι είναι να γίνει θα γίνει.... Έτσι Κ αλλιώς θα ανχωθεις υπάρχει περίπτωση να περιμένεις μια ζωή Κ να μην ανχωνεσε για το μέλλον της..? Δηλαδή τις εξετάσεις να δεις αν το παιδί είναι καλά δεν θα της κάνεις ? Πάντα θα υπάρχει ανχος αλλά ποτέ δεν είναι στο χέρι μας . 

Όχι όλα θα τα κάνω απλά αφού η γιατρος δε με έβαλε να κάνω κ εγώ έκανα από μόνη μου κ να μην διπλασιαστεί πχ δεν θα υπάρχει λόγος να πάω στο ραντεβού την Τετάρτη κ τι να της πω έκανα χοριακη κ δεβ ήταν καλή κ για αυτό δεν έρχομαι;;;

προτιμω να περιμένω το ραντεβού 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Roulou είπε:

Όχι όλα θα τα κάνω απλά αφού η γιατρος δε με έβαλε να κάνω κ εγώ έκανα από μόνη μου κ να μην διπλασιαστεί πχ δεν θα υπάρχει λόγος να πάω στο ραντεβού την Τετάρτη κ τι να της πω έκανα χοριακη κ δεβ ήταν καλή κ για αυτό δεν έρχομαι;;;

προτιμω να περιμένω το ραντεβού 

Καλέ υπάρχει περίπτωση να μην πας στο γιατρό? Οποία Κ να είναι η χοριακη στο γιατρό είναι απαραίτητο να πας .... Απλά η λογική δεν ανχωνομαι δεν υπάρχει τώρα δηλαδή που δεν ξέρεις για μια εβδομάδα τι γίνετε είσαι ξεανχωμενη? Αυτό θέλω να σου πω ότι η λογική δεν κάνω εξέταση για να μην ανχωθω δεν υπάρχει γιατί ανχος μέχρι να δεις θα έχεις . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , linaa είπε:

Καλέ υπάρχει περίπτωση να μην πας στο γιατρό? Οποία Κ να είναι η χοριακη στο γιατρό είναι απαραίτητο να πας .... Απλά η λογική δεν ανχωνομαι δεν υπάρχει τώρα δηλαδή που δεν ξέρεις για μια εβδομάδα τι γίνετε είσαι ξεανχωμενη? Αυτό θέλω να σου πω ότι η λογική δεν κάνω εξέταση για να μην ανχωθω δεν υπάρχει γιατί ανχος μέχρι να δεις θα έχεις . 

Σίγουρα δεν υπάρχει γιατί το έχω ξανά ζήσει απλά ότι είναι να γίνει θα γίνει είτε κάνω χοριακη είτε όχι. Στο εξωτερικό δεν κάνουν καθόλου κ το πρώτο σκαν τους είναι στην αυχενική…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Roulou είπε:

Σίγουρα δεν υπάρχει γιατί το έχω ξανά ζήσει απλά ότι είναι να γίνει θα γίνει είτε κάνω χοριακη είτε όχι. Στο εξωτερικό δεν κάνουν καθόλου κ το πρώτο σκαν τους είναι στην αυχενική…

Κορίτσι μου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη !!! Να ακούς τον γιατρό σου και μην μπλέκεις με τις χοριακες μόνο άγχος προκαλούν !!! Ότι είναι να γίνει θα γίνει περίμενε το ραντεβού να δεις τι θα σου πει η γιατρός !!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Roulou είπε:

Σίγουρα δεν υπάρχει γιατί το έχω ξανά ζήσει απλά ότι είναι να γίνει θα γίνει είτε κάνω χοριακη είτε όχι. Στο εξωτερικό δεν κάνουν καθόλου κ το πρώτο σκαν τους είναι στην αυχενική…

Επειδή το κάνουν στο εξωτερικό δεν σημαίνει ότι είναι Κ σωστό... Σκέψου να περιμένεις ένα μήνα νομίζοντας ότι είσαι έγκυος Κ στο τέλος να πας Κ να δεις ένα τίποτα είναι λογική αυτή? Επίσης στο εξωτερικό ότι Κ να συμβεί για να κάνεις εξετάσεις πρέπει να περάσεις από 100 χρόνια αξιολόγησης ξέρεις πόσες κοπέλες με σοβαρά προβλήματα γονιμότητας έρχονται Ελλάδα για να κάνουν βασικές εξετασεις για να κάνουν ένα παιδί που στο εξωτερικό αρνούνται να τις κάνουν Κ ιδιωτικά δεν γίνονται...  

Κ δεν στο λέω για να κάνεις χοριακη στο λέω γιατί έγραψες ένα post ρωτώντας αν είναι καλή μια χοριακη που έχεις αποφασίσει να μην επαναλαβεις Κ λες ότι δεν θα την επαναλαβεις γιατί θα σε ανχωνει... Έχει λογική αυτό? Αφού ήδη ανχωνεσε αν δεν ανχωνοσουν δεν θα ρωταγες αν είναι καλή η χοριακη . Άρα ήδη ανχωνεσε .. οπότε γιατί αναρωτιέσαι αν είναι καλή η χοριακη αφού δεν θες να ξέρεις ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

Επειδή το κάνουν στο εξωτερικό δεν σημαίνει ότι είναι Κ σωστό... Σκέψου να περιμένεις ένα μήνα νομίζοντας ότι είσαι έγκυος Κ στο τέλος να πας Κ να δεις ένα τίποτα είναι λογική αυτή? Επίσης στο εξωτερικό ότι Κ να συμβεί για να κάνεις εξετάσεις πρέπει να περάσεις από 100 χρόνια αξιολόγησης ξέρεις πόσες κοπέλες με σοβαρά προβλήματα γονιμότητας έρχονται Ελλάδα για να κάνουν βασικές εξετασεις για να κάνουν ένα παιδί που στο εξωτερικό αρνούνται να τις κάνουν Κ ιδιωτικά δεν γίνονται...  

ρε κορίτσι γιατί την αγχώνεις παρά πάνω ; Αφού έχει σε λιγότερο από εβδομάδα ραντεβού με την γιατρό και έχει μια χοριακη καλή δεν χρειάζεται να τις λες όλα αυτά και είναι και από φυσική σύλληψη !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...