Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Bluee19 είπε:

Γιατί είδε πως διπλασιάστηκε το πρώτο 48ωρο και λέει καλά πάει και μ έκλεισε υπέρηχο και από μόνη μου λέω κάτσε να κάνω αλκή μια μετά από πέντε μέρες !!! Που να ξερά 

Απλά βλεπω τώρα τις εξετάσεις μου κ εκτός απ την χοριακη ελεγχαμε κ την προγεστερονη για να δούμε πόσα χάπια να παρω.. Μπορει να λέω κ βλακειες κ να το ζητάει μονο ο δικός μου γιατρος δεν ξερω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Tintin είπε:

Απλά βλεπω τώρα τις εξετάσεις μου κ εκτός απ την χοριακη ελεγχαμε κ την προγεστερονη για να δούμε πόσα χάπια να παρω.. Μπορει να λέω κ βλακειες κ να το ζητάει μονο ο δικός μου γιατρος δεν ξερω.. 

την είχα ελενξει τρεις μέρες μετά την ετ και είχα 124 ήταν πολύ καλή άρα δεν ξανά μετρήσαμε επειδή δεν έχω δει αίμα !!!! Εσένα πως πηγές η εγκυμοσύνη με αυτές τις χοριακες ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Bluee19 είπε:

την είχα ελενξει τρεις μέρες μετά την ετ και είχα 124 ήταν πολύ καλή άρα δεν ξανά μετρήσαμε επειδή δεν έχω δει αίμα !!!! Εσένα πως πηγές η εγκυμοσύνη με αυτές τις χοριακες ; 

Ολα πηγανε καλά! Αργησε πολυ να πάρει μπρος η χοριακη, και οι μαιες δεν ηταν θετικές το εβλεπα στο πρόσωπο τους αλλα ποτέ δεν μου είπανε τίποτα.. Μονο την μέρα π εκτιναχτηκε με πήρε στο τηλέφωνο και ητανε χαρούμενη.. Είχα δυο εμβρυα αλλα το ενα σταμάτησε ν αναπτύσσεται Ισως γ αυτο ξεκολλησε και η χοριακη.. Αν και βλέπω πως κ στην πρώτη εγκυμοσύνη με ρυθμούς χελώνας πήγαινε.. Τι να πω δεν ξερω..

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Tintin είπε:

Ολα πηγανε καλά! Αργησε πολυ να πάρει μπρος η χοριακη, και οι μαιες δεν ηταν θετικές το εβλεπα στο πρόσωπο τους αλλα ποτέ δεν μου είπανε τίποτα.. Μονο την μέρα π εκτιναχτηκε με πήρε στο τηλέφωνο και ητανε χαρούμενη.. Είχα δυο εμβρυα αλλα το ενα σταμάτησε ν αναπτύσσεται Ισως γ αυτο ξεκολλησε και η χοριακη.. Αν και βλέπω πως κ στην πρώτη εγκυμοσύνη με ρυθμούς χελώνας πήγαινε.. Τι να πω δεν ξερω..

Ποσό χαίρομαι !!!! Άρα έχεις ένα παιδάκι μπράβο να σου ζήσει γερό και δυνατό !!! Μακαρι και εμείς δυο έμβρυα είχαμε βάλει μακαρι έστω το ένα να έχει γραπωθεί καλά και να μας διαψεύσουν οι χοριακες !!! 
 από ποσό καιρό ξεκόλλησε η χοριακη σου ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Bluee19 είπε:

Ποσό χαίρομαι !!!! Άρα έχεις ένα παιδάκι μπράβο να σου ζήσει γερό και δυνατό !!! Μακαρι και εμείς δυο έμβρυα είχαμε βάλει μακαρι έστω το ένα να έχει γραπωθεί καλά και να μας διαψεύσουν οι χοριακες !!! 
 από ποσό καιρό ξεκόλλησε η χοριακη σου ; 

Στην πρώτη ( επειδή τις βρήκα) εκανα 5 χοριακες.. Στην δεύτερη δεν μπορώ να τις βρω αλλα νομιζω πάλι 5 είχα κανει.. Ρωταω κ τον σύζυγο αλλα δεν θυμάται κ αυτός.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Tintin είπε:

Στην πρώτη ( επειδή τις βρήκα) εκανα 5 χοριακες.. Στην δεύτερη δεν μπορώ να τις βρω αλλα νομιζω πάλι 5 είχα κανει.. Ρωταω κ τον σύζυγο αλλα δεν θυμάται κ αυτός.. 

ανά δυο μέρες τις έκανες; Εγώ αύριο κάνω την 5η αλλά μεταξύ 2η-3η μεσολάβησαν 5μερες 

πρίν από 3 λεπτά , Tintin είπε:

Στην πρώτη ( επειδή τις βρήκα) εκανα 5 χοριακες.. Στην δεύτερη δεν μπορώ να τις βρω αλλα νομιζω πάλι 5 είχα κανει.. Ρωταω κ τον σύζυγο αλλα δεν θυμάται κ αυτός.. 

και στην πρώτη σιγά σιγά ανέβαινε ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Bluee19 είπε:

ανά δυο μέρες τις έκανες; Εγώ αύριο κάνω την 5η αλλά μεταξύ 2η-3η μεσολάβησαν 5μερες 

και στην πρώτη σιγά σιγά ανέβαινε ; 

Ανα 3 απ οτι βλέπω , ναι κ στην πρώτη αλλα με καλύτερο ρυθμό απ την δεύτερη.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Tintin είπε:

Ανα 3 απ οτι βλέπω , ναι κ στην πρώτη αλλα με καλύτερο ρυθμό απ την δεύτερη.. 

μακαρι να με πάει και εμένα έτσι και αύριο να έχει διπλασιαστεί !!! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ψαχνω τις δικες μου αλλα θυμαμαι μονο τις 2 πρωτες 11.4 και 88.1, μετα νομιζω απο 5 μερες.. αλλα δε θυμαμαι.

Οπως κ να χει, δεν εχει σημασια.. σου ευχομαι αυριο να μας γραψεις ευψαριστα ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Elle12 είπε:

Εεεειιι. Ειχαμε νεα? Σε εχω στο μυαλο μου ολη μερα...

Περιμένω να πάω στο γιατρό 

η χοριακη δυστυχώς πήγε μόνο 1478 ανέβηκε μόνο 200κατι άρα δεν έχω ελπίδες απλώς να πάω να μου πει τι να κάνουμε να τελειώνουμε ..

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Bluee19 είπε:

Περιμένω να πάω στο γιατρό 

η χοριακη δυστυχώς πήγε μόνο 1478 ανέβηκε μόνο 200κατι άρα δεν έχω ελπίδες απλώς να πάω να μου πει τι να κάνουμε να τελειώνουμε ..

Πολυ λυπαμαι κορίτσι μου.. Ευχομαι την επόμενη φορα να πάνε ολα καλά κ να εχεις μονο χαμόγελο στην ζωή σου.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Tintin είπε:

Πολυ λυπαμαι κορίτσι μου.. Ευχομαι την επόμενη φορα να πάνε ολα καλά κ να εχεις μονο χαμόγελο στην ζωή σου.. 

σε ευχαριστώ πολύ μακαρι 🙏🏼

Τώρα αναρωτιέμαι ποτέ θα μπορέσουμε να ξανά κάνουμε προσπάθεια ; Πρέπει να περιμένουμε καιρό μήπως γνωρίζεις ; Ή μπορούμε άμεσα ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Bluee19 είπε:

σε ευχαριστώ πολύ μακαρι 🙏🏼

Τώρα αναρωτιέμαι ποτέ θα μπορέσουμε να ξανά κάνουμε προσπάθεια ; Πρέπει να περιμένουμε καιρό μήπως γνωρίζεις ; Ή μπορούμε άμεσα ; 

Ανάλογα τι θα σου πει ο γιατρος.. Εγώ μετα την αποξεση που είχα περίμενα 3 μήνες να επανέλθει λίγο ο οργανισμός.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...