Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Tintin είπε:

Ανάλογα τι θα σου πει ο γιατρος.. Εγώ μετα την αποξεση που είχα περίμενα 3 μήνες να επανέλθει λίγο ο οργανισμός.. 

εξαιρετικά !!! Ελπίζω να μας δεχτούν τον προεμφυτευτηκο τουλάχιστον !!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Tintin είπε:

Γιατι να κάνεις προεμφυτευτικο;;

Γιατί έχουμε πολύ χάλια σπερμα !!! Και ίσως δεν έχουμε υγιή έμβρυα όποτε να μην ξανά μπούμε σε αυτήν την διαδικασία να μείνω έγκυος και να μην αναπτύσσετε !!! Καλύτερα να κάνουμε προεμφυτευτικο να γλιτώσουμε ταλαιπωρία και στεναχώρια !!! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Εεεειιι. Ειχαμε νεα? Σε εχω στο μυαλο μου ολη μερα...

Πήγα στον γιατρό είδαμε σάκο μικρό βέβαια αλλά λογω χοριακηηη δεν συμπίπτουν !!! Άρα αύριο ια πάω στο εξωσωματικό να δω τ θα μου πει !!! Ελπίζω να μπορέσω να του δώσω έστω μια βδομάδα περιθώριο μπας και γίνει το θαύμα !!!! Είναι ενδομήτριο πάλι καλά !!!! 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ εμενα δε μου φαινεται κακη η χοριακη . Δωσε λιγο χρονο! Μπορει να αργει να παρει μπρος!

Τι να πω!

Εδω ειμαστε οτι χρειαστεις ❤️

Εντιτ: τωρα ειδα κ θυμηθηκα τις τιμες.. οντως ζορι.. αλλα κ παλι περιμενε.. καμια φορα μπορει να εχει κ αποκλιση το εργαστωριο... δε το λεω για να σου δωσω ψευτικες ελπιδες.. αλλα μερικες μερες δε κανουν διαφορα.. αγκαλια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Bluee19 είπε:

Πήγα στον γιατρό είδαμε σάκο μικρό βέβαια αλλά λογω χοριακηηη δεν συμπίπτουν !!! Άρα αύριο ια πάω στο εξωσωματικό να δω τ θα μου πει !!! Ελπίζω να μπορέσω να του δώσω έστω μια βδομάδα περιθώριο μπας και γίνει το θαύμα !!!! Είναι ενδομήτριο πάλι καλά !!!

ο υπερηχος ποσο τον βγάζει τον σάκο; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Tintin είπε:

ο υπερηχος ποσο τον βγάζει τον σάκο; 

Δεν μου είπε θα μου τα πει ακριβώς ο εξωσωματικός 

Ο γυναικολόγος πιο πολύ για το εξωμητριο με κοίταξε 

8 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ρε συ εμενα δε μου φαινεται κακη η χοριακη . Δωσε λιγο χρονο! Μπορει να αργει να παρει μπρος!

Τι να πω!

Εδω ειμαστε οτι χρειαστεις ❤️

Εντιτ: τωρα ειδα κ θυμηθηκα τις τιμες.. οντως ζορι.. αλλα κ παλι περιμενε.. καμια φορα μπορει να εχει κ αποκλιση το εργαστωριο... δε το λεω για να σου δωσω ψευτικες ελπιδες.. αλλα μερικες μερες δε κανουν διαφορα.. αγκαλια!

Θα δω τ θα μου πει ο εξωσωματικός και θα του πω αν μπορούμε να δώσουμε χρόνο !!! Αλλά ο γυναικολόγος μου είπε να κόψω τα φάρμακα ώστε να τη αποβάλω να μην χρειαστώ απόξεση !!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
πρίν από 14 λεπτά , Katerina P. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Χοριακη 2.703,20 είναι καλή η τιμή της ;; τελευταία περίοδος 28/12 

Είναι πολύ καλή είσαι με πολλές μέρες καθηστερηση όπως φαίνετε έκανες ωορηξια νωρίς . Ακόμα Κ αύριο μπορείς να πας για υπέρηχο να δεις σάκο είναι πολύ μεγάλη η χοριακη σου Κ φαίνετε πλέον . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Είναι πολύ καλή είσαι με πολλές μέρες καθηστερηση όπως φαίνετε έκανες ωορηξια νωρίς . Ακόμα Κ αύριο μπορείς να πας για υπέρηχο να δεις σάκο είναι πολύ μεγάλη η χοριακη σου Κ φαίνετε πλέον . 

Η γιατρός μου είπε να ξανακάνω χοριακη τη Δευτέρα. Αχ χαίρομαι που είναι καλή. 

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

Είναι πολύ καλή είσαι με πολλές μέρες καθηστερηση όπως φαίνετε έκανες ωορηξια νωρίς . Ακόμα Κ αύριο μπορείς να πας για υπέρηχο να δεις σάκο είναι πολύ μεγάλη η χοριακη σου Κ φαίνετε πλέον . 

Και κάτι ακόμα! Σημαίνει ότι είμαι 4-5 εβδομαδων;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , Katerina P. είπε:

Η γιατρός μου είπε να ξανακάνω χοριακη τη Δευτέρα. Αχ χαίρομαι που είναι καλή. 

Και κάτι ακόμα! Σημαίνει ότι είμαι 4-5 εβδομαδων;

συγχαρητηρια!

σημερα εισαι 4 εβδ κ 6ημερων,αυριο κλεινεις τις 5 

ολα να πανε καλα!

(δεν μπορω να καταλαβω τι θελει η γιατρος κ με αλλη χοριακη,εφοσον η εξελιξη φαινεται κ με υπερηχο,αλλα ισως πας κατευθειαν για καρδια πιο μετα) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina P. είπε:

Η γιατρός μου είπε να ξανακάνω χοριακη τη Δευτέρα. Αχ χαίρομαι που είναι καλή. 

Και κάτι ακόμα! Σημαίνει ότι είμαι 4-5 εβδομαδων;

Ναι τώρα το μετράνε με την ημερομηνία της περιόδου ακομα . Μετά θα το μετράνε με το μέγεθος του μωρού. 

Μετράς την πρώτη μέρα περιόδου . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , vikib είπε:

συγχαρητηρια!

σημερα εισαι 4 εβδ κ 6ημερων,αυριο κλεινεις τις 5 

ολα να πανε καλα!

(δεν μπορω να καταλαβω τι θελει η γιατρος κ με αλλη χοριακη,εφοσον η εξελιξη φαινεται κ με υπερηχο,αλλα ισως πας κατευθειαν για καρδια πιο μετα) 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ 🙏 δεν ξέρω γιατί ζήτησε δεύτερη χοριακη. για να είναι σίγουρη;; ότι όλα πάνε καλά;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα σας! Ειμαι και εγω μια πολύ αγχωμένη μανούνα. Έχω κάνει χοριακή της 10dpo και ήταν 18, την 12dpo70 και 17dpo και ήταν 267. Είμαι πολύ αγχωμένη γιατί μου φαίνεται πολύ μικρό νούμερο. ο γιατρός μου είπε όλα καλά και με έβαλε να κάνω χοριακή σε 1 βδομάδα ξανά, Τρέμω από τον φόβο μου γιατί είχα 2 βιοχημικές τους τελευταίους μήνες... έτυχε και σε καμοιά άλλη αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , GeorgiaE είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας! Ειμαι και εγω μια πολύ αγχωμένη μανούνα. Έχω κάνει χοριακή της 10dpo και ήταν 18, την 12dpo70 και 17dpo και ήταν 267. Είμαι πολύ αγχωμένη γιατί μου φαίνεται πολύ μικρό νούμερο. ο γιατρός μου είπε όλα καλά και με έβαλε να κάνω χοριακή σε 1 βδομάδα ξανά, Τρέμω από τον φόβο μου γιατί είχα 2 βιοχημικές τους τελευταίους μήνες... έτυχε και σε καμοιά άλλη αυτό; 

Καταρχάς μην μετράς με την μέρα της ωορηξιας γιατί πότε ακριβώς έγινε τι έγινε δεν το ξέρεις αν είναι φυσική σύλληψη οπότε Κ ανχωνεσε Κ μπερδεύεσε Κ είναι ένα μπέρδεμα. 

Η χοριακη ακόμα είναι στην αρχή οπότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα δεν είναι ενδεικτικές οι τιμές όταν η χοριακη είναι στην αρχή Κ έκανες από τόσο νωρίς χοριακες. Αν δεν θες να περιμένεις μια εβδομάδα μπορείς πολύ απλά να επαναλαβεις χοριακη σε 48 ώρες από την τελευταία. Ή αν έχουν περάσει οι 48 ώρες σε 96 ώρες. Την τελευταία χοριακη την έκανες σε μέρα που δεν διπλασιάζεται Κ σε ανχωσε Κ σε μπέρδεψε. Πρέπει να τηρείς το κάθε 2 μέρες ή το κάθε 4 μέρες αλλιως γίνονται αυτά τα μπερδέματα Κ δεν ξέρεις αν μεγάλωσε ή όχι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...