Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , GeorgiaE είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Είμαι κατατρομαγμένη.... Έκανα τέστ χοριακής σήμερα (13DPO) 1 μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο (είχα ωορρηξία την 17 μέρα) ... H τιμή έιναι 18.1 και μου φαίνεται πολύ χαμηλή...  Τον προηγούμενο μήνα είχα μείνει πάλι έγκυος και το ανακάλυψα στις 4 μέρες καθυστέρησης και η χοριακή μου ήταν 42 και μετά απο 2 μέρες έπεσε και απέβαλα... Σημαίνει θα πάθω το ίδιο.... Τί να κάνω βοηθήστε με... Έχει συμβεί και σε κάποια άλλη να έχει τόσο χαμηλή χοριακή;

Έκανες παρά πολύ νωρίς χοριακη είναι φυσιολογικό να είναι χαμηλή. Τώρα αναγκαστικά θα κάνεις για 1 εβδομάδα συνέχεια χοριακες κάθε δύο μέρες για να βλέπεις αν ανεβαίνει . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα συμφωνησω οτι εκανες παρα πολυ νωρις την χοριακη

οποτε λογικο να ειναι τοσο χαμηλη,ουτε καθυστερηση δ εχεις

κατα πασα πιθανοτητα δ σχετιζεται με την προηγουμενη βιοχημικη

αναγκαστικα θα κανεις υπομονη μεχρι να ανεβει αρκετα

υπολογιζε διπλασιασμο ανα 3μερες για να μην αγχωνεσαι

απο κει κ περα μιλα κ με τον γιατρο σου,προσωπικα δ θα εκανα πολλες χοριακες,τις μπουχτισα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη

ευχομαι ολα να πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

Έκανες παρά πολύ νωρίς χοριακη είναι φυσιολογικό να είναι χαμηλή. Τώρα αναγκαστικά θα κάνεις για 1 εβδομάδα συνέχεια χοριακες κάθε δύο μέρες για να βλέπεις αν ανεβαίνει . 

1 hour ago, vikib είπε:

θα συμφωνησω οτι εκανες παρα πολυ νωρις την χοριακη

οποτε λογικο να ειναι τοσο χαμηλη,ουτε καθυστερηση δ εχεις

κατα πασα πιθανοτητα δ σχετιζεται με την προηγουμενη βιοχημικη

αναγκαστικα θα κανεις υπομονη μεχρι να ανεβει αρκετα

υπολογιζε διπλασιασμο ανα 3μερες για να μην αγχωνεσαι

απο κει κ περα μιλα κ με τον γιατρο σου,προσωπικα δ θα εκανα πολλες χοριακες,τις μπουχτισα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη

ευχομαι ολα να πανε καλα!

Θα κάνω και μεθαύριο να δω  πόσο θα ανέβει απλά έχω πρόβλημα με ήπια  θρομβοφιλία και γι'αυτό έκανα τόσο σύντομα για να αρχίσω άμεσα θεραπέια. Απλα βλέπω τόσο μεγάλες χοριακές και αναρωτιέμαι γιατί συμβαίνει σε εμένα αυτό....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , GeorgiaE είπε:

Θα κάνω και μεθαύριο να δω  πόσο θα ανέβει απλά έχω πρόβλημα με ήπια  θρομβοφιλία και γι'αυτό έκανα τόσο σύντομα για να αρχίσω άμεσα θεραπέια. Απλα βλέπω τόσο μεγάλες χοριακές και αναρωτιέμαι γιατί συμβαίνει σε εμένα αυτό....

Εντάξει μεγάλες χοριακες βρε κορίτσι μου βλέπεις αλλά είναι άλλες μέρες η ωορρηξία Κ συνήθως Κ με καθηστερηση. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, GeorgiaE είπε:

Θα κάνω και μεθαύριο να δω  πόσο θα ανέβει απλά έχω πρόβλημα με ήπια  θρομβοφιλία και γι'αυτό έκανα τόσο σύντομα για να αρχίσω άμεσα θεραπέια. Απλα βλέπω τόσο μεγάλες χοριακές και αναρωτιέμαι γιατί συμβαίνει σε εμένα αυτό....

αναλογα την ημερα η χοριακη κ αναλογα την καθε γυναικα κ εγκυμοσυνη

λογικα ξεκινας της αγωγη σου κανονικα κ επαναλαμβανεις χοριακη οποτε σου πει ο γιατρος

ολα καλα θα πανε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, GeorgiaE είπε:

Θα κάνω και μεθαύριο να δω  πόσο θα ανέβει απλά έχω πρόβλημα με ήπια  θρομβοφιλία και γι'αυτό έκανα τόσο σύντομα για να αρχίσω άμεσα θεραπέια. Απλα βλέπω τόσο μεγάλες χοριακές και αναρωτιέμαι γιατί συμβαίνει σε εμένα αυτό....

13DPO ειχα 11.4

Τωρα σου γραφω κ θηλαζω  ενα τερατακι 7.5 μηνων.

Σημασια εχει η αυξηση. Μη συγκρινεις αλλες χοριακες ουτε καν τις δικες σου. Μας νοιαζει ο σχεδον διπλασιασμος ανα 2-3 μερες..

Με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Elle μου δίνεις απίστευτη δύναμη. Το βράδυ δεν έκλεισα μάτι... Έιχα μείνει και τον προηγουμενο μηνα έγκυος και απέβαλα λίγες μέρες μετά. Και εκέι η χοριακι μου ηταν χαμηλή και τρέμω αν ξανασυμβει το ιδιο....

1 ώρα πρίν, Elle12 είπε:

13DPO ειχα 11.4

Τωρα σου γραφω κ θηλαζω  ενα τερατακι 7.5 μηνων.

Σημασια εχει η αυξηση. Μη συγκρινεις αλλες χοριακες ουτε καν τις δικες σου. Μας νοιαζει ο σχεδον διπλασιασμος ανα 2-3 μερες..

Με το καλο!

Εlle μου δίνεις απίστευτη δύναμη. Το βράδυ δεν έκλεισα μάτι... Έιχα μείνει και τον προηγουμενο μηνα έγκυος και απέβαλα λίγες μέρες μετά. Και εκέι η χοριακι μου ηταν χαμηλή και τρέμω αν ξανασυμβει το ιδιο....

14 ώρες πρίν, vikib είπε:

αναλογα την ημερα η χοριακη κ αναλογα την καθε γυναικα κ εγκυμοσυνη

λογικα ξεκινας της αγωγη σου κανονικα κ επαναλαμβανεις χοριακη οποτε σου πει ο γιατρος

ολα καλα θα πανε!

Σε ευχαριστώ πολύ vikib για τις ευχές μου... φοβάμαι πολύ  γιατί έγινε και τον προηγούμενο μήνα το ίδιο και απέβαλα...Πάντα ονειρευόμουν την μέρα που θα δω θετικό τέστ εγκυμοσήνης και νόμιζα θα πετώ από την χαρά μου... δεν φαντάστηκα ποτέ ότι θα νιώθω αυτό τον τρόμο κάθε μέρα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , GeorgiaE είπε:

Elle μου δίνεις απίστευτη δύναμη. Το βράδυ δεν έκλεισα μάτι... Έιχα μείνει και τον προηγουμενο μηνα έγκυος και απέβαλα λίγες μέρες μετά. Και εκέι η χοριακι μου ηταν χαμηλή και τρέμω αν ξανασυμβει το ιδιο....

Εlle μου δίνεις απίστευτη δύναμη. Το βράδυ δεν έκλεισα μάτι... Έιχα μείνει και τον προηγουμενο μηνα έγκυος και απέβαλα λίγες μέρες μετά. Και εκέι η χοριακι μου ηταν χαμηλή και τρέμω αν ξανασυμβει το ιδιο....

Σε ευχαριστώ πολύ vikib για τις ευχές μου... φοβάμαι πολύ  γιατί έγινε και τον προηγούμενο μήνα το ίδιο και απέβαλα...Πάντα ονειρευόμουν την μέρα που θα δω θετικό τέστ εγκυμοσήνης και νόμιζα θα πετώ από την χαρά μου... δεν φαντάστηκα ποτέ ότι θα νιώθω αυτό τον τρόμο κάθε μέρα 

σε καταλαβαινω,μετα την πρωτη ασχημη εμπειρια σου λογικπ να εισαι τρομαγμενη

δ σημαινει ομως οτι θα γινει το ιδιο

η εγκυμοσυνη μπορει να ειναι το πιο ευχαριστο γεγονος,αλλα κ απο τα πιο αγχωδη για τις περισσοτερες,οπως κ η μητροτητα.οπλισου με υπομονη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , vikib είπε:

σε καταλαβαινω,μετα την πρωτη ασχημη εμπειρια σου λογικπ να εισαι τρομαγμενη

δ σημαινει ομως οτι θα γινει το ιδιο

η εγκυμοσυνη μπορει να ειναι το πιο ευχαριστο γεγονος,αλλα κ απο τα πιο αγχωδη για τις περισσοτερες,οπως κ η μητροτητα.οπλισου με υπομονη

Σκέψου 3 γιατροί δεν μου έδωσαν ελπίδα να μείνω φυσικά έγκυος (είμαι 40) και μου πρότειναν εξωσωματική. Τον μήνα που θα άρχιζα την εξωσωματική έμεινα έγκυος και δυστυχώς το έχασα και τον επόμενο μήνα έμεινα ξανα... δεν ξέρω τι να σκεφτώ είμαι πολύ μπερδεμένη 

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω το αγχος σου σχεδον ολες το εχουμε ζησει.

Αλλα θα σου πω το πιο απλο και κλισε πραγμα του κοσμου. Με το αγχος αυτο μονο κακο κανεις σε σενα και το σωμα σου. Ηρεμησε. Παρε ανασα. Προσφερε στο σωμα και το εμβρυο που κουβαλας οτι  καλυτερο μπορεις. Δηλαδη υγεια, διατροφη, φαρμακα και ΗΡΕΜΙΑ. 

Απο κει κ περα, οταν εσυ δε κανεις κατι κακο, την εκβαση μιας εγκυμοσυνης δε τη ξερει ποτε κανεις. Υπαρχουν γυναικες που σε αντιξοες συνθηκες γεννησαν υγιεστατα μωρα και αλλες με ονειρικες τελειες εγκυμοσυνες που ολα στο τελος στραβωσαν. Δεν ακουγεται πολυ θετικο αυτο αλλα θελω να σου δειξω οτι ποτε δε ξερεις τι θα γινει. Προς το παρον εισαι εγκυος. Κανε αλλη μια χοριακη να δεις πως παει. Μετα τις 1500 κανεις και υπερηχο.

Εγω παντως που πηρα τον γιατρο με 11.4 μου λεει μπραβο, δεν εχω ξανακουσει χαμηλοτερη χοριακη😅

Και καθε φορα ολο και ανεβαινε λιγο λιγο.. μετα βεβαιαωθηκαμε οτι υπηρχε σακος, εμβρυο, παλμος, μ αυτα κ με κεινα  ολα πηγαν καλα.. στο ευχομαι και σενα! Αλλα ΗΡΕΜΗΣΕ ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Elle12 είπε:

Καταλαβαινω το αγχος σου σχεδον ολες το εχουμε ζησει.

Αλλα θα σου πω το πιο απλο και κλισε πραγμα του κοσμου. Με το αγχος αυτο μονο κακο κανεις σε σενα και το σωμα σου. Ηρεμησε. Παρε ανασα. Προσφερε στο σωμα και το εμβρυο που κουβαλας οτι  καλυτερο μπορεις. Δηλαδη υγεια, διατροφη, φαρμακα και ΗΡΕΜΙΑ. 

Απο κει κ περα, οταν εσυ δε κανεις κατι κακο, την εκβαση μιας εγκυμοσυνης δε τη ξερει ποτε κανεις. Υπαρχουν γυναικες που σε αντιξοες συνθηκες γεννησαν υγιεστατα μωρα και αλλες με ονειρικες τελειες εγκυμοσυνες που ολα στο τελος στραβωσαν. Δεν ακουγεται πολυ θετικο αυτο αλλα θελω να σου δειξω οτι ποτε δε ξερεις τι θα γινει. Προς το παρον εισαι εγκυος. Κανε αλλη μια χοριακη να δεις πως παει. Μετα τις 1500 κανεις και υπερηχο.

Εγω παντως που πηρα τον γιατρο με 11.4 μου λεει μπραβο, δεν εχω ξανακουσει χαμηλοτερη χοριακη😅

Και καθε φορα ολο και ανεβαινε λιγο λιγο.. μετα βεβαιαωθηκαμε οτι υπηρχε σακος, εμβρυο, παλμος, μ αυτα κ με κεινα  ολα πηγαν καλα.. στο ευχομαι και σενα! Αλλα ΗΡΕΜΗΣΕ ❤️

Εχεις απόλυτο δίκαιο αγαπημένη μου.... είναι πολύ δύσκολο αλλά θα το παλέψω και ο Θεός μαζί μας. Είναι κάτι τόσο καινούργιο για εμένα και έγιναν όλα τόσα γρήγορα και πρέπει να μάθω να το διαχειρίζομαι. Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου ❤️

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, GeorgiaE είπε:

Σκέψου 3 γιατροί δεν μου έδωσαν ελπίδα να μείνω φυσικά έγκυος (είμαι 40) και μου πρότειναν εξωσωματική. Τον μήνα που θα άρχιζα την εξωσωματική έμεινα έγκυος και δυστυχώς το έχασα και τον επόμενο μήνα έμεινα ξανα... δεν ξέρω τι να σκεφτώ είμαι πολύ μπερδεμένη 

πω πω,πραγματικο θαυματακι το σπορακι σου!πιστεψε σε αυτο κ μακαρι ολα να πανε καλα αυτη τη φορα!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikib είπε:

πω πω,πραγματικο θαυματακι το σπορακι σου!πιστεψε σε αυτο κ μακαρι ολα να πανε καλα αυτη τη φορα!!

Μακάρι αγαπημένη μου, σε ευχαριστώ πολύ, μου δίνετε δύναμη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!! Πρώτη φορά και εγώ στο θέμα της χοριακης !!! Μιας και σήμερα πήρα την πρώτη μου θετική χοριακη 91,38 μετά από εξωσωματική !!! 9η μέρα από μεταφορά βλαστοκυστεων !!!! Είναι καλή η τιμή ; Θεωρώ είναι λίγο χαμηλή με βάση κάποιες άλλες χοριακης που βλέπω από κορίτσια της εξωσωματικής !!!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, vikib είπε:

πω πω,πραγματικο θαυματακι το σπορακι σου!πιστεψε σε αυτο κ μακαρι ολα να πανε καλα αυτη τη φορα!!

Μόλις πήρα την δευτερη χοριακή... δυστυχώς έπεσε στο 13.... δεν το πιστεύω οτι συμβαίνει δεύτερη φορά... τα έχω χαμένα...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...