Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

Just now, fionita είπε:

καλησπερα ομαδα ...λοιπον εκανα χοριακι 5 του μηνος και η τιμη  τ ηταν 430 και μου ειπαν οτι ειμαι 5 εβδομαδων περιπου..Να τονισω τελευταια μ περιοδο 5 μαρτιου ...Λοιπον παω σημερα στην γυναικολογο παμε να ακουσουμε τους καρδιακους παλμους και να δουμε κατι αλλα τιποτα δεν ειδαμε αυτη μου ειπε οτι ειμαι στην 7 εβδομαδα..και μετα μου ειπε να κανω 2 φορες χοριακη ...Αλλα ανυσηχω ...σημερα εκανα την πρωτη μου βγηκε 40.066 αντε να δουμε και την δευτερη τωρα ..ειναι φυσιολογικο αυτο ???

Ναι αμε, μπορεί να είναι λίγο μικρότερο την επόμενη φορά που θα πας θα ακούσεις καρδούλα!! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 933
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Bloumblou είπε:

Ναι αμε, μπορεί να είναι λίγο μικρότερο την επόμενη φορά που θα πας θα ακούσεις καρδούλα!! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα!!!

Απο 430 χοριακη πηγε στο 40 και πιστεύεις πραγματικά οτι θα ακουσει καρδούλα;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Bloumblou είπε:

Με 40.066 και δεν θα ακούσει? (40χιλιαδες )

Ω ναι θα ακουσει αν μιλάμε για χιλιάδες!!!

Κατάλαβα οτι έπεσε στο 40 γι αυτο της ζητήσει και δυο φορές χοριακη.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2019 at 11:49 ΠΜ, Bloumblou είπε:

Περιμένω τα νέα σου!!! Οοολα καλά θα πάνε!

εκανα την δευτερη χοριακη και πηγε στο 51.348 μου ειπε η γυναικολογος ειναι πολυ λιγο πρεπει να ξανακανω ..να ανησυχω δεν ξερω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, fionita είπε:

εκανα την δευτερη χοριακη και πηγε στο 51.348 μου ειπε η γυναικολογος ειναι πολυ λιγο πρεπει να ξανακανω ..να ανησυχω δεν ξερω 

Η γυναικολόγος σου θα καθοδηγήσει καλύτερα και αν έχεις έστω και μια αμφιβολία μπορείς να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη!!! Ξέρω ότι από ένα νούμερο και μετά χοριακης ότι δεν διπλασιάζεται κάθε 48 ώρες αλλα δεν γνωρίζω πόσο πρέπει να ειναι να σου πω την αλήθεια!! Πότε θα ξανακάνεις υπέρηχο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bloumblou είπε:

Η γυναικολόγος σου θα καθοδηγήσει καλύτερα και αν έχεις έστω και μια αμφιβολία μπορείς να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη!!! Ξέρω ότι από ένα νούμερο και μετά χοριακης ότι δεν διπλασιάζεται κάθε 48 ώρες αλλα δεν γνωρίζω πόσο πρέπει να ειναι να σου πω την αλήθεια!! Πότε θα ξανακάνεις υπέρηχο?

απο βδομαδα θα κανω αλλη νια χοριακη και θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, fionita είπε:

απο βδομαδα θα κανω αλλη νια χοριακη και θα δουμε

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!Κανονικά με τέτοια χοριακή εννοώ σαν νούμερο δν ξανακάνουμε χοριακή!!Παρακολουθούμε μόνο με υπέρηχο!!Εννοείτε αφού είπε ο γιατρός να ξανακάνεις αλλά μόνο ο υπέρηχος δείχνει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , marillia είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!Κανονικά με τέτοια χοριακή εννοώ σαν νούμερο δν ξανακάνουμε χοριακή!!Παρακολουθούμε μόνο με υπέρηχο!!Εννοείτε αφού είπε ο γιατρός να ξανακάνεις αλλά μόνο ο υπέρηχος δείχνει!!

θα δειξει ...ευχαριστω πολυ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι νέα στο φόρουμ έχω ένα παιδάκι 8 χρόνων και έχω στο ιστορικό μου 2 βιοχημικές και μια παλιδρομη στην 7η βδομάδα σταμάτησε η καρδούλα του .τωρα είμαι πάλι έγκυος περίμενα να αδιαθέτησω 20/4 έκανα χοριακη  με 2 μέρες καθυστέρηση 22/4 και ήταν 400 μετά από 2 μέρες 24/4  488 μου λέει ο γιατρός και  ξεκινάω τ4  Σαλοσπίρ και utrogestan και σε τρεις μέρες 27/4 ανέβηκε 1480 μετά από δυο μέρες 29/4 μου είπε ο γιατρός να ξανά κάνω κ ήταν 2776  ο γιατροσ Είναι ευχαριστημένος μου είπε,σήμερα  έχω ραντεβού με τον γιατρο και έχω πολύ αγωνία  με προβληματίζει πολύ η δεύτερη χοριακη!!! Έχει καμία παρόμοια εμπειρία;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, είμαστε ο Χρήστος και η Μαρία, και ελπίζουμε πλέον σε ένα θαύμα από ότι καταλαβαίνω για να γίνουμε γονείς.

Η Γυναίκα μου ετών 26 με ΤΕΡ 30 Μαρτίου και ΠΗΤ 4 Ιανουαρίου .

Θα έπρεπε βάση τω  ημερομηνιών αυτών να είμαστε στην 8η εβδομάδα

 

Στον υπέρηχο το CRL έδειξε ότι είμαστε στην 6η και η γιατρός μας ανησύχησε. Μας ζήτησε και κάναμε 3 χοριακες για τις επόμενες 3 μέρες

1η 76161

2η 76912

3η 79800

Στον υπέρηχο η γιατρός επέμενε ότι θα έπρεπε να έχουμε καρδιακό παλμό αλλά δεν κατάφερε να βρει κάτι όσο και να έψαξε.

 

Συμβουλευτικαμε και 2η γιατρό η οποία μας είπε επίσης ότι βάσει ημερομηνιών ότι θα έπρεπε να έχουμε παλμό αλλά πιθανόν να έχουμε και σύλληψη στο τέλος του κύκλου που είναι πολύ πιθανό βάση των επαφών μας.

Η Δεύτερη γιατρός μας χορήγησε προγεστερόνη 200 πρωί βράδυ, και μια ασπιρίνη το πρωί και μας έστειλε να κάνουμε εξετάσεις για θρομβοφιλία κάτι που θα αργήσει όμως. Και μας περιμένει σε λίγες μέρες να πάμε να μας εξετάσει υπερηχογραφικά. ( Τις συμβουλές τις έδωσε μόνο βλεπωντας τις εξετάσεις και βάση ιστορικού ).

Υπάρχει το ενδεχόμενο η κύηση να είναι παλινδρομη; Κάπου διάβασα πως όταν γίνεται αυτό η χοριακη δεν ανεβαίνει. Θα κάνουμε ξανά την Δευτέρα χοριακη και θα πάμε και για υπέρηχο. Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για συμβουλές και γνώμες

Link to comment
Share on other sites

Just now, ccks22 είπε:

Καλησπέρα, είμαστε ο Χρήστος και η Μαρία, και ελπίζουμε πλέον σε ένα θαύμα από ότι καταλαβαίνω για να γίνουμε γονείς.

Η Γυναίκα μου ετών 26 με ΤΕΡ 30 Μαρτίου και ΠΗΤ 4 Ιανουαρίου .

Θα έπρεπε βάση τω  ημερομηνιών αυτών να είμαστε στην 8η εβδομάδα

 

Στον υπέρηχο το CRL έδειξε ότι είμαστε στην 6η και η γιατρός μας ανησύχησε. Μας ζήτησε και κάναμε 3 χοριακες για τις επόμενες 3 μέρες

1η 76161

2η 76912

3η 79800

Στον υπέρηχο η γιατρός επέμενε ότι θα έπρεπε να έχουμε καρδιακό παλμό αλλά δεν κατάφερε να βρει κάτι όσο και να έψαξε.

 

Συμβουλευτικαμε και 2η γιατρό η οποία μας είπε επίσης ότι βάσει ημερομηνιών ότι θα έπρεπε να έχουμε παλμό αλλά πιθανόν να έχουμε και σύλληψη στο τέλος του κύκλου που είναι πολύ πιθανό βάση των επαφών μας.

Η Δεύτερη γιατρός μας χορήγησε προγεστερόνη 200 πρωί βράδυ, και μια ασπιρίνη το πρωί και μας έστειλε να κάνουμε εξετάσεις για θρομβοφιλία κάτι που θα αργήσει όμως. Και μας περιμένει σε λίγες μέρες να πάμε να μας εξετάσει υπερηχογραφικά. ( Τις συμβουλές τις έδωσε μόνο βλεπωντας τις εξετάσεις και βάση ιστορικού ).

Υπάρχει το ενδεχόμενο η κύηση να είναι παλινδρομη; Κάπου διάβασα πως όταν γίνεται αυτό η χοριακη δεν ανεβαίνει. Θα κάνουμε ξανά την Δευτέρα χοριακη και θα πάμε και για υπέρηχο. Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για συμβουλές και γνώμες

την δευτερα θα κριθουν ολα. ναι υπαρχει περιπτωση να ειναι παλλινδρομη δυστηχως κ στις παλλινδρομες η χοριακη παρα πολλες φορες ανεβαινει κανονικα κ απλα δεν ακουγετε ποτε καρδιακος παλμος. 

επειδη κ.εγω καρδια ακουσα με χοριακη 83000 αρκετα μεγαλη δηλαδη σου λεω απλα κανε υπομονη  την επομενη εβδομαδα θα ξερετε σιγουρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ccks22 είπε:

Καλησπέρα, είμαστε ο Χρήστος και η Μαρία, και ελπίζουμε πλέον σε ένα θαύμα από ότι καταλαβαίνω για να γίνουμε γονείς.

Η Γυναίκα μου ετών 26 με ΤΕΡ 30 Μαρτίου και ΠΗΤ 4 Ιανουαρίου .

Θα έπρεπε βάση τω  ημερομηνιών αυτών να είμαστε στην 8η εβδομάδα

 

Στον υπέρηχο το CRL έδειξε ότι είμαστε στην 6η και η γιατρός μας ανησύχησε. Μας ζήτησε και κάναμε 3 χοριακες για τις επόμενες 3 μέρες

1η 76161

2η 76912

3η 79800

Στον υπέρηχο η γιατρός επέμενε ότι θα έπρεπε να έχουμε καρδιακό παλμό αλλά δεν κατάφερε να βρει κάτι όσο και να έψαξε.

 

Συμβουλευτικαμε και 2η γιατρό η οποία μας είπε επίσης ότι βάσει ημερομηνιών ότι θα έπρεπε να έχουμε παλμό αλλά πιθανόν να έχουμε και σύλληψη στο τέλος του κύκλου που είναι πολύ πιθανό βάση των επαφών μας.

Η Δεύτερη γιατρός μας χορήγησε προγεστερόνη 200 πρωί βράδυ, και μια ασπιρίνη το πρωί και μας έστειλε να κάνουμε εξετάσεις για θρομβοφιλία κάτι που θα αργήσει όμως. Και μας περιμένει σε λίγες μέρες να πάμε να μας εξετάσει υπερηχογραφικά. ( Τις συμβουλές τις έδωσε μόνο βλεπωντας τις εξετάσεις και βάση ιστορικού ).

Υπάρχει το ενδεχόμενο η κύηση να είναι παλινδρομη; Κάπου διάβασα πως όταν γίνεται αυτό η χοριακη δεν ανεβαίνει. Θα κάνουμε ξανά την Δευτέρα χοριακη και θα πάμε και για υπέρηχο. Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για συμβουλές και γνώμες

Τις 3 χοριακες με πόσες ημέρα διαφορά τις εκανε; από 1500 μονάδες και πάνω, δεν διπλασιάζονται ανά 2 με 3 ημέρες αλλά λίγο πιο αργά. Οι 7000 νομίζω ακόμα παραπάνω. Έγιναν στο ίδιο εργαστήριο; Πέρα από τον καρδιακό σφυγμό που δεν ακούσατε, είδατε εμβρυακα στοιχεία; το μωρό που  βγαινει μικροτερο μη σας πολυαπασχολει , αν συνεχισει να εχει σταθερή ανάπτυξη σε ημέρες δεν λέει κάτι αυτό. Κι εμένα 9 μέρες μικρότερο έβγαινε.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...