Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Nephelie είπε:

@pocaειναι κ απο τα φαρμακα, ειχα παρει παρα πολλα στις προηγουμενες..σε αυτην τωρα μονο λιγα ουτρογεσταν οποτε θα συγκρινω..κ θα δουμε..

Δλδ νεφέλη μου τι παίρνεις από χάπια κάθε μέρα?Ούτε οιστρογονα ούτε κολπική προγεστερόνη ούτε κορτιζόνη ούτεαντιπηκτικες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Ευχαριστώ πολύ Κατερινάκι μου!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά από δω κι εμπρός!!!!

Ναι κι εγώ Παρασκευή θα την κάνω!!!!! Εσύ έκανες τεστακι?

οχι δν εκανα. Φοβαμαι μηπως ειναι νωρις και βγει αρνητικο. Και ελεγα να περιμενω ως την χοριακη που ειναι σιγουρο το αποτελεσμα. Ειμαι σε διλημμα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Δλδ νεφέλη μου τι παίρνεις από χάπια κάθε μέρα?Ούτε οιστρογονα ούτε κολπική προγεστερόνη ούτε κορτιζόνη ούτεαντιπηκτικες?

Πηρα απο τη μερα της ωοληψιας μονο ουτρο και απο τη μερα της ετ ξεκινησα αντιπηκτικη κ σαλοσπιρ και τα ουτρο συνεχιΖονται ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Πηρα απο τη μερα της ωοληψιας μονο ουτρο και απο τη μερα της ετ ξεκινησα αντιπηκτικη κ σαλοσπιρ και τα ουτρο συνεχιΖονται ..

Κολπικα προγεστερόνη Όχι?

Just now, natassaki2006 είπε:

Κολπικα προγεστερόνη Όχι?

Την αντιληπτική βράδυ?Και τα σαλοσπιρ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Κολπικα προγεστερόνη Όχι?

Την αντιληπτική βράδυ?Και τα σαλοσπιρ?

Παιρνω utrogestan 1 κολπικο και 1 στομα πρωι μεσημερι βραδυ(συνολο 6) ανα 8ωρο περιπου δηλαδη αν θελω να κοιμηθω και πιο νωρις..την αντιπηκτικη στις 20:00 ιδια ωρα καθε μερα και σαλοσπιρ μετα το βραδινο γευμα χωρις να εχω θρομβοφιλια.η λευκου ετσι πιστευει γιατί εχω δρεπανοκυτα αναιμια ,στιγμα δηλαδή εχω λεγεται τεστ δρεπανωσεως και μπορει να πηξει το αιμα κατι τετοιο τελοσπαντων..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious said:

Καλά τα λέει ο Σφακ Moana μου αλλά το παράθυρο ανοίγει φυσικά εμείς πως ξέρουμε πότε είναι? Πότε ανοίγει και κλείνει και δεν υπάρχει πχ μετάθεση παραθύρου..? 

Δε ξέρω, τις ίδιες απορίες είχα κ εγω κ οτι μου πε σας λεω. Άκρη ποτε δε βγάζω. Ουτε οι γιατροί νομιζω ξέρουν, ολα δοκιμαστικά τα κανουν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Κολπικα προγεστερόνη Όχι?

Την αντιληπτική βράδυ?Και τα σαλοσπιρ?

Καλά το μυαλό μου πετάει! Επειδή με τις κρέμες κλπ έχω ένα θέμα ήθελες να γράψεις αντιπηκτικη, έγραψες αντιληπτική και εγώ διάβασα αντηλιακή!!! Και λέω αντηλιακή βράδυ βάζει η Νεφέλη? !! Και που βοηθάει αυτό!! Χα! Χα!! 

  • Χαχα 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλά το μυαλό μου πετάει! Επειδή με τις κρέμες κλπ έχω ένα θέμα ήθελες να γράψεις αντιπηκτικη, έγραψες αντιληπτική και εγώ διάβασα αντηλιακή!!! Και λέω αντηλιακή βράδυ βάζει η Νεφέλη? !! Και που βοηθάει αυτό!! Χα! Χα!! 

Χαχαχαχα κλαιωω

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Καλά το μυαλό μου πετάει! Επειδή με τις κρέμες κλπ έχω ένα θέμα ήθελες να γράψεις αντιπηκτικη, έγραψες αντιληπτική και εγώ διάβασα αντηλιακή!!! Και λέω αντηλιακή βράδυ βάζει η Νεφέλη? !! Και που βοηθάει αυτό!! Χα! Χα!! 

στην εμφύτευση !! χαχαχα φαντάζεσαι κ παστώνεσαι στα αντιηλιακά το βραδυ 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, poca είπε:

οχι δν εκανα. Φοβαμαι μηπως ειναι νωρις και βγει αρνητικο. Και ελεγα να περιμενω ως την χοριακη που ειναι σιγουρο το αποτελεσμα. Ειμαι σε διλημμα...

Να κάνεις αυτό που νιώθεις!!!! Η Παρασκευή είναι κοντά!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Καλά το μυαλό μου πετάει! Επειδή με τις κρέμες κλπ έχω ένα θέμα ήθελες να γράψεις αντιπηκτικη, έγραψες αντιληπτική και εγώ διάβασα αντηλιακή!!! Και λέω αντηλιακή βράδυ βάζει η Νεφέλη? !! Και που βοηθάει αυτό!! Χα! Χα!! 

Χαχα  Παναγία μου ότι θέλει γράφει τώρα το είδα...χαχα αντιηλιακη..κλαιωωωω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια κι απο εμενα!καλη επιτυχια σε ολες...ειναι η δευτερη εξωσωματικη που κανω και ελπιζω και τελευταια...χαζη ερωτηση και χιλιοειπωμενη ενδεχομενως αλλα μιας και νομιζω οτι εχω καψει τα μισα μου εγκεφαλικα κυτταρα απο το αγχος ηθελα να ρωτησω αν ειχε καμια σας συμπτωματα και μετα την 6-7 μερα απο ετ της σταματησαν και παρολαυτα να ειχε θετικη χοριακη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Χαχαχαχα κλαιωω

Ευτυχώς εσύ νεφέλη κατάλαβες τι εννοουσα..πάλι καλά...!!!χαχα

Just now, k_elina54 είπε:

Καλησπερα κοριτσια κι απο εμενα!καλη επιτυχια σε ολες...ειναι η δευτερη εξωσωματικη που κανω και ελπιζω και τελευταια...χαζη ερωτηση και χιλιοειπωμενη ενδεχομενως αλλα μιας και νομιζω οτι εχω καψει τα μισα μου εγκεφαλικα κυτταρα απο το αγχος ηθελα να ρωτησω αν ειχε καμια σας συμπτωματα και μετα την 6-7 μερα απο ετ της σταματησαν και παρολαυτα να ειχε θετικη χοριακη

Καλή σου επιτυχία κοπέλα μου..κ ν είναι η τελευταία σου  εννοείται.. 

Αν μας διαβάζεις καιρό θα έχεις δει από τα κορίτσια μας εδώ ότι συμπτώματα δεν υπάρχουν.. τίποτα δεν είναι στάνταρ.. Ακόμα κ τα τεστ αν γίνουν νωρίς.. προσπάθησε να μην δίνεις σημασία κ αγχώνεσαι.. Όσο μπορείς!!!

Πότε κάνεις χοριακη? Τι έχεις βάλει?

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω... και γι αυτο το λέω χαζη ερώτηση.. Δευτερα κάνω χοριακη κι έβαλα μόλις ένα 4 ημερών

Just now, natassaki2006 είπε:

Ευτυχώς εσύ νεφέλη κατάλαβες τι εννοουσα..πάλι καλά...!!!χαχα

Καλή σου επιτυχία κοπέλα μου..κ ν είναι η τελευταία σου  εννοείται.. 

Αν μας διαβάζεις καιρό θα έχεις δει από τα κορίτσια μας εδώ ότι συμπτώματα δεν υπάρχουν.. τίποτα δεν είναι στάνταρ.. Ακόμα κ τα τεστ αν γίνουν νωρίς.. προσπάθησε να μην δίνεις σημασία κ αγχώνεσαι.. Όσο μπορείς!!!

Πότε κάνεις χοριακη? Τι έχεις βάλει?

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, poca είπε:

κοριτσια καλησπερα. Ειμαι στην 6 ημερα μετα την Ετ αλλα νομιζω δεν εχω καποιο συμπτωμα ακομα. Ηταν καμια χωρις συμπτωματα κ ειχε μετα θετικη χοριακη; Ξερω οτι σε λιγες μερες θα κανω χοριακη και θα εχω απαντηση απλα οπως ξερετε η αναμονη ειναι πολυ βασανιστικη. Κ ολο διαβαζω για τσιμπηματακια, πρησμενο στηθος, υγρα κλπ στις αλλες κοπελες και απογοητευομαι.

Καλησπέρα #poca και καλώς ήρθες! Εγώ είχα συμπτώματα μόνο τις 5 πρώτες μερες. Μετά τίποτα. Είναι δύσκολη περίοδος γι'αυτό προσπάθησε να γεμίσεις τον χρόνο σου για να ξεχαστείς. Επίσης, ξεκίνησα με πολύ χαμηλή χοριακη και σήμερα έκανα τον πρώτο μου υπέρηχο! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Περιμένουμε νέα σου

  • Μου αρέσει 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...