Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

43 minutes ago, Moomin said:

Κορίτσια δεν ξανακάνω τεστ!!

Πήρα τη χοριακη τώρα και ενώ εχω φουλ αιμα έδειξε 52.4! Απλά δεν το πιστεύω! Ελπίζω να πάει καλά....περιμένω οδηγίες από τον γιατρό.

Μπραβο, μπραβο κορίτσι μου. Πολύ χαίρομαι για σένα. Πετάω από τη χαρά μου. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Moomin είπε:

Θα κάνω ένεση προγεστερόνης, σταματώ τα σαλοσπιρ, συνεχίζω τη βασκλορ... μπλιαχ, κ ξανά χοριακη τη Παρασκευή.

Αχχχχχ πολύ χάρηκα κορίτσι μου...κ εγώ σήμερα έκανα την τελευταία Μ χοριακη και ήταν 1027 και με αίμα από την Κυριακή....ποιος ξέρει τι να σημαίνει αυτό....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin said:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ :wub:

Μίλησες με τον γιατρό σου;

Αν ρωτάς εμένα ναι μίλησα και στεναχωρήθηκε παρά πολύ. Θέλει να μας βάλει να κάνουμε  καρυοτυπο. Εγώ βέβαια του είπα ότι δεν προχωράω αν δεν βρούμε ακριβώς το πρόβλημα μου. Γιατί το θέμα είναι οικονομικό. Δεν έχω μια περιουσία να ξοδέψω για να κάνω πειράματα. Η επόμενη προσπάθεια πρέπει να έχει θετικά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marina800 είπε:

Αν ρωτάς εμένα ναι μίλησα και στεναχωρήθηκε παρά πολύ. Θέλει να μας βάλει να κάνουμε  καρυοτυπο. Εγώ βέβαια του είπα ότι δεν προχωράω αν δεν βρούμε ακριβώς το πρόβλημα μου. Γιατί το θέμα είναι οικονομικό. Δεν έχω μια περιουσία να ξοδέψω για να κάνω πειράματα. Η επόμενη προσπάθεια πρέπει να έχει θετικά αποτελέσματα.

Να κάνει ο ενας από τους δύο κ αν βρεθεί κάτι κάνει κ ο άλλος,ετσι κάναμε εμεις για την ινοκυστικη νόσο. Συζητήστε το τι μπορείτε να κοιτάξετε, παίζουν πολλά ρόλο...πάντα υπαρχει φόβος, το πάμε βημα-βημα έχοντας πίστη.

Just now, Dimitra93 είπε:

Αχχχχχ πολύ χάρηκα κορίτσι μου...κ εγώ σήμερα έκανα την τελευταία Μ χοριακη και ήταν 1027 και με αίμα από την Κυριακή....ποιος ξέρει τι να σημαίνει αυτό....

Μια χαρά! Ίσως φανεί στον υπέρηχο ίσως κάποιο αιμάτωμα;; Κάνεις ενέσεις κ εσύ; Το αίμα σου μειώθηκε; Να πάνε όλα καλά!!


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Moomin said:

Να κάνει ο ενας από τους δύο κ αν βρεθεί κάτι κάνει κ ο άλλος,ετσι κάναμε εμεις για την ινοκυστικη νόσο. Συζητήστε το τι μπορείτε να κοιτάξετε, παίζουν πολλά ρόλο...πάντα υπαρχει φόβος, το πάμε βημα-βημα έχοντας πίστη.

Μια χαρά! Ίσως φανεί στον υπέρηχο ίσως κάποιο αιμάτωμα;; Κάνεις ενέσεις κ εσύ; Το αίμα σου μειώθηκε; Να πάνε όλα καλά!!

Τώρα διαβάζω όμως ότι έχει και ένα τρελό κόστος. Έλεος ρε παιδιά έχουν σκεφτεί ποτέ ποσά λεφτα ξοδεύουμε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marina800 είπε:

Τώρα διαβάζω όμως ότι έχει και ένα τρελό κόστος. Έλεος ρε παιδιά έχουν σκεφτεί ποτέ ποσά λεφτα ξοδεύουμε; 

Καλά μη το ψάχνεις, είναι κόστος.....αλλά ρωτα στο τοπικ της εξωσωματικής πού ακριβώς μπορείς να τη κάνεις με λίγα χρήματα, αν όχι δωρεάν...αν κ γω είχα ρωτήσει και μου είχαν πει σχεδόν ίδιο κόστος με εκεί που το κάναμε....ίσως όμως να έκανα λάθος ή δεν με πληροφόρησαν σωστά.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marina800 είπε:

Αν ρωτάς εμένα ναι μίλησα και στεναχωρήθηκε παρά πολύ. Θέλει να μας βάλει να κάνουμε  καρυοτυπο. Εγώ βέβαια του είπα ότι δεν προχωράω αν δεν βρούμε ακριβώς το πρόβλημα μου. Γιατί το θέμα είναι οικονομικό. Δεν έχω μια περιουσία να ξοδέψω για να κάνω πειράματα. Η επόμενη προσπάθεια πρέπει να έχει θετικά αποτελέσματα.

Κοριτσι μου πολυ λυπαμαι! Τι εννοεις; Καρυοτυπο ζευγους σας ειπε να κανετε; Αυτο σε μενα ηταν υποχρεωτικο απο την αρχη..δηλαδη ειναι στο πρωτοκολλο του κεντρου αλλιως δε σε προχωραει για εξωσωματικη! Δηλαδη αυτο βρηκε ως προβλημα;;Μετα απο αποτυχημενη ετ; 120€ παντως κανει!

Link to comment
Share on other sites

@Moomin και @Dimitra93 ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!! Με το καλο κοριτσια!!! Οτι καλυτερο απο δω κ περα. Και εγω εκανα σήμερα τον πρωτο υπερηχο. 2 εμβρυακια αλλα ακουσαμε μονο το ενα, το αλλο δεν αφησα τη γιατρο (η θεση της μητρας μου ειναι πλάγια κ οπισθια, θες χαρτη) γιατι πονουσα πολυ.. Εύχομαι να τα δω κ να τα ακουσω κυριως στον επόμενο υπερηχο και τα 2. Θα εχουμε ολες πιστη στα εμβρυακια μας!! Ενταξει? ;)

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

@Moomin και @Dimitra93 ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!! Με το καλο κοριτσια!!! Οτι καλυτερο απο δω κ περα. Και εγω εκανα σήμερα τον πρωτο υπερηχο. 2 εμβρυακια αλλα ακουσαμε μονο το ενα, το αλλο δεν αφησα τη γιατρο (η θεση της μητρας μου ειναι πλάγια κ οπισθια, θες χαρτη) γιατι πονουσα πολυ.. Εύχομαι να τα δω κ να τα ακουσω κυριως στον επόμενο υπερηχο και τα 2. Θα εχουμε ολες πιστη στα εμβρυακια μας!! Ενταξει? ;)

2;;;;;;; Μα τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!!!!

να ξεκουράζεσαι οσο γίνεται! Καλοστέριωτα τα νινάκια!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marina800 είπε:

Τώρα διαβάζω όμως ότι έχει και ένα τρελό κόστος. Έλεος ρε παιδιά έχουν σκεφτεί ποτέ ποσά λεφτα ξοδεύουμε; 

Κοριτσια, εμεις δωσαμε για καρυοτυπο 400. Κ καναμε κυστικη ινωση (εγω μονο) αλλα δε θυμαμαι ποσο. Αλλα 4 εξωσωματικες συν ολες τις εξετασεις κ καταψυξη εχουν φυγει 20.000. Αληθινο ποσο. Σε 18 μηνες. Το λες και ξεπαραδιασμα.. 

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

2;;;;;;; Μα τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!!!!

να ξεκουράζεσαι οσο γίνεται! Καλοστέριωτα τα νινάκια!!!!!!!

Σε ευχαριστώ τοσο πολυ!! Εύχομαι να πανε ολα καλα ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ! Τα κοιτουσα κ δεν το πιστευα.. Μακαρι να ακούσουμε κ το δευτερο, δεν την ειδα πολυ αισιοδοξη τη γιατρο ομως εγω ξερω οτι δεν την αφησα.. Κ ειχα κ αγχος.. Τωρα τους εχω ολους σκλαβους εδω.. Οχι για μενα, για τα μωγια :)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια, εμεις δωσαμε για καρυοτυπο 400. Κ καναμε κυστικη ινωση (εγω μονο) αλλα δε θυμαμαι ποσο. Αλλα 4 εξωσωματικες συν ολες τις εξετασεις κ καταψυξη εχουν φυγει 20.000. Αληθινο ποσο. Σε 18 μηνες. Το λες και ξεπαραδιασμα.. 

Σε ευχαριστώ τοσο πολυ!! Εύχομαι να πανε ολα καλα!! Τα κοιτουσα κ δεν το πιστευα.. Μακαρι να ακούσουμε κ το δευτερο, δεν την ειδα πολυ αισιοδοξη τη γιατρο ομως εγω ξερω οτι δεν την αφησα.. Κ ειχα κ αγχος.. Τωρα τους εχω ολους σκλαβους εδω.. Οχι για μενα, για τα μωγια :)

Σε 2 εβδ θα πας πάλι; 

Δεν πειράζει να σε φροντίζουν επιβάλλεται.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Σε 2 εβδ θα πας πάλι; 

Δεν πειράζει να σε φροντίζουν επιβάλλεται.

Ναι σε 2 περιπου. 17/8. Σε 12 μερες.. Ο αντρουλης μου εριξε κλαμα... Δεν τον εβαζε το καραβι.. Εύχομαι η Παναγία να μας βοηθησει.. Ολες. :') 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Ναι σε 2 περιπου. 17/8. Σε 12 μερες.. Ο αντρουλης μου εριξε κλαμα... Δεν τον εβαζε το καραβι.. Εύχομαι η Παναγία να μας βοηθησει.. Ολες. :') 

Ο καημένος. Πίκρα ρε γαμωτο να είναι στην άλλη άκρη. Παλιό λεφτά 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Ο καημένος. Πίκρα ρε γαμωτο να είναι στην άλλη άκρη. Παλιό λεφτά 

Ακου το καλυτερο.. Αν φτου φτου πανε ολα καλα, κ προχωρήσουμε κ με τα 2 μωρα, πιθανον... οταν γενναμε να μην ειναι εδω!! Μπουα αχαχα,.... Μπουχουχου.. Κλαψ.. Κ 2 μωρα κ ενα 5χρονο στο σπιτι, κ μονη κ μετα 4 εξωσωματικες κ τοσο κοπο... κ μετα μου λενε γιατι πουλησα την επιχειρηση μου. Για να ξεκουραστω κ σε αυτη τη ζωη κ οχι μονο μετα θανατον! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...