Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 22 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Mareva είπε:

Ακου το καλυτερο.. Αν φτου φτου πανε ολα καλα, κ προχωρήσουμε κ με τα 2 μωρα, πιθανον... οταν γενναμε να μην ειναι εδω!! Μπουα αχαχα,.... Μπουχουχου.. Κλαψ.. Κ 2 μωρα κ ενα 5χρονο στο σπιτι, κ μονη κ μετα 4 εξωσωματικες κ τοσο κοπο... κ μετα μου λενε γιατι πουλησα την επιχειρηση μου. Για να ξεκουραστω κ σε αυτη τη ζωη κ οχι μονο μετα θανατον! 

Πω πωωωωωω!!!!! Καλά θα βρεθεί λύση. Κάτσε κ θα δείτε. Τώρα ποιος βοηθάει; Η μαμά ή πεθερά;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mareva είπε:

@Moomin και @Dimitra93 ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!! Με το καλο κοριτσια!!! Οτι καλυτερο απο δω κ περα. Και εγω εκανα σήμερα τον πρωτο υπερηχο. 2 εμβρυακια αλλα ακουσαμε μονο το ενα, το αλλο δεν αφησα τη γιατρο (η θεση της μητρας μου ειναι πλάγια κ οπισθια, θες χαρτη) γιατι πονουσα πολυ.. Εύχομαι να τα δω κ να τα ακουσω κυριως στον επόμενο υπερηχο και τα 2. Θα εχουμε ολες πιστη στα εμβρυακια μας!! Ενταξει? ;)

Να σαι καλά κ σε σένα να πάνε όλα καλά κ με τα δύο εμβρυακια! Έχουμε πίστη! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Πω πωωωωωω!!!!! Καλά θα βρεθεί λύση. Κάτσε κ θα δείτε. Τώρα ποιος βοηθάει; Η μαμά ή πεθερά;

Ου! Τωρα που ειναι αρχη κ λειπει, Μαμαδες, κουνιαδες, αδερφια, φιλοι! Ηταν λαικη απαιτηση να μεγαλωσει η οικογένεια... :) μπορω να πω οτι ειμαι τυχερη σε αυτο.. Βέβαια.. Τα βραδια μονη κοιμαμαι με το μικρό.. Κ φυσικα δεν τους εχω ολους ολη μερα, εχουν κ αυτοι ζωες.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα έκανα και εγώ τη χοριακή μου, 10η ημέρα από την εμβρυομεταφορά με βλαστοκύστες μέτριας ποιότητας και δυστυχώς ήταν 4.4. Ο γιατρός είπε να κόψω φάρμακα και να περιμένω να μου έρθει η περίοδος.

Ελπίζω με εμένα να κλείσουν οι αρνητικές χοριακές για αυτό το μήνα και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια να είναι εγκυούλες!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 8
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Moomin said:

Καλά μη το ψάχνεις, είναι κόστος.....αλλά ρωτα στο τοπικ της εξωσωματικής πού ακριβώς μπορείς να τη κάνεις με λίγα χρήματα, αν όχι δωρεάν...αν κ γω είχα ρωτήσει και μου είχαν πει σχεδόν ίδιο κόστος με εκεί που το κάναμε....ίσως όμως να έκανα λάθος ή δεν με πληροφόρησαν σωστά.

Το θέμα είναι ότι ζω εκτός Ελλάδας και εδώ ότι και να κάνω πρέπει να πληρωθεί από την τσέπη μου. Και η εξωσωματική έτσι έγινε. Πλήρωσα τα πάντα και τώρα έκανα αίτηση για να μου επιστραφεί μέρος των χρημάτων. 

9 hours ago, Nephelie said:

Κοριτσι μου πολυ λυπαμαι! Τι εννοεις; Καρυοτυπο ζευγους σας ειπε να κανετε; Αυτο σε μενα ηταν υποχρεωτικο απο την αρχη..δηλαδη ειναι στο πρωτοκολλο του κεντρου αλλιως δε σε προχωραει για εξωσωματικη! Δηλαδη αυτο βρηκε ως προβλημα;;Μετα απο αποτυχημενη ετ; 120€ παντως κανει!

Σ' εμάς δεν ήταν υποχρεωτικό,  καθώς η κλινική εκόνα και των δύο μας ήταν πολύ καλή αναλόγως των ηλικιών μας εγω  40 και ο σύζυγος 41. Άρα δεν ξέρει τι είναι το πρόβλημα. Τώρα πρέπει να ψάξει και να το βρει. 

 

9 hours ago, Mareva said:

Κοριτσια, εμεις δωσαμε για καρυοτυπο 400. Κ καναμε κυστικη ινωση (εγω μονο) αλλα δε θυμαμαι ποσο. Αλλα 4 εξωσωματικες συν ολες τις εξετασεις κ καταψυξη εχουν φυγει 20.000. Αληθινο ποσο. Σε 18 μηνες. Το λες και ξεπαραδιασμα.. 

Σε ευχαριστώ τοσο πολυ!! Εύχομαι να πανε ολα καλα ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ! Τα κοιτουσα κ δεν το πιστευα.. Μακαρι να ακούσουμε κ το δευτερο, δεν την ειδα πολυ αισιοδοξη τη γιατρο ομως εγω ξερω οτι δεν την αφησα.. Κ ειχα κ αγχος.. Τωρα τους εχω ολους σκλαβους εδω.. Οχι για μενα, για τα μωγια :)

20.000? ναι είναι ένα ξεπαράδιασμα.

ΟΛΑ θα πάνε υπέροχα σου εύχομαι τα καλύτερα. Να είσαι δυνατή και να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις. :wub:

Just now, Andri M said:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα έκανα και εγώ τη χοριακή μου, 10η ημέρα από την εμβρυομεταφορά με βλαστοκύστες μέτριας ποιότητας και δυστυχώς ήταν 4.4. Ο γιατρός είπε να κόψω φάρμακα και να περιμένω να μου έρθει η περίοδος.

Ελπίζω με εμένα να κλείσουν οι αρνητικές χοριακές για αυτό το μήνα και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια να είναι εγκυούλες!!!

Μην απογοητεύεσαι, κοιτάμε μπροστά και σύντομα θα έχουμε και εμείς τα μπεμπουλίνια μας.  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marina800 είπε:

Το θέμα είναι ότι ζω εκτός Ελλάδας και εδώ ότι και να κάνω πρέπει να πληρωθεί από την τσέπη μου. Και η εξωσωματική έτσι έγινε. Πλήρωσα τα πάντα και τώρα έκανα αίτηση για να μου επιστραφεί μέρος των χρημάτων. 

Σ' εμάς δεν ήταν υποχρεωτικό,  καθώς η κλινική εκόνα και των δύο μας ήταν πολύ καλή αναλόγως των ηλικιών μας εγω  40 και ο σύζυγος 41. Άρα δεν ξέρει τι είναι το πρόβλημα. Τώρα πρέπει να ψάξει και να το βρει. 

 

20.000? ναι είναι ένα ξεπαράδιασμα.

ΟΛΑ θα πάνε υπέροχα σου εύχομαι τα καλύτερα. Να είσαι δυνατή και να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις. :wub:

Μην απογοητεύεσαι, κοιτάμε μπροστά και σύντομα θα έχουμε και εμείς τα μπεμπουλίνια μας.  

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου! Ναι ξεπαραδιασμα... 20.000, γραμμενα σε μπλοκακι. Γιατι εχουμε κ φορα που αγορασαμε φάρμακα. 4 ωοληψιες και 4 εμβρυομεταφορες, καταψυξη, συντηρηση, σκρατσινγκ, υπερηχους, εξετάσεις... Αφησαμε τη ζωη μας πισω 2 χρόνια για να μπορεσουμε οικονομικα να ανταπεξελθουμε κ εννοείται ότι βοηθησαν κ δικοι μας ανθρωποι.. Εύχομαι σε ολες τα καλύτερα!!! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Κοριτσια, εμεις δωσαμε για καρυοτυπο 400. Κ καναμε κυστικη ινωση (εγω μονο) αλλα δε θυμαμαι ποσο. Αλλα 4 εξωσωματικες συν ολες τις εξετασεις κ καταψυξη εχουν φυγει 20.000. Αληθινο ποσο. Σε 18 μηνες. Το λες και ξεπαραδιασμα.. 

Σε ευχαριστώ τοσο πολυ!! Εύχομαι να πανε ολα καλα ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ! Τα κοιτουσα κ δεν το πιστευα.. Μακαρι να ακούσουμε κ το δευτερο, δεν την ειδα πολυ αισιοδοξη τη γιατρο ομως εγω ξερω οτι δεν την αφησα.. Κ ειχα κ αγχος.. Τωρα τους εχω ολους σκλαβους εδω.. Οχι για μενα, για τα μωγια :)

Θα σκάσω από περιέργεια όμως τώρα.... Στον Γ. σας έστειλαν;

11 ώρες πρίν, Marina800 είπε:

Τώρα διαβάζω όμως ότι έχει και ένα τρελό κόστος. Έλεος ρε παιδιά έχουν σκεφτεί ποτέ ποσά λεφτα ξοδεύουμε; 

Στο χωραιμειο να ρωτήσεις...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Θα σκάσω από περιέργεια όμως τώρα.... Στον Γ. σας έστειλαν;

Στο χωραιμειο να ρωτήσεις...

Κρητη ειμαι.. Κ εδω φυσικα δεν εχουμε πολλες επιλογες. Υπαρχει γιατρος Γ, ο πρωτος παντως που εφυγαν εκει πολλα λογω πολλων πολλων εξετασεων δεν ηταν ουτε ο Γ. ουτε ο Μ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Κρητη ειμαι.. Κ εδω φυσικα δεν εχουμε πολλες επιλογες. Υπαρχει γιατρος Γ, ο πρωτος παντως που εφυγαν εκει πολλα λογω πολλων πολλων εξετασεων δεν ηταν ουτε ο Γ. ουτε ο Μ. 

Ο γενετιστής εννοώ... εκεί με έστειλαν εμένα και αφενός μας χρέωνε διπλές τιμές τις εξετάσεις αφετέρου τα υλικά του δεν ήταν καλά και το μάθαμε όταν συνεργαστηκαμε με εργαστήριο στην Αθήνα...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Marina800 είπε:

Αν ρωτάς εμένα ναι μίλησα και στεναχωρήθηκε παρά πολύ. Θέλει να μας βάλει να κάνουμε  καρυοτυπο. Εγώ βέβαια του είπα ότι δεν προχωράω αν δεν βρούμε ακριβώς το πρόβλημα μου. Γιατί το θέμα είναι οικονομικό. Δεν έχω μια περιουσία να ξοδέψω για να κάνω πειράματα. Η επόμενη προσπάθεια πρέπει να έχει θετικά αποτελέσματα.

Kοριτσι μου ο τροπος λειτουργιας του κυκλωματος ειναι γνωστος.Εγω εχω κάνει ολες τις εξετασεις που ζηταγανε εκει που ηθελα εγω,όχι στα κεντρα τους ουτε στους "συνεργατες" τους.

Μη σκας γι αυτα,θελει πολυ τρεξιμο και ψαξιμο αλλα υπαρχουν δωρεαν λυσεις.

Ο καρυοτυπος γινεται δωρεαν στο Ινστιτουτο Παιδιου.

Κυστικη ινωση αρνηθηκα να κανω,εκανα τωρα στην κυηση και δεν πληρωσα τιποτα.Ξερεις τι μου ειπε η γυναικολογος μου?

Οι εξωσωματικοι τη ζητανε για να τα τσεπωνουν,οι κοπελες με φυσιολογικες συλληψεις τις κανουν στην κυηση,οχι στον προγεννετικο.

Επισης,εχε υποψιν σου οτι με την ιδια λογικη ζητανε υστεροσκοπηση ακομα κι αν εχεις ξανανακανει με αλλο γιατρο αλλα και λαπαροσκοπηση.

Εγω υστεροσκοπηση εκανα επισης δωρεαν,για να ειμαι ησυχη,αν και μου ειχαν πει γιατροι του δημοσιου οτι δε χρειαζοταν,σε δημοσιο νοσοκομείο.

Ανοσολογικο και αιματολογικο ελεγχο επισης σχεδον δωρεαν στο Ελενα.Πανω απο 1000 ευρω ολα αυτα μαζί.

Αλλαξα 10 γιατρους,κανενας δε μ επιασε κοροιδο οσον αφορά αυτα.

Ανεξηγητη υπογονιμοτητα κι εμεις,πετυχα ετων 42.

 

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Ο γενετιστής εννοώ... εκεί με έστειλαν εμένα και αφενός μας χρέωνε διπλές τιμές τις εξετάσεις αφετέρου τα υλικά του δεν ήταν καλά και το μάθαμε όταν συνεργαστηκαμε με εργαστήριο στην Αθήνα...

Οχι οχι δεν τον γνώριζω αυτον που λες. Παντως τρελο το εξοδο... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Οχι οχι δεν τον γνώριζω αυτον που λες. Παντως τρελο το εξοδο... 

Ναι ρε γμτ... Εσύ 20000 σε ενάμιση χρόνο, εγώ τα μισά σε ένα χρόνο....και δεν μου έμεινε κατάψυξη..


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Ναι ρε γμτ... Εσύ 20000 σε ενάμιση χρόνο, εγώ τα μισά σε ένα χρόνο....και δεν μου έμεινε κατάψυξη..

Οταν εξηγω τι τραβαμε με τις εξωσωματικες, σε ψυχολογικο, οικονομικο κ χρονικο κοστος, ο περισσότερος κοσμος δεν το αντιλαμβάνεται. Ειχα 2 χρονια να παω σε κομμωτηριο κ αισθητικο. Οχι γιατι θα ταν πολυ το ποσο, αλλα ηταν αρκετο το ποσο που εβαζα στην ακρη στο συνολο του καιρού. Γιατι τα ταξίδια κοπηκαν μαχαιρι. Οι καφεδες κ οι βολτες. Τα εστιατόρια. Τα ψωνια. Ολα μετρημενα να μπορουν να καλυφθουν κ τα τρεχοντα έξοδα. Να καλυφθουν κ το 3μηνο του κορωνοιου που δεν εργαζοταν κανεις μας απο το σπιτι. Δεν τα κλαιω, γιατι ηξερα τι έπρεπε να κανουμε. Καταψυξη εχω πρωτη φορα τωρα. Στενοχωριεμαι γιατι εχω φιλους που εκαναν 1 εξωσωματικη κ το οικονομικό τους απετρεψε για δευτερη... Να σου στερειται το ονειρο... 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Οταν εξηγω τι τραβαμε με τις εξωσωματικες, σε ψυχολογικο, οικονομικο κ χρονικο κοστος, ο περισσότερος κοσμος δεν το αντιλαμβάνεται. Ειχα 2 χρονια να παω σε κομμωτηριο κ αισθητικο. Οχι γιατι θα ταν πολυ το ποσο, αλλα ηταν αρκετο το ποσο που εβαζα στην ακρη στο συνολο του καιρού. Γιατι τα ταξίδια κοπηκαν μαχαιρι. Οι καφεδες κ οι βολτες. Τα εστιατόρια. Τα ψωνια. Ολα μετρημενα να μπορουν να καλυφθουν κ τα τρεχοντα έξοδα. Να καλυφθουν κ το 3μηνο του κορωνοιου που δεν εργαζοταν κανεις μας απο το σπιτι. Δεν τα κλαιω, γιατι ηξερα τι έπρεπε να κανουμε. Καταψυξη εχω πρωτη φορα τωρα. Στενοχωριεμαι γιατι εχω φιλους που εκαναν 1 εξωσωματικη κ το οικονομικό τους απετρεψε για δευτερη... Να σου στερειται το ονειρο... 

Ακριβώς όπως τα λες. Ήταν απόφαση που στηρίξαμε μέχρι τέλους. Καλά το ποσό παίζει να μην το πιστεύουν ούτε καν φίλες μου που έκαναν μια εξωσωματική και πέτυχαν αμέσως... Πιστεύω ότι σε μερικά χρόνια θα πέσουν οι τιμές, όπως συμβαίνει τώρα σε σχέση με το παρελθόν.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marina800 είπε:

Το θέμα είναι ότι ζω εκτός Ελλάδας και εδώ ότι και να κάνω πρέπει να πληρωθεί από την τσέπη μου. Και η εξωσωματική έτσι έγινε. Πλήρωσα τα πάντα και τώρα έκανα αίτηση για να μου επιστραφεί μέρος των χρημάτων. 

Σ' εμάς δεν ήταν υποχρεωτικό,  καθώς η κλινική εκόνα και των δύο μας ήταν πολύ καλή αναλόγως των ηλικιών μας εγω  40 και ο σύζυγος 41. Άρα δεν ξέρει τι είναι το πρόβλημα. Τώρα πρέπει να ψάξει και να το βρει. 

 

20.000? ναι είναι ένα ξεπαράδιασμα.

ΟΛΑ θα πάνε υπέροχα σου εύχομαι τα καλύτερα. Να είσαι δυνατή και να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις. :wub:

Μην απογοητεύεσαι, κοιτάμε μπροστά και σύντομα θα έχουμε και εμείς τα μπεμπουλίνια μας.  

Το ότι ζεις εκτός Ελλάδας είναι ένα θέμα, δεν ξέρω αν σκέφτεσαι να δοκιμάσεις κ εδώ ή μόνο εκεί που μένεις...δεν ήξερα αυτό που έγραψαν ότι σε κάποια κέντρα ισχύει όμως χρειάζεται αν πχ κ γω είχα το γονίδιο της ινοκυστικης νόσου θα είχαμε θέμα με τα έμβρυα κ θα το παίζαμε κορωνα-γραμματα.

Δυστυχώς πολλα ζευγάρια δίνουν πολλά λεφτά για εξετασεις κλπ...κ μεις δεν ξέρω αν θα έχουμε τη δυνατότητα να δώσουμε στο μέλλον...

Just now, Andri M είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα έκανα και εγώ τη χοριακή μου, 10η ημέρα από την εμβρυομεταφορά με βλαστοκύστες μέτριας ποιότητας και δυστυχώς ήταν 4.4. Ο γιατρός είπε να κόψω φάρμακα και να περιμένω να μου έρθει η περίοδος.

Ελπίζω με εμένα να κλείσουν οι αρνητικές χοριακές για αυτό το μήνα και όλα τα υπόλοιπα κορίτσια να είναι εγκυούλες!!!

Το ότι είναι τόσο σε σημαίνει ότι κάτι πήγε να γίνει;;; Κρίμα :( έχεις στη κατάψυξη;;


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...