Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Marina800 είπε:

Ναι ξεκίνησα και έχω κανονικό αίμα, στην αρχή ήταν καφε. Αλλά τώρα είμαι σίγουρη ότι αδιαθέτησα. Πως γίνεται με τόση προγεστερονη να αδιαθετήσω;; Πολύ με προβληματίζει αυτό. Και εγώ θα ρωτήσω αν μπορώ να κάνω νωρίτερα, για να σταματήσω τα φάρμακα και τις ενέσεις. 
Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου, κουράγιο. Ας περιμένουμε τα αποτελέσματα μας. 

Κοριτσι στο παρελθον εχω διαβασει κ αλλες κοπελες που πριν σταματησουν τα φάρμακα ειχαν αιμα. Ομως θεωρω οτι γινεται σπανια. Επισης δεν ειναι απολυτα σιγουρο οτι σημαίνει οτι δεν υπάρχει εγκυμοσυνη. Λιγη υπομονη.. Εγω ολες τις εξωσωματικες (4 στον αριθμο) δεν επαιρνα τεστ γιατι φοβομουν. Στην πορεία καταλαβα οτι το τεστ θα με αγχωνε περισσότερο αν έβλεπα το αρνητικο. Και μετα θα χα αυτο με τα φάρμακα, ποτε να τα σταματησω, μα θελω να τα σταματησω κλπ. Ειναι ψυχοφθόρο. Κ θετικο να δεις που το εύχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ θα συνεχισει η αγωνια. Να διπλασιαστει η χοριακη ξανα κ ξανα, να πανε καλα οι υπερηχοι κλπ. Οποτε, υπομονη κ υπομονη κ θα ερθει το θαύμα σου!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Moomin είπε:

Καλημέρα κορίτσια, συνεχίζω να έχω καφέ, σκούρο αλλά λιγο με υπολείμματα βασκλορ( μπλιαχ)... τηλεφωνησα και μου είπαν να πάω αύριο για χοριακη και δεν μας πειράζουν λέει τα καφέ και τα αρνητικά τεστ...έκανα κ σήμερα κ είναι καραμπαμ αρνητικό.... πρέπει να περιμένω μέχρι αύριο...:( όπως το περίμενα δηλ να μου πουν...

Αν δεν είχα κάνει τα τεστακια ίσως κ να ήλπιζα....άρα υπομονή...εύχομαι οι υπόλοιπες να είστε τυχερές!!!

Δηλ τα τεστ σε καμία υπόληψη ε; Μπράβο στον ντοκ. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Δηλ τα τεστ σε καμία υπόληψη ε; Μπράβο στον ντοκ. 

Καλά με κοπέλα μίλησα κ της εξήγησα και είπα να τον ειδοποιήσει αλλά δεν βλέπω να το κάνει...δεν έχουν σε καμία υπόληψη τα τεστ ούτε έδωσαν σημασία στα καφέ...ίσως καλά.κανουν απλά.ηθελα να πάω σήμερα για χοριακη να τελειώνω όμως το χουνε σημειωμένο για αύριο...θα κάνω υπομονή κ θα συνεχίσω τα φάρμακα, μια μέρα είναι..


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

@Mareva μέσα στο μυαλό μου είσαι...ακριβώς αυτό σκεφτομαι αφού έκανα τα τεστακια....δεν ξανακάνω..

Μα ειναι τοοοοοοσο λογικο! Σε σκαει ρε παιδι μου, σου χαλαει τη σειρα! Γιατι κ θετικο να βγει το τεστ, επειδη ο έλεγχος των τεστ εινσι ποιοτικος κ οχι ποσοτικός, αρχιζει δευτερος γυρος ανησυχιας: ειναι απο τα φάρμακα; ποσο να ναι; κ αν ειναι 20 μονο μοναδες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mareva είπε:

Μα ειναι τοοοοοοσο λογικο! Σε σκαει ρε παιδι μου, σου χαλαει τη σειρα! Γιατι κ θετικο να βγει το τεστ, επειδη ο έλεγχος των τεστ εινσι ποιοτικος κ οχι ποσοτικός, αρχιζει δευτερος γυρος ανησυχιας: ειναι απο τα φάρμακα; ποσο να ναι; κ αν ειναι 20 μονο μοναδες; 

Ε ναι!!

Πάντως ξεκίνησα να έχω πιο πολλά ροζ...ίσως το πάει κ σε μένα για περίοδο...πάντως συνεχίζω μέχρι αύριο...βέβαια αν δεν είχα τα τεστ θα είχα φρικαρει γτ θα πιστευα αρχικά ότι ίσως είναι εμφύτευση κ μετά ότι ίσως δεν πάει καλά....μια τρέλα... τεσπά, θα κάνω τπτ να ξεχαστω....

Να ρωτήσω αν ξέρετε γενικά η βασκλορ είναι καλύτερη για προγεστερονη;;; Μήπως έπρεπε να πάρουμε ουτρο;


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin said:

Ε ναι!!

Πάντως ξεκίνησα να έχω πιο πολλά ροζ...ίσως το πάει κ σε μένα για περίοδο...πάντως συνεχίζω μέχρι αύριο...βέβαια αν δεν είχα τα τεστ θα είχα φρικαρει γτ θα πιστευα αρχικά ότι ίσως είναι εμφύτευση κ μετά ότι ίσως δεν πάει καλά....μια τρέλα... τεσπά, θα κάνω τπτ να ξεχαστω....

Να ρωτήσω αν ξέρετε γενικά η βασκλορ είναι καλύτερη για προγεστερονη;;; Μήπως έπρεπε να πάρουμε ουτρο;

Εμένα μου δίνουν gynalven γιατί στην Κύπρο όπου είμαι, για καποιο λόγο δεν τα συνταγογραφουν πλεόν.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Καλά με κοπέλα μίλησα κ της εξήγησα και είπα να τον ειδοποιήσει αλλά δεν βλέπω να το κάνει...δεν έχουν σε καμία υπόληψη τα τεστ ούτε έδωσαν σημασία στα καφέ...ίσως καλά.κανουν απλά.ηθελα να πάω σήμερα για χοριακη να τελειώνω όμως το χουνε σημειωμένο για αύριο...θα κάνω υπομονή κ θα συνεχίσω τα φάρμακα, μια μέρα είναι..

Κορίτσι μου ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να μην απογοητευτείς μετα τα τεστακια αυτά, αλλά κράτα μια ελπιδα, θεωρώ πως τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα!

Κ επειδή έχουμε τον ίδιο γιατρό,την ημέρα που κάναμε την ετ μου είπε να μην ανησυχήσω αν δω αιματακι κτλ κ να κάνω σα να μη το ειδα.. και να συνεχίσω κανονικά τα φάρμακα έως τη β χοριακη. Είναι σπαστικό που δε σου είπαν να πας σήμερα αλλά φανταζομαι για κάποιο λόγο γίνονται όλα, προσπαθούν να ελαχιστοποιησουν ένα μη έγκυρο αποτελεσμα..

Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια να εξελιχθούν όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Ε ναι!!

Πάντως ξεκίνησα να έχω πιο πολλά ροζ...ίσως το πάει κ σε μένα για περίοδο...πάντως συνεχίζω μέχρι αύριο...βέβαια αν δεν είχα τα τεστ θα είχα φρικαρει γτ θα πιστευα αρχικά ότι ίσως είναι εμφύτευση κ μετά ότι ίσως δεν πάει καλά....μια τρέλα... τεσπά, θα κάνω τπτ να ξεχαστω....

Να ρωτήσω αν ξέρετε γενικά η βασκλορ είναι καλύτερη για προγεστερονη;;; Μήπως έπρεπε να πάρουμε ουτρο;

Το ίδιο είναι. Είναι εξίσου καλή η βασκλορ

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Ε ναι!!

Πάντως ξεκίνησα να έχω πιο πολλά ροζ...ίσως το πάει κ σε μένα για περίοδο...πάντως συνεχίζω μέχρι αύριο...βέβαια αν δεν είχα τα τεστ θα είχα φρικαρει γτ θα πιστευα αρχικά ότι ίσως είναι εμφύτευση κ μετά ότι ίσως δεν πάει καλά....μια τρέλα... τεσπά, θα κάνω τπτ να ξεχαστω....

Να ρωτήσω αν ξέρετε γενικά η βασκλορ είναι καλύτερη για προγεστερονη;;; Μήπως έπρεπε να πάρουμε ουτρο;

Εγω βασκλορ εβαλα μονο μια φορα. Μετα προλουτεξ κ ουτρο. Κ τα ουτρο τα πινω γιατι ετσι δεν εχω απώλεια. Ενω απο κατω νοιωθω συνεχως οτι μου φεύγουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mareva είπε:

Εγω βασκλορ εβαλα μονο μια φορα. Μετα προλουτεξ κ ουτρο. Κ τα ουτρο τα πινω γιατι ετσι δεν εχω απώλεια. Ενω απο κατω νοιωθω συνεχως οτι μου φεύγουν. 

Όχι εγώ δεν ένιωθα απώλεια μόνο κάποια υγρά το πρωί.

Just now, Kalaleme είπε:

Κορίτσι μου ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να μην απογοητευτείς μετα τα τεστακια αυτά, αλλά κράτα μια ελπιδα, θεωρώ πως τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα!

Κ επειδή έχουμε τον ίδιο γιατρό,την ημέρα που κάναμε την ετ μου είπε να μην ανησυχήσω αν δω αιματακι κτλ κ να κάνω σα να μη το ειδα.. και να συνεχίσω κανονικά τα φάρμακα έως τη β χοριακη. Είναι σπαστικό που δε σου είπαν να πας σήμερα αλλά φανταζομαι για κάποιο λόγο γίνονται όλα, προσπαθούν να ελαχιστοποιησουν ένα μη έγκυρο αποτελεσμα..

Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια να εξελιχθούν όλα καλά!!!

Να είσαι καλά!!! Θα πάω αύριο για το τυπικό, τα τεστακια πόσο λάθος να ειναι...ηδη σαν να ξεκινάει σαν περίοδος...συνεχιζω την αγωγή όπως μου είπαν....ελπίζω κ εύχομαι εσύ να πετύχεις όπως κ οι υπόλοιπες!!!


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Καλημέρα σε όλες

 

Αυτο το μέσα δεν εντέχετε άλλο κ ειδικά με τόση ζέστη όλη μέρα aircondition..εσεις πως την βγάζετε..?ποσες μέρες μένετε μέσα..?

Θες να γελασεις; ειμαι μεσα 26 ημερες. Απο την εμβρυομεταφορα μεχρι σημερα! Βγηκα για τις χοριακες μονο. Κ για να βάζω το μικρο στο σχολικο. Κ αυριο θα βγω για τον υπερηχο!!! Ειχα δει κατι καφετι εκκρισεις κ με κρατησαν σπιτι. Τωρα αναμενω να δω οτι ολα ειναι καλα κ εύχομαι απο αυριο να αρχισω την κοινονικοποιηση γιατι εχω παθει ιδρυματισμο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Θες να γελασεις; ειμαι μεσα 26 ημερες. Απο την εμβρυομεταφορα μεχρι σημερα! Βγηκα για τις χοριακες μονο. Κ για να βάζω το μικρο στο σχολικο. Κ αυριο θα βγω για τον υπερηχο!!! Ειχα δει κατι καφετι εκκρισεις κ με κρατησαν σπιτι. Τωρα αναμενω να δω οτι ολα ειναι καλα κ εύχομαι απο αυριο να αρχισω την κοινονικοποιηση γιατι εχω παθει ιδρυματισμο. 

Χαχαχαχα ιδρυματισμο!!

Εγω το Σάββατο τα έβαλα κ θα κατσω μεσα μεχρι σημερα ειπε ο γιατρος αυριο δουλεια σιγα σιγα κ Δευτερα χοριακη

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Καλημέρα σε όλες

 

Αυτο το μέσα δεν εντέχετε άλλο κ ειδικά με τόση ζέστη όλη μέρα aircondition..εσεις πως την βγάζετε..?ποσες μέρες μένετε μέσα..?

4 κι εγω από χτες δουλειά 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...