Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, EllieV είπε:

Χαχαχαχα ιδρυματισμο!!

Εγω το Σάββατο τα έβαλα κ θα κατσω μεσα μεχρι σημερα ειπε ο γιατρος αυριο δουλεια σιγα σιγα κ Δευτερα χοριακη

Καλη καλη επιτυχια!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mareva said:

Θες να γελασεις; ειμαι μεσα 26 ημερες. Απο την εμβρυομεταφορα μεχρι σημερα! Βγηκα για τις χοριακες μονο. Κ για να βάζω το μικρο στο σχολικο. Κ αυριο θα βγω για τον υπερηχο!!! Ειχα δει κατι καφετι εκκρισεις κ με κρατησαν σπιτι. Τωρα αναμενω να δω οτι ολα ειναι καλα κ εύχομαι απο αυριο να αρχισω την κοινονικοποιηση γιατι εχω παθει ιδρυματισμο. 

Αμαν! Εσύ έχεις περάσει σε άλλο επίπεδο! Εγώ κάθισα μέσα 2-3, τις επόμενες ημέρες βγήκα λίγο να πάρω αέρα και μετά πάλι μέσα. Σήμερα, 8η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά, είμαι στο γραφείο.

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Αμαν! Εσύ έχεις περάσει σε άλλο επίπεδο! Εγώ κάθισα μέσα 2-3, τις επόμενες ημέρες βγήκα λίγο να πάρω αέρα και μετά πάλι μέσα. Σήμερα, 8η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορά, είμαι στο γραφείο.

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!!!

Ειναι επειδη δεν εχω ξεπεράσει το τραυματικο περυσινο γεγονος της αποβολής. Φυσάω κ το γιαουρτι που λενε!!! Αλλα ενταξει, εχω τη δυνατότητα να μεινω, λείπει κ ο αγαπημένος μου κ δεν εχω ορεξη για πολλα πολλα.. Εννοείται καλα αποτελεσματα να εχουμε!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα εξελίσσεται σε περίοδο τελικά...αλλά κ να πάρω πάλι στο κέντρο θα μου πουν κάντε αύριο τη χοριακη κ ενημερώστε μας...

Από την εμπειρία σας τί πιστευετε;; Σταματώντας τη προγεστερονη δεν έρχεται περιοδος;;


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva said:

Ειναι επειδη δεν εχω ξεπεράσει το τραυματικο περυσινο γεγονος της αποβολής. Φυσάω κ το γιαουρτι που λενε!!! Αλλα ενταξει, εχω τη δυνατότητα να μεινω, λείπει κ ο αγαπημένος μου κ δεν εχω ορεξη για πολλα πολλα.. Εννοείται καλα αποτελεσματα να εχουμε!!! 

Καλά κάνεις...Σε καταλαβαίνω...Καλύτερα γαϊδουρόδενε παρά γαϊδορογύρευε!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Moomin είπε:

Κορίτσια εμένα εξελίσσεται σε περίοδο τελικά...αλλά κ να πάρω πάλι στο κέντρο θα μου πουν κάντε αύριο τη χοριακη κ ενημερώστε μας...

Από την εμπειρία σας τί πιστευετε;; Σταματώντας τη προγεστερονη δεν έρχεται περιοδος;;

Κανονικά ναι. Μη σταματήσεις τίποτα. Κανε χοριακη οπωσδήποτε. Μπορεί να είναι αίμα της εγκυμοσύνης.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Κανονικά ναι. Μη σταματήσεις τίποτα. Κανε χοριακη οπωσδήποτε. Μπορεί να είναι αίμα της εγκυμοσύνης.

Εντάξει σε ευχαριστώ...δεν το πιστεύω βέβαια αλλά θα συνεχίσω κ θα δω αύριο...

 


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Κορίτσια εμένα εξελίσσεται σε περίοδο τελικά...αλλά κ να πάρω πάλι στο κέντρο θα μου πουν κάντε αύριο τη χοριακη κ ενημερώστε μας...

Από την εμπειρία σας τί πιστευετε;; Σταματώντας τη προγεστερονη δεν έρχεται περιοδος;;

Ναι μετα απο 4-5 μέρες

1 hour ago, Mareva είπε:

Καλη καλη επιτυχια!!!! 

Ευχαριστω να εισαι καλα

 

Εσυ σε τι σταδιο εισαι..?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marina800 είπε:

Εγώ μόλις πήρα αποτελέσματα χοριακης και πιο 0 δεν γίνεται να είναι. 

Πφφφ κρίμα ρε γμτ....είχες αίμα, θυμάμαι καλά;;; Ο γιατρός τι σου είπε;

Είδα τώρα το μήνυμα ότι είχες αίμα...μη νομίζεις ότι είσαι η μόνη πάντως....να μιλήσεις με το γιατρό να σου λύσει όσο γίνεται τις απορίες....κ γω αυτό θα κάνω.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Moomin said:

Πφφφ κρίμα ρε γμτ....είχες αίμα, θυμάμαι καλά;;; Ο γιατρός τι σου είπε;

Είδα τώρα το μήνυμα ότι είχες αίμα...μη νομίζεις ότι είσαι η μόνη πάντως....να μιλήσεις με το γιατρό να σου λύσει όσο γίνεται τις απορίες....κ γω αυτό θα κάνω.

Ναι ναι καλά θυμάσαι είχα αίμα. Βασικά δεν μίλησα ακόμη μαζί του θα με πάρει αύριο, γιατί βγήκε αργά το αποτέλεσμα. Αλλά φυσικά δεν θα τον αφήσω έτσι θέλω να βρει ακριβώς το λόγο της ανεξήγητης υπογονιμότητας, αλλιώς δεν μπορώ να υποβάλλω τον εαυτό μου ξανά σε αυτή τη διαδικασία. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marina800 είπε:

Ναι ναι καλά θυμάσαι είχα αίμα. Βασικά δεν μίλησα ακόμη μαζί του θα με πάρει αύριο, γιατί βγήκε αργά το αποτέλεσμα. Αλλά φυσικά δεν θα τον αφήσω έτσι θέλω να βρει ακριβώς το λόγο της ανεξήγητης υπογονιμότητας, αλλιώς δεν μπορώ να υποβάλλω τον εαυτό μου ξανά σε αυτή τη διαδικασία. 

Είναι η πρώτη σου φορά;; Κ γω θα πάω αύριο να τη κάνω αλλά εδώ κοντά μου κ θα την έχω μέχρι το μεσημέρι...έστειλα κ στο γιατρό μήνυμα κ τη περιμένει, δεν μου σχολίασε κάτι άλλο...κ μένα περίοδο το λες....δεν ξέρω, ελπίζω η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου, πάρε το χρόνο σου κ όλα θα πάνε καλά, θα ρθει κ η δική μας η σειρά :x


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Ναι μετα απο 4-5 μέρες

Ευχαριστω να εισαι καλα

 

Εσυ σε τι σταδιο εισαι..?

Αυριο εχω τον πρωτο υπερηχο. Ανυπομονώ να δω... 6w+1d σημερα. Σταματησαν κ οι καφε εκκρισεις που ειχα το σκ. :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin said:

Είναι η πρώτη σου φορά;; Κ γω θα πάω αύριο να τη κάνω αλλά εδώ κοντά μου κ θα την έχω μέχρι το μεσημέρι...έστειλα κ στο γιατρό μήνυμα κ τη περιμένει, δεν μου σχολίασε κάτι άλλο...κ μένα περίοδο το λες....δεν ξέρω, ελπίζω η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου, πάρε το χρόνο σου κ όλα θα πάνε καλά, θα ρθει κ η δική μας η σειρά :x

Ναι δεν έχω κάνει άλλη φορά. Προσπαθούσαμε με φυσικούς τρόπους. Όμως τώρα το πήραμε απόφαση λόγω ηλικίας. Εγώ είμαι 40 και ο συζυγος μου 41. Και για πρώτη προσπαθεια ο γιατρος δεν ήθελε να προχωρήσει σε εξειδικευμένους ελέγχους καθώς η κλινική εικόνα και των 2 μας είναι άψογη. Αλλά εγώ προβληματίστηκα ιδιαιτέρως όταν επιβίωσε μόνο μια βλαστοκύστη. Και τώρα που το σκέφτομαι που πάω με μια μονο; 
Ελπιζω να έχεις καλά νέα αύριο. Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marina800 είπε:

Ναι δεν έχω κάνει άλλη φορά. Προσπαθούσαμε με φυσικούς τρόπους. Όμως τώρα το πήραμε απόφαση λόγω ηλικίας. Εγώ είμαι 40 και ο συζυγος μου 41. Και για πρώτη προσπαθεια ο γιατρος δεν ήθελε να προχωρήσει σε εξειδικευμένους ελέγχους καθώς η κλινική εικόνα και των 2 μας είναι άψογη. Αλλά εγώ προβληματίστηκα ιδιαιτέρως όταν επιβίωσε μόνο μια βλαστοκύστη. Και τώρα που το σκέφτομαι που πάω με μια μονο; 
Ελπιζω να έχεις καλά νέα αύριο. Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια! 

Σε ευχαριστώ αλλά έχω κάνει τεστακια κ είναι αρνητικά επίσης μου ρθε κ μένα αίμα κανονικά όχι αρκετό βέβαια ή με πόνο...απλά πρέπει να δούμε τη χοριακη κ να μιλήσω με τον γιατρό.

Όσον αφορά τις εξειδικευμένες δεν ξέρω αν εννοείς καρυότυπο και υνοκυστικης νόσο, εμείς αυτά έχουμε κάνει, αν βρεθεί κάτι στον έναν κάνει κ ο άλλος. Θα ρωτήσουμε σίγουρα κ θα είμαστε πιο καλά προετοιμασμένες την επόμενη φορά κ εμείς κ οι γιατροί μας...κρατάω τη θετική ενέργεια γιατί μας χρειάζεται σε αυτές τις στιγμές. Θα τα καταφέρουμε!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...