Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Mareva είπε:

Κρητη ειμαι.. Κ εδω φυσικα δεν εχουμε πολλες επιλογες. Υπαρχει γιατρος Γ, ο πρωτος παντως που εφυγαν εκει πολλα λογω πολλων πολλων εξετασεων δεν ηταν ουτε ο Γ. ουτε ο Μ. 

Και εγώ από Κρήτη είμαι κοριτσιι....χαχααχ φοβερό...

Λοιπόν εγώ τώρα έχω μια απορία που αναφέρθηκε σε άλλη ομάδα....γυναίκες με εξωσωματικές που πετυχαίνουν σύλληψη είναι δυνατόν να έχουν το σύνδρομο κενού σάκου η ανεμβρυικης κύησης?αφού σ βάζουν τ έμβρυα όπως και να χει....να ανησυχούμε για καρδιακή λειτουργία αλλά και για αυτό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka said:

Kοριτσι μου ο τροπος λειτουργιας του κυκλωματος ειναι γνωστος.Εγω εχω κάνει ολες τις εξετασεις που ζηταγανε εκει που ηθελα εγω,όχι στα κεντρα τους ουτε στους "συνεργατες" τους.

Μη σκας γι αυτα,θελει πολυ τρεξιμο και ψαξιμο αλλα υπαρχουν δωρεαν λυσεις.

Ο καρυοτυπος γινεται δωρεαν στο Ινστιτουτο Παιδιου.

Κυστικη ινωση αρνηθηκα να κανω,εκανα τωρα στην κυηση και δεν πληρωσα τιποτα.Ξερεις τι μου ειπε η γυναικολογος μου?

Οι εξωσωματικοι τη ζητανε για να τα τσεπωνουν,οι κοπελες με φυσιολογικες συλληψεις τις κανουν στην κυηση,οχι στον προγεννετικο.

Επισης,εχε υποψιν σου οτι με την ιδια λογικη ζητανε υστεροσκοπηση ακομα κι αν εχεις ξανανακανει με αλλο γιατρο αλλα και λαπαροσκοπηση.

Εγω υστεροσκοπηση εκανα επισης δωρεαν,για να ειμαι ησυχη,αν και μου ειχαν πει γιατροι του δημοσιου οτι δε χρειαζοταν,σε δημοσιο νοσοκομείο.

Ανοσολογικο και αιματολογικο ελεγχο επισης σχεδον δωρεαν στο Ελενα.Πανω απο 1000 ευρω ολα αυτα μαζί.

Αλλαξα 10 γιατρους,κανενας δε μ επιασε κοροιδο οσον αφορά αυτα.

Ανεξηγητη υπογονιμοτητα κι εμεις,πετυχα ετων 42.

 

Εδώ ο δρόμος για τον καρυότυπο είναι μονόδρομος καθώς μόνο ένα κέντρο το κάνει, και αν κατάλαβα καλά κοστίζει γύρω στα 500. Από την άλλη το σκέφτηκα να έρθω στην Ελλάδα για να κάνω κάποιες εξετάσεις αλλά λόγω της κατάστασης του κορονοιου φοβάμαι και επι πλέον αν υπολογίσεις τα εισητήρια και τα έξοδα δεν θα γλυτώσω και κάτι. Προς το παρόν θα ηρεμήσω 2 εβδομάδες και στις 21 έχω ραντεβού με τους γιατρους μου να τα βάλουμε κατω να δούμε τι θα γίνει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Και εγώ από Κρήτη είμαι κοριτσιι....χαχααχ φοβερό...

Λοιπόν εγώ τώρα έχω μια απορία που αναφέρθηκε σε άλλη ομάδα....γυναίκες με εξωσωματικές που πετυχαίνουν σύλληψη είναι δυνατόν να έχουν το σύνδρομο κενού σάκου η ανεμβρυικης κύησης?αφού σ βάζουν τ έμβρυα όπως και να χει....να ανησυχούμε για καρδιακή λειτουργία αλλά και για αυτό?

Δεν εχω ιδεα! Δε θυμάμαι καν τι εχω διαβασει για αυτο.. Καποια πιο παλια ισως ξερει.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Δεν εχω ιδεα! Δε θυμάμαι καν τι εχω διαβασει για αυτο.. Καποια πιο παλια ισως ξερει.. 

Δεν το λέω για να αγχωθείς αλλά έχει τύχει κενός σάκος σε εξωσωματική όπως τυχαίνει και το εξωμήτριο. Τα έμβρυα δεν είναι ελεγμένα ότι θα εξελιχθούν μέχρι τέλους...όπως και στις φυσιολογικές συλλήψεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..

 

Σήμερα η μέρα μου ξεκινησε με μια μου βλακεία..έκανα τεστ κ έδειξε αρνητικο...το ξερω ειναι πολυ νωρίς ακομα Σαββατο βαλαμε βλαστοκυστες αλλά όσο κ να το ξερω οτι ειναι νωρίς με επηρέασε λίγο γαμώτο..Δευτέρα κανονικα ειπε ο γιατρός χοριακή:sad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EllieV είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..

 

Σήμερα η μέρα μου ξεκινησε με μια μου βλακεία..έκανα τεστ κ έδειξε αρνητικο...το ξερω ειναι πολυ νωρίς ακομα Σαββατο βαλαμε βλαστοκυστες αλλά όσο κ να το ξερω οτι ειναι νωρίς με επηρέασε λίγο γαμώτο..Δευτέρα κανονικα ειπε ο γιατρός χοριακή:sad:

Καλησπέρα! Μα φυσικά είναι πολύ νωρίς, ξέχνα το,πες ότι δεν το έκανες! Εγώ έβαλα βλαστοκυστες την παρασκευή και μου είπε να πάω για χοριακη την Τετάρτη, δε ξέρω γιατί μου είπε τόσες μέρες. Σκέφτομαι ότι σε περίπτωση που κάνω αταξία,θα πάω την τρίτη, σίγουρα όχι νωρίτερα! Από τη στιγμή που το αποτέλεσμα δεν είναι έγκυρο, μη ταραζεσαι άδικα,πρέπει να δείξουμε υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kalaleme είπε:

Καλησπέρα! Μα φυσικά είναι πολύ νωρίς, ξέχνα το,πες ότι δεν το έκανες! Εγώ έβαλα βλαστοκυστες την παρασκευή και μου είπε να πάω για χοριακη την Τετάρτη, δε ξέρω γιατί μου είπε τόσες μέρες. Σκέφτομαι ότι σε περίπτωση που κάνω αταξία,θα πάω την τρίτη, σίγουρα όχι νωρίτερα! Από τη στιγμή που το αποτέλεσμα δεν είναι έγκυρο, μη ταραζεσαι άδικα,πρέπει να δείξουμε υπομονή!

Ναι ρε γαμωτο εκανα μα@@κία το ξέρω αλλά το σκεφτομαι γμτ

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..

 

Σήμερα η μέρα μου ξεκινησε με μια μου βλακεία..έκανα τεστ κ έδειξε αρνητικο...το ξερω ειναι πολυ νωρίς ακομα Σαββατο βαλαμε βλαστοκυστες αλλά όσο κ να το ξερω οτι ειναι νωρίς με επηρέασε λίγο γαμώτο..Δευτέρα κανονικα ειπε ο γιατρός χοριακή:sad:

Όχι βρε συ μη δίνεις σημασία...εδώ εμένα κ τη προηγούμενη υποτίθεται ευαίσθητο τεστ κ δεν έδειξε. Περίμενε να κάνεις τη χοριακη σου. 

Just now, Marina800 είπε:

Εδώ ο δρόμος για τον καρυότυπο είναι μονόδρομος καθώς μόνο ένα κέντρο το κάνει, και αν κατάλαβα καλά κοστίζει γύρω στα 500. Από την άλλη το σκέφτηκα να έρθω στην Ελλάδα για να κάνω κάποιες εξετάσεις αλλά λόγω της κατάστασης του κορονοιου φοβάμαι και επι πλέον αν υπολογίσεις τα εισητήρια και τα έξοδα δεν θα γλυτώσω και κάτι. Προς το παρόν θα ηρεμήσω 2 εβδομάδες και στις 21 έχω ραντεβού με τους γιατρους μου να τα βάλουμε κατω να δούμε τι θα γίνει.

Πολλά δεν λες για τον καρυότυπο;; Ένας μόνο θα κάνει κ νομίζω εμείς δεν δώσαμε πάνω από 100...κάναμε τον απλό βέβαια...


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marina800 είπε:

Εδώ ο δρόμος για τον καρυότυπο είναι μονόδρομος καθώς μόνο ένα κέντρο το κάνει, και αν κατάλαβα καλά κοστίζει γύρω στα 500. Από την άλλη το σκέφτηκα να έρθω στην Ελλάδα για να κάνω κάποιες εξετάσεις αλλά λόγω της κατάστασης του κορονοιου φοβάμαι και επι πλέον αν υπολογίσεις τα εισητήρια και τα έξοδα δεν θα γλυτώσω και κάτι. Προς το παρόν θα ηρεμήσω 2 εβδομάδες και στις 21 έχω ραντεβού με τους γιατρους μου να τα βάλουμε κατω να δούμε τι θα γίνει.

Φτηνα εισιτηρια δε μπορεις να βρεις?Διοτι παιζουν σε διαφορες ημερομηνίες.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin said:

Όχι βρε συ μη δίνεις σημασία...εδώ εμένα κ τη προηγούμενη υποτίθεται ευαίσθητο τεστ κ δεν έδειξε. Περίμενε να κάνεις τη χοριακη σου. 

Πολλά δεν λες για τον καρυότυπο;; Ένας μόνο θα κάνει κ νομίζω εμείς δεν δώσαμε πάνω από 100...κάναμε τον απλό βέβαια...

Θα παω για σίγουρα στο ραντεβού μου με τον γιατρό να δούμε τι ακριβώς θα μου πει και το κοστος. Να μη λεω και αναλήθειες από αυτά που διαβάζω.

 

Just now, Joka said:

Φτηνα εισιτηρια δε μπορεις να βρεις?Διοτι παιζουν σε διαφορες ημερομηνίες.

Ναι σιγουρα έχει θα δω τι θα κάνω

Μπορεί να μου πει κάποια, που αδιαθέτησε αμέσως μετά από ετ, πως ένιωθε; Γιατί είναι 4η μέρα περιόδου και έχω πόνους πολλούς, ενώ συνήθως δεν έχω. Γενικά ένιωσε διαφορετικά από αλλες φορες;  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rose7 είπε:

Δεν το λέω για να αγχωθείς αλλά έχει τύχει κενός σάκος σε εξωσωματική όπως τυχαίνει και το εξωμήτριο. Τα έμβρυα δεν είναι ελεγμένα ότι θα εξελιχθούν μέχρι τέλους...όπως και στις φυσιολογικές συλλήψεις.

Ειχαν κ οι 2 σακοι μου χθες που ειδαμε εμβρυικα στοιχεια. Ακουσαμε το ενα. Το αλλο ισως η θεση του, κ η δικη μου δυσφορια δεν επετρεψαν στην γιατρο μου τον ενδελεχη ελεγχο. Καμια φορα αναρωτιεμαι πως γεννησα το πρωτο φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο.. :/

Just now, EllieV είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..

 

Σήμερα η μέρα μου ξεκινησε με μια μου βλακεία..έκανα τεστ κ έδειξε αρνητικο...το ξερω ειναι πολυ νωρίς ακομα Σαββατο βαλαμε βλαστοκυστες αλλά όσο κ να το ξερω οτι ειναι νωρίς με επηρέασε λίγο γαμώτο..Δευτέρα κανονικα ειπε ο γιατρός χοριακή:sad:

Μα γιατι βρε γλυκιά μου; αφου είναι τοσο νωρις.. Εδω εγω φοβομουν να το κανω μια μέρα πριν τη χοριακη οχι 5. Ηρεμισε σε παρακαλω καλη μου! Κ έχε εμπιστοσύνη στα τζουτζουκακια σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Moomin said:

Το ότι ζεις εκτός Ελλάδας είναι ένα θέμα, δεν ξέρω αν σκέφτεσαι να δοκιμάσεις κ εδώ ή μόνο εκεί που μένεις...δεν ήξερα αυτό που έγραψαν ότι σε κάποια κέντρα ισχύει όμως χρειάζεται αν πχ κ γω είχα το γονίδιο της ινοκυστικης νόσου θα είχαμε θέμα με τα έμβρυα κ θα το παίζαμε κορωνα-γραμματα.

Δυστυχώς πολλα ζευγάρια δίνουν πολλά λεφτά για εξετασεις κλπ...κ μεις δεν ξέρω αν θα έχουμε τη δυνατότητα να δώσουμε στο μέλλον...

Το ότι είναι τόσο σε σημαίνει ότι κάτι πήγε να γίνει;;; Κρίμα :( έχεις στη κατάψυξη;;

Δεν πιστεύω ότι κάτι πήγε να γίνει. Ίσως είναι τα απομεινάρια της ovitrelle (μου είπαν να κάνω αυτή την ένεση την ημέρα της εμβρυομεταφοράς) που έδειξαν αυτό το νούμερο. Όχι, αν και θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου, δεν έχω τίποτα στην κατάψυξη. Πήγα με δανεικά και μου έδωσαν 2 βλαστοκύστες μέτριας προς κακής ποιότητας. Πανάκριβη η προσπάθεια και όλο το ρίσκο το "λουστήκαμε" εμείς. Τώρα διάλειμμα, να συνέλθουμε, καμία βουτιά στη θάλασσα και βλέπουμε από Σεπτέμβρη-Οκτώβρη...Προς το παρόν, περιμένω να δω πότε θα αδιαθετήσω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Ειχαν κ οι 2 σακοι μου χθες που ειδαμε εμβρυικα στοιχεια. Ακουσαμε το ενα. Το αλλο ισως η θεση του, κ η δικη μου δυσφορια δεν επετρεψαν στην γιατρο μου τον ενδελεχη ελεγχο. Καμια φορα αναρωτιεμαι πως γεννησα το πρωτο φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο.. :/

Μα γιατι βρε γλυκιά μου; αφου είναι τοσο νωρις.. Εδω εγω φοβομουν να το κανω μια μέρα πριν τη χοριακη οχι 5. Ηρεμισε σε παρακαλω καλη μου! Κ έχε εμπιστοσύνη στα τζουτζουκακια σου! 

Αυτό ήταν για τη @Dimitra93  που ρώτησε αν υπάρχει πιθανότητα ανεμβρυικού σάκου! 'Οχι στη δική σου περίπτωση!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Δεν πιστεύω ότι κάτι πήγε να γίνει. Ίσως είναι τα απομεινάρια της ovitrelle (μου είπαν να κάνω αυτή την ένεση την ημέρα της εμβρυομεταφοράς) που έδειξαν αυτό το νούμερο. Όχι, αν και θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου, δεν έχω τίποτα στην κατάψυξη. Πήγα με δανεικά και μου έδωσαν 2 βλαστοκύστες μέτριας προς κακής ποιότητας. Πανάκριβη η προσπάθεια και όλο το ρίσκο το "λουστήκαμε" εμείς. Τώρα διάλειμμα, να συνέλθουμε, καμία βουτιά στη θάλασσα και βλέπουμε από Σεπτέμβρη-Οκτώβρη...Προς το παρόν, περιμένω να δω πότε θα αδιαθετήσω.

Όχι δηλ κ δανεικά κ μέτρια προς κακα; Δεν ξέρω σε ποιον γιατρό είσαι...ίσως όντως λόγω οβιτρελ να εδειξε κ τόσο...κάντε τις βουτιές σας κ δείτε από φθινόπωρο...λογικά δεν θα αργήσει κ η περίοδος...εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...