Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Moomin είπε:

Όχι βρε συ μη δίνεις σημασία...εδώ εμένα κ τη προηγούμενη υποτίθεται ευαίσθητο τεστ κ δεν έδειξε. Περίμενε να κάνεις τη χοριακη σου. 

Πολλά δεν λες για τον καρυότυπο;; Ένας μόνο θα κάνει κ νομίζω εμείς δεν δώσαμε πάνω από 100...κάναμε τον απλό βέβαια...

Γιατί ένας μόνο; Και τα χρωμοσώματα του άλλου; Δεν είναι σαν τη μεσογειακή ή την κυστική.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Moomin said:

Όχι δηλ κ δανεικά κ μέτρια προς κακα; Δεν ξέρω σε ποιον γιατρό είσαι...ίσως όντως λόγω οβιτρελ να εδειξε κ τόσο...κάντε τις βουτιές σας κ δείτε από φθινόπωρο...λογικά δεν θα αργήσει κ η περίοδος...εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου!

Ακριβώς...και δανεικά και χάλια και σε ποιότητα και σε αριθμό. Είναι ένας Γιάννης Ζ. CEO σε ένα μεγάλο κέντρο. Μας είχε πει ότι θα έχουμε βλαστοκύστες για 2 τουλάχιστον προσπάθειες. Ο ίδιος υποτίθεται ότι παρακολουθούσε τη δότρια. Καμία έκπτωση εννοείται λόγω του αποτελέσματος. Και η ενημέρωση έγινε 30 λεπτά πριν την εμβρυομεταφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rose7 είπε:

Αυτό ήταν για τη @Dimitra93  που ρώτησε αν υπάρχει πιθανότητα ανεμβρυικού σάκου! 'Οχι στη δική σου περίπτωση!

Αααα εγω μπερδευτηκα!!! Βέβαια εχω κ την απορια μετα που διαβασα την περίπτωση. Χα χα.. Δε θα ησυχασουμε ποτε.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M said:

Ακριβώς...και δανεικά και χάλια και σε ποιότητα και σε αριθμό. Είναι ένας Γιάννης Ζ. CEO σε ένα μεγάλο κέντρο. Μας είχε πει ότι θα έχουμε βλαστοκύστες για 2 τουλάχιστον προσπάθειες. Ο ίδιος υποτίθεται ότι παρακολουθούσε τη δότρια. Καμία έκπτωση εννοείται λόγω του αποτελέσματος. Και η ενημέρωση έγινε 30 λεπτά πριν την εμβρυομεταφορά. 

Γιατί δέχτηκες να τα βάλεις; Εγώ θα του έλεγα να σταματήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, EllieV είπε:

Ρε κορίτσια τι τιμές ακούω για καρυότυπο..?εμείς τα γράψαμε κ πληρώσαμε 35 ευρώ ο καθένας γιατί τόσα πολλά..εδω Αθήνα βέβαια

Κρητη δε γραφεται. Οσες ξερω τα πληρωσαν κανονικοτατα. Εμεις δωσαμε οπως εγραψα κ πιο πανω 400! Τα δινα κ ελεγα, θεε μου αλήθεια αρκει να αξιζει ολο αυτο το οικονομικο αιματωμα καποια στιγμη. 

Just now, Marina800 είπε:

Θα παω για σίγουρα στο ραντεβού μου με τον γιατρό να δούμε τι ακριβώς θα μου πει και το κοστος. Να μη λεω και αναλήθειες από αυτά που διαβάζω.

 

Ναι σιγουρα έχει θα δω τι θα κάνω

Μπορεί να μου πει κάποια, που αδιαθέτησε αμέσως μετά από ετ, πως ένιωθε; Γιατί είναι 4η μέρα περιόδου και έχω πόνους πολλούς, ενώ συνήθως δεν έχω. Γενικά ένιωσε διαφορετικά από αλλες φορες;  

Αρκετο πονο, αρκετο αιμα, κ ενα ορμονιμο σκ@τ@. Συγγνώμη για την εκφραση. Ηταν λιγο διαφορετικη εκεινη η περιοδος η αλήθεια ειναι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mareva said:

Κρητη δε γραφεται. Οσες ξερω τα πληρωσαν κανονικοτατα. Εμεις δωσαμε οπως εγραψα κ πιο πανω 400! Τα δινα κ ελεγα, θεε μου αλήθεια αρκει να αξιζει ολο αυτο το οικονομικο αιματωμα καποια στιγμη. 

Αρκετο πονο, αρκετο αιμα, κ ενα ορμονιμο σκ@τ@. Συγγνώμη για την εκφραση. Ηταν λιγο διαφορετικη εκεινη η περιοδος η αλήθεια ειναι. 

Και εδώ δεν υπάρχει περίπτωση να την καλύπτει ο ασφαλιστικός οργανισμός. Και επειδή εδώ γενικά τα πάντα έχουν διπλάσιες τιμές και παίζει μεγάλη αισχροκέρδεια, δεν περιμένω ότι θα ακούσω τιμή κάτω των 400. 
Μη ζητάς συγνώμη και λίγα λες. Δεν φτάνει που δεν μείναμε έγκυες έχουμε να τραβάμε και πόνους.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marina800 είπε:

Και εδώ δεν υπάρχει περίπτωση να την καλύπτει ο ασφαλιστικός οργανισμός. Και επειδή εδώ γενικά τα πάντα έχουν διπλάσιες τιμές και παίζει μεγάλη αισχροκέρδεια, δεν περιμένω ότι θα ακούσω τιμή κάτω των 400. 
Μη ζητάς συγνώμη και λίγα λες. Δεν φτάνει που δεν μείναμε έγκυες έχουμε να τραβάμε και πόνους.

Θα ερθει εύχομαι συντομα η στιγμη σου!!! 1η εξωσωματικη 0.. Πονοι. Δευτερη εξωσωματικη διδυμα, αποβολη, πολλοι πολλοι πονοι, σωματικοι, ψυχικοι.. 3η εξωσωματικη 0.. Πονοι. 4η εξωσωματικη, αγχος να προχωρησουν κ τα 2 μας μωρα.. Κ αναρωτιεμαι... Το αγαλμα μας, της κάθε μιας, με τοσες προσπαθειες, με τοση πιεση, με τοσες δυσκολιες.. Που ειναι;;; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva said:

Θα ερθει εύχομαι συντομα η στιγμη σου!!! 1η εξωσωματικη 0.. Πονοι. Δευτερη εξωσωματικη διδυμα, αποβολη, πολλοι πολλοι πονοι, σωματικοι, ψυχικοι.. 3η εξωσωματικη 0.. Πονοι. 4η εξωσωματικη, αγχος να προχωρησουν κ τα 2 μας μωρα.. Κ αναρωτιεμαι... Το αγαλμα μας, της κάθε μιας, με τοσες προσπαθειες, με τοση πιεση, με τοσες δυσκολιες.. Που ειναι;;; 

Αγαπημένη όλα θα πάνε καλά, μην στεναχωριέσαι τώρα να σκέφτεσαι μόνο θετικά. Όσο το άγαλμα δεν το χρειάζεσαι, ούτε εσυ αλλά ούτε και καμια μας, είμαστε όλες δυνατές και μαχήτριες και μέσα από αυτές τις μικρές αναποδιές γινόμαστε ακόμη πιο ισχυρές. Οι κόποι μας θα ανταμειφθουν με το πιο υπέροχο δώρο.  Καλή διάθεση λοιπόν, θετική ενέργεια και σκέψεις και όλα θα πάνε καλά. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Ακριβώς...και δανεικά και χάλια και σε ποιότητα και σε αριθμό. Είναι ένας Γιάννης Ζ. CEO σε ένα μεγάλο κέντρο. Μας είχε πει ότι θα έχουμε βλαστοκύστες για 2 τουλάχιστον προσπάθειες. Ο ίδιος υποτίθεται ότι παρακολουθούσε τη δότρια. Καμία έκπτωση εννοείται λόγω του αποτελέσματος. Και η ενημέρωση έγινε 30 λεπτά πριν την εμβρυομεταφορά. 

Δεν σας αντιμετώπισαν σωστά...δεν ξέρω αν μπαίνεις στο τοπικ το αντίστοιχο εδώ να σε κατατοπισουν τα κορίτσια.

Just now, Ele@n είπε:

Γιατί ένας μόνο; Και τα χρωμοσώματα του άλλου; Δεν είναι σαν τη μεσογειακή ή την κυστική.

Έχεις δίκιο σε αυτό αλλά έτσι μας είπαν στο κέντρο ότι αν βρεθεί κάτι στον έναν θα κανει κ ο άλλος...τον ίδιο γιατρό με τη winspert έχουμε αν δεν κάνω λάθος το όνομα....τώρα κάτι φαίνεται να έχει γίνει, προχωράμε βημα-βημα και περιμένουμε.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Moomin μαλλον μιλας για τη κυστική (πρεπει να κανει ο ενας και αν βρεθει θετικος τοτε κανει και ο αλλος) γιατί ο καρυοτυπος ειναι ζευγους και χρειαζεται και απο τους 2 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marina800 said:

Γιατί δέχτηκες να τα βάλεις; Εγώ θα του έλεγα να σταματήσει. 

Έλα μου ντε!! Μας ενημέρωσαν 30 λεπτά πριν την εμβρυομεταφορά για την ποιότητα και την ποσότητα των εμβρύων. Αυτό κατά τη γνώμη μου, το κάνουν επίτηδες, επειδή έχουν προετοιμαστεί τα ζευγάρια ψυχολογικά ότι θα κάνουν προσπάθεια και μάλλον λίγοι είναι αυτοί που έχουν τα κότσια να τα τινάξουν όλα στον αέρα και να φύγουν. Εννοείται ότι την επόμενη ημέρα αυτό ακριβώς σκέφτηκα, ότι έπρεπε να έχουμε φύγει. Και το άλλο που έπρεπε να έχουμε κάνει, είναι να μην δώσουμε όλη την αμοιβή στο γιατρό (μαύρα). Είμαστε χάπατα! Πρώτη και τελευταία φορά όμως! Πάθαμε και μάθαμε. 

Just now, Moomin said:

Όχι δηλ κ δανεικά κ μέτρια προς κακα; Δεν ξέρω σε ποιον γιατρό είσαι...ίσως όντως λόγω οβιτρελ να εδειξε κ τόσο...κάντε τις βουτιές σας κ δείτε από φθινόπωρο...λογικά δεν θα αργήσει κ η περίοδος...εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου!

Ναι, θα κάνουμε τις βουτιές μας και από Φθινόπωρο θα ξαναξεκινήσουμε λογικά. Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!

Link to comment
Share on other sites

@Andri M καλησπέρα, Άντρη! Από Κύπρο είσαι; Πού έκανες την προσπάθεια; Είχα ψάξει για κέντρα στην Κύπρο άσχετα αν κατέληξα Ελλάδα τελικά. Θυμάμαι όμως ότι υπήρχε (και ακόμα θα υπάρχει) κλινική/γιατρός στη Λεμεσό που δίνει εγγύηση για το αποτέλεσμα της εξωσωματικής και σου επιστρέφει τα χρήματα σε περίπτωση αποτυχίας. Μου έκανε εντύπωση (too good to be true??? ) αλλά δεν το μελέτησα περισσότερο γιατί δεν με βόλεψε την περίοδο εκείνη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Δεν σας αντιμετώπισαν σωστά...δεν ξέρω αν μπαίνεις στο τοπικ το αντίστοιχο εδώ να σε κατατοπισουν τα κορίτσια.

Έχεις δίκιο σε αυτό αλλά έτσι μας είπαν στο κέντρο ότι αν βρεθεί κάτι στον έναν θα κανει κ ο άλλος...τον ίδιο γιατρό με τη winspert έχουμε αν δεν κάνω λάθος το όνομα....τώρα κάτι φαίνεται να έχει γίνει, προχωράμε βημα-βημα και περιμένουμε.

Άρα μήπως εννοούν κληρονομικά νοσήματα που ο ένας είναι φορέας... Να σας το διευκρινίσουν γιατί η εξέταση για την κυστική γράφεται για ένα μεγάλο ποσοστό μεταλλάξεων


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis said:

@Andri M καλησπέρα, Άντρη! Από Κύπρο είσαι; Πού έκανες την προσπάθεια; Είχα ψάξει για κέντρα στην Κύπρο άσχετα αν κατέληξα Ελλάδα τελικά. Θυμάμαι όμως ότι υπήρχε (και ακόμα θα υπάρχει) κλινική/γιατρός στη Λεμεσό που δίνει εγγύηση για το αποτέλεσμα της εξωσωματικής και σου επιστρέφει τα χρήματα σε περίπτωση αποτυχίας. Μου έκανε εντύπωση (too good to be true??? ) αλλά δεν το μελέτησα περισσότερο γιατί δεν με βόλεψε την περίοδο εκείνη.

Καλησπέρα σου @Anna-Vangelis, όχι, στην Ελλάδα είμαι, στην Αθήνα. Όντως, πολύ καλό μου ακούγεται αυτό που λες! Εσύ σε ποιό κέντρο είσαι και με ποιο γιατρό?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Άρα μήπως εννοούν κληρονομικά νοσήματα που ο ένας είναι φορέας... Να σας το διευκρινίσουν γιατί η εξέταση για την κυστική γράφεται για ένα μεγάλο ποσοστό μεταλλάξεων

Ναι την έκανε το Χειμώνα ο άντρας μου κ επειδή βρέθηκε γονίδιο έκανα κ γω...για το μεγαλύτερο ποσοστο.

Οσο για τον καρυότυπο ζεύγους που έγραψε η Νεφέλη πιο πάνω μας είπαν ότι δεν χρειάζεται να γίνει κ από τους δύο...τώρα με έχετε βάλει σε σκέψεις η αλήθεια είναι αλλά έχω εμπιστοσύνη στο γιατρό κ στο κέντρο, πιστεύω αν έπρεπε θα τη ζητούσε κ από μένα...πρώτος ο ανδρολογος μας είχε συστήσει να τα κάνει αυτά ο άντρας μου...ελπίζω το εμβρυακι να προχωρήσει κ να είναι μια χαρα...αν δε πάει καλά βέβαια θα ρωτήσω να κάνω κ γω καρυότυπο.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...