Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Angot said:

      ε σε λίγο ο οργανισμός σου θα βρει τρόπο να ολοκληρώσει αυτό που άρχισε! και γω δεν το  περίμενα αλλά δεν σου κάνω πλάκα πηγαίνει όντως πιο γρήγορα μετά! το πρώτο 3 μηνο πονούσα ! το 2 ο τρίμηνο το ευχαριστιόμουνα , το 3ο τρίμηνο ξανά πονάω 

      Σε καταλαβαινω απόλυτα άστο …

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Love!!! είπε:

Τώρα το παρατήρησα εσύ έκανες ωοληψία & ετ πριν από μένα... και σου είπαν με βλαστοκύστες 14 μέρες? πολλές είναι γιατί τόσο? εγώ έκανα ωοληψια 20/2 & ετ 25/2 και θα κάνω τεστ στις 8/3 θα πάω στι 11 μέρες και αυτό γιατί η 10η μέρα είναι Κυριακή ... Από ότι έχω δει εδώ συνήθως στις βάστοκύστες κάνουν χωριακή στις 9 μέρες

Μας ειπε για να εχουμε σιγουρα αποτελέσματα..αλλα δεν μ βλεπω να αντέχω μεχρι τοτε :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Μας ειπε για να εχουμε σιγουρα αποτελέσματα..αλλα δεν μ βλεπω να αντέχω μεχρι τοτε :roll:

χα χα χα Λογικό ούτε εγώ θα αντέξω θα δω μήπως υπάρχει κάποιο μικροβιολογικό ανοιχτό να πάω το Σάββατο 

 

πρίν από 2 λεπτά , happykar είπε:

Καλή επιτυχία!

Σε Ευχαριστώ κούκλα μου!!!  είσαι και εσύ σε στάδιο αναμονής?

  • Μου αρέσει 1

mUVMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,εγω εκανα την 3 εμβρυομεταφορα μου 16/2,εχω χοριακη 2/3,δυστυχως τον Νοεμβριο παλινδρομησε η κυηση στην 11η βδομαδα καναμε αποξηση κ να που ειμαι παλι εδω θελω να πιστευω πθο τυχερη γτ καθαρισε ο γιατρος τη μητρα μου πολυ καλα.Δεν εχουμε με τον συζηγου προβληπα γονιμοτητας απλα εγω εχασα τις σαλπιγγες αππ κυστη τη μια ν απο εξωμητριο την αλλη.Να μη σας τα πολυλογω ενω ημουν πολυ αισιοδοξη στην αρχη τωρα δεν ειμαι δεν εχω καθολου συμπτωματα παρα μονο κραμπες χαμηλα κ πολλα νευρα.οπως καταλαβαινεται δεν αντεξα κ την Πεμπτη εκανα τεστ αν κ πολυ νωρις βγηκε ενα αχνο θετικο μετα απο μια ωρα,εκανα ενα σημερα κ βγηκε αρνητικο,εχω τρελαθει εχω απογοητευθει.πως γινεται αυτο σκεφτηκα μηπως το εκανα λαθος γτ δεν το αφησα κ 20 δευτερολεπτα ππυ ελεγε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpourmoura είπε:

Κοριτσια καλησπερα,εγω εκανα την 3 εμβρυομεταφορα μου 16/2,εχω χοριακη 2/3,δυστυχως τον Νοεμβριο παλινδρομησε η κυηση στην 11η βδομαδα καναμε αποξηση κ να που ειμαι παλι εδω θελω να πιστευω πθο τυχερη γτ καθαρισε ο γιατρος τη μητρα μου πολυ καλα.Δεν εχουμε με τον συζηγου προβληπα γονιμοτητας απλα εγω εχασα τις σαλπιγγες αππ κυστη τη μια ν απο εξωμητριο την αλλη.Να μη σας τα πολυλογω ενω ημουν πολυ αισιοδοξη στην αρχη τωρα δεν ειμαι δεν εχω καθολου συμπτωματα παρα μονο κραμπες χαμηλα κ πολλα νευρα.οπως καταλαβαινεται δεν αντεξα κ την Πεμπτη εκανα τεστ αν κ πολυ νωρις βγηκε ενα αχνο θετικο μετα απο μια ωρα,εκανα ενα σημερα κ βγηκε αρνητικο,εχω τρελαθει εχω απογοητευθει.πως γινεται αυτο σκεφτηκα μηπως το εκανα λαθος γτ δεν το αφησα κ 20 δευτερολεπτα ππυ ελεγε.

Το καλυτερο ειναι να περιμενεις λιγες μερες για την χοριακη σου! Καμια φορα τα τεστ κανουν λαθος.Η ξαδέρφη μ ειχε καθυστέρηση και ειχε βγει αρνητικό το τεστ κ μετα εκανε χοριακη κ ηταν ανεβασμένη πολυ.Να σκεφτεσαι θετικά ολες αυτο προσπαθούμε εδω..ειναι δυσκολη η αναμονή..:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpourmoura είπε:

Κοριτσια καλησπερα,εγω εκανα την 3 εμβρυομεταφορα μου 16/2,εχω χοριακη 2/3,δυστυχως τον Νοεμβριο παλινδρομησε η κυηση στην 11η βδομαδα καναμε αποξηση κ να που ειμαι παλι εδω θελω να πιστευω πθο τυχερη γτ καθαρισε ο γιατρος τη μητρα μου πολυ καλα.Δεν εχουμε με τον συζηγου προβληπα γονιμοτητας απλα εγω εχασα τις σαλπιγγες αππ κυστη τη μια ν απο εξωμητριο την αλλη.Να μη σας τα πολυλογω ενω ημουν πολυ αισιοδοξη στην αρχη τωρα δεν ειμαι δεν εχω καθολου συμπτωματα παρα μονο κραμπες χαμηλα κ πολλα νευρα.οπως καταλαβαινεται δεν αντεξα κ την Πεμπτη εκανα τεστ αν κ πολυ νωρις βγηκε ενα αχνο θετικο μετα απο μια ωρα,εκανα ενα σημερα κ βγηκε αρνητικο,εχω τρελαθει εχω απογοητευθει.πως γινεται αυτο σκεφτηκα μηπως το εκανα λαθος γτ δεν το αφησα κ 20 δευτερολεπτα ππυ ελεγε.

Καλησπέρα! Έχε στο νου σου ότι αν έκανες ένεση οβιτρελ (ή αντίστοιχη ένεση) ενδέχεται το τεστ να βγαίνει ψευδώς θετικό! Για να φύγει η γοναδοτροπινη (λόγω της οβιτρελ) από τον οργανισμό θέλει -σύμφωνα με το χαρτάκι με τις οδηγίες- περίπου και 10 μέρες από την ημέρα που έκανες την ένεση! Όπως και να χει σου εύχομαι από καρδιάς να είσαι πραγματικά έγκυος!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Love!!! είπε:

χα χα χα Λογικό ούτε εγώ θα αντέξω θα δω μήπως υπάρχει κάποιο μικροβιολογικό ανοιχτό να πάω το Σάββατο 

 

Σε Ευχαριστώ κούκλα μου!!!  είσαι και εσύ σε στάδιο αναμονής?

Όχι όχι... έχω μέλλον ακόμα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , *Μυρτώ είπε:

Καλησπέρα! Έχε στο νου σου ότι αν έκανες ένεση οβιτρελ (ή αντίστοιχη ένεση) ενδέχεται το τεστ να βγαίνει ψευδώς θετικό! Για να φύγει η γοναδοτροπινη (λόγω της οβιτρελ) από τον οργανισμό θέλει -σύμφωνα με το χαρτάκι με τις οδηγίες- περίπου και 10 μέρες από την ημέρα που έκανες την ένεση! Όπως και να χει σου εύχομαι από καρδιάς να είσαι πραγματικά έγκυος!

 

Δεν εχω κανει οχι τα 2 εμβρυα που εβαλα ηταν κατεψυγμενα κ καλης ποιοτητας κιολας για αυτο εχω τρελαθει απο το αγχος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpourmoura είπε:

Δεν εχω κανει οχι τα 2 εμβρυα που εβαλα ηταν κατεψυγμενα κ καλης ποιοτητας κιολας για αυτο εχω τρελαθει απο το αγχος.

Εγω θα ξαναέκανα τεστ ,θα ειχα σκάσει απο το αγχος μ μεχρι 3/3... εδω εχω σκάσει απο τωρα να δω τι γινεται... βλαστοκυστες εβαλες;:)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω θα ξαναέκανα τεστ ,θα ειχα σκάσει απο το αγχος μ μεχρι 3/3... εδω εχω σκάσει απο τωρα να δω τι γινεται... βλαστοκυστες εβαλες;:)

Οχι 3ης ημερας εβαλα κ η αναμονη ειναι τεραστια.θελω να κανω αλλα φοβαμαι οτι θα ειναι παλι αρνητικο κ θα πεσω μετα στα πατωματα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpourmoura είπε:

Οχι 3ης ημερας εβαλα κ η αναμονη ειναι τεραστια.θελω να κανω αλλα φοβαμαι οτι θα ειναι παλι αρνητικο κ θα πεσω μετα στα πατωματα

Αχ φαντασου σε νιωθω...εγω εβαλα βλαστοκυστες 5η μέρας 22/2 ...κ μ ειπε 8/3 χοριακη..θα σκασω..εχεις τπτ απο συπτωματα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το μονο που εχω ειναι κραμπες κ πολλα νευρα,ωρες ωρες ειχα την αισθηση οτι θα αδιαθετησω.Αλλα γενικα ουτε πρηξιμο στο στηθος ουτε ζαλαδες,που σιγουρα σε κανονικες συνθηκες αυτα τα συμπτωματα δε θα τα εδινα καν σημασια.Το πρηξιμο στην κοιλια δεν το υπολογιζω με τοσα φαρμακα κ τις ενεσεις.Εσυ εχεις καθολου συμπτωματα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, mpourmoura είπε:

Το μονο που εχω ειναι κραμπες κ πολλα νευρα,ωρες ωρες ειχα την αισθηση οτι θα αδιαθετησω.Αλλα γενικα ουτε πρηξιμο στο στηθος ουτε ζαλαδες,που σιγουρα σε κανονικες συνθηκες αυτα τα συμπτωματα δε θα τα εδινα καν σημασια.Το πρηξιμο στην κοιλια δεν το υπολογιζω με τοσα φαρμακα κ τις ενεσεις.Εσυ εχεις καθολου συμπτωματα?

Εγω ειχα προχθες σαν πόνους περιόδου οχι συνεχόμενους..και ανα 1 ωρα τουαλέτα (μπορει να ναι απο τα πολλα υγρα που πίνουμε για τ φάρμακα) αλλα οι πόνοι περιόδου μου κρατησαν 1-2 μερες μονο

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, mpourmoura είπε:

Οχι 3ης ημερας εβαλα κ η αναμονη ειναι τεραστια.θελω να κανω αλλα φοβαμαι οτι θα ειναι παλι αρνητικο κ θα πεσω μετα στα πατωματα

Έκανες πάρα πολύ νωρίς τέστ για έμβρυα 3ης μέρας..... Θα ήταν μεγάλη έκπληξη αν έδειχνε κάτι το τέστ ...... Εμένα με τρίτης ημέρας έδειχνε μετά τις 10-11 μέρες...πιο νωρίς ποτέ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Έκανες πάρα πολύ νωρίς τέστ για έμβρυα 3ης μέρας..... Θα ήταν μεγάλη έκπληξη αν έδειχνε κάτι το τέστ ...... Εμένα με τρίτης ημέρας έδειχνε μετά τις 10-11 μέρες...πιο νωρίς ποτέ

Με βλαστοκυστες 5η μέρας σε ποσες μερες λες να δείξει το τεστ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 said:

Με βλαστοκυστες 5η μέρας σε ποσες μερες λες να δείξει το τεστ;

Στην 9η θα δειξει!Αλλα τα τεστ δεν τα εμπιστευομαι καθολου. Περίμενε τη χοριακή θα πω!

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...