Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Andri M said:

Ναι πήγα! Αναμένω τώρα νέα....Για να δούμε τί ψάρια πιάσαμε....

Καλοστεργιωτα τα ψαράκια να είναι!!!!!

συγχαρητηριαααααααα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι!!!με τα διδυμάκια που μου μυρίζονται!!!!

  • Μου αρέσει 2

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mominthemaking said:

Καλοστεργιωτα τα ψαράκια να είναι!!!!!

συγχαρητηριαααααααα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι!!!με τα διδυμάκια που μου μυρίζονται!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ @mominthemaking ! Με το καλό και στα δικά σου!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια να σας ρωτησω εσεις οταν κανατε εμβρυομεταφορα σας έδωσαν μια φωτογραφι με τα ωάρια που σας έβαλαν..στην φωτογραφια κατω αριστερά γραφει ονοματεπωνυμο,δεξια κατω ημερομηνία και πανω δεξια εχει σ μενα ενα : D5 τι εννοούν; Πέμπτης ημέρας; Ή ειναι κάποιας ποιότητας; Εχει τυχει σ καμια; Που να εχει σαν το δικο μου και να πέτυχε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτησω εσεις οταν κανατε εμβρυομεταφορα σας έδωσαν μια φωτογραφι με τα ωάρια που σας έβαλαν..στην φωτογραφια κατω αριστερά γραφει ονοματεπωνυμο,δεξια κατω ημερομηνία και πανω δεξια εχει σ μενα ενα : D5 τι εννοούν; Πέμπτης ημέρας; Ή ειναι κάποιας ποιότητας; Εχει τυχει σ καμια; Που να εχει σαν το δικο μου και να πέτυχε;

Χωρίς να είμαι σίγουρη, νομίζω ότι εννοεί day 5! Έχω την εντύπωση ότι η "βαθμολογία" για την ποιότητα των εμβρύων είναι A, B, C! 

Λογικά θα είχες ενημερωθεί για την ποιότητα των εμβρύων προτού γίνει η έμβρυομεταφορά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Χωρίς να είμαι σίγουρη, νομίζω ότι εννοεί day 5! Έχω την εντύπωση ότι η "βαθμολογία" για την ποιότητα των εμβρύων είναι A, B, C! 

Λογικά θα είχες ενημερωθεί για την ποιότητα των εμβρύων προτού γίνει η έμβρυομεταφορά!

Το μονο που μ ειπαν ειναι οτι ειναι βλαστοκυστες 5ημερων ειναι πολυ καλα κ υγιή..Αλλα δεν θα επρεπε να γραφει κ την ποιοτητα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Το μονο που μ ειπαν ειναι οτι ειναι βλαστοκυστες 5ημερων ειναι πολυ καλα κ υγιή..Αλλα δεν θα επρεπε να γραφει κ την ποιοτητα;

Αναλόγως το κέντρο! Πιθανό στο δικό σου δεν το γράφουν, αλλά αφού σου είπαν ότι είναι καλά και υγιή, τότε μην ανησυχείς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 said:

Το μονο που μ ειπαν ειναι οτι ειναι βλαστοκυστες 5ημερων ειναι πολυ καλα κ υγιή..Αλλα δεν θα επρεπε να γραφει κ την ποιοτητα;

Μπορείς να ζητήσεις από το κέντρο την αξιολόγηση των εμβρύων εγγράφως.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Andri M είπε:

Μπορείς να ζητήσεις από το κέντρο την αξιολόγηση των εμβρύων εγγράφως.

Ααα θα τους παρω αυριο να τους ρωτησω..παιζει ρόλο δηλαδη αν θα εχει επιτυχία με την ποιοτητα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Ααα θα τους παρω αυριο να τους ρωτησω..παιζει ρόλο δηλαδη αν θα εχει επιτυχία με την ποιοτητα;

Θεωρητικά ναι! Όσο πιο καλή ποιότητα έχει το έμβρυο τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες για εμφύτευση και εγκυμοσύνη! Βέβαια, αυτό δεν σημαίνει ότι  εγκυμοσύνη δεν μπορεί να προκύψει κι από μέτριας ποιότητας έμβρυα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Θεωρητικά ναι! Όσο πιο καλή ποιότητα έχει το έμβρυο τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες για εμφύτευση και εγκυμοσύνη! Βέβαια, αυτό δεν σημαίνει ότι  εγκυμοσύνη δεν μπορεί να προκύψει κι από μέτριας ποιότητας έμβρυα! 

δευτερα εκανα την εμβρυομεταφορα..σημερα εχω σαν συσπάσεις ,σαν πόνο περιόδου αλλα ελαφρύς ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! @Μπισκοτακι27  το D5 είναι Day 5 όπως πολύ σωστά σου είπε @*Μυρτώ.  Σου μεταφερανε βλαστοκυστες  5ης  ημέρας..  Όλα καλά, μην αγχώνεσαι.. Ποιότητα λογικά θα έπρεπε να σου πουν πριν την μεταφορά ή τηλεφωνικά πριν πας.. Μπορεί να έχει άλλη τακτική το κέντρο σου.. Η σημασία της ποιότητας των εμβρυων είναι σχετική. Δε μπορεί να προδικασει κανένας την δυναμική ενός εμβρύου.. Απλά μια εκτίμηση κάνουν.. Μην σκέφτεσαι αρνητικά..ολα καλά θα πάνε. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , FAITH** είπε:

Καλημέρα σε όλες! @Μπισκοτακι27  το D5 είναι Day 5 όπως πολύ σωστά σου είπε @*Μυρτώ.  Σου μεταφερανε βλαστοκυστες  5ης  ημέρας..  Όλα καλά, μην αγχώνεσαι.. Ποιότητα λογικά θα έπρεπε να σου πουν πριν την μεταφορά ή τηλεφωνικά πριν πας.. Μπορεί να έχει άλλη τακτική το κέντρο σου.. Η σημασία της ποιότητας των εμβρυων είναι σχετική. Δε μπορεί να προδικασει κανένας την δυναμική ενός εμβρύου.. Απλά μια εκτίμηση κάνουν.. Μην σκέφτεσαι αρνητικά..ολα καλά θα πάνε. 

Οταν μου τα έφεραν μου ειπαν πως ειναι 2 πολυ καλής ποιότητας..σημερα εχω σαν πόνους περιόδου που ερχονται και φεύγουν..τι να πω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...