Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Μπισκοτακι27 said:

Οταν μου τα έφεραν μου ειπαν πως ειναι 2 πολυ καλής ποιότητας..σημερα εχω σαν πόνους περιόδου που ερχονται και φεύγουν..τι να πω 

Εγώ πιστεύω οτι αυτό είναι καλό σημάδι. Τί παίρνεις από φάρμακα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μπισκοτακι27 said:

Οταν μου τα έφεραν μου ειπαν πως ειναι 2 πολυ καλής ποιότητας..σημερα εχω σαν πόνους περιόδου που ερχονται και φεύγουν..τι να πω 

Κράτα ότι σου είπαν ότι έχεις 2 πολύ καλά εμβρυακια :) οι πονοι είναι φυσιολογικοι, όλες λίγο πολύ έχουμε. Πίστεψε το και θα γίνει! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2021 at 2:47 ΜΜ, Andri M είπε:

Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα! 9η ημέρα: 345!!!

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!!! Παπαθανακος- Κούρτης εγγύηση!!! Διδυμακια μυρίζομαι!!! Με το καλό κοπέλα μου να έχεις μια υπέροχη και τελειωμένη εγκυμοσύνη!!!!

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Εγώ πιστεύω οτι αυτό είναι καλό σημάδι. Τί παίρνεις από φάρμακα?

Παιρνω πρωι μεσημερι βραδυ utregestan 1 απο στόμα και κολπικά, 2 cyclacur  πρωι μεσημερι βραδυ ,αντιπηκτική καθε μερα 1 ένεση και μια παιδική ασπιρίνη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!!! Παπαθανακος- Κούρτης εγγύηση!!! Διδυμακια μυρίζομαι!!! Με το καλό κοπέλα μου να έχεις μια υπέροχη και τελειωμένη εγκυμοσύνη!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ Σοφία μου! Ναι, ο Κούρτης είναι πολύ προσεκτικός. 4 μήνες με παίδευε. Τον Παπαθανάκο τώρα θα τον γνωρίσω καλύτερα.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Να έχω σωστή αύξηση στη χοριακή, να είναι ενδομήτρια, και να ξεπεράσω το σκόπελο των 9 εβδομάδων. 

Ένα βηματάκι τη φορά :)

Just now, Μπισκοτακι27 said:

Παιρνω πρωι μεσημερι βραδυ utregestan 1 απο στόμα και κολπικά, 2 cyclacur  πρωι μεσημερι βραδυ ,αντιπηκτική καθε μερα 1 ένεση και μια παιδική ασπιρίνη 

:) Δηλαδή παίρνεις 3 utregestan/ημέρα από το στόμα και άλλα 3/ημέρα από τον κόλπο?

Να δεις που όλα καλά θα πάνε :) Μην δίνεις σημασία σε τίποτα τώρα. Μπες σε νιρβάνα κλωσήματος και θα περάσουν οι ημέρες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Andri M είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Σοφία μου! Ναι, ο Κούρτης είναι πολύ προσεκτικός. 4 μήνες με παίδευε. Τον Παπαθανάκο τώρα θα τον γνωρίσω καλύτερα.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Να έχω σωστή αύξηση στη χοριακή, να είναι ενδομήτρια, και να ξεπεράσω το σκόπελο των 9 εβδομάδων. 

Ένα βηματάκι τη φορά :)

@Andri M τι ωραια νέα ειναι αυτα;;;; Συγχαρητηρια!!!!!! Ευχομαι σε ολες μας αυξημένες χοριακες!! Με το καλο κοριτσι μου

Just now, Andri M είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Σοφία μου! Ναι, ο Κούρτης είναι πολύ προσεκτικός. 4 μήνες με παίδευε. Τον Παπαθανάκο τώρα θα τον γνωρίσω καλύτερα.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Να έχω σωστή αύξηση στη χοριακή, να είναι ενδομήτρια, και να ξεπεράσω το σκόπελο των 9 εβδομάδων. 

Ένα βηματάκι τη φορά :)

:) Δηλαδή παίρνεις 3 utregestan/ημέρα από το στόμα και άλλα 3/ημέρα από τον κόλπο?

Να δεις που όλα καλά θα πάνε :) Μην δίνεις σημασία σε τίποτα τώρα. Μπες σε νιρβάνα κλωσήματος και θα περάσουν οι ημέρες!

Ναι και τα παιρνω απο την επόμενη μερα της ωοληψιες..Στις πρώτες μερες με πείραζαν μετα απο τη 2η μερα που τα επαιρνα τα συνήθισα ,ευτυχως γιατι ένιωθα αλλου να παταω αλλου να βρίσκομαι.Εσυ τι επαιρνες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 said:

@Andri M τι ωραια νέα ειναι αυτα;;;; Συγχαρητηρια!!!!!! Ευχομαι σε ολες μας αυξημένες χοριακες!! Με το καλο κοριτσι μου

Σε ευχαριστώ. Αυτή ήταν η πρώτη χοριακή, την 9η ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Θα ξαναπάω αύριο, 11η ημέρα. Για να δούμε τί πουλιά θα πιάσουμε και αύριο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Σε ευχαριστώ. Αυτή ήταν η πρώτη χοριακή, την 9η ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Θα ξαναπάω αύριο, 11η ημέρα. Για να δούμε τί πουλιά θα πιάσουμε και αύριο!

Εγω μολις μιλησα με το εμβρυολογικο μου.Μου ειπαν τα 2 που μου έβαλαν ηταν «5ης μερα βλαστοκυστες ΑΒ , δηλαδη πολυ καλής ποιότητας και τους ειπα που εχω σαν πόνους περιόδου που ερχονται και φεύγουν κ μου ειπαν ειναι πολυ καλο σημαδι αυτο,πολλες κύριες το εχουν κ μετα εχουν θετικές χοριακες,πολυ μου αρεσε αυτο που μου ειπατε !!» Αυτα μου ειπαν!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Σε ευχαριστώ. Αυτή ήταν η πρώτη χοριακή, την 9η ημέρα της εμβρυομεταφοράς. Θα ξαναπάω αύριο, 11η ημέρα. Για να δούμε τί πουλιά θα πιάσουμε και αύριο!

3η μερα ή 5η εκανες εμβρυομεταφορα; Και σου βγήκε αποτέλεσμα στην 9η;;; Κ μενα γτ μ ειπε 14;αχχχ θα σκασω ,σημερα απο το πρωι εχω διάφανα υγρα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

3η μερα ή 5η εκανες εμβρυομεταφορα; Και σου βγήκε αποτέλεσμα στην 9η;;; Κ μενα γτ μ ειπε 14;αχχχ θα σκασω ,σημερα απο το πρωι εχω διάφανα υγρα 

Καλημέρα! Μην κοιτάς για συμπτώματα, γιατί πιο πολύ άγχος θα σου φέρουν παρά ηρεμία! 3 έμβρυομεταφορες εχώ κάνει! Πάντα είχα τα ίδια συμπτώματα (πονακια, πρηξίματα, στήθος), άλλοτε περισσότερο άλλοτε λιγότερο, αλλά οι 2 προχώρησαν σε εγκυμοσύνες! Παίρνουμε τόσο φάρμακα που μπερδεύεται το σύστημά μας!

Η χοριακή γίνεται 14 μέρες μετά την ωοληψια! Άρα, αν έχεις βάλει βλαστοκυστη 5 ημερών τότε την 9η μέρα μπορείς να κάνεις την εξέταση(5+9=14)! Όμως, κάποια κέντρα θέλουν 14 μέρες μετά την έμβρυομεταφορά! Μάλλον θέλουν να είναι απόλυτα σίγουροι οι γιατροί!

Ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά! Μαζί κάναμε έμβρυομεταφορά! Πλέον, ό,τι ήταν να γίνει, έγινε! Ηρεμία και αναμονή!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Μυρτώ είπε:

Καλημέρα! Μην κοιτάς για συμπτώματα, γιατί πιο πολύ άγχος θα σου φέρουν παρά ηρεμία! 3 έμβρυομεταφορες εχώ κάνει! Πάντα είχα τα ίδια συμπτώματα (πονακια, πρηξίματα, στήθος), άλλοτε περισσότερο άλλοτε λιγότερο, αλλά οι 2 προχώρησαν σε εγκυμοσύνες! Παίρνουμε τόσο φάρμακα που μπερδεύεται το σύστημά μας!

Η χοριακή γίνεται 14 μέρες μετά την ωοληψια! Άρα, αν έχεις βάλει βλαστοκυστη 5 ημερών τότε την 9η μέρα μπορείς να κάνεις την εξέταση(5+9=14)! Όμως, κάποια κέντρα θέλουν 14 μέρες μετά την έμβρυομεταφορά! Μάλλον θέλουν να είναι απόλυτα σίγουροι οι γιατροί!

Ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά! Μαζί κάναμε έμβρυομεταφορά! Πλέον, ό,τι ήταν να γίνει, έγινε! Ηρεμία και αναμονή!

Ωοληψια εκανα Τεταρτη 17/2 και εμβρυομεταφορα 22/2 ,λες ν παμε μαζι για χοριακη; Αχαχα πλακα θα εχει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Ωοληψια εκανα Τεταρτη 17/2 και εμβρυομεταφορα 22/2 ,λες ν παμε μαζι για χοριακη; Αχαχα πλακα θα εχει

Ακριβώς ίδια μετά ωοληψια και ίδια μέρα εμβρυομεταφορά! 3/3 έχω χοριακή (την 9η μέρα)! Μακάρι να είμαστε τυχερές!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Ακριβώς ίδια μετά ωοληψια και ίδια μέρα εμβρυομεταφορά! 3/3 έχω χοριακή (την 9η μέρα)! Μακάρι να είμαστε τυχερές!!!

Αχ θα περιμενω ν μ πεις νεααα.Μακαριιιιι ,2 βλαστοκυστες μ έβαλαν εμενα!! Εσενα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Αχ θα περιμενω ν μ πεις νεααα.Μακαριιιιι ,2 βλαστοκυστες μ έβαλαν εμενα!! Εσενα;

Εγώ έβαλα μια βλαστοκυστη! Μακάρι να είναι τα τυχερά μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...