Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια θέλω την βοήθεια σασ ξέρει κάποια καλή ενδοκρινολόγο ;;; Αρχίζει τ4 γιατί βγήκε η tsh 2.95 και πρέπει να είναι κάτω από 2.50 και θέλω να την παρακολουθεί μια ενδοκρινολόγος γιατί έχει και ΣΠΩ . Όλες οι άλλες εξετάσεις όλες καλές. 

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 hour ago, silvy22 είπε:

Κοιτά Δευτέρα είναι 10η μέρα 

ξερω γώ φοβάμαι μη με βρίσει ο γιατρός 

η rose θα είναι 12 η μέρα τη Δευτέρα 

Ότι σου είπε ο γιατρος κάνε εννοειται

πρίν από 26 λεπτά , Rose33 είπε:

Μακάρι! Μαζι ειμαστε εμεις!!! Εύχομαι πραγματικα να χαμογελασουμε! Τωρα ειμαι ηρεμη…  Ευτυχως θα περιμενω Σασμο…(ετσι λιγο να χαλαρωσω) 

Εχεις καθολου υγρασια;; Εγω από χτες.. και σημερα

Έλα ντε!!! Κοιτα συσπάσεις δεν ηξερα τι είναι.. σημερα το εμαθα! Αν και δεν ειμαι σιγουρη! Προσπαθούσα να βρω ένα βιντεο κατι να καταλαβω… είναι σαν να χτυπαει κατι μεσα μου… όχι τεντωμα ούτε πονος! Έλα ντε!!! Με έχει ριξει αρκετα αν και είναι ηρεμη τωρα….γιατί μέχρι εκεινη την ωρα πετούσα…όπως όλες  αυτές τις μερες. 
Την Δευτερα θα παω με την @Nikipa 

Μακαρι να γίνει το θαύμα….Μακαρι!

Μπα μόνο ενόχληση στη κοιλιά χθες πιο πολύ ήταν..και νιώθω ζέστη τη κοιλιά μου και γενικά νιώθω ζέστη.πάνω κάτω δηλαδή ότι και στη περίοδο αλλά πιο λαιτ8)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Nikipa είπε:

Με τα σικλακουρ ειμαι

απο τη πρώτη μέρα περιόδου για καταστολή της ωορρηξίας.αυτό μου είχε πει ο γιατρος.

Και σε ποια μερα του κύκλου στα εβαλε; γιατι εφοσον στον ελέγχει αυτος το κυκλο και σου εβαλε τα έμβρυα 5ης μέρας ειναι σα να εχεις κανει τυπικα νωριτερα ωορηξια οποτε σε περιπτωση θετικού αποτελέσματος η πρωτη μερα περιόδου ειναι διαφορετική απο τη πραγματική ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , ksvolimi είπε:

Και σε ποια μερα του κύκλου στα εβαλε; γιατι εφοσον στον ελέγχει αυτος το κυκλο και σου εβαλε τα έμβρυα 5ης μέρας ειναι σα να εχεις κανει τυπικα νωριτερα ωορηξια οποτε σε περιπτωση θετικού αποτελέσματος η πρωτη μερα περιόδου ειναι διαφορετική απο τη πραγματική ..

Όπως τα υπολογίζω 17η μου τα έβαλε.δε μπορώ και εγώ να καταλάβω με ποια λογική μου το είπαν.εύχομαι να χρειαστεί να μου το εξηγήσουν:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Nikipa είπε:

Όπως τα υπολογίζω 17η μου τα έβαλε.δε μπορώ και εγώ να καταλάβω με ποια λογική μου το είπαν.εύχομαι να χρειαστεί να μου το εξηγήσουν:wub:

Κι εμενα μου ειπα τα υπολογίζουν αλλιως θα μου πει οταν με δει.. εγω εκανα κ αλλη σημερα 1195 !!!απο 548 τη τεταρτη.. καπου εδω σταματώ τις χοριακες γιατι μου εχουν βγαλει τη ψυχη…

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Τελεια!!! 

Εγω τελικά από τον φοβο μου χθες νόμισα ότι είχα συσπάσεις… χαχαχα κραμπουλες ήταν!!! Δόξα τον Θεο σημερα μου εξήγησαν πως ειναι! Εγω έπιανα τον παλμό στην κοιλια μου!! :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κι εμενα μου ειπα τα υπολογίζουν αλλιως θα μου πει οταν με δει.. εγω εκανα κ αλλη σημερα 1195 !!!απο 548 τη τεταρτη.. καπου εδω σταματώ τις χοριακες γιατι μου εχουν βγαλει τη ψυχη…

Τέλειο νούμερο!!ηταν πολύ σίγουρη η μαία ότι θα τη χρειαστώ την ημερομηνία αυτή..για να δούμε.όσο πλησιάζει η μέρα της χοριακης τοσο κάνω μαύρες σκέψεις..τώρα στο τέλος με έπιασε..

 

πρίν από 18 λεπτά , Rose33 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Τελεια!!! 

Εγω τελικά από τον φοβο μου χθες νόμισα ότι είχα συσπάσεις… χαχαχα κραμπουλες ήταν!!! Δόξα τον Θεο σημερα μου εξήγησαν πως ειναι! Εγω έπιανα τον παλμό στην κοιλια μου!! :-P

Κάλε οι συσπάσεις σκέψου ότι είναι σαν τον οργασμο ας πούμε:wub: για αυτό και σου λένε όχι επαφές…

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Nikipa είπε:

Τέλειο νούμερο!!ηταν πολύ σίγουρη η μαία ότι θα τη χρειαστώ την ημερομηνία αυτή..για να δούμε.όσο πλησιάζει η μέρα της χοριακης τοσο κάνω μαύρες σκέψεις..τώρα στο τέλος με έπιασε..

 

Κάλε οι συσπάσεις σκέψου ότι είναι σαν τον οργασμο ας πούμε:wub: για αυτό και σου λένε όχι επαφές…

Ναι ομως εγω δεν το ηξερα!! νόμιζα ότι κάθε χτύπος και τετοια είναι συσπάσεις! Εγω ενιωθα στην κοιλια σαν παλμούς ενώ οι συσπάσεις γινονται πιο χαμηλα… Ευτυχως!!! Τελος καλο ολα καλα!!! Μπηκε το καρδακι μου στην θεση του!! 
 

Επειδή δεν θυμαμαι να με συγχωρήσεις:-P ένα ή δυο σου έβαλαν; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Rose33 είπε:

Ναι ομως εγω δεν το ηξερα!! νόμιζα ότι κάθε χτύπος και τετοια είναι συσπάσεις! Εγω ενιωθα στην κοιλια σαν παλμούς ενώ οι συσπάσεις γινονται πιο χαμηλα… Ευτυχως!!! Τελος καλο ολα καλα!!! Μπηκε το καρδακι μου στην θεση του!! 
 

Επειδή δεν θυμαμαι να με συγχωρήσεις:-P ένα ή δυο σου έβαλαν; 

Δυο μου έβαλαν…και να σου πω από μικρή δίδυμα ήθελα!που να ηξερα η δόλια ότι υπάρχει και περίπτωση να τα κάνω χαχαχχαχα.πόσες μερες έχεις ακόμα εσυ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Nikipa είπε:

Τέλειο νούμερο!!ηταν πολύ σίγουρη η μαία ότι θα τη χρειαστώ την ημερομηνία αυτή..για να δούμε.όσο πλησιάζει η μέρα της χοριακης τοσο κάνω μαύρες σκέψεις..τώρα στο τέλος με έπιασε..

 

Κάλε οι συσπάσεις σκέψου ότι είναι σαν τον οργασμο ας πούμε:wub: για αυτό και σου λένε όχι επαφές…

Θα το χρειαστεις το νουμερο !!! Οσο για τις μαύρες σκεψεις εκει προς το τελος τις κανουμε.. Ασε τρελα η αναμονη.. κ αυτη η αναμονη της χοριακης επισης..μεχρι να δεις το νουμερο σου βγαινει η ψυχη..ολα καλα θα πανε :wub:

@Rose33 εσυ ποτε με το καλο;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ksvolimi είπε:

Κι εμενα μου ειπα τα υπολογίζουν αλλιως θα μου πει οταν με δει.. εγω εκανα κ αλλη σημερα 1195 !!!απο 548 τη τεταρτη.. καπου εδω σταματώ τις χοριακες γιατι μου εχουν βγαλει τη ψυχη…

Αντε μπράβο! Τέρμα λοιπον οι χοριακες! Πολυ αγχος βρε παιδι μου...

Εγω παω για την δευτερη την Δευτερα! Αραγε πως υπολογιζεται; ποσο θα πρεπει να ειναι για να ειναι καλη; (την πρωτη την εκανα εχτες 157)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , chitaneta είπε:

Αντε μπράβο! Τέρμα λοιπον οι χοριακες! Πολυ αγχος βρε παιδι μου...

Εγω παω για την δευτερη την Δευτερα! Αραγε πως υπολογιζεται; ποσο θα πρεπει να ειναι για να ειναι καλη; (την πρωτη την εκανα εχτες 157)

Κοιτα ο κουρ δε θελει πολλες εγω εκανα 9 μερα τη πρωτη και ειχα 38 κ επαθα οπως καταλαβαινεις σοκ κλαμα κακο, κ αυτος κουλ ολα καλα μου λεει αλλη μια σε 5 μερες κανε.. του λεω γιατρέ με κορόιδευες ; Μου λεει δε παιζει κανενα ρολο το νουμερο κ ειδικα σε φυσικό κυκλο οπως εσυ( μη με Ρωτας γιατι) αν  πηγαινες  μ λεει αυριο μπορεις να εχεις 70 εγω μετα ξεκινησα κ εκανα ανα δυο μερες με 38, 76, μετα στις τριες μερες 210 μετα παλι στις δυο μερες 548 κ τελευταια σημερα στις 2 μερες 1195.. μου λεει εισαι παρα πολυ καλα απο δευτερα θα με δει! Δε σε νοιαζει η τιμη πολυ καλη ειναι η αύξηση σε νοιαζει..:wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κοιτα ο κουρ δε θελει πολλες εγω εκανα 9 μερα τη πρωτη και ειχα 38 κ επαθα οπως καταλαβαινεις σοκ κλαμα κακο, κ αυτος κουλ ολα καλα μου λεει αλλη μια σε 5 μερες κανε.. του λεω γιατρέ με κορόιδευες ; Μου λεει δε παιζει κανενα ρολο το νουμερο κ ειδικα σε φυσικό κυκλο οπως εσυ( μη με Ρωτας γιατι) αν  πηγαινες  μ λεει αυριο μπορεις να εχεις 70 εγω μετα ξεκινησα κ εκανα ανα δυο μερες με 38, 76, μετα στις τριες μερες 210 μετα παλι στις δυο μερες 548 κ τελευταια σημερα στις 2 μερες 1195.. μου λεει εισαι παρα πολυ καλα απο δευτερα θα με δει! Δε σε νοιαζει η τιμη πολυ καλη ειναι η αύξηση σε νοιαζει..:wub:

Πω πω τι περασες κι εσυ! πολύ αγχος στην αρχή, αλλά φτου φτου όλα καλ τωρα!

Οπότε αν πουμε ότι καθε δυο μερες καλο θα ηταν να διπλασιαζεται, την Δευτερα θα ηταν καλη γυρω στα 600 ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , chitaneta είπε:

Πω πω τι περασες κι εσυ! πολύ αγχος στην αρχή, αλλά φτου φτου όλα καλ τωρα!

Οπότε αν πουμε ότι καθε δυο μερες καλο θα ηταν να διπλασιαζεται, την Δευτερα θα ηταν καλη γυρω στα 600 ;

Εκανες χθες; Πεμπτη ; Ναι και βασικα δεν εινα ακριβως διπλασιασμός θελουν 60% κ πανω θεωρω οτι 500-600 εισαι μια χαρα! Ασε το τι περναμε νομιζω ομως μεχρι να φτασουμε να ακούμε καρδια η μη σου πω να κλεισουμε τον τριτο ετσι θα μαστε .Απο τη στιγμη που δε μας ερχονται ετσι ανέμελακ δεν  εχουμε  άγνοια μεσα  στο αγχος ζουμε.. υπομονη και πιστη! Ολα θα μας πανε καλα δε γινεται αλλιως !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , ksvolimi είπε:

Εκανες χθες; Πεμπτη ; Ναι και βασικα δεν εινα ακριβως διπλασιασμός θελουν 60% κ πανω θεωρω οτι 500-600 εισαι μια χαρα! Ασε το τι περναμε νομιζω ομως μεχρι να φτασουμε να ακούμε καρδια η μη σου πω να κλεισουμε τον τριτο ετσι θα μαστε .Απο τη στιγμη που δε μας ερχονται ετσι ανέμελακ δεν  εχουμε  άγνοια μεσα  στο αγχος ζουμε.. υπομονη και πιστη! Ολα θα μας πανε καλα δε γινεται αλλιως !

Ναι, ασε...αν δεν κλεισω τον τριτο δεν νομιζω να ηρεμησω, να μην σου πω ως το τελος! Αλλά σιγα σιγα, κατσε να δουμε την Δευτερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , chitaneta είπε:

Ναι, ασε...αν δεν κλεισω τον τριτο δεν νομιζω να ηρεμησω, να μην σου πω ως το τελος! Αλλά σιγα σιγα, κατσε να δουμε την Δευτερα!

Σουπερ θα παει! Ειναι αχαστος μαλλον ο γιατρος απο οτι καταλαβαινω! Εμενα τη προηγουμενη κ πρωτη μου φορα με το κουρ που τα έμβρυα μ ηταν απο αλλου επειδη ειχαν περασει διαδικασια ξεπαγώματος δις μου πε δε τα πολυπιστεύω αλλα θα τα βαλουμε στο δοκιμαστικο κ οτι γινει φυτεύτηκαν σταμάτησαν αμεσως.. τωρα με νεα έμβρυα κ προχωράω νομιζω οτι το εμβρυολογικο παιζει μεγαλο ρολο τελικα .. οταν δεν υπαρχει δε κ  καποια αλλη παθογένεια   

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...