Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , silvy22 είπε:

Τη δεύτερα θα είσαι 11η μια χαρα 

Ναι στις δέκα μερες μου είπαν να πάω αλλά λόγω Κυριακής θα πάω Δευτέρα.ότι μου είπαν.να ρωτήσω κάτι που δε κατάλαβα;εμένα περίοδος τελευταία μου ήταν 12/1 και από το κέντρο μου είπαν από εδώ και πέρα θα υπολογίζεις περίοδο 8/1 αλλά δε το κατάλαβα και είπα οκ ουι πείτε.γιατί όμως;σας το είπαν σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikipa είπε:

Ναι στις δέκα μερες μου είπαν να πάω αλλά λόγω Κυριακής θα πάω Δευτέρα.ότι μου είπαν.να ρωτήσω κάτι που δε κατάλαβα;εμένα περίοδος τελευταία μου ήταν 12/1 και από το κέντρο μου είπαν από εδώ και πέρα θα υπολογίζεις περίοδο 8/1 αλλά δε το κατάλαβα και είπα οκ ουι πείτε.γιατί όμως;σας το είπαν σε εσάς;

Όχι δεν μου είπαν κάτι αλλά 12.01 είχα κ γώ περίοδο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Nikipa είπε:

Παρασκευή τα έβαλα .στην έβδομη άρα;

Ναι!!! Αντε με το καλο Οχι δε μου πανε κατι τετοιο αλλα θα σου πω τι υποψιάζομαι εισαι με τεχνητό κυκλο η φυσικό; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , ksvolimi είπε:

Ναι!!! Αντε με το καλο Οχι δε μου πανε κατι τετοιο αλλα θα σου πω τι υποψιάζομαι εισαι με τεχνητό κυκλο η φυσικό; 

Με τα σικλακουρ ειμαι

απο τη πρώτη μέρα περιόδου για καταστολή της ωορρηξίας.αυτό μου είχε πει ο γιατρος.

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2022 at 11:46 ΠΜ, Rose33 είπε:

Καλησπέρα σας! Καλό μηνα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!! Θα ηθελα να παραθέσω κι εγω…Ειμαι στην 6η μερα εμβρυομεταφορας 1 βλαστοκυστης AA. Την πρώτη & δευτερη μερα είχα πρησμένο στηθος και η θηλή είχε διογκωθεί και ήταν πιο σκούρο. Το πρωι της δεύτερης μέρας είχα ροζ εντονο στο σκούπισμα μετα τελος. Μετα εξαφανίστηκαν ολα! Έχω μονάχα τραβήγματα και πόνακια γλυκα. Ούτε στηθος ούτε τιποτα. Περυσι είχα μια παλλινδρομη δίδυμη   σε φυσική σύλληψη…στον δευτερο μηνα. Από την τεταρτη εβδομαδα το μάθαμε και είχα πολυ τουμπανο στηθος και λίγη αιμορραγία πριν. 
Τωρα αρχιζω και ανησυχω! Ψαχνω για συμπτωματα… :)  Έχω θετική αυρα αλλά είναι στιγμες που δεν ξερω… Στις 7 του μηνα είναι να παω γθα χοριακη…! Έχει κάποια κοπελα κατι από αυτα; 

Να ευχηθώ σε όλες να κρατησουν υγιή μωράκια και να μας βοηθησει η Παναγίτσα και η Αγία Ειρήνη!!! 

Μαζί είναι να πάμε για χοριακη.... Μακάρι να είμαστε τυχερές και όλεε όσες προσπαθούν.... Μέχρι την 7 μερα μετά την εμβρυομεταφορα είχα πονακια χαμηλά σαν σφαχτες τώρα το μόνο που έχω είναι πρισμενο στήθος και κάτι γλυκά πονακια πολύ ήπια 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nikipa είπε:

Εμένα ρε κορίτσια με ψιλό πονάει η κοιλιά μου σαν να μου έρχεται..έχω ξενερώσει..καλά ήμουν που δε καταλαβαινα

Κοριτσια μου ομορφα εγινε σημερα κατι και με τάραξε πολυ..Με τάραξαν δλδ προφανως άθελα τους και πέταγα πορτοκαλια και μπανάνες στην κουζινα από τα νευρα μου και φωναζα… δεν το έχω ξανανιώσει αυτο… και άρχισαν οι συσπάσεις από εκεινη την ωρα και με ποναει το ποδι μου. Μίλησα με τον γιατρο μου και μου έδωσε μαγνήσιο… ομως φοβαμαι πολυ :( Ειλικρινα κανω προσευχές και έχω φοβηθεί παρά πολυ! Μέχρι και τις 12:00 ημουν τελεια όπως όλες αυτές τις μερες. Αλλά μετα εγινε το έλα να δεις με τον αντρα μου και τον πεθερό μου δια τηλεφώνου… με είχαν πρήξει για την πώληση του αυτοκινήτου μας. Τα τηλεφωνα δεν σταματούσαν… εκανα και την αντιπηκτική εκεινη την ωρα και ξέσπασα. Βλέπετε ειμαι μονη μου..είναι ναυτικος ο αντρας μου και ειχα την μαμα μου αυτές τις μερες στο σπιτι να με βοηθαει…

Δεν πρέπει να γινονται συσπάσεις….

 

πρίν από 6 λεπτά , Rose33 είπε:

Κοριτσια μου ομορφα εγινε σημερα κατι και με τάραξε πολυ..Με τάραξαν δλδ προφανως άθελα τους και πέταγα πορτοκαλια και μπανάνες στην κουζινα από τα νευρα μου και φωναζα… δεν το έχω ξανανιώσει αυτο… και άρχισαν οι συσπάσεις από εκεινη την ωρα και με ποναει το ποδι μου. Μίλησα με τον γιατρο μου και μου έδωσε μαγνήσιο… ομως φοβαμαι πολυ :( Ειλικρινα κανω προσευχές και έχω φοβηθεί παρά πολυ! Μέχρι και τις 12:00 ημουν τελεια όπως όλες αυτές τις μερες. Αλλά μετα εγινε το έλα να δεις με τον αντρα μου και τον πεθερό μου δια τηλεφώνου… με είχαν πρήξει για την πώληση του αυτοκινήτου μας. Τα τηλεφωνα δεν σταματούσαν… εκανα και την αντιπηκτική εκεινη την ωρα και ξέσπασα. Βλέπετε ειμαι μονη μου..είναι ναυτικος ο αντρας μου και ειχα την μαμα μου αυτές τις μερες στο σπιτι να με βοηθαει…

Δεν πρέπει να γινονται συσπάσεις….

Καλο είναι που έχεις πονάκια είναι φυσιολογικο!!! Εγω έχω και πολλα πολλα υγρα που φευγουν από τον κόλπο μου και χρειαζομαι σερβιετακι αλλά δεν βαζω. Προτιμω εσωρουχο 100% βαμβάκι και αλλαζω συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Rose33 είπε:

Κοριτσια μου ομορφα εγινε σημερα κατι και με τάραξε πολυ..Με τάραξαν δλδ προφανως άθελα τους και πέταγα πορτοκαλια και μπανάνες στην κουζινα από τα νευρα μου και φωναζα… δεν το έχω ξανανιώσει αυτο… και άρχισαν οι συσπάσεις από εκεινη την ωρα και με ποναει το ποδι μου. Μίλησα με τον γιατρο μου και μου έδωσε μαγνήσιο… ομως φοβαμαι πολυ :( Ειλικρινα κανω προσευχές και έχω φοβηθεί παρά πολυ! Μέχρι και τις 12:00 ημουν τελεια όπως όλες αυτές τις μερες. Αλλά μετα εγινε το έλα να δεις με τον αντρα μου και τον πεθερό μου δια τηλεφώνου… με είχαν πρήξει για την πώληση του αυτοκινήτου μας. Τα τηλεφωνα δεν σταματούσαν… εκανα και την αντιπηκτική εκεινη την ωρα και ξέσπασα. Βλέπετε ειμαι μονη μου..είναι ναυτικος ο αντρας μου και ειχα την μαμα μου αυτές τις μερες στο σπιτι να με βοηθαει…

Δεν πρέπει να γινονται συσπάσεις….

 

Μαγνήσιο παίρνω και παθαίνω κράμπα στη γάμπα απο την ακινησία προφανώς 

ε μωρέ τωρα έπρεπε να γίνει αυτό ; Βαθιες ανασεσ !!!Τι εννοείς συσπάσεις ; Πόνους ; Ποτέ θα πας για χοριακη ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Rose33 είπε:

Κοριτσια μου ομορφα εγινε σημερα κατι και με τάραξε πολυ..Με τάραξαν δλδ προφανως άθελα τους και πέταγα πορτοκαλια και μπανάνες στην κουζινα από τα νευρα μου και φωναζα… δεν το έχω ξανανιώσει αυτο… και άρχισαν οι συσπάσεις από εκεινη την ωρα και με ποναει το ποδι μου. Μίλησα με τον γιατρο μου και μου έδωσε μαγνήσιο… ομως φοβαμαι πολυ :( Ειλικρινα κανω προσευχές και έχω φοβηθεί παρά πολυ! Μέχρι και τις 12:00 ημουν τελεια όπως όλες αυτές τις μερες. Αλλά μετα εγινε το έλα να δεις με τον αντρα μου και τον πεθερό μου δια τηλεφώνου… με είχαν πρήξει για την πώληση του αυτοκινήτου μας. Τα τηλεφωνα δεν σταματούσαν… εκανα και την αντιπηκτική εκεινη την ωρα και ξέσπασα. Βλέπετε ειμαι μονη μου..είναι ναυτικος ο αντρας μου και ειχα την μαμα μου αυτές τις μερες στο σπιτι να με βοηθαει…

Δεν πρέπει να γινονται συσπάσεις….

 

Κορίτσι μου χαλάρωσε από εδώ και πέρα πάρε και το μαγνήσιο και μη το σκέφτεσαι..:προφανώς και με αυτό που έγινε δεν αλλάζει κάτι..αυτό που ειναι γραμμένο αυτό θα γίνει.προσπάθησε για σενα να είσαι ήρεμη .εύχομαι τη Δευτέρα να φέρουμε και εμείς τα καλά νέα και να χαμογελάσουμε και εμεις:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nikipa είπε:

Κορίτσι μου χαλάρωσε από εδώ και πέρα πάρε και το μαγνήσιο και μη το σκέφτεσαι..:προφανώς και με αυτό που έγινε δεν αλλάζει κάτι..αυτό που ειναι γραμμένο αυτό θα γίνει.προσπάθησε για σενα να είσαι ήρεμη .εύχομαι τη Δευτέρα να φέρουμε και εμείς τα καλά νέα και να χαμογελάσουμε και εμεις:)

Οοο είστε μαζί εσείς !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nikipa είπε:

Ρε Σιλβη νόμιζα ότι μαζί ήμασταν εντωμεταξύ…

Κοιτά Δευτέρα είναι 10η μέρα 

ξερω γώ φοβάμαι μη με βρίσει ο γιατρός 

η rose θα είναι 12 η μέρα τη Δευτέρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikipa είπε:

Κορίτσι μου χαλάρωσε από εδώ και πέρα πάρε και το μαγνήσιο και μη το σκέφτεσαι..:προφανώς και με αυτό που έγινε δεν αλλάζει κάτι..αυτό που ειναι γραμμένο αυτό θα γίνει.προσπάθησε για σενα να είσαι ήρεμη .εύχομαι τη Δευτέρα να φέρουμε και εμείς τα καλά νέα και να χαμογελάσουμε και εμεις:)

Μακάρι! Μαζι ειμαστε εμεις!!! Εύχομαι πραγματικα να χαμογελασουμε! Τωρα ειμαι ηρεμη…  Ευτυχως θα περιμενω Σασμο…(ετσι λιγο να χαλαρωσω) 

Εχεις καθολου υγρασια;; Εγω από χτες.. και σημερα

1 hour ago, silvy22 είπε:

Μαγνήσιο παίρνω και παθαίνω κράμπα στη γάμπα απο την ακινησία προφανώς 

ε μωρέ τωρα έπρεπε να γίνει αυτό ; Βαθιες ανασεσ !!!Τι εννοείς συσπάσεις ; Πόνους ; Ποτέ θα πας για χοριακη ; 

Έλα ντε!!! Κοιτα συσπάσεις δεν ηξερα τι είναι.. σημερα το εμαθα! Αν και δεν ειμαι σιγουρη! Προσπαθούσα να βρω ένα βιντεο κατι να καταλαβω… είναι σαν να χτυπαει κατι μεσα μου… όχι τεντωμα ούτε πονος! Έλα ντε!!! Με έχει ριξει αρκετα αν και είναι ηρεμη τωρα….γιατί μέχρι εκεινη την ωρα πετούσα…όπως όλες  αυτές τις μερες. 
Την Δευτερα θα παω με την @Nikipa 

Μακαρι να γίνει το θαύμα….Μακαρι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...