Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Ntoritaki87 είπε:

@Pagotoula @Depy81@Luckystars@Καντι  Κορίτσια μου!!!! Ειμαι εγκυος!! Θα τρελαθω!!! 12 ημερα σημερα μετα την εμβρυομεταφορα και χοριακη 580! Μολις με πηραν τηλεφωνο...!!!

Συγχαρητήρια!!Ευχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη με ένα ή δυο υπέροχα μωράκια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια @Zina21 συγχαρητήρια και σου εύχομαι μια τελεια εγκυμοσύνη και σε όλα τα κορίτσια εύχομαι να πετύχουν. Ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να έρθει περίοδος ενώ είμαστε μετά την εμβρυομεταφορα και περνούμε τα φάρμα αλά εγώ 3 outrogestan 1 cyclacour φιλικό οξύ κ Σαλοσπίρ. Σήμερα ειμαι στη 9 μέρα εμβρυομεταφορας πονάω πολύ στη μέση και χαμηλά σαν να έχω περίοδο έχει πρηστεί το στήθος μου και έχω και 3 μέρες έχω κάτι καφε εκκρίσεις στην αρχή ποιο πολλές τώρα λιγότερες αλλά νιώθω ότι θα αδιαθετησω . Ο γιατρός μου έχει πει 13/8 χορικά η αλλά εγώ έχω φρικάρει τελείως πηγαίνω συνέχεια τουαλέτα να δω αν ήρθε η περίοδος η αν έχω αίμα συγνώμη για το σεντόνι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Λιζι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια @Zina21 συγχαρητήρια και σου εύχομαι μια τελεια εγκυμοσύνη και σε όλα τα κορίτσια εύχομαι να πετύχουν. Ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να έρθει περίοδος ενώ είμαστε μετά την εμβρυομεταφορα και περνούμε τα φάρμα αλά εγώ 3 outrogestan 1 cyclacour φιλικό οξύ κ Σαλοσπίρ. Σήμερα ειμαι στη 9 μέρα εμβρυομεταφορας πονάω πολύ στη μέση και χαμηλά σαν να έχω περίοδο έχει πρηστεί το στήθος μου και έχω και 3 μέρες έχω κάτι καφε εκκρίσεις στην αρχή ποιο πολλές τώρα λιγότερες αλλά νιώθω ότι θα αδιαθετησω . Ο γιατρός μου έχει πει 13/8 χορικά η αλλά εγώ έχω φρικάρει τελείως πηγαίνω συνέχεια τουαλέτα να δω αν ήρθε η περίοδος η αν έχω αίμα συγνώμη για το σεντόνι 

Ολα καλα τα βλεπω..κ γω ειχα πονους περιοδου κ καφε εκκρισεις απο την 5η μερα μετα την μεταφορα κ πονο στη μεση απτην 3ημερα κ τελικα πηρα θετικη χοριακη και σημερα ειδα 2σακους..μην αγχωνεσαι..εχεις θετικα σημαδια..οπως κ να εχει ετσι τα φαρμακα δε σε αφηνουν να αδιαθετισεις..να σκεφτεσαι θετικα κ να εχεις ωραια διαθεση

  • Μου αρέσει 4

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2019 at 10:36 ΜΜ, SONINI είπε:

Κορίτσια μου δυστυχώς  το έχασα το εμβρυάκι μου. Τελικά αδιαθέτησα. Δεν ήταν καλό σημάδι οι καφέ εκκρίσεις & το αίμα, τουλάχιστον για εμένα. Πήγαμε για υπέρηχο να δούμε το φασολάκι μας & δεν υπήρχε κάτι. Έπεσε και η χοριακή στα πατώματα. Ευτυχώς που δεν ήταν εξωμήτρια κύηση γιατί έχω ήδη μια φραγμένη σάλπιγγα. Κρατάω το θετικό από αυτή την προσπάθεια ότι προχώρησε αρκετά η χοριακή σε σχέση με τις προηγούμενες προσπάθειες. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την συμπαράσταση, για την θετική σας διάθεση & ενέργεια. Με συγκινήσατε πάρα πολύ♡♡♡ Θα τα ξανά πούμε σύντομα! 

Κοριτσακι μου γλυκο, τι να πω.. καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις, οπως κ πολλα κοριτσια εδω μεσα.. παρε το χρονο σου, ηρεμησε κ ελπιζω συντομα να διαβαζουμε ευχαριστα απο εσενα! Η επομενη φορα ευχομαι να ειναι κ η τυχερη σου!!

5 ώρες πρίν, Ntoritaki87 είπε:

@Pagotoula @Depy81@Luckystars@Καντι  Κορίτσια μου!!!! Ειμαι εγκυος!! Θα τρελαθω!!! 12 ημερα σημερα μετα την εμβρυομεταφορα και χοριακη 580! Μολις με πηραν τηλεφωνο...!!!

Τι ωραια οταν διαβαζουμς τετοια ομορφα νεα!! Συγχαριτηρια κοπελα μου!! Ευχομαι να εχεις μια υπεροχη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη, με ενα ή και δυο υγειεστατα μωρακια!!

Just now, Λιζι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια @Zina21 συγχαρητήρια και σου εύχομαι μια τελεια εγκυμοσύνη και σε όλα τα κορίτσια εύχομαι να πετύχουν. Ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να έρθει περίοδος ενώ είμαστε μετά την εμβρυομεταφορα και περνούμε τα φάρμα αλά εγώ 3 outrogestan 1 cyclacour φιλικό οξύ κ Σαλοσπίρ. Σήμερα ειμαι στη 9 μέρα εμβρυομεταφορας πονάω πολύ στη μέση και χαμηλά σαν να έχω περίοδο έχει πρηστεί το στήθος μου και έχω και 3 μέρες έχω κάτι καφε εκκρίσεις στην αρχή ποιο πολλές τώρα λιγότερες αλλά νιώθω ότι θα αδιαθετησω . Ο γιατρός μου έχει πει 13/8 χορικά η αλλά εγώ έχω φρικάρει τελείως πηγαίνω συνέχεια τουαλέτα να δω αν ήρθε η περίοδος η αν έχω αίμα συγνώμη για το σεντόνι 

Μου ακουγονται πολυ θετικα ολα αυτα! Οπως θα δεις κ απο την Kathrin μας που ειχε αντιστοιχα συμπτωματα, ειχε το  ωραιοτερο αποτελεσμα!! Ευχομαι ολοψυχα το ιδιο να ισχυει κ με εσενα κοπελα μου κ σε λιγες μερες να μας γραφεις τα ευχαριστα!! Ποσων ημερων εμβυακια εβαλες;;

Just now, Kathrin17 είπε:

Ολα καλα τα βλεπω..κ γω ειχα πονους περιοδου κ καφε εκκρισεις απο την 5η μερα μετα την μεταφορα κ πονο στη μεση απτην 3ημερα κ τελικα πηρα θετικη χοριακη και σημερα ειδα 2σακους..μην αγχωνεσαι..εχεις θετικα σημαδια..οπως κ να εχει ετσι τα φαρμακα δε σε αφηνουν να αδιαθετισεις..να σκεφτεσαι θετικα κ να εχεις ωραια διαθεση

Τι διαβαζω;;; 2 σακους;;;;; Τωρα εγω θα φταιω αν σου πω "στα λεγα";;;; χαχα!! Τι ωραια νεα μας εχεις γλυκια διδυμομανουλα μου!! Με το καλο κοριτσι μου, ευχομαι να εξελιχθουν ολα πολυ ομορφα! Ακουσατε κ καρδουλες ή ηταν νωρις ακομη; Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Κοριτσακι μου γλυκο, τι να πω.. καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις, οπως κ πολλα κοριτσια εδω μεσα.. παρε το χρονο σου, ηρεμησε κ ελπιζω συντομα να διαβαζουμε ευχαριστα απο εσενα! Η επομενη φορα ευχομαι να ειναι κ η τυχερη σου!!

Τι ωραια οταν διαβαζουμς τετοια ομορφα νεα!! Συγχαριτηρια κοπελα μου!! Ευχομαι να εχεις μια υπεροχη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη, με ενα ή και δυο υγειεστατα μωρακια!!

Μου ακουγονται πολυ θετικα ολα αυτα! Οπως θα δεις κ απο την Kathrin μας που ειχε αντιστοιχα συμπτωματα, ειχε το  ωραιοτερο αποτελεσμα!! Ευχομαι ολοψυχα το ιδιο να ισχυει κ με εσενα κοπελα μου κ σε λιγες μερες να μας γραφεις τα ευχαριστα!! Ποσων ημερων εμβυακια εβαλες;;

Τι διαβαζω;;; 2 σακους;;;;; Τωρα εγω θα φταιω αν σου πω "στα λεγα";;;; χαχα!! Τι ωραια νεα μας εχεις γλυκια διδυμομανουλα μου!! Με το καλο κοριτσι μου, ευχομαι να εξελιχθουν ολα πολυ ομορφα! Ακουσατε κ καρδουλες ή ηταν νωρις ακομη; Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα;;

Μακάρι γιατί εγώ τρέμω από αγωνία έβαλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερών αλλά ο γιατρός μου είπε να πάω μετά από 14 ημέρες να κάνω χοριακη και ο καιρός δε περνάει.. Αύριο είναι να αδιαθετησω κανονικά τώρα ελπίζω να μην αδιαθετησω για τους επόμενους 9 μήνες και όλα να πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope89 είπε:

Κοριτσακι μου γλυκο, τι να πω.. καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις, οπως κ πολλα κοριτσια εδω μεσα.. παρε το χρονο σου, ηρεμησε κ ελπιζω συντομα να διαβαζουμε ευχαριστα απο εσενα! Η επομενη φορα ευχομαι να ειναι κ η τυχερη σου!!

Τι ωραια οταν διαβαζουμς τετοια ομορφα νεα!! Συγχαριτηρια κοπελα μου!! Ευχομαι να εχεις μια υπεροχη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη, με ενα ή και δυο υγειεστατα μωρακια!!

Μου ακουγονται πολυ θετικα ολα αυτα! Οπως θα δεις κ απο την Kathrin μας που ειχε αντιστοιχα συμπτωματα, ειχε το  ωραιοτερο αποτελεσμα!! Ευχομαι ολοψυχα το ιδιο να ισχυει κ με εσενα κοπελα μου κ σε λιγες μερες να μας γραφεις τα ευχαριστα!! Ποσων ημερων εμβυακια εβαλες;;

Τι διαβαζω;;; 2 σακους;;;;; Τωρα εγω θα φταιω αν σου πω "στα λεγα";;;; χαχα!! Τι ωραια νεα μας εχεις γλυκια διδυμομανουλα μου!! Με το καλο κοριτσι μου, ευχομαι να εξελιχθουν ολα πολυ ομορφα! Ακουσατε κ καρδουλες ή ηταν νωρις ακομη; Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα;;

Ναι ναι τα ελεγες εσυ!!!καναμε κοιλιακο υπερηχο οποτε δν ακουσαμε καρδιες..ειναι ομως κ νωρις..ο υπερηχος το 1 το εβγαλε 6w  και το αλλο 5w5d..

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Λιζι είπε:

Μακάρι γιατί εγώ τρέμω από αγωνία έβαλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερών αλλά ο γιατρός μου είπε να πάω μετά από 14 ημέρες να κάνω χοριακη και ο καιρός δε περνάει.. Αύριο είναι να αδιαθετησω κανονικά τώρα ελπίζω να μην αδιαθετησω για τους επόμενους 9 μήνες και όλα να πάνε καλά!

Σε καταλαβαινω απολυτα, αυτη η αναμονη ειναι σκοτωμα... Μα 14 μερες με βλαστοκυστες 5 ημερων;; Δεν μας λυπουνται πια καθολου αυτοι οι γιατροι;;! Προσπαθησε να βρεις τροπους να απασχολησεις το μυαλο σου κ να περασεις την ωρα σου οσο γινεται.. πανω απο ολα, σκεψου θετικα κ ολα θα πανε καλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope89 είπε:

Σε καταλαβαινω απολυτα, αυτη η αναμονη ειναι σκοτωμα... Μα 14 μερες με βλαστοκυστες 5 ημερων;; Δεν μας λυπουνται πια καθολου αυτοι οι γιατροι;;! Προσπαθησε να βρεις τροπους να απασχολησεις το μυαλο σου κ να περασεις την ωρα σου οσο γινεται.. πανω απο ολα, σκεψου θετικα κ ολα θα πανε καλα!!

Ναι γιατί ίσως επειδή έκανα 3 ovitrelle μετά την εμβρυομεταφορα υπάρχει η πιθανότητα ψευδώς θετικού υπομονή όπως όλες σκέφτομαι εδώ έκανα τόσο καιρό υπομονή χωρίς να έχουμε κανένα σπερματοζωάριο μέχρι τη βιοψηψια έκανα διέγερση με ρίσκο να μην βρούμε τίποτα και να πάει στράφι η διαδικασία όμως τώρα είναι το δυσκολότερο διάστημα ευτυχώς μιλάω με εσάς και νιώθω πολύ καλύτερα νιώθω ότι επιτέλους με καταλαβαίνουν και δε νιώθω τόσο μόνη ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

@Λιζι Κοριτσι μου καταλαβαινουμε την αγωνια σου, οσα ομως περιγραφεις φαινονται πολυ θετικα σημαδια! Σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη!

@Kathrin17 Τι υπεροχα νεα! Κι εγω να πω στα λεγα..;;;; Με το καλο μια υπεροχη διδυμομανουλα ομορφη!!!

Κοριτσια μου, δυστυχως τα δικα μου νεα δεν ειναι και πολυ ενθαρρυντικα. Πρωι πρωι καναμε υπερηχο, με σκοπο να φυγουμε για διακοπουλες, αλλα τα πραγματα δεν ειναι οπως τα θελαμε. Εντοπισαμε σακο, αλλα το μεγεθος του ειναι πολυ μικρο. Βαση της ημερομηνιας εμβρυομεταφορας θα επρεπε να κοντευει τις 6 εβδομαδες, αλλα το μεγεθος του με το ζορι μας εδειχνε 5. Οι περιπτωσεις ειναι δυο. Η πρωτη και θετικη, να εγινε πολυ καθυστερημενη εμφυτευση, που ομως δεν συμβαδιζει με τις τιμες τις χοριακης. Η δευτερη και αρνητικη, το εμβρυο να μην αναπτυσσεται κανονικα και να παλινδρομησε. Λογω του ιστορικου μου, ο γιατρος ειναι πολυ συγκρατημενος. Θα με δει σε 2 εβδομαδες ακριβως για να εχουμε σαφη και ξεκαθαρη εικονα. Δεν σας κρυβω οτι στεναχωρηθηκα παρα πολυ. Ειχα που ειχα αγχος, τωρα δεν θα ξερω πως θα περασουν οι μερες. Ειλικρινα ουτε για διακοπες εχω ορεξη, ουτε για τιποτα. Μονο θα προσευχομαι και θα ελπιζω. Τα καλυτερα σε ολες σας ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Zina21 είπε:

Συγχαρητήρια!!Ευχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη με ένα ή δυο υπέροχα μωράκια!!!

Zina21 σε ευχαριστώ πολυ γλυκιά μου!! Να εισαι καλα!! Σου ευχομαι οτι καλυτερο και εσενα!!

7 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Κοριτσακι μου γλυκο, τι να πω.. καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις, οπως κ πολλα κοριτσια εδω μεσα.. παρε το χρονο σου, ηρεμησε κ ελπιζω συντομα να διαβαζουμε ευχαριστα απο εσενα! Η επομενη φορα ευχομαι να ειναι κ η τυχερη σου!!

Τι ωραια οταν διαβαζουμς τετοια ομορφα νεα!! Συγχαριτηρια κοπελα μου!! Ευχομαι να εχεις μια υπεροχη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη, με ενα ή και δυο υγειεστατα μωρακια!!

Μου ακουγονται πολυ θετικα ολα αυτα! Οπως θα δεις κ απο την Kathrin μας που ειχε αντιστοιχα συμπτωματα, ειχε το  ωραιοτερο αποτελεσμα!! Ευχομαι ολοψυχα το ιδιο να ισχυει κ με εσενα κοπελα μου κ σε λιγες μερες να μας γραφεις τα ευχαριστα!! Ποσων ημερων εμβυακια εβαλες;;

Τι διαβαζω;;; 2 σακους;;;;; Τωρα εγω θα φταιω αν σου πω "στα λεγα";;;; χαχα!! Τι ωραια νεα μας εχεις γλυκια διδυμομανουλα μου!! Με το καλο κοριτσι μου, ευχομαι να εξελιχθουν ολα πολυ ομορφα! Ακουσατε κ καρδουλες ή ηταν νωρις ακομη; Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα;;

Hope89 σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου!! Να εισαι καλα!!!❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

@Λιζι Κοριτσι μου καταλαβαινουμε την αγωνια σου, οσα ομως περιγραφεις φαινονται πολυ θετικα σημαδια! Σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη!

@Kathrin17 Τι υπεροχα νεα! Κι εγω να πω στα λεγα..;;;; Με το καλο μια υπεροχη διδυμομανουλα ομορφη!!!

Κοριτσια μου, δυστυχως τα δικα μου νεα δεν ειναι και πολυ ενθαρρυντικα. Πρωι πρωι καναμε υπερηχο, με σκοπο να φυγουμε για διακοπουλες, αλλα τα πραγματα δεν ειναι οπως τα θελαμε. Εντοπισαμε σακο, αλλα το μεγεθος του ειναι πολυ μικρο. Βαση της ημερομηνιας εμβρυομεταφορας θα επρεπε να κοντευει τις 6 εβδομαδες, αλλα το μεγεθος του με το ζορι μας εδειχνε 5. Οι περιπτωσεις ειναι δυο. Η πρωτη και θετικη, να εγινε πολυ καθυστερημενη εμφυτευση, που ομως δεν συμβαδιζει με τις τιμες τις χοριακης. Η δευτερη και αρνητικη, το εμβρυο να μην αναπτυσσεται κανονικα και να παλινδρομησε. Λογω του ιστορικου μου, ο γιατρος ειναι πολυ συγκρατημενος. Θα με δει σε 2 εβδομαδες ακριβως για να εχουμε σαφη και ξεκαθαρη εικονα. Δεν σας κρυβω οτι στεναχωρηθηκα παρα πολυ. Ειχα που ειχα αγχος, τωρα δεν θα ξερω πως θα περασουν οι μερες. Ειλικρινα ουτε για διακοπες εχω ορεξη, ουτε για τιποτα. Μονο θα προσευχομαι και θα ελπιζω. Τα καλυτερα σε ολες σας ευχομαι!

Ακριβως να προσευχεσαι κ να ελπιζεις..πηγαινε τις διακοπες σου κ προσπαθησε να ξεχαστεις κ να χαλαρωσεις..θα κανει καλο στο εμβρυακι κ θα παρει φορα..ολα καλα να πανε κοριτσακι μου σου ευχομαι..

  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Ναι ναι τα ελεγες εσυ!!!καναμε κοιλιακο υπερηχο οποτε δν ακουσαμε καρδιες..ειναι ομως κ νωρις..ο υπερηχος το 1 το εβγαλε 6w  και το αλλο 5w5d..

Κατριν μηπως εισαι εγκυος??χαχαχαχ

Με το καλο διδυμομανουλα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Ολα καλα τα βλεπω..κ γω ειχα πονους περιοδου κ καφε εκκρισεις απο την 5η μερα μετα την μεταφορα κ πονο στη μεση απτην 3ημερα κ τελικα πηρα θετικη χοριακη και σημερα ειδα 2σακους..μην αγχωνεσαι..εχεις θετικα σημαδια..οπως κ να εχει ετσι τα φαρμακα δε σε αφηνουν να αδιαθετισεις..να σκεφτεσαι θετικα κ να εχεις ωραια διαθεση

Συγχαρητήρια διδυμομανούλα. Με το καλό τα μωράκια σου. Κ γω αναμενω την τριτη για τον πρώτο υπερηχο. Σημερα με το ζορι κρατήθηκα να μην παω απο μονη μου για χοριακη να δω οτι ολα εξελίσσονται σωστά.

πρίν από 2 λεπτά , Pagotoula είπε:

@Λιζι Κοριτσι μου καταλαβαινουμε την αγωνια σου, οσα ομως περιγραφεις φαινονται πολυ θετικα σημαδια! Σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη!

@Kathrin17 Τι υπεροχα νεα! Κι εγω να πω στα λεγα..;;;; Με το καλο μια υπεροχη διδυμομανουλα ομορφη!!!

Κοριτσια μου, δυστυχως τα δικα μου νεα δεν ειναι και πολυ ενθαρρυντικα. Πρωι πρωι καναμε υπερηχο, με σκοπο να φυγουμε για διακοπουλες, αλλα τα πραγματα δεν ειναι οπως τα θελαμε. Εντοπισαμε σακο, αλλα το μεγεθος του ειναι πολυ μικρο. Βαση της ημερομηνιας εμβρυομεταφορας θα επρεπε να κοντευει τις 6 εβδομαδες, αλλα το μεγεθος του με το ζορι μας εδειχνε 5. Οι περιπτωσεις ειναι δυο. Η πρωτη και θετικη, να εγινε πολυ καθυστερημενη εμφυτευση, που ομως δεν συμβαδιζει με τις τιμες τις χοριακης. Η δευτερη και αρνητικη, το εμβρυο να μην αναπτυσσεται κανονικα και να παλινδρομησε. Λογω του ιστορικου μου, ο γιατρος ειναι πολυ συγκρατημενος. Θα με δει σε 2 εβδομαδες ακριβως για να εχουμε σαφη και ξεκαθαρη εικονα. Δεν σας κρυβω οτι στεναχωρηθηκα παρα πολυ. Ειχα που ειχα αγχος, τωρα δεν θα ξερω πως θα περασουν οι μερες. Ειλικρινα ουτε για διακοπες εχω ορεξη, ουτε για τιποτα. Μονο θα προσευχομαι και θα ελπιζω. Τα καλυτερα σε ολες σας ευχομαι!

Κοριτσάκι μου εύχομαι να πανε ολα καλα .Τι ειναι αυτο ρε παιδι μου δεν γινεται να μας έρθει κ σε μας ευκολα κ ευχαριστα. Πρεπει να τραβαμε ολο αυτό το λουκι με τις αναμονες..... Θα ειναι δυσκολο το ξερω αυτες οι 2 εβδομαδες αλλα υπομονη. Δεν σου ειπε να κανεις μια χοριακη να δεις πως παει?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σας διαβάζω εδώ και καιρό αλλά γράφω πρώτη φορά! Είμαι 31 και ο σύζυγος 34 κάναμε την 1η μας εξωσωματική λόγω προβλήματος στο σπέρμα , δεν είχαμε τόσο καλή εξέλιξη των εμβρύων παρότι είχα 16 ωάρια κ έται προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορά με έμβρυα 3ης μέρας (ενα 8 κυτταρων grade 2 και ένα 7 κυττάρων grade 2,5) στις 15/7/2019 .. Στις 26/7/2019 ά χοριακή 105,3 , στις 30/07/2019 β´ χοριακή 339,8 (περίπου 80% αύξηση) , στις 5/8/2019 γ´ χοριακή 3338 και 8/8/2019 στις 4 τα ξημερώματα βλέπω στην τουαλέτα κατακόκκινο αίμα στο εσώρουχο και μια μικρή μάζα (σοκ τεράστιο) . Το ίδιο απόγευμα κ αφού το αίμα υποχώρησε από μόνο του , κάναμε τον πρώτο διακολπικό υπέρηχο (5w4d) και είδαμε εμβρυικό κ λεκιθικό σάκο όλα εντός φυσιολογικών ορίων και η αιμορραγία εντός της μήτρας αλλά σε κάποια απόσταση από τον σάκο, μου έκοψε τη salospir κ περιμένω, σήμερα 9/8/2019 τα ξημερώματα ξανά το ίδιο με πολύ λιγότερο αίμα κ πιο σκούρο! Μου προτείνει να κάνω χοριακή σήμερα  κ το αποτέλεσμα μόλις το έμαθα 7.581 (περιμέναμε περισσότερο) , μέχρι την Τετάρτη 14/8 που έχω πάλι υπέρηχο θα σκάσω!! Έχει συμβεί σε καμία σας , γιατί έτσι αυτή η χοριακή; Δεν ξέρω τι να περιμένω;!;! 

 

Εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλες σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...