Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια θέλω την βοήθεια σασ ξέρει κάποια καλή ενδοκρινολόγο ;;; Αρχίζει τ4 γιατί βγήκε η tsh 2.95 και πρέπει να είναι κάτω από 2.50 και θέλω να την παρακολουθεί μια ενδοκρινολόγος γιατί έχει και ΣΠΩ . Όλες οι άλλες εξετάσεις όλες καλές. 

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Vk79 είπε:

Καλή επιτυχία εύχομαι 

Δεν έκανες καμία βλακεια....σκέψου ότι εγώ κοιμάμαι μπρούμυτα και ότι μετά την εμβρυμεταφορα πήγα στο 5λεπτο τουαλέτα 

Αν είναι να πιάσει θα πιάσει 

Τις ίδιες σκέψεις κάνω αλλά είδα τη γυναικολογο μου συγκρατημένη να μου γράψει μέχρι τον 1ο υπέρηχο 

Σήμερα ήταν η 1η? Πολυ καλή μου ακούγεται 

Εμένα δεν μου έβαλε ο εξωσωματικος εξετάσεις 

2 χοριακες και μετά απο αυτές επικοινωνία με τη γυναικολογο ...δεν ήμουν σε κέντρο εγώ είχα επιλέξει τον εξωσωματιστη  που μου πρότεινε η γυναικολογος

Οχι η δεύτερη. Η πρωτη ηταν πριν 2 μερες 41.Κ μενα πρώτη φορά που μρ βαζει κ προγεστερόνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα :-oσας διαβάζω καιρό τώρα αλλά είναι πρώτη φορά που γράφω.. πρώτη εξωσωματική και το Σάββατο 26/02 βάλαμε δύο βλαστοκυστες 4ΑΑ . Την Τρίτη κάνω χοριακη ,η αναμονή είναι ότι χειρότερο! Από συμπτώματα δεν μπορώ να πω ότι έχω. Ένιωσα λίγα πονακια σαν να μου έρθει περίοδος , λίγα υγρά διάφανα σαν νερό και λίγη ναυτία αλλά όλα αυτά νομίζω πως είναι από τα χάπια.. να σημειώσω ότι γενικά δεν έχω κάποιο θέμα ,καταλήξαμε σε εξωσωματική λόγω προβλήματος με το σπέρμα . Τελικά υπάρχουν συμπτώματα από τόσο νωρίς ή τσάμπα αγχώνομαι;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Εσένα είναι πιο ξεκάθαρο όντως,εγω έτσι όπως το έγραψα είναι τελείως συνθηματικό. Παντως δεν μπορούν να μας πουνε ότι κάνουμε διαφήμιση,το μόνο σίγουρο : ) 

@Blue Velvetεμβρλμπ λοιπον.Δεν θελω να κακολογησω ομως γτ μπορει να τ διαβασουν κοπελες που τωρα ξεκινανε εκει και να αγχωθουν.Εγω μπορει να ειμαι απλα πιο αγχωδης κ να θελω λιγο περισσοτερη αναλυση.Πιστευω οτι δεν το εχουν πολυ στο κομματι της επικοινωνιας αλλα ισως ειναι πολυ καλοι στη δουλεια τους που αυτο μας ενδιαφερει κυριως.Ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις σας,θα επανελθω μετα την εμβρυομεταφορα να σας ζαλισω.Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες!!❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μα το πρησμένο στήθος ειναι το πρώτο πράγμα που ρωτάνε οι γιατροί αν εχεις οταν αναρωτιέσαι αν είσαι έγκυος. 

Απλά δεν νομίζω να μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι από περίοδο ή όχι πφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Margie165 said:

Καλημέρα :-oσας διαβάζω καιρό τώρα αλλά είναι πρώτη φορά που γράφω.. πρώτη εξωσωματική και το Σάββατο 26/02 βάλαμε δύο βλαστοκυστες 4ΑΑ . Την Τρίτη κάνω χοριακη ,η αναμονή είναι ότι χειρότερο! Από συμπτώματα δεν μπορώ να πω ότι έχω. Ένιωσα λίγα πονακια σαν να μου έρθει περίοδος , λίγα υγρά διάφανα σαν νερό και λίγη ναυτία αλλά όλα αυτά νομίζω πως είναι από τα χάπια.. να σημειώσω ότι γενικά δεν έχω κάποιο θέμα ,καταλήξαμε σε εξωσωματική λόγω προβλήματος με το σπέρμα . Τελικά υπάρχουν συμπτώματα από τόσο νωρίς ή τσάμπα αγχώνομαι;

Καλώς την κ καλώς ήρθες στην παρεα μας! 

Κι εγώ τις ίδιες απορίες ειχα από την ημέρα εμβρυομεταφοράς μου και πιστεψε με ακόμα με τρώει η αγωνία. 

Μετά από όσα έχουν πει εδώ πολλα κορίτσια που τελικά είχαν θετικό αποτέλεσμα, μπορώ να σου πω ότι δεν έχει κανένα νόημα να αγχώνεσαι για συμπτώματα. Λένε ότι όλα μας τα προκαλουν τα φάρμακα. Χαλάρωσε και απόλαυσε το. Την ίδια μέρα με σένα θα παω κι εγώ για χοριακη. Θετική ενέργεια να έχουμε να δουμε θετικές χοριακες! 

3 minutes ago, Alekos said:

Απλά δεν νομίζω να μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι από περίοδο ή όχι πφφφφφ

Γιατί αγχώνεσαι? Δεν ξέρω τι σου έχουν δώσει ακριβως, αλλά είσαι σε αγωγή τώρα με διαφορά φαρμακακια κ δεν θα σου έρθει περιοδος ακόμα. Μην ανησυχείς για το στήθος. Εξάλλου είναι ένα πολυ καλο σημάδι για θετικό αποτέλεσμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , mary1987 είπε:

@Blue Velvetεμβρλμπ λοιπον.Δεν θελω να κακολογησω ομως γτ μπορει να τ διαβασουν κοπελες που τωρα ξεκινανε εκει και να αγχωθουν.Εγω μπορει να ειμαι απλα πιο αγχωδης κ να θελω λιγο περισσοτερη αναλυση.Πιστευω οτι δεν το εχουν πολυ στο κομματι της επικοινωνιας αλλα ισως ειναι πολυ καλοι στη δουλεια τους που αυτο μας ενδιαφερει κυριως.Ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις σας,θα επανελθω μετα την εμβρυομεταφορα να σας ζαλισω.Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες!!❤️❤️

Ούτε εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα για το εμβρλμπ. Είναι διάσημο μεν,αλλά έχει πολύ καλύτερες κλινικές με πιο εξειδικευμένους γιατρούς,οι οποίες δεν είναι απλά τόσο διάσημες. Μακάρι να πετύχεις με την πρώτη,όμως αν χτύπα ξύλο δεν πετύχεις,δεν θα το βάλεις κάτω❤️ Άν θες να κοιτάξεις κάποια άλλη κλινική, τσεκαρε το φρτιλια του γνεσις,εγω εμεινα πολύ ικανοποιημένη τόσο από τον εξαιρετικό γιατρό μου Θ.Σ,όσο και απο την κλινική και τις εμβρυολογους,οι οποίες με ενημέρωναν συνέχεια για την εξέλιξη των βλαστοκυστων. Καλή επιτυχία κοπέλα μου ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ούτε εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα για το εμβρλμπ. Είναι διάσημο μεν,αλλά έχει πολύ καλύτερες κλινικές με πιο εξειδικευμένους γιατρούς,οι οποίες δεν είναι απλά τόσο διάσημες. Μακάρι να πετύχεις με την πρώτη,όμως αν χτύπα ξύλο δεν πετύχεις,δεν θα το βάλεις κάτω❤️ Άν θες να κοιτάξεις κάποια άλλη κλινική, τσεκαρε το φρτιλια του γνεσις,εγω εμεινα πολύ ικανοποιημένη τόσο από τον εξαιρετικό γιατρό μου Θ.Σ,όσο και απο την κλινική και τις εμβρυολογους,οι οποίες με ενημέρωναν συνέχεια για την εξέλιξη των βλαστοκυστων. Καλή επιτυχία κοπέλα μου ❤️

Πραγματικα ελπιζω να μη χρειαστει,ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω.Αλλα σιγουρα θα το ψαξω και δεν θα μεινω εκει σε περιπτωση δευτερης προσπαθειας.Θα σε ενοχλησω ξανα τοτε για να μου πεις λεπτομερειες❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , mary1987 είπε:

Πραγματικα ελπιζω να μη χρειαστει,ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω.Αλλα σιγουρα θα το ψαξω και δεν θα μεινω εκει σε περιπτωση δευτερης προσπαθειας.Θα σε ενοχλησω ξανα τοτε για να μου πεις λεπτομερειες❤️

Όλα να σου πάνε τέλεια ,να πιάσεις τα μωράκια με την πρώτη και να γίνεις μανούλα πολύ σύντομα❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Margie165 είπε:

Καλημέρα :-oσας διαβάζω καιρό τώρα αλλά είναι πρώτη φορά που γράφω.. πρώτη εξωσωματική και το Σάββατο 26/02 βάλαμε δύο βλαστοκυστες 4ΑΑ . Την Τρίτη κάνω χοριακη ,η αναμονή είναι ότι χειρότερο! Από συμπτώματα δεν μπορώ να πω ότι έχω. Ένιωσα λίγα πονακια σαν να μου έρθει περίοδος , λίγα υγρά διάφανα σαν νερό και λίγη ναυτία αλλά όλα αυτά νομίζω πως είναι από τα χάπια.. να σημειώσω ότι γενικά δεν έχω κάποιο θέμα ,καταλήξαμε σε εξωσωματική λόγω προβλήματος με το σπέρμα . Τελικά υπάρχουν συμπτώματα από τόσο νωρίς ή τσάμπα αγχώνομαι;

 

πρίν από 22 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Καλώς την κ καλώς ήρθες στην παρεα μας! 

Κι εγώ τις ίδιες απορίες ειχα από την ημέρα εμβρυομεταφοράς μου και πιστεψε με ακόμα με τρώει η αγωνία. 

Μετά από όσα έχουν πει εδώ πολλα κορίτσια που τελικά είχαν θετικό αποτέλεσμα, μπορώ να σου πω ότι δεν έχει κανένα νόημα να αγχώνεσαι για συμπτώματα. Λένε ότι όλα μας τα προκαλουν τα φάρμακα. Χαλάρωσε και απόλαυσε το. Την ίδια μέρα με σένα θα παω κι εγώ για χοριακη. Θετική ενέργεια να έχουμε να δουμε θετικές χοριακες! 

 

Καλώς σας βρήκα !! Με έχει πιάσει τώρα αυτό το αγχος των τελευταίων ημερών  καταλαβαίνεις , εύχομαι μέσα από τη ψυχή μου να εχετε όλες θετικά αποτελέσματα ♥️♥️♥️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Καλώς την κ καλώς ήρθες στην παρεα μας! 

Κι εγώ τις ίδιες απορίες ειχα από την ημέρα εμβρυομεταφοράς μου και πιστεψε με ακόμα με τρώει η αγωνία. 

Μετά από όσα έχουν πει εδώ πολλα κορίτσια που τελικά είχαν θετικό αποτέλεσμα, μπορώ να σου πω ότι δεν έχει κανένα νόημα να αγχώνεσαι για συμπτώματα. Λένε ότι όλα μας τα προκαλουν τα φάρμακα. Χαλάρωσε και απόλαυσε το. Την ίδια μέρα με σένα θα παω κι εγώ για χοριακη. Θετική ενέργεια να έχουμε να δουμε θετικές χοριακες! 

Γιατί αγχώνεσαι? Δεν ξέρω τι σου έχουν δώσει ακριβως, αλλά είσαι σε αγωγή τώρα με διαφορά φαρμακακια κ δεν θα σου έρθει περιοδος ακόμα. Μην ανησυχείς για το στήθος. Εξάλλου είναι ένα πολυ καλο σημάδι για θετικό αποτέλεσμα. 

Έτσι και αλλιώς περίοδος δεν έρχεται αν δεν κόψουμε την προγεστερονη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 hours ago, Vk79 said:

Επίσης να ρωτήσω.....όσες δουλεύετε έχετε πάρει άδεια ή θα πάρετε όταν ακούσετε καρδούλα?

Εγώ δεν πήρα καθόλου άδεια. Πήγα και κανονικά δουλειά την επομένη της εμβρυομεταφορας. Είναι δουλειά γραφείου , βέβαια, και δεν κουβαλάω τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εδώ , το Σάββατο 12/03 είναι να βάλουμε 2 βλαστοκυστες 5ης μέρας και όπως καταλαβαίνετε 3 μήνες μετα την ωοληψία και ακύρωση ετ λόγω υπερδιέγερσης η αγωνία και η προσμονή είναι μεγάλη !

Ειμαι σε τεχνητό  κύκλο με arvekap και τώρα παίρνω 1 medythirox 5 cyclacur 1 Salospir 2 medrol 1 utrogestan κολπικά και filicine … 

Στον τελευταίο υπέρηχο πριν αρχίσω προγεστερονη το ενδομήτριο ήταν 9χιλιοστα εσάς η ετ με ποσο έγινε ; 
με 5ης μέρας σε πόσες μέρες προτείνεται χοριακη ;

δεκτη και θεμιτή οποιαδήποτε συμβουλή μιας και είναι η πρώτη μου ετ ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Σ-1994 είπε:

Γεια σας και από εδώ , το Σάββατο 12/03 είναι να βάλουμε 2 βλαστοκυστες 5ης μέρας και όπως καταλαβαίνετε 3 μήνες μετα την ωοληψία και ακύρωση ετ λόγω υπερδιέγερσης η αγωνία και η προσμονή είναι μεγάλη !

Ειμαι σε τεχνητό  κύκλο με arvekap και τώρα παίρνω 1 medythirox 5 cyclacur 1 Salospir 2 medrol 1 utrogestan κολπικά και filicine … 

Στον τελευταίο υπέρηχο πριν αρχίσω προγεστερονη το ενδομήτριο ήταν 9χιλιοστα εσάς η ετ με ποσο έγινε ; 
με 5ης μέρας σε πόσες μέρες προτείνεται χοριακη ;

δεκτη και θεμιτή οποιαδήποτε συμβουλή μιας και είναι η πρώτη μου ετ ! 

 Εμένα το ενδομητριο ήταν 8 και μετέφερα 2 κατεψυγμένα τριών ημερών σε φυσικό κύκλο 

Ο γιατρός θα σου πει πότε θα κάνεις χοριακη 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και να έχεις θετική αύρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vk79 said:

 Εμένα το ενδομητριο ήταν 8 και μετέφερα 2 κατεψυγμένα τριών ημερών σε φυσικό κύκλο 

Ο γιατρός θα σου πει πότε θα κάνεις χοριακη 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και να έχεις θετική αύρα 

Ευχαριστω πολύ , σίγουρα θα μου πει είναι η αγωνία και η προσμονή που θελουμε να ξέρουμε τα βήματα νωρίτερα  διαβάζω διαφορα αλλου για 14 μέρες αλλου 9 και είπα να ρωτήσω την γνώμη σας !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Σ-1994 είπε:

Ευχαριστω πολύ , σίγουρα θα μου πει είναι η αγωνία και η προσμονή που θελουμε να ξέρουμε τα βήματα νωρίτερα  διαβάζω διαφορα αλλου για 14 μέρες αλλου 9 και είπα να ρωτήσω την γνώμη σας !

Καλησπέρα! Εμένα 5ης ημέρας μου είπε σε 9 ημέρες να την κάνω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...