Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια έχω μια απορία,ίσως τελείως παράλογη,αλλά θα σκάσω.Μου έχει μείνει ένα ακόμη έμβρυο από τα πέντε  και σε περίπτωση που δεν πιάσει,θα προχωρήσω σε ωοληψια κτλ.Τα πέντε έμβρυα,είναι από τότε που ήμουν 36.Αν δεν πιάσει ούτε αυτό,τότε μιλάμε για ποσοστό επιτυχίας 20%,δλδ μόνο η κορούλα μου.Αξιζει να κάνω ξανά ωοληψια?Δεν θα έχω απειροελάχιστες πιθανότητες να έχω κάποιο υγιές  έμβρυο τώρα στα 39? ☹️

      Εγώ πάντως στα 40 έκανα την καλύτερη ωοληψια με 3 βλαστοκύστες στα 3 γονιμοποιημένα! κι έναν μπέμπη ήδη από τις 2 που έβαλα..

      Στην επιτροπή θα γράψει το κέντρο σου πως δεν είναι επαρκής αυτή η βλαστοκύστη ποιοτικά κτλ και πως πρέπει να κάνεις διέγερση ξανά. 

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , silvy22 είπε:

Ε βεβαια κ έχεις ελπίδες 

6η,7η,8η έκανα αυτές τις ταινίες 

αλλα ειλικρινά 4η μέρα είναι τοσο νωρίς 

κανε το κλω κλω σου κάτσε στη ζεστούλα σου και άσε στην άκρη το τεστ στο λέω με αγάπη δεν πρέπει να αγχώνεσαι τωρα 

Ε ναι κοριτσι μου αλλα εκανες τα στικ που δεν ειναι αξιοπιστα τα predictor early ειναι εγγυηση.. αγχωθηκα παλι …σε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Natassou85 είπε:

Ε ναι κοριτσι μου αλλα εκανες τα στικ που δεν ειναι αξιοπιστα τα predictor early ειναι εγγυηση.. αγχωθηκα παλι …σε ευχαριστω παντως

Να σου πω την αλήθεια ξέρω Ότι θεωρούνται  πολύ ευαίσθητα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , silvy22 είπε:

Να σου πω την αλήθεια ξέρω Ότι θεωρούνται  πολύ ευαίσθητα 

Ναι ειναι πολυ ευαισθητα τα predictor για αυτο πιστευα οτι εστω κατι αχνο θα εδειχναν .. γι αυτο απογοητευτηκα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natassou85 είπε:

Κοριτσια κ γω εκανα τεστ σημερα 4η μερα απο ετ (predictor early) και βγηκε αρνητικοτατο .. υπαρχει περιπτωση να αλλαξει αυτο ;; Η τελειωσε κ για μενα ;; Εβαλα βλαστοκυστες 5 ημερων

Έιναι παρά πολύ νωρίς ,μην αγχώνεσαι και στεναχωριέσαι χωρίς λόγο ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Natassou85 είπε:

Ναι ειναι πολυ ευαισθητα τα predictor για αυτο πιστευα οτι εστω κατι αχνο θα εδειχναν .. γι αυτο απογοητευτηκα

Για τα στικ έλεγα ότι Είναι ευαίσθητα αλλά κ τα predictor είναι πολύ αξιόπιστα όντως , όπως και να χει αν θες να κανείς τεστ δοκίμασε σε τουλάχιστον 3-4 μερούλες 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ παρά πολυ για τα καλά σας λόγια. Είστε όλες εδώ η καλύτερη παρέα για μένα, να συζητάμε κ να λέμε τις αγωνίες μας τόσες μέρες. Νιώθω τυχερή που τουλάχιστον σας βρήκα έστω και την τελευταία στιγμή, γιατί πέρυσι που είχα την παλινδρομη, δεν είχα βρει το forum, κ δεν είχα κανέναν να το μοιραστώ όλο αυτό που πέρασα. Τωρα, ακόμα και έτσι, νιώθω λίγο καλύτερα που έχω βρει γυναίκες που τις απασχολεί το ίδιο θέμα: να αποκτήσουν ένα μωρό. 

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια σύντομα να κρατήσουν ένα μωράκι στην αγκαλιά τους! 

Επίσης, θα ήθελα, αν υπάρχει εδώ κάποια κοπέλα κοντά στα 42-43 να μου πει τι της έχουν πει οι γιατροί της, όπως αν πρεπει να συνεχίσει με δικά της ωάρια ή δανεικά.

Καλησπέρα κορίτσι μου. Καταρχήν λυπάμαι για το αποτέλεσμα. Για την ερώτηση που έκανες τώρα εγώ 44 με φυσικούς τροποποιημενους απέκτησα τον γιο μου. Και εγώ για δωρεά πήγαινα γιατί έτσι μου είπε γιατρός όταν πήγα σε αυτόν για φυσικούς. Τελικά ξανά γύρισα στον παλιό μου γιατρό και μετά απι δική του απόφαση κάναμε 2 τροποποιημενους και τώρα έχω τον γιο μου 28 μηνών. Και εγώ με αμη 0,6.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να μην ανησυχώ,διότι το λίγο αίμα δεν δείχνει αποβολή και επίσης δεν έχω πόνους . Είπε πως μάλλον το αίμα ήταν από το σαλοσπιρ η έσπασε κάποιο αγγείο στη μήτρα λόγω των εμβρύων. Ελπίζω τελικά να είναι όλα καλά,πλανταξα στο κλάμα σήμερα και μαύρισαν όλα. Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια και με το καλό να αποκτήσουμε όλες τα μπεμπακια μας,που παλεύουμε τόσο πολύ για να αποκτήσουμε

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet said:

Καλησπέρα κορίτσια,

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να μην ανησυχώ,διότι το λίγο αίμα δεν δείχνει αποβολή και επίσης δεν έχω πόνους . Είπε πως μάλλον το αίμα ήταν από το σαλοσπιρ η έσπασε κάποιο αγγείο στη μήτρα λόγω των εμβρύων. Ελπίζω τελικά να είναι όλα καλά,πλανταξα στο κλάμα σήμερα και μαύρισαν όλα. Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια και με το καλό να αποκτήσουμε όλες τα μπεμπακια μας,που παλεύουμε τόσο πολύ για να αποκτήσουμε

Μπράβο!!!!! Πολυ χαίρομαι για τα καλά σου νέα!!!! Έτσι να ακουσουμε κ ευχάριστα σήμερα γιατί σας μαυρισα λίγο με τα δικά μου.. 

1 hour ago, Ελισάβετ καπ 2 said:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Καταρχήν λυπάμαι για το αποτέλεσμα. Για την ερώτηση που έκανες τώρα εγώ 44 με φυσικούς τροποποιημενους απέκτησα τον γιο μου. Και εγώ για δωρεά πήγαινα γιατί έτσι μου είπε γιατρός όταν πήγα σε αυτόν για φυσικούς. Τελικά ξανά γύρισα στον παλιό μου γιατρό και μετά απι δική του απόφαση κάναμε 2 τροποποιημενους και τώρα έχω τον γιο μου 28 μηνών. Και εγώ με αμη 0,6.

Με συγχωρείς που θα σε ταλαιπωρήσω με ερωτήσεις, όμως τι είναι οι φυσικοί τροποποιημένοι? Χωρίς τις ενέσεις διέγερσης? Επίσης, ποσα ωάρια λάβατε για να προχωρησετε σε έμβρυο μεταφορά? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Μπράβο!!!!! Πολυ χαίρομαι για τα καλά σου νέα!!!! Έτσι να ακουσουμε κ ευχάριστα σήμερα γιατί σας μαυρισα λίγο με τα δικά μου.. 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τα καλά σου λόγια❤️

Ασφαλώς και δεν μας μαυρισες όπως λες, εξάλλου όλες μας εδώ μέσα έχουμε περάσει δύσκολα,άλλες περισσότερο άλλες λιγότερο. Δυστυχώς δεν έχουμε όλες την τύχη να συλλάβουμε "τυχαία" η με την πρώτη προσπάθεια.. Σημασία έχει να μοιράζεσαι αυτό που βιώνεις,έτσι ώστε να παίρνεις δύναμη και να συνεχίζεις. Εύχομαι να μείνεις πολύ σύντομα έγκυος και να εχεις μια γλυκιά εγκυμοσύνη ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Μπράβο!!!!! Πολυ χαίρομαι για τα καλά σου νέα!!!! Έτσι να ακουσουμε κ ευχάριστα σήμερα γιατί σας μαυρισα λίγο με τα δικά μου.. 

Με συγχωρείς που θα σε ταλαιπωρήσω με ερωτήσεις, όμως τι είναι οι φυσικοί τροποποιημένοι? Χωρίς τις ενέσεις διέγερσης? Επίσης, ποσα ωάρια λάβατε για να προχωρησετε σε έμβρυο μεταφορά? 

Φυσικός τροποποιημενος ειναι με χάπια εγώ πήρα φεμαρα και με πολύ λίγες μονάδες γκοναλ 75 μονάδες για τέσσερις μέρες. Κάνανε δύο κύκλους. Στον πρώτο πήραμε 3ωαρια και στον δεύτερο 5. Από τα οκτώ φτιάξαμε 5 βλαστοκυστες. Βάλαμε 2. Έπιασαν και οι δύο αλλά χάσαμε το ένα εμβρυακι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


45 minutes ago, Ελισάβετ καπ 2 said:

Φυσικός τροποποιημενος ειναι με χάπια εγώ πήρα φεμαρα και με πολύ λίγες μονάδες γκοναλ 75 μονάδες για τέσσερις μέρες. Κάνανε δύο κύκλους. Στον πρώτο πήραμε 3ωαρια και στον δεύτερο 5. Από τα οκτώ φτιάξαμε 5 βλαστοκυστες. Βάλαμε 2. Έπιασαν και οι δύο αλλά χάσαμε το ένα εμβρυακι. 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση σου. Όταν είχα κάνει ωοληψια πριν χρόνια θυμάμαι πήρα cetrotide-0.25 [ΤΩΝ 7)  -gonal 1200I. Δεν ξέρω ποσο κοστιζουν τώρα, αλλά τότε ήταν πανακριβα καπου 800 ευρώ έδωσα μόνο για φάρμακα. Δεν ξέρω πως λεγόταν η διαδικασια. Αυτά τότε απλώς τα κατεψυξα και αυτά ήταν που αξιοποιησα τώρα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. 

Κορίτσια, σορρυ που σας κουράζω με τις ερωτήσεις μου, ίσως είναι λάθος topic εδώ, αλλά προσπαθω να σκεφτω τι να κάνω από εδώ και πέρα. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Iraki2022 said:

Κορίτσια μου, καλησπέρα σε όλες. Είμαι χάλια, βγήκαν τα αποτελέσματα της χοριακής μου. Μηδέν. Είμαι στα πατώματα, κλαιω απο την ώρα που το έμαθα κ τώρα προσπαθω να μαζέψω τα κομμάτια μου.. Δεν ξέρω πως θα ορθοποδησω πσλι μετά από αυτό... Σαν περυσι 7/3 είχα παλινδρομη την 8η εβδομάδα απο φυσική συλληψη κ τωρα 8/3 άλλη μια αποτυχία... 

Δεν ξέρω αν έχω κουράγιο πια, είμαι σε ηλικία που φοβάμαι πολυ αν θα καταφέρω να έχω παλι δικά μου ωάρια.. εκτός από την οικονομική εξάντληση.. 

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Πάρε τον χρόνο σου και κλάψε όσο θες να ξεσπάσεις και να συνέλθεις πιο γρήγορα. Δεν το βάζουμε κάτω!! Πιθανότητες είναι. Που θα πάει? θα μας κάτσει. 

4 hours ago, Margie165 said:

Ας αγκαλιαστουμε λοιπον να κλαψουμε παρέα σήμερα γιατί και η δική μου αρνητική βγήκε ...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, ας μη το βάλουμε ομως κάτω ,σίγουρα έχουμε δύναμη μέσα μας ακόμη και θα τα καταφέρουμε !!! 

Λυπάμαι πολύ και για σένα κοπέλα μου! Αυτός ο μήνας δεν είναι και πολύ τυχερός τελικά. Μας πήρε σβάρνα. Κουράγιο! Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή για όλες μας.

4 hours ago, Natassou85 said:

Κοριτσια κ γω εκανα τεστ σημερα 4η μερα απο ετ (predictor early) και βγηκε αρνητικοτατο .. υπαρχει περιπτωση να αλλαξει αυτο ;; Η τελειωσε κ για μενα ;; Εβαλα βλαστοκυστες 5 ημερων

Είναι πολύ νωρίς βρε 'σύ. Μην στεναχωριέσαι από τώρα. Σκέψου ότι είσαι πιθανότατα 2-3 μέρες από την εμφύτευση. Αυτή τη στιγμή η χοριακή σου θα είναι 3 με 6. Κανένα τεστ δεν πιάνει αυτό το νούμερο.

3 hours ago, Natassou85 said:

Ε ναι κοριτσι μου αλλα εκανες τα στικ που δεν ειναι αξιοπιστα τα predictor early ειναι εγγυηση.. αγχωθηκα παλι …σε ευχαριστω παντως

Το predictor early πιάνει υποτίθεται την χοριακή από 15 και πάνω ενώ τα στικ από 25. Μια χαρά αξιόπιστα είναι απλώς λιγότερο ευαίσθητα 

9 minutes ago, Iraki2022 said:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση σου. Όταν είχα κάνει ωοληψια πριν χρόνια θυμάμαι πήρα cetrotide-0.25 [ΤΩΝ 7)  -gonal 1200I. Δεν ξέρω ποσο κοστιζουν τώρα, αλλά τότε ήταν πανακριβα καπου 800 ευρώ έδωσα μόνο για φάρμακα. Δεν ξέρω πως λεγόταν η διαδικασια. Αυτά τότε απλώς τα κατεψυξα και αυτά ήταν που αξιοποιησα τώρα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. 

Κορίτσια, σορρυ που σας κουράζω με τις ερωτήσεις μου, ίσως είναι λάθος topic εδώ, αλλά προσπαθω να σκεφτω τι να κάνω από εδώ και πέρα. 

Δεν θα ήθελες να περάσεις από επιτροπή να γλιτώσεις τα χρήματα των φαρμάκων? Επίσης έχετε δει ανδρολόγο, ενδοκρινολόγο, αιματολόγο? Ίσως θα ήταν καλό πριν την επόμενη προσπάθεια

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση σου. Όταν είχα κάνει ωοληψια πριν χρόνια θυμάμαι πήρα cetrotide-0.25 [ΤΩΝ 7)  -gonal 1200I. Δεν ξέρω ποσο κοστιζουν τώρα, αλλά τότε ήταν πανακριβα καπου 800 ευρώ έδωσα μόνο για φάρμακα. Δεν ξέρω πως λεγόταν η διαδικασια. Αυτά τότε απλώς τα κατεψυξα και αυτά ήταν που αξιοποιησα τώρα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. 

Κορίτσια, σορρυ που σας κουράζω με τις ερωτήσεις μου, ίσως είναι λάθος topic εδώ, αλλά προσπαθω να σκεφτω τι να κάνω από εδώ και πέρα. 

Δεν είχες περάσει επιτροπή για τα φαρμακα; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ παρά πολυ για τα καλά σας λόγια. Είστε όλες εδώ η καλύτερη παρέα για μένα, να συζητάμε κ να λέμε τις αγωνίες μας τόσες μέρες. Νιώθω τυχερή που τουλάχιστον σας βρήκα έστω και την τελευταία στιγμή, γιατί πέρυσι που είχα την παλινδρομη, δεν είχα βρει το forum, κ δεν είχα κανέναν να το μοιραστώ όλο αυτό που πέρασα. Τωρα, ακόμα και έτσι, νιώθω λίγο καλύτερα που έχω βρει γυναίκες που τις απασχολεί το ίδιο θέμα: να αποκτήσουν ένα μωρό. 

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια σύντομα να κρατήσουν ένα μωράκι στην αγκαλιά τους! 

Επίσης, θα ήθελα, αν υπάρχει εδώ κάποια κοπέλα κοντά στα 42-43 να μου πει τι της έχουν πει οι γιατροί της, όπως αν πρεπει να συνεχίσει με δικά της ωάρια ή δανεικά.

42 πέτυχα διδυμα αλλα με φυσικους μαζευα καθως με διεγερση που εκανα  κατεβασα 3 ωαρια κ ηταν ακαταλληλα λογω χαμηλής αμη με 0,3 κ fsh 17 δε μου ειχε αναφερει ποτε για δανεικα ,ισα ισα μου ειχε πει αν αντεχω να μαζεψω με φυσικους κ θα παω καλά.να σου πω την αληθεια νομιζα οτι με κοροιδευε καθως δεν ειχα ιδεα απο ολα αυτα κ δεν ηξερα καν τοτε τι ηταν οι φυσικοι.εσυ τι τιμες εχεις;Το οτι ειχες μια παλινδρομη ειναι τυχαιο γεγονος κ το οτι δεν πηρες θετικη χοριακη τωρα δε λεει κατι πιστεψε με..κ εγω στη 3η πετυχα αλλα μου ειχε πει οτι εχω τελεια μητρα.επισης σπερμα καλό !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ παρά πολυ για τα καλά σας λόγια. Είστε όλες εδώ η καλύτερη παρέα για μένα, να συζητάμε κ να λέμε τις αγωνίες μας τόσες μέρες. Νιώθω τυχερή που τουλάχιστον σας βρήκα έστω και την τελευταία στιγμή, γιατί πέρυσι που είχα την παλινδρομη, δεν είχα βρει το forum, κ δεν είχα κανέναν να το μοιραστώ όλο αυτό που πέρασα. Τωρα, ακόμα και έτσι, νιώθω λίγο καλύτερα που έχω βρει γυναίκες που τις απασχολεί το ίδιο θέμα: να αποκτήσουν ένα μωρό. 

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια σύντομα να κρατήσουν ένα μωράκι στην αγκαλιά τους! 

Επίσης, θα ήθελα, αν υπάρχει εδώ κάποια κοπέλα κοντά στα 42-43 να μου πει τι της έχουν πει οι γιατροί της, όπως αν πρεπει να συνεχίσει με δικά της ωάρια ή δανεικά.

Κοπέλα μου διάβασα τα νέα σου και λυπάμαι πάρα πολύ... Σε συναισθάνομαι. Είμαι κι εγώ 42 χρόνων και πριν 3 βδομάδες είχα την 4η αποτυχημένη ετ, ύστερα από 3 χρόνια προσπαθειών συνολικά και 3 επίσης αποτυχημένες σπερματεγχύσεις. Αν θέλεις μπορούμε να μιλήσουμε με προσωπικά μηνύματα, οπότε θελήσεις. Σου στέλνω μια αγκαλιά και κουράγιο... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...