Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 hour ago, Σ-1994 είπε:

Ευχαριστω πολύ , σίγουρα θα μου πει είναι η αγωνία και η προσμονή που θελουμε να ξέρουμε τα βήματα νωρίτερα  διαβάζω διαφορα αλλου για 14 μέρες αλλου 9 και είπα να ρωτήσω την γνώμη σας !

Καλησπέρα αυτό που ισχύει είναι 14 μέρες απο την ωοληψία η χοριακή. Επομένως 9 μέρες με ΕΤ βλαστοκύστεων και 11 μέρες αν εχουμε ΕΤ με έμβρυα τριών ημερών. 
Εμένα ενδομήτριο δεν μου μέτρησαν πριν την ΕΤ. Θεωρώ οτι θα ήταν παχύ γιατί 3 μέρες πριν την ωοληψία είχα 7. Οποτε φαντάζομαι μετά τα φάρμακα θα μου το πάχυναν περισσότερο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου καλημερα .. ειμαι 3η μερα απο την ετ .. ξυπνησα σημερα κ το στηθος μ εχει ξεπρηστει .. ουτε πονακια περιοδου ουτε τραβηγματα τιποτα .. εχω απογοητευτει και τα βλεπω ολα απαισιοδοξα .. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Natassou85 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα .. ειμαι 3η μερα απο την ετ .. ξυπνησα σημερα κ το στηθος μ εχει ξεπρηστει .. ουτε πονακια περιοδου ουτε τραβηγματα τιποτα .. εχω απογοητευτει και τα βλεπω ολα απαισιοδοξα .. 

Κορίτσι καλημέρα όλοι λένε οτι ακόμα και τα λίγα συμπτώματα τα προκαλούν τα φάρμακα. Και εγώ σήμερα 4η μέρα απο ΕΤ και δεν νιώθω τίποτα. Το στήθος πονάει όσο πονούσε από την έναρξη της προγεστερόνης. Οπότε μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε. Τα εμβρυάκια αν είναι καλά θα εμφυτευθούν λόγικα 3-6 μέρες απο ΕΤ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , amelie77 είπε:

Κορίτσι καλημέρα όλοι λένε οτι ακόμα και τα λίγα συμπτώματα τα προκαλούν τα φάρμακα. Και εγώ σήμερα 4η μέρα απο ΕΤ και δεν νιώθω τίποτα. Το στήθος πονάει όσο πονούσε από την έναρξη της προγεστερόνης. Οπότε μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε. Τα εμβρυάκια αν είναι καλά θα εμφυτευθούν λόγικα 3-6 μέρες απο ΕΤ. 

Εβαλα βλαστοκυστες οποτε δεν εμφυτευονται νωριτερα ,;;; Για το πρωτο παιδακι προσπαθειτε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , amelie77 είπε:

Κορίτσι καλημέρα όλοι λένε οτι ακόμα και τα λίγα συμπτώματα τα προκαλούν τα φάρμακα. Και εγώ σήμερα 4η μέρα απο ΕΤ και δεν νιώθω τίποτα. Το στήθος πονάει όσο πονούσε από την έναρξη της προγεστερόνης. Οπότε μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε. Τα εμβρυάκια αν είναι καλά θα εμφυτευθούν λόγικα 3-6 μέρες απο ΕΤ. 

Αν δεν είχαμε πριν τέτοια πονάκια και έχουμε μετά την εμβρυομεταφορα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Natassou85 είπε:

Εβαλα βλαστοκυστες οποτε δεν εμφυτευονται νωριτερα ,;;; Για το πρωτο παιδακι προσπαθειτε;

Ναι σε 1-3 μερες υποτίθεται αλλά τελικά όλα ειναι σχετικά . Υπομονή χρειάζεται. Ναι για το πρώτο παιδακι προσπαθώ εγώ και έβαλα έμβρυα τριών ημερών 

πρίν από 3 λεπτά , Alekos είπε:

Αν δεν είχαμε πριν τέτοια πονάκια και έχουμε μετά την εμβρυομεταφορα;

πρίν από 3 λεπτά , Alekos είπε:

Αν δεν είχαμε πριν τέτοια πονάκια και έχουμε μετά την εμβρυομεταφορα;

Εύχομαι να είναι ενα θετικό σενάριο και όχι μόνο η δράση των φαρμάκων. Σε ποια μερα απο ΕΤ είσαι και με τι έμβρυα; 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alekos είπε:

Αν δεν είχαμε πριν τέτοια πονάκια και έχουμε μετά την εμβρυομεταφορα;

Η θερμοκρασια σου πως ειναι ; Την μετρησες καθολου;

Γενικα κοριτσια οσες ειχατε θετικο τεστ ειδατε καποια διαφορα στη θερμοκρασια σας;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Natassou85 said:

Η θερμοκρασια σου πως ειναι ; Την μετρησες καθολου;

Γενικα κοριτσια οσες ειχατε θετικο τεστ ειδατε καποια διαφορα στη θερμοκρασια σας;

Μην ψάχνεις την θερμοκρασία. Εγω ειχα 36,9 με 37,4 και πήρα αρνητική και άλλες κοπέλες με 36,5 πήραν θετικές. Αποφάσισα δεν πρόκειται να ξανα μετρήσω θερμοκρασία 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natassou85 said:

Η θερμοκρασια σου πως ειναι ; Την μετρησες καθολου;

Γενικα κοριτσια οσες ειχατε θετικο τεστ ειδατε καποια διαφορα στη θερμοκρασια σας;

Κρύωνα πολύ και είχα 36.9 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Marina21 είπε:

Αυτό με την θερμοκρασία τι είναι βρε κορίτσια; φοράω διπλές κάλτσες και τα πόδια μου είναι πάγο. 

Εγω απο την αλλη παλι ειμαι ζεστη και παιζω απο 36,9 μεχρι 37,4

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Η θερμοκρασια σου πως ειναι ; Την μετρησες καθολου;

Γενικα κοριτσια οσες ειχατε θετικο τεστ ειδατε καποια διαφορα στη θερμοκρασια σας;

Δεν μετράω , δε νομίζω ότι έχει σημασια

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει το γιατρό για τη θερμοκρασία και μου ειχε πει αυτά τα εκαναν στη δεκαετία του εξήντα :P δεν έχει σχέση η θερμοκρασία .

Μην αγχώνεστε

( σας το λέω εγώ που έχω πεθάνει από το άγχος:D)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Margie165 είπε:

Είχα ρωτήσει το γιατρό για τη θερμοκρασία και μου ειχε πει αυτά τα εκαναν στη δεκαετία του εξήντα :P δεν έχει σχέση η θερμοκρασία .

Μην αγχώνεστε

( σας το λέω εγώ που έχω πεθάνει από το άγχος:D)

Καλά ναι σίγουρα! Ο κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά, και μ ολα αυτα που παίρνουμε. Για να δούμε.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...