Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Δεν είμαι απαισιόδοξη απλά φοβάμαι πολύ...τον Νοέμβριο όλα πήγαιναν τέλεια..ανέβαινε η χοριακη τέλεια..είδαμε σάκους κ ξαφνικά χάθηκαν όλα...

οπότε κρατάω μικρό καλάθι κ έχει ο θεος..

Κάθε πόσους μήνες επιτρέπεται να κάνεις εξωσ; πχ αν δεν πετύχει η δική μ τώρα, ποτε θα μπορέσω να ξανακάνω; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

καλημέρα!!έκανα τεστ κ ήταν θετικό!κρατάω μικρό καλάθι βέβαια...δευτέρα μου πε χοριακη..

Συγχαρητήριαααααα!!!!!! Να έχεις μια τεράστια χοριακή τη Δευτέρα και με το καλό ένα υγιές μωράκι ή δύο υγιή μωράκια!!! Χιχι! ❤️❤️

10 ώρες πρίν, Angot είπε:

Το θέμα είναι ότι είχα πάρει πάλι τον Οκτώβριο για λαπαροσκοπηση και μ ειχε γράψει. Με ποια δικαιολογια να μ γράψει πάλι; δεν θέλω να πω στο γραφείο ότι κάνω εξωσ.  Και όχι τπτ αλλο 3 άτομα είμαστε και έχουμε ξέρεις και πιο ανθρώπινη επαφή οπότε και από ενδιαφέρον θα αρχισουν οι ερωτήσεις. Κορίτσια πείτε καμιά ιδέα!! 

Άσε το γιατρό σου να αυτοσχεδιάσει!! Για να δούμε τι θα γράψει... Αφαίρεση πολύποδα, κάτι θα σκαρφιστεί! Μην ανησυχείς γι' αυτό πάντως, είναι εύκολο! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Κάθε πόσους μήνες επιτρέπεται να κάνεις εξωσ; πχ αν δεν πετύχει η δική μ τώρα, ποτε θα μπορέσω να ξανακάνω; 

Εξαρτάται...εγώ δεν κάνω ωοληψια ..τον Φεβρουάριο πέρυσι κατεψυξα 10 ,άσχετα που έτυχα ένα σωρό στραβές κ έκανα την 1η ετ τον Νοέμβριο..παλινδρομησαν κ μου πε ο γιατρός μου ότι μετά από έναν κύκλο θα μπορούσα.. έτυχαν ένα σωρό πάλι κ από Γενάρη που θα μπορούσα έκανα 21/3

πρίν από 52 λεπτά , happiness79 είπε:

Συγχαρητήριαααααα!!!!!! Να έχεις μια τεράστια χοριακή τη Δευτέρα και με το καλό ένα υγιές μωράκι ή δύο υγιή μωράκια!!! Χιχι! ❤️❤️

Άσε το γιατρό σου να αυτοσχεδιάσει!! Για να δούμε τι θα γράψει... Αφαίρεση πολύποδα, κάτι θα σκαρφιστεί! Μην ανησυχείς γι' αυτό πάντως, είναι εύκολο! 

ευχαριστώ πολύ κούκλα μου!!!μακάρι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Εξαρτάται...εγώ δεν κάνω ωοληψια ..τον Φεβρουάριο πέρυσι κατεψυξα 10 ,άσχετα που έτυχα ένα σωρό στραβές κ έκανα την 1η ετ τον Νοέμβριο..παλινδρομησαν κ μου πε ο γιατρός μου ότι μετά από έναν κύκλο θα μπορούσα.. έτυχαν ένα σωρό πάλι κ από Γενάρη που θα μπορούσα έκανα 21/3

ευχαριστώ πολύ κούκλα μου!!!μακάρι!!!

Ω ρε κορίτσι μ ταλαιπωρία. Ελπίζω να πάμε όλα καλά. Εγω εχω μόνο 2 εμβρυακια τριών ημερών, τα οποία και θα βάλω. Έκανα διεγερση μονο με κλομιφεν 5 μερες οπότε έκανα λίγα αβγουλια! 

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Συγχαρητήριαααααα!!!!!! Να έχεις μια τεράστια χοριακή τη Δευτέρα και με το καλό ένα υγιές μωράκι ή δύο υγιή μωράκια!!! Χιχι! ❤️❤️

Άσε το γιατρό σου να αυτοσχεδιάσει!! Για να δούμε τι θα γράψει... Αφαίρεση πολύποδα, κάτι θα σκαρφιστεί! Μην ανησυχείς γι' αυτό πάντως, είναι εύκολο! 

 

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Συγχαρητήριαααααα!!!!!! Να έχεις μια τεράστια χοριακή τη Δευτέρα και με το καλό ένα υγιές μωράκι ή δύο υγιή μωράκια!!! Χιχι! ❤️❤️

Άσε το γιατρό σου να αυτοσχεδιάσει!! Για να δούμε τι θα γράψει... Αφαίρεση πολύποδα, κάτι θα σκαρφιστεί! Μην ανησυχείς γι' αυτό πάντως, είναι εύκολο! 

Χαχχαχα κάτι θα βρει είναι πανούργος :razz: κάτι τέτοιο που είπες θα του πω να μ γράψει. Δε θέλω τώρα να εξηγώ τι κάνω κλπ! Και μετα θα τους πω είμαι έγκυος και θα υπολογίσουν τους μήνες και θα μάθουν το μεγάλο μ μυστικό :cool: το έχω δεσει εγώ ότι θα είμαι έγκυος...!!!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Ω ρε κορίτσι μ ταλαιπωρία. Ελπίζω να πάμε όλα καλά. Εγω εχω μόνο 2 εμβρυακια τριών ημερών, τα οποία και θα βάλω. Έκανα διεγερση μονο με κλομιφεν 5 μερες οπότε έκανα λίγα αβγουλια! 

 

Χαχχαχα κάτι θα βρει είναι πανούργος :razz: κάτι τέτοιο που είπες θα του πω να μ γράψει. Δε θέλω τώρα να εξηγώ τι κάνω κλπ! Και μετα θα τους πω είμαι έγκυος και θα υπολογίσουν τους μήνες και θα μάθουν το μεγάλο μ μυστικό :cool: το έχω δεσει εγώ ότι θα είμαι έγκυος...!!!! 

Έτσι μπράβο!!! Να το πιστεύεις και θα συμβεί σίγουρα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 hours ago, Ευαγγελιαα said:

@silvy22 @νικηαντωνια81 Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου όμορφα...μακάρι να πάει καλά αυτή τη φορά...από χθες κλαίω συνέχεια με αυτή την άχρηστη στην Πάτρα.. βλέπω τα μουτρακια των καημενων των κοριτσιών και δεν μπορώ να σταματήσω να δάκρυα..να παλεύουμε τοοοοοσες κοπέλες εδώ  .τόσο αγώνα...πόνο...προσπάθεια..και άλλες να τα σκοτώνουν.. εύχομαι πραγματικά να τιμωρηθεί παραδειγματικα για να λυτρωθουν οι ψυχουλες..

Συγχαρητήρια!!!!!!! Αχ και γω μπαίνω στον πειρασμό να κάνω αλλά με κρατάει ο άνδρας μου!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μ δυστυχως ο Απριλης δεν ξεκινησε καλα κ για μενα καθολου ομως .. μερες σας διαβαζω αλλα δεν εχει τυχει να γραψω .. εγω ειχα μια αρνητικη χοριακη απο την πρωτη μ φορα .. ειχαν μεινει αλλες 2 βλαστοκυστες κ ο γιατρος επεμεινε να της μεταφερω μη χανω χρονο .. ξεκινησα διαδικασια ετ και σημερα 2 μερα προγεστερονης θετικη στο κορονοιο κ ακυρωση ετ .. δηλαδη ποσο γκαντιεμια ποσο… ειμαι να σκασω

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα...ευχομαι σε ολες συντομα να εχουν τα καλυτερα αποτελεσματα...θελω την βοηθεια σας...ειμαι σε φαση προετοιμασιας εμβρυομεταφορα και απο εκει π το ενδομητριο ηταν στο 7.5 πηγε μεσα σε 2 μερες στο 6.5 εχει συμβει σε καμια αυτο? Sos εχω ανχωθει...

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Angot είπε:

Καλό και τυχερό μήνα κορίτσια!!! 

Σας είχε δώσει ποσοστά επιτυχίας ο γιατρός; εμενα μ ειπε 60%, και μου έκανε εντύπωση γτ πιστευα δεν λένε! Δεν ξέρω κ ολας! 

Εμένα δε μου λέει πάντως κι όσες φορές τον έχω ρωτήσει μου λέει ότι τα ποσοστά είναι πολύ σχετικά. Νομίζω ότι παλιότερα που επέμενα κάτι μου είχε πει για γύρω στο 30% πάντως. Που προφανώς αυτό προκύπτει από το ηλικιακό γκρουπ. Αλλά έχω σκοπό να τον ξαναρωτήσω πριν την επόμενη ετ, πόσο περίπου ποσοστό δίνει για 1 ελεγμένη βλαστοκύστη. Εσύ έκανες εμβρυομεταφορά ή θα προχωρήσεις τώρα κοντά? 

3 ώρες πρίν, Dwra.. είπε:

Κοριτσια καλησπερα...ευχομαι σε ολες συντομα να εχουν τα καλυτερα αποτελεσματα...θελω την βοηθεια σας...ειμαι σε φαση προετοιμασιας εμβρυομεταφορα και απο εκει π το ενδομητριο ηταν στο 7.5 πηγε μεσα σε 2 μερες στο 6.5 εχει συμβει σε καμια αυτο? Sos εχω ανχωθει...

Τι κουφό είναι αυτό πάλι. Πρώτη φορά το ακούω. Ο γιατρός τι σου είπε? Λογικά θα σου αυξήσει τα cyclacur και θα παχύνει πάλι, το ερώτημα όμως είναι γιατί συνέβη αυτό? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 hours ago, happiness79 said:

Εμένα δε μου λέει πάντως κι όσες φορές τον έχω ρωτήσει μου λέει ότι τα ποσοστά είναι πολύ σχετικά. Νομίζω ότι παλιότερα που επέμενα κάτι μου είχε πει για γύρω στο 30% πάντως. Που προφανώς αυτό προκύπτει από το ηλικιακό γκρουπ. Αλλά έχω σκοπό να τον ξαναρωτήσω πριν την επόμενη ετ, πόσο περίπου ποσοστό δίνει για 1 ελεγμένη βλαστοκύστη. Εσύ έκανες εμβρυομεταφορά ή θα προχωρήσεις τώρα κοντά? 

Τι κουφό είναι αυτό πάλι. Πρώτη φορά το ακούω. Ο γιατρός τι σου είπε? Λογικά θα σου αυξήσει τα cyclacur και θα παχύνει πάλι, το ερώτημα όμως είναι γιατί συνέβη αυτό? 

Εμένα μου είπε ποσοστό εξαρχής για άνω των 41 χωρίς παιδί κ χωρίς εμφύτευση ποτέ, στο 15% με καλή βλαστοκύστη. Είναι πολύ ευθύς κ λίγο απαισιόδοξος αυτό εμένα μου ταιριάζει.. 

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω όσες κάνατε ΕΤ έχετε πρόβλημα με τον ύπνο και ξυπνάτε ας πούμε νωρίτερα και με εφίδρωση; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Natassou85 said:

Κοριτσια μ δυστυχως ο Απριλης δεν ξεκινησε καλα κ για μενα καθολου ομως .. μερες σας διαβαζω αλλα δεν εχει τυχει να γραψω .. εγω ειχα μια αρνητικη χοριακη απο την πρωτη μ φορα .. ειχαν μεινει αλλες 2 βλαστοκυστες κ ο γιατρος επεμεινε να της μεταφερω μη χανω χρονο .. ξεκινησα διαδικασια ετ και σημερα 2 μερα προγεστερονης θετικη στο κορονοιο κ ακυρωση ετ .. δηλαδη ποσο γκαντιεμια ποσο… ειμαι να σκασω

1 hour ago, marina39 said:

Εμένα μου είπε ποσοστό εξαρχής για άνω των 41 χωρίς παιδί κ χωρίς εμφύτευση ποτέ, στο 15% με καλή βλαστοκύστη. Είναι πολύ ευθύς κ λίγο απαισιόδοξος αυτό εμένα μου ταιριάζει.. 

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω όσες κάνατε ΕΤ έχετε πρόβλημα με τον ύπνο και ξυπνάτε ας πούμε νωρίτερα και με εφίδρωση; 

Εγώ μετά την ετ ξυπνούσα παρά πολύ νωρίς, δεν μπορούσα να κοιμηθώ με τίποτα. Μπορεί και με εφυδρωση δεν το θυμάμαι αυτο

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Εμένα δε μου λέει πάντως κι όσες φορές τον έχω ρωτήσει μου λέει ότι τα ποσοστά είναι πολύ σχετικά. Νομίζω ότι παλιότερα που επέμενα κάτι μου είχε πει για γύρω στο 30% πάντως. Που προφανώς αυτό προκύπτει από το ηλικιακό γκρουπ. Αλλά έχω σκοπό να τον ξαναρωτήσω πριν την επόμενη ετ, πόσο περίπου ποσοστό δίνει για 1 ελεγμένη βλαστοκύστη. Εσύ έκανες εμβρυομεταφορά ή θα προχωρήσεις τώρα κοντά? 

Τι κουφό είναι αυτό πάλι. Πρώτη φορά το ακούω. Ο γιατρός τι σου είπε? Λογικά θα σου αυξήσει τα cyclacur και θα παχύνει πάλι, το ερώτημα όμως είναι γιατί συνέβη αυτό? 

Ειμαστε στα 6 cyclacur...επειδη ειμαι ανχωμενη μαλλον εγινε αυτο...δεν ξερω..

 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Angot είπε:

Καλό και τυχερό μήνα κορίτσια!!! 

Σας είχε δώσει ποσοστά επιτυχίας ο γιατρός; εμενα μ ειπε 60%, και μου έκανε εντύπωση γτ πιστευα δεν λένε! Δεν ξέρω κ ολας! 

Καλο μηνα ! Μια χαρα εισαι ,ευχομαι μονο να μην υπερβάλλει.εμενα 20-25% ειχε πει.με τη 3η πετυχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nephele78 είπε:

Καλο μηνα ! Μια χαρα εισαι ,ευχομαι μονο να μην υπερβάλλει.εμενα 20-25% ειχε πει.με τη 3η πετυχα

Καλό μήνα, κ μενα υπερβολικο μ φάνηκε. Δεν ξέρω τι να πω, ίσως μ τα φουσκώνει. Τα κριτήρια του ήταν η ηλικία μου (είμαι 31), το σπέρμα (ήταν καλό) και το πρόβλημα (έχουμε ανεξήγητη και έκανα πρόσφατα λαπαροσκοπηση) οπότε μ λεει 60% σ δίνω! 

@happiness79

Εγω τωρα πινω 1 cyclacour το πρωί και 1 το βραδυ και θα με δει τη Δευτέρα να μ πει ποτε θ κάνουμε!! Κάπου 12-13 Απριλίου υπολογίζει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...