Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αν τα γλυκούλια ❤️ Πως μεγάλωσαν τόσο γρήγορα ρε συ,ούτε που το κατάλαβα! 

      Άσε,θέλω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι,θέλω να ξαναζήσω την εγκυμοσύνη,τη βρεφική ηλικία,τα πάντα από την αρχή!Και ειλικρινά ας περάσω πάλι τις ίδιες δυσκολίες,δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να κάνω ένα ακόμη μωρουδακι ❤️Εσύ το σκέφτεσαι? Έχεις άλλα έμβρυα ?

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

6 minutes ago, Nephele78 said:

Τι φαρμακα πΑιρνεις ;;

Είχα κάνει arvecap αρχικά τεχνητή εμμηνόπαυση , άρχισα με cyclacur και σταδιακά έφτασα να παίρνω 5 cyclacur 2 medrol 1 salospir 1 utrogestan κολπικά 1 vasclor και το φιλικό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 3/24/2022 at 11:23 PM, Σ-1994 said:

Είχα κάνει arvecap αρχικά τεχνητή εμμηνόπαυση , άρχισα με cyclacur και σταδιακά έφτασα να παίρνω 5 cyclacur 2 medrol 1 salospir 1 utrogestan κολπικά 1 vasclor και το φιλικό 

Διαβάζω τόσες μερες κ φρίττω. Αρβεκαπ είχες κάνει λόγω ενδομητρίωσης σωστά; Αν έκανες κ λαπαροσκόπηση θα είσαι σε σουπερ φάση για εγκυμοσύνη τώρα. Πάρε τα εμβρυάκια σου και πήγαινε σε άλλο κέντρο άμεσα για να μπορέσεις να κάνεις μια σωστή προσπάθεια! 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ευαγγελιαα said:

Κορίτσια δεν είμαι καλααα:(:(:neutral:

από το απόγευμα εχω τραβήγματα κ ελαφρύ πόνο περιοδου...όχι έντονος αλλά ενοχλήσεις αρκετές...

μ εχει πιάσει πανικός :-(

Καλό σημάδι αυτό νομίζω αλλά θα σου πούνε κ οι πιο έμπειρες!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marina39 είπε:

Καλό σημάδι αυτό νομίζω αλλά θα σου πούνε κ οι πιο έμπειρες!! 

Καλημέρα!!Μακάρι!!!αν κ σήμερα ξύπνησα κ δεν έχω απολύτως τίποτα...μια ψιλοενοχληση το στήθος..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Καλημέρα!!Μακάρι!!!αν κ σήμερα ξύπνησα κ δεν έχω απολύτως τίποτα...μια ψιλοενοχληση το στήθος..

Υπομονή! Πότε θα κάνεις χοριακή; Τα συμπτώματα αυτά μπερδεύουν.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, ειμαι σε αναμονη για εμβρυομεταφορά! 

Εσείς ποια μέρα του κυκπου κάνατε την εμβρυομεταφορά σας;

θα βαλω κατεψυγμενα 3ων ημερών, μου είπε περίπου 17η - 18η μερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Υπομονή! Πότε θα κάνεις χοριακή; Τα συμπτώματα αυτά μπερδεύουν.

Δεν δίνω κ πολύ σημασία η αλήθεια ειναι..το χω πάρει λίγο αλλιώς αυτή τη φορά..ότι είναι να γίνει,θα γίνει.. 

4/4 μου πε..21/3 έκανα ετ

πρίν από 36 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια καλημέρα, ειμαι σε αναμονη για εμβρυομεταφορά! 

Εσείς ποια μέρα του κυκπου κάνατε την εμβρυομεταφορά σας;

θα βαλω κατεψυγμενα 3ων ημερών, μου είπε περίπου 17η - 18η μερα

Καλημέρα!!!καλή αρχή και σε σένα!!!εξαρτάται από το πρωτόκολλο νομίζω.. εγώ έβαλα 5ης την 18η.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Δεν δίνω κ πολύ σημασία η αλήθεια ειναι..το χω πάρει λίγο αλλιώς αυτή τη φορά..ότι είναι να γίνει,θα γίνει.. 

4/4 μου πε..21/3 έκανα ετ

Καλημέρα!!!καλή αρχή και σε σένα!!!εξαρτάται από το πρωτόκολλο νομίζω.. εγώ έβαλα 5ης την 18η.

Να σαι καλά!!! Ειπε να μείνετε σπίτι μετά; μ πρότεινε 3 μερες σπιτάκι για χαλάρωση! Το θεμα ειναι οτι δεν ξέρω τι να πω στη δουλειά, πριν 1  μηνες έλειπα για 25 μερες λόγω covid και τωρα έχω θέμα με τις άδειες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

Να σαι καλά!!! Ειπε να μείνετε σπίτι μετά; μ πρότεινε 3 μερες σπιτάκι για χαλάρωση! Το θεμα ειναι οτι δεν ξέρω τι να πω στη δουλειά, πριν 1  μηνες έλειπα για 25 μερες λόγω covid και τωρα έχω θέμα με τις άδειες. 

Δευτέρα πρωί την έκανα, ταξίδεψα αμέσως για Κρήτη αεροπορικώς κ έμεινα σπίτι έως Παρασκευή βραδακι...Δεν άντεξα κ πήγαμε για ένα χαλαρό καφέ..από Σάββατο ξεκίνησα χαλαρά τη δουλειά κ οχι σκάλες πολλές πολλές..

ο κάθε γιατρός δίνει άλλες οδηγίες..είναι πρώτες 48 ώρες νομίζω είναι οι πιο "δυσκολες" λόγω εμφυτευσης..Να σου πω την αληθεια;πιστεύω ότι ότι  είναι να γίνει  θα γίνει.. αν είναι τυχερό να κάτσει,θα κάτσει.. με προσοχή στις υπερβολές δλδ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Δευτέρα πρωί την έκανα, ταξίδεψα αμέσως για Κρήτη αεροπορικώς κ έμεινα σπίτι έως Παρασκευή βραδακι...Δεν άντεξα κ πήγαμε για ένα χαλαρό καφέ..από Σάββατο ξεκίνησα χαλαρά τη δουλειά κ οχι σκάλες πολλές πολλές..

ο κάθε γιατρός δίνει άλλες οδηγίες..είναι πρώτες 48 ώρες νομίζω είναι οι πιο "δυσκολες" λόγω εμφυτευσης..Να σου πω την αληθεια;πιστεύω ότι ότι  είναι να γίνει  θα γίνει.. αν είναι τυχερό να κάτσει,θα κάτσει.. με προσοχή στις υπερβολές δλδ..

Κάνω δουλειά γραφείου, με μια δικαιολογία ότι κ καλά ποναει η μεση μ θα γλιτώσω και κάποιες εξωτερικές δουλειές πχ. Αλλα ο γιατρός είπε 3 μερες σπίτι να βολοδερνω. Το πρότεινε κ σε σένα αρα το θέλουν το σπίτι γενικά απ οτι καταλαβαινω. Μωρε κ γω το πιστεύω το ότι είναι να γίνει θα γίνει, αλλα αμα δεν γίνει και δεν έχεις ακολουθήσει τις εντολές του γιατρού οι τύψεις θα ναι χειρότερες! Βλέπω να με απολύσει :unsure: εσυ περιμένεις χοριακη τωρα; σε τι φάση είσαι; 

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Κάνω δουλειά γραφείου, με μια δικαιολογία ότι κ καλά ποναει η μεση μ θα γλιτώσω και κάποιες εξωτερικές δουλειές πχ. Αλλα ο γιατρός είπε 3 μερες σπίτι να βολοδερνω. Το πρότεινε κ σε σένα αρα το θέλουν το σπίτι γενικά απ οτι καταλαβαινω. Μωρε κ γω το πιστεύω το ότι είναι να γίνει θα γίνει, αλλα αμα δεν γίνει και δεν έχεις ακολουθήσει τις εντολές του γιατρού οι τύψεις θα ναι χειρότερες! Βλέπω να με απολύσει :unsure: εσυ περιμένεις χοριακη τωρα; σε τι φάση είσαι; 

 

Προσεχε γενικά γιατί ναι..οι τύψεις είναι μετά που θα σε κυνηγούν..ναι περιμένω χοριακη...21/3 ετ και μου πε 4/4 χοριακη...αν κ σκέφτομαι να πάω το Σάββατο 2/4 να κάνω μια..δεν ξέρω αν μπορώ να περιμένω..μ εχει κουράσει απίστευτα η αναμονή.. ξεκίνησα δουλεια(καθηγήτρια ειμαι) και πηγαίνω στα μαθήματα σιγα σιγα..ιδιαίτερα..τα πρωινά προσπαθώ να είμαι ξαπλωμένη κ να μην πολυκουραζομαι..δουλειές τίποτα προς το παρόν.. προσέχω..έχει ο Θεός!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα φώτα σας αν γνωρίζετε: (περιμένω να με πάρει κ ο γιατρος μου)

ετ 9/3

1η χοριακη 21/3 401

2η χοριακή 23/3 1092

3η χοριακή 28/3 8671  Έκανα κ υπέρηχο κ είδαμε δυο σάκους ο ενας κενός κ ο άλλος με υποψια λεκιθικού ασκού

29/3 βλέπω κοκκινο αιματάκι μια φορα το πρωι στο σκούπισμα και ανησυχησα και 

30/3 4η χοριακη 17038 (δεν διπλασιαστηκε καν) 

τι λετε εχω θέμα; Η δεν χρειαζεται απο καποια στιγμη κ μετα να διπλασιαζεται η χοριακη; Εχω τρομοκρατηθεί

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, skorpina78 said:

Κορίτσια τα φώτα σας αν γνωρίζετε: (περιμένω να με πάρει κ ο γιατρος μου)

ετ 9/3

1η χοριακη 21/3 401

2η χοριακή 23/3 1092

3η χοριακή 28/3 8671  Έκανα κ υπέρηχο κ είδαμε δυο σάκους ο ενας κενός κ ο άλλος με υποψια λεκιθικού ασκού

29/3 βλέπω κοκκινο αιματάκι μια φορα το πρωι στο σκούπισμα και ανησυχησα και 

30/3 4η χοριακη 17038 (δεν διπλασιαστηκε καν) 

τι λετε εχω θέμα; Η δεν χρειαζεται απο καποια στιγμη κ μετα να διπλασιαζεται η χοριακη; Εχω τρομοκρατηθεί

μισό λεπτάκι κοπέλα μου, αρχικά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!

Μαθηματικά μιλώντας σχεδόν διπλασιάστηκε, πολύ κακώς αγχώνεσαι επίσης ναι, μετά απο ένα σημείο δεν διπλασιάζονται..όλα θα πανε καλά!!

ο ένας κενός σάκος μπορεί να εξηγεί κάπως τη μείωση της ανόδου (που δεν είναι μείωση μην το συζητάς καν)

με το καλό το μωράκι σου!!!

 

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Κορίτσια δεν είμαι καλααα:(:(:neutral:

από το απόγευμα εχω τραβήγματα κ ελαφρύ πόνο περιοδου...όχι έντονος αλλά ενοχλήσεις αρκετές...

μ εχει πιάσει πανικός :-(

Απαντώ με καθυστέρηση γιατί τώρα το είδα. Ο πόνος περιόδου και τα τραβήγματα είναι καλά σημάδια! Ότι έχει γίνει εμφύτευση και η μήτρα μεγαλώνει για να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα! Don't panic!!! Όλα πάνε καλά!!! Χαδάκια και γλυκόλογα στην κοιλίτσα σου ❤️

5 ώρες πρίν, Angot είπε:

Να σαι καλά!!! Ειπε να μείνετε σπίτι μετά; μ πρότεινε 3 μερες σπιτάκι για χαλάρωση! Το θεμα ειναι οτι δεν ξέρω τι να πω στη δουλειά, πριν 1  μηνες έλειπα για 25 μερες λόγω covid και τωρα έχω θέμα με τις άδειες. 

Μπορείς να ζητήσεις από το γιατρό να σου γράψει μια αναρρωτική, για να μην έχεις κανένα θέμα! 

3 ώρες πρίν, skorpina78 είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας αν γνωρίζετε: (περιμένω να με πάρει κ ο γιατρος μου)

ετ 9/3

1η χοριακη 21/3 401

2η χοριακή 23/3 1092

3η χοριακή 28/3 8671  Έκανα κ υπέρηχο κ είδαμε δυο σάκους ο ενας κενός κ ο άλλος με υποψια λεκιθικού ασκού

29/3 βλέπω κοκκινο αιματάκι μια φορα το πρωι στο σκούπισμα και ανησυχησα και 

30/3 4η χοριακη 17038 (δεν διπλασιαστηκε καν) 

τι λετε εχω θέμα; Η δεν χρειαζεται απο καποια στιγμη κ μετα να διπλασιαζεται η χοριακη; Εχω τρομοκρατηθεί

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Μπες στο τόπικ "Τιμές χοριακής" και θα δεις ένα πινακάκι που λέει ανάλογα με τη βδομάδα που είσαι το αντίστοιχο εύρος τιμών της χοριακής. Θα σε κατατοπίσει λογικά! Εύχομαι όλα να κυλίσουν ομαλά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...