Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , happiness79 είπε:

Απαντώ με καθυστέρηση γιατί τώρα το είδα. Ο πόνος περιόδου και τα τραβήγματα είναι καλά σημάδια! Ότι έχει γίνει εμφύτευση και η μήτρα μεγαλώνει για να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα! Don't panic!!! Όλα πάνε καλά!!! Χαδάκια και γλυκόλογα στην κοιλίτσα σου ❤️

Μπορείς να ζητήσεις από το γιατρό να σου γράψει μια αναρρωτική, για να μην έχεις κανένα θέμα! 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Μπες στο τόπικ "Τιμές χοριακής" και θα δεις ένα πινακάκι που λέει ανάλογα με τη βδομάδα που είσαι το αντίστοιχο εύρος τιμών της χοριακής. Θα σε κατατοπίσει λογικά! Εύχομαι όλα να κυλίσουν ομαλά! 

Μακαρι!!!Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Η αλήθεια είναι ότι αυτη τη φορά δεν την χαϊδεύω πολύ γιατί την προηγούμενη πόνεσα πολύ και είμαι επιφυλακτική.. αλλά δεν πρέπει..αυτά ειναι 2 νέα εμβρυακια που δίνουν τον δικό τους αγώνα εκεί μέσα και θέλουν πίστη και αγαπη..Θα το κάνω όμως.. το υπόσχομαι!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Μακαρι!!!Σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Η αλήθεια είναι ότι αυτη τη φορά δεν την χαϊδεύω πολύ γιατί την προηγούμενη πόνεσα πολύ και είμαι επιφυλακτική.. αλλά δεν πρέπει..αυτά ειναι 2 νέα εμβρυακια που δίνουν τον δικό τους αγώνα εκεί μέσα και θέλουν πίστη και αγαπη..Θα το κάνω όμως.. το υπόσχομαι!:x

Αχ γλυκιά μου... Κι εγώ ύστερα από μία αποτυχία έκανα αυτό ακριβώς που λες. Και όταν ήρθε ξανά αποτυχία κατάλαβα ότι πάλι το ίδιο πόνεσα. Ας το, δεν έχει νόημα... Όπως το λες, είναι δύο νέα εμβρυάκια, ξεχωριστά! Πραγματικά πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , happiness79 είπε:

Αχ γλυκιά μου... Κι εγώ ύστερα από μία αποτυχία έκανα αυτό ακριβώς που λες. Και όταν ήρθε ξανά αποτυχία κατάλαβα ότι πάλι το ίδιο πόνεσα. Ας το, δεν έχει νόημα... Όπως το λες, είναι δύο νέα εμβρυάκια, ξεχωριστά! Πραγματικά πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά! 

από το στόμα σου κ στου Θεού τ αυτί!!Σ ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ευαγγελιαα said:

Καλημέρα!!Μακάρι!!!αν κ σήμερα ξύπνησα κ δεν έχω απολύτως τίποτα...μια ψιλοενοχληση το στήθος..

Κ γω μια από τα ίδια το απόλυτο ΜΗΔΕΝ

9 hours ago, Angot said:

Κορίτσια καλημέρα, ειμαι σε αναμονη για εμβρυομεταφορά! 

Εσείς ποια μέρα του κυκπου κάνατε την εμβρυομεταφορά σας;

θα βαλω κατεψυγμενα 3ων ημερών, μου είπε περίπου 17η - 18η μερα

Κ γω 17η έβαλα φρέσκα όμως 

8 hours ago, Ευαγγελιαα said:

Δευτέρα πρωί την έκανα, ταξίδεψα αμέσως για Κρήτη αεροπορικώς κ έμεινα σπίτι έως Παρασκευή βραδακι...Δεν άντεξα κ πήγαμε για ένα χαλαρό καφέ..από Σάββατο ξεκίνησα χαλαρά τη δουλειά κ οχι σκάλες πολλές πολλές..

ο κάθε γιατρός δίνει άλλες οδηγίες..είναι πρώτες 48 ώρες νομίζω είναι οι πιο "δυσκολες" λόγω εμφυτευσης..Να σου πω την αληθεια;πιστεύω ότι ότι  είναι να γίνει  θα γίνει.. αν είναι τυχερό να κάτσει,θα κάτσει.. με προσοχή στις υπερβολές δλδ..

Εγώ πήγα λαϊκή λίγες ώρες μετά :) την έχω δει εντελώς γιόλο αυτή την φορά που είναι κ η τελευταία! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, marina39 είπε:

Κ γω μια από τα ίδια το απόλυτο ΜΗΔΕΝ

Κ γω 17η έβαλα φρέσκα όμως 

Εγώ πήγα λαϊκή λίγες ώρες μετά :) την έχω δει εντελώς γιόλο αυτή την φορά που είναι κ η τελευταία! 

Καλέ κι εγώ πήγαινα καιλαική και σουπερμάρκετ κανονικά. Τα μόνα που πρόσεχα ήταν τα τοξικά.

πρίν από 29 λεπτά , marina39 είπε:

Να ρωτήσω κορίτσια το cyclogest το παίρνει καμία; Σας έχει δημιουργήσει ποτέ θέμα; 

Τα έπαιρνα εγώ. Έχουν το + ότι δεν αφήνουν υπολείμματα. Θα τα παίρνεις μέχρι την αυχενική,  οπότε αυτό είναι σημαντικό. Το πρόβλημα ήταν τότε που τα έπαιρνα εγώ ότι δεν γράφονταν επειδή ήταν καινούργιο φάρμακο....

Link to comment
Share on other sites

Οκ όντως δεν αφήνουν, αλλά ρώτησα γιατί εμένα με πρήζουν.. Μετά τις αλλαγές δεν μπορούν να μου τα γράψουν πια.. πάντως έχει πέσει το ηθικό κηλίδες τίποτα, κ γενικά δε νιώθω τίποτα πέραν πρηξιματάκι στο στήθος και πόνο στη μέση - κλασσικά συμπτώματα πριν την περίοδο δλδ..... 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Προσεχε γενικά γιατί ναι..οι τύψεις είναι μετά που θα σε κυνηγούν..ναι περιμένω χοριακη...21/3 ετ και μου πε 4/4 χοριακη...αν κ σκέφτομαι να πάω το Σάββατο 2/4 να κάνω μια..δεν ξέρω αν μπορώ να περιμένω..μ εχει κουράσει απίστευτα η αναμονή.. ξεκίνησα δουλεια(καθηγήτρια ειμαι) και πηγαίνω στα μαθήματα σιγα σιγα..ιδιαίτερα..τα πρωινά προσπαθώ να είμαι ξαπλωμένη κ να μην πολυκουραζομαι..δουλειές τίποτα προς το παρόν.. προσέχω..έχει ο Θεός!

Κοντεύεις κοντεύεις να κάνεις ένα τεστ να δεις. Αλλα χοριακη οχι γτ θα είναι νωρίτερα από το αναμενόμενο ΑΡΑ και πιο μικη η χοριακη (δίνω θετικά vibes για θετικο αποτέλεσμα) . Θα αγχωθεις περισσότερο. Κάνε υπομονή! 

15 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Απαντώ με καθυστέρηση γιατί τώρα το είδα. Ο πόνος περιόδου και τα τραβήγματα είναι καλά σημάδια! Ότι έχει γίνει εμφύτευση και η μήτρα μεγαλώνει για να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα! Don't panic!!! Όλα πάνε καλά!!! Χαδάκια και γλυκόλογα στην κοιλίτσα σου ❤️

Μπορείς να ζητήσεις από το γιατρό να σου γράψει μια αναρρωτική, για να μην έχεις κανένα θέμα! 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!! Μπες στο τόπικ "Τιμές χοριακής" και θα δεις ένα πινακάκι που λέει ανάλογα με τη βδομάδα που είσαι το αντίστοιχο εύρος τιμών της χοριακής. Θα σε κατατοπίσει λογικά! Εύχομαι όλα να κυλίσουν ομαλά! 

Το θέμα είναι ότι είχα πάρει πάλι τον Οκτώβριο για λαπαροσκοπηση και μ ειχε γράψει. Με ποια δικαιολογια να μ γράψει πάλι; δεν θέλω να πω στο γραφείο ότι κάνω εξωσ.  Και όχι τπτ αλλο 3 άτομα είμαστε και έχουμε ξέρεις και πιο ανθρώπινη επαφή οπότε και από ενδιαφέρον θα αρχισουν οι ερωτήσεις. Κορίτσια πείτε καμιά ιδέα!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κοντεύεις κοντεύεις να κάνεις ένα τεστ να δεις. Αλλα χοριακη οχι γτ θα είναι νωρίτερα από το αναμενόμενο ΑΡΑ και πιο μικη η χοριακη (δίνω θετικά vibes για θετικο αποτέλεσμα) . Θα αγχωθεις περισσότερο. Κάνε υπομονή! 

Το θέμα είναι ότι είχα πάρει πάλι τον Οκτώβριο για λαπαροσκοπηση και μ ειχε γράψει. Με ποια δικαιολογια να μ γράψει πάλι; δεν θέλω να πω στο γραφείο ότι κάνω εξωσ.  Και όχι τπτ αλλο 3 άτομα είμαστε και έχουμε ξέρεις και πιο ανθρώπινη επαφή οπότε και από ενδιαφέρον θα αρχισουν οι ερωτήσεις. Κορίτσια πείτε καμιά ιδέα!! 

καλημέρα!!έκανα τεστ κ ήταν θετικό!κρατάω μικρό καλάθι βέβαια...δευτέρα μου πε χοριακη..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

καλημέρα!!έκανα τεστ κ ήταν θετικό!κρατάω μικρό καλάθι βέβαια...δευτέρα μου πε χοριακη..

Γτ εισαι απαισιόδοξη; είσαι εγκυος αν βγήκε θετικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

Γτ εισαι απαισιόδοξη; είσαι εγκυος αν βγήκε θετικο

Δεν είμαι απαισιόδοξη απλά φοβάμαι πολύ...τον Νοέμβριο όλα πήγαιναν τέλεια..ανέβαινε η χοριακη τέλεια..είδαμε σάκους κ ξαφνικά χάθηκαν όλα...

οπότε κρατάω μικρό καλάθι κ έχει ο θεος..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , silvy22 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου βήμα βήμα 

@silvy22 @νικηαντωνια81 Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου όμορφα...μακάρι να πάει καλά αυτή τη φορά...από χθες κλαίω συνέχεια με αυτή την άχρηστη στην Πάτρα.. βλέπω τα μουτρακια των καημενων των κοριτσιών και δεν μπορώ να σταματήσω να δάκρυα..να παλεύουμε τοοοοοσες κοπέλες εδώ  .τόσο αγώνα...πόνο...προσπάθεια..και άλλες να τα σκοτώνουν.. εύχομαι πραγματικά να τιμωρηθεί παραδειγματικα για να λυτρωθουν οι ψυχουλες..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

@silvy22 @νικηαντωνια81 Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου όμορφα...μακάρι να πάει καλά αυτή τη φορά...από χθες κλαίω συνέχεια με αυτή την άχρηστη στην Πάτρα.. βλέπω τα μουτρακια των καημενων των κοριτσιών και δεν μπορώ να σταματήσω να δάκρυα..να παλεύουμε τοοοοοσες κοπέλες εδώ  .τόσο αγώνα...πόνο...προσπάθεια..και άλλες να τα σκοτώνουν.. εύχομαι πραγματικά να τιμωρηθεί παραδειγματικα για να λυτρωθουν οι ψυχουλες..

Δίκιο έχεις όλοι έτσι είμαστε κ γώ είμαι πολύ στεναχωρημένη και θυμωμένη δεν μπορούσε να εντοπιστεί στην αρχή την πλήρωσαν οι αθώες ψυχές 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...