Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 3/17/2022 at 12:57 PM, Natassou85 said:

Γιατι μ πανε οτι ειναι το καλυτερο αιματολογικο ..ποσες μερες εισαι μετα το κοψιμο των φαρμακων ; Εγω 3 κ ακομα τιποτα ..εχω αλλες 2 βλαστοκυστες καταψυξη να μεταφερω ..αν δεν κ με αυτες θα παω για δευτερη διεγερση ..θελω συνεχεια να κανω κατι δε θελω να αφησω αλλο χρονο χαμενο ..ετσι νιωθω

Πολυ καλα κανεις!!!! Κι εγώ της ίδιας λογικής είμαι. Δεν αντεχω να χάνω χρόνο. 

Αιματολογικές έχω κάνει στο Έλενα, μου τις έγραψε ένας γιαυρος που είχα περυσι στην εγκυμοσύνη. Γενικά σε ξετιναζουν στις εξετασεις. Είναι πολυ καλοί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , happiness79 είπε:

Ααααα!!! Παρανόηση έγινε, δεν κατάλαβα καλά τι εννοούσες! Χμ, μάλιστα! Ισχύει πάντως ότι έχετε πολύ καλές πιθανότητες! Οπότε στη θέση σου θα προχωρούσα με αυτά τα δύο εμβρυάκια. Αν όμως έχεις δεύτερες σκέψεις μπορείς να το συζητήσεις με το γιατρό σου και θα δείτε μαζί πώς θα το πάτε! 

Είμαστε καλά ειπε!  Αχ θα δείξει. Είναι η πρώτη φορά που περιμένω πως και πως να αδιαθετησω πάντως :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια. Έχω προβληματιστεί πολύ με τις χοριακες μου. 13 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα σε έμβρυα τριών ημερών ήταν 73. Σε 48 ώρες έγινε 113 και τέσσερις ημέρες μετά 294. Στην ουσία διπλασιάζει στις 72 ώρες όπως το βλέπω. Έχω ανησυχήσει πολύ μήπως κάτι δεν πάει καλά. Ο γιατρός δε μου είπε τίποτα. Να επαναλάβω μόνο πάλι τη Παρασκευη. Έχω αγχωθει πάρα πολύ με όλο αυτό. Βλέπω άλλες κοπέλες διπλασιάζουν και με το παραπάνω στις 48ωρες. Απ' την άλλη όσες είδα με βιοχημικές είχαν μικρότερες τιμές. Έχει καμία εμπειρία να μου πει τη γνώμη της;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια. Έχω προβληματιστεί πολύ με τις χοριακες μου. 13 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα σε έμβρυα τριών ημερών ήταν 73. Σε 48 ώρες έγινε 113 και τέσσερις ημέρες μετά 294. Στην ουσία διπλασιάζει στις 72 ώρες όπως το βλέπω. Έχω ανησυχήσει πολύ μήπως κάτι δεν πάει καλά. Ο γιατρός δε μου είπε τίποτα. Να επαναλάβω μόνο πάλι τη Παρασκευη. Έχω αγχωθει πάρα πολύ με όλο αυτό. Βλέπω άλλες κοπέλες διπλασιάζουν και με το παραπάνω στις 48ωρες. Απ' την άλλη όσες είδα με βιοχημικές είχαν μικρότερες τιμές. Έχει καμία εμπειρία να μου πει τη γνώμη της;

Καλημέρα! Εντάξει δεν είναι και στα ύψη η τελευταία χοριακη σου. Κι εγω θα ανησυχούσα να σου πω την αλήθεια. Πάντα υπάρχει ο φόβος.  Κανείς δεν μπορεί να προβλέψει την εξέλιξη γιαυτο κ ο γιατρός δε σου είπε κάτι.  Προσωπική εμπειρία με τέτοια χοριακή δεν έχω αντιθέτως με πολύ πολύ χαμηλότερη.

Κανε υπομονή! Θα πάρει μπροστά και θα ανεβεί το έχουμε δει εδώ στο φόρουμ. 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια. Έχω προβληματιστεί πολύ με τις χοριακες μου. 13 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα σε έμβρυα τριών ημερών ήταν 73. Σε 48 ώρες έγινε 113 και τέσσερις ημέρες μετά 294. Στην ουσία διπλασιάζει στις 72 ώρες όπως το βλέπω. Έχω ανησυχήσει πολύ μήπως κάτι δεν πάει καλά. Ο γιατρός δε μου είπε τίποτα. Να επαναλάβω μόνο πάλι τη Παρασκευη. Έχω αγχωθει πάρα πολύ με όλο αυτό. Βλέπω άλλες κοπέλες διπλασιάζουν και με το παραπάνω στις 48ωρες. Απ' την άλλη όσες είδα με βιοχημικές είχαν μικρότερες τιμές. Έχει καμία εμπειρία να μου πει τη γνώμη της;

Καλημέρα κορίτσι μου την Παρασκευή είναι αργία που θα κάνεις χοριακη; σε νοσοκομείο; έχεις κάνει όλες τις χοριακες στο ίδιο διαγνωστικό; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα! Εντάξει δεν είναι και στα ύψη η τελευταία χοριακη σου. Κι εγω θα ανησυχούσα να σου πω την αλήθεια. Πάντα υπάρχει ο φόβος.  Κανείς δεν μπορεί να προβλέψει την εξέλιξη γιαυτο κ ο γιατρός δε σου είπε κάτι.  Προσωπική εμπειρία με τέτοια χοριακή δεν έχω αντιθέτως με πολύ πολύ χαμηλότερη.

Κανε υπομονή! Θα πάρει μπροστά και θα ανεβεί το έχουμε δει εδώ στο φόρουμ. 

Έχετε δεί ν ανεβαίνει δηλαδή αργότερα; Αχ, μακάρι κορίτσι μου!

2 ώρες πρίν, Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου την Παρασκευή είναι αργία που θα κάνεις χοριακη; σε νοσοκομείο; έχεις κάνει όλες τις χοριακες στο ίδιο διαγνωστικό; 

Ναι σε νοσοκομείο. Είναι στο ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Laky είπε:

Έχετε δεί ν ανεβαίνει δηλαδή αργότερα; Αχ, μακάρι κορίτσι μου!

Ναι σε νοσοκομείο. Είναι στο ίδιο.

Ναι ναι μην χάνεις τις ελπίδες σου!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Laky είπε:

Έχετε δεί ν ανεβαίνει δηλαδή αργότερα; Αχ, μακάρι κορίτσι μου!

Ναι σε νοσοκομείο. Είναι στο ίδιο.

Κοίτα όλα παίζουν. Σίγουρα δεν είναι η σούπερ χοριακες και το ξέρεις. Όμως παίζει και το ενδεχόμενο να έπιασαν στην αρχή και τα δύο εμβρυακια σου και το ένα να σταμάτησε και γιαυτό έχουν αυτό το ρυθμό οι χοριακες σου.  Εσύ αυτό θα κρατήσεις για τώρα θα είσαι ήρεμη θα κάνεις θετικές σκέψεις και υπομονή μέχρι την Παρασκευή. Εύχομαι όλα να πάνε καλά κορίτσι μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Γειά σας κορίτσια όμορφα και συναγωνιστριες...

Υπαρχουν κορίτσια που περιμένουν χοριακες ;να παίρνω δύναμη.. 

Εγώ εδώ... Βλαστοκυστη 5ης μέρας... 9η μέρα 54 χοριακή και 11η μέρα 85...Περίμενω σήμερα το 3ο αποτέλεσμα. Όπως βλέπεις είμαι στην ίδια φάση με εσένα,δε διπλασιαστηκε. Επιφυλακτικός ο γιατρός μου. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Irene14 είπε:

Εγώ εδώ... Βλαστοκυστη 5ης μέρας... 9η μέρα 54 χοριακή και 11η μέρα 85...Περίμενω σήμερα το 3ο αποτέλεσμα. Όπως βλέπεις είμαι στην ίδια φάση με εσένα,δε διπλασιαστηκε. Επιφυλακτικός ο γιατρός μου. 

Νομίζω πως είναι το πιο ψυχοφθόρο κομμάτι αυτό. Εύχομαι κορίτσι μου καλούς διπλασιασμους. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Irene14 είπε:

Εγώ εδώ... Βλαστοκυστη 5ης μέρας... 9η μέρα 54 χοριακή και 11η μέρα 85...Περίμενω σήμερα το 3ο αποτέλεσμα. Όπως βλέπεις είμαι στην ίδια φάση με εσένα,δε διπλασιαστηκε. Επιφυλακτικός ο γιατρός μου. 

Εύχομαι να πάει πολύ καλά και να κάνει την ανατροπή!!περιμένω νέα σου!!!Μη σε παίρνει από κάτω..έχουμε δει τις ανατροπες

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kateriiina25 said:

@Σ-1994 κανένα νέο? Πήγες για χοριακή μήπως?

Καλησπέρα ! Αύριο θα πάω τελικά και δεν προβλέπεται καλή εξέλιξη και έχω πικραθεί πολύ λόγω αστοχιών με σκοπό το οικονομικό όφελος ,έχετε  ακούσει για ετ παγωμένης 5ης μέρας στην 25η μέρα του κύκλου 8η μέρα προγεστερονης σε τεχνητό κύκλο ; γιατί μας βάλανε όλες μαζί για ετ σαν τα πρόβατα το Σάββατο που βολεύει τον γιατρό και υποψιάζομαι ότι δεν έγινε για καλό, πως όλες πέσαμε μαζί τέτοια σύμπτωση   Εκεί που το απέδωσα στην τύχη αρχίζω και τα παίρνω τώρα 

Έβαλα δυο βλαστοκυστες 4 ΑΑ και ενώ είχα αχνό θετικό τεστ ούρων δεν σκουραίνει και σήμερα έπρεπε να βγάζει μάτι κανονικά προβλήματα υγείας δεν έχω κάτω από 30 είμαι είναι και θέμα τύχης οκ αλλά 25η μέρα ;;; Σας παρακαλώ όσες ξέρετε να με βοηθήσετε γιατί δεν θέλω να με κοροϊδέψει ο γιατρός θέλω να πάω προετημασμενη 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σ-1994 said:

Καλησπέρα ! Αύριο θα πάω τελικά και δεν προβλέπεται καλή εξέλιξη και έχω πικραθεί πολύ λόγω αστοχιών με σκοπό το οικονομικό όφελος ,έχετε  ακούσει για ετ παγωμένης 5ης μέρας στην 25η μέρα του κύκλου 8η μέρα προγεστερονης σε τεχνητό κύκλο ; γιατί μας βάλανε όλες μαζί για ετ σαν τα πρόβατα το Σάββατο που βολεύει τον γιατρό και υποψιάζομαι ότι δεν έγινε για καλό, πως όλες πέσαμε μαζί τέτοια σύμπτωση   Εκεί που το απέδωσα στην τύχη αρχίζω και τα παίρνω τώρα 

Έβαλα δυο βλαστοκυστες 4 ΑΑ και ενώ είχα αχνό θετικό τεστ ούρων δεν σκουραίνει και σήμερα έπρεπε να βγάζει μάτι κανονικά προβλήματα υγείας δεν έχω κάτω από 30 είμαι είναι και θέμα τύχης οκ αλλά 25η μέρα ;;; Σας παρακαλώ όσες ξέρετε να με βοηθήσετε γιατί δεν θέλω να με κοροϊδέψει ο γιατρός θέλω να πάω προετημασμενη 

Κορίτσι μου σου απάντησα στο καφέ 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...