Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Jupi είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια μου...

Εχω θεματακι.. θα ακολουθήσει ένα μικρό σεντονακι.

Είμαι 35, με πρόωρη εμμηνόπαυση. Έχω κάνει ήδη 2 έμβρυομεταφορες. Την Πέμπτη 31/3 ήταν η τρίτη. Κατά την οποία η έμβρυομεταφορα έγινε χωρίς εξωτερικό υπέρηχο και μπόλικο νεράκι (δεν ξέρω αν έχει σημασία). Κυριακή λοιπόν έχουμε απειροελάχιστο ροζ με υγρά. Δευτέρα παρόμοιως, μια φορά την ημέρα. Σήμερα είμαι στην δουλειά κατά τις 14.00 με πιάνει δυσκοιλιότητα και βλέπω στο χαρτί κόκκινο με κομμάτια κ λίγο πόνο στην μεση. ΣΟΚΚΚ. Κλαμα και κακό... Μιλάω με τον γιατρό (τον οποίο τον πήρα 2 φορές για να τον βρω) μου αυξάνει τα cyclacur σε 3 χάπια. Και να κάνω χοριακη την άλλη Πέμπτη.. όλα μου φαινονται ανώφελα καθώς το ροζακι μου συνεχίζεται.  

Σαε επρηξα... 

Συγγνώμη κορίτσια μου.. (θα ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού.. αλλαααααα).... 

Γειά σου κοριτσι μου...καλή επιτυχία να έχεις και να είναι τυχερή αυτή η φορά!!!το αίμα έχουν πει πολλά κορίτσια πως δεν είναι αρνητικό...ίσα ίσα...το κόκκινο που είδες στο σκουπισμα είναι πιθανό να είναι από τη δυσκοιλιοτητα...να ζορίστηκες κάπως και ίσως να ματωσες..η χοριακη σου μου φαίνεται λίγο μακρυά...γιατι τοσεα μέρες???βλαστοκυστες μεταφέρατε??

1 hour ago, marina39 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Περιμένοντας για την 2η χοριακή.... κόλλησα  κόβιντ παιδιά!!!!! Είμαι να με κλαις... μου δώσανε innohep— να ρωτήσω και εγώ τι γίνεται με τις Innohep? Τις δίνουν πολλοί γιατροί κι ας μην έχεις θρομβοφιλία; Κ μου κόψανε τα πρεζολόν; Γιατί; 
 

Γειά σου Μαρίνα μου...συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και καλούς διπλασιασμους...εγω τις innohep  τις ξεκινάω από την μεταφορά φαντάσου...προληπτικά....το prezolon δε ξερω γιατί στο έκοψε...λόγω κορονοιου??έχει καμία σχέση??δε ξερω...ελπίζω να το περάσεις πολύ ήπια και γρήγορα!και να είναι όλα καλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια μου..9 ημέρα σήμερα μετά την εμβρυομεταφορα και αύριο πάμε για χοριακη...με βλαστοκυστες 5 ημερών βάλαμε 2..αγχώνομαι γιατί δεν έχω τίποτα πέραν από λίγο πόνο στο στήθος ούτε σημάδι με αίμα είδα τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ευαγγελιαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!από 200 που ήταν η χοριακη μου τη Δευτέρα σήμερα πήγε 604!!

Καλημέρα κορίτσι μου! Άψογα να συνεχίσεις έτσι ευχομαι! Το Σάββατο θα κανείς πάλι χοριακη;

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Άψογα να συνεχίσεις έτσι ευχομαι! Το Σάββατο θα κανείς πάλι χοριακη;

ευχαριστώ πάρα πολύ κούκλα μου!!!μακάρι!!!παρασκευή μου είπε.. κ αν είναι όλα καλα...από βδομάδα υπέρηχο..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!από 200 που ήταν η χοριακη μου τη Δευτέρα σήμερα πήγε 604!!

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! Βεβαιωθηκαν κ τα διδυμακια με τον τριπλασιασμο!! Πότε πας για υπερηχο;?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Makelen είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!!! Βεβαιωθηκαν κ τα διδυμακια με τον τριπλασιασμο!! Πότε πας για υπερηχο;?

χαχαχα λες;;;μακαρι!!!να προχωρήσει πρώτα απ όλα,να ναι γερό/α και ότι θέλει ο Θεός!!παρασκευή χοριακη και από βδομάδα υπέρηχο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Angot said:

Κορίτσια 0.45 προγεστερονη 

11η μέρα είναι καλά;

δεν έχω ιδέα και παω για ετ την ερχόμενη εβδομάδα. 

 

Γεια σου κοπέλα μου και καλή επιτυχία!

εισαι με τεχνητό η φυσικό κύκλο;

ποτε θα ξεκινήσεις προγεστερονη;

σε φυσικό κύκλο θελουμε την ημέρα της οβιτρελ η προγεστερονη να μην είναι πάνω από 1.

 

53 minutes ago, Ευαγγελιαα said:

χαχαχα λες;;;μακαρι!!!να προχωρήσει πρώτα απ όλα,να ναι γερό/α και ότι θέλει ο Θεός!!παρασκευή χοριακη και από βδομάδα υπέρηχο 

Μπραβο γλυκουλα μου χαρηκα τόσο πολύ!!

μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!!!

3 hours ago, Κυριακήα1 said:

Γειά σας κορίτσια μου..9 ημέρα σήμερα μετά την εμβρυομεταφορα και αύριο πάμε για χοριακη...με βλαστοκυστες 5 ημερών βάλαμε 2..αγχώνομαι γιατί δεν έχω τίποτα πέραν από λίγο πόνο στο στήθος ούτε σημάδι με αίμα είδα τίποτα..

Καλή επιτυχία αγάπη μου.πολλες κοπέλες δεν είχαν τίποτα και όλα ήταν καλα.μην σε πτοεί τίποτα.

ο,τι και να συμβεί να έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου ότι θα το διαχειριστεί 

ευχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν!!

  • Ευχαριστώ 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , mominthemaking είπε:

Γεια σου κοπέλα μου και καλή επιτυχία!

εισαι με τεχνητό η φυσικό κύκλο;

ποτε θα ξεκινήσεις προγεστερονη;

σε φυσικό κύκλο θελουμε την ημέρα της οβιτρελ η προγεστερονη να μην είναι πάνω από 1.

 

Μπραβο γλυκουλα μου χαρηκα τόσο πολύ!!

μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!!!

Καλή επιτυχία αγάπη μου.πολλες κοπέλες δεν είχαν τίποτα και όλα ήταν καλα.μην σε πτοεί τίποτα.

ο,τι και να συμβεί να έχεις εμπιστοσύνη στον εαυτό σου ότι θα το διαχειριστεί 

ευχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν!!

Ειμαι με κατεψυγμενα. Στον προηγούμενο κύκλο εκανα ωοληψια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , mominthemaking είπε:

Ναι,εννοω παίρνεις σικλακουρ η απλα παρακολουθείτε τις φυσιολογικές σου ορμόνες;

Παίρνω cyclacour από 2η μερα περιοδου 1-1

Και μ το αύξησε εδώ και 2 μερες σε 1-1-1

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Κυριακήα1 said:

Γειά σας κορίτσια μου..9 ημέρα σήμερα μετά την εμβρυομεταφορα και αύριο πάμε για χοριακη...με βλαστοκυστες 5 ημερών βάλαμε 2..αγχώνομαι γιατί δεν έχω τίποτα πέραν από λίγο πόνο στο στήθος ούτε σημάδι με αίμα είδα τίποτα..

Μην αγχώνεσαι ούτε εγώ είδα κάτι σαν συμπτωμα και είμαι έγκυος

19 hours ago, *Vasoula said:

Γειά σου κοριτσι μου...καλή επιτυχία να έχεις και να είναι τυχερή αυτή η φορά!!!το αίμα έχουν πει πολλά κορίτσια πως δεν είναι αρνητικό...ίσα ίσα...το κόκκινο που είδες στο σκουπισμα είναι πιθανό να είναι από τη δυσκοιλιοτητα...να ζορίστηκες κάπως και ίσως να ματωσες..η χοριακη σου μου φαίνεται λίγο μακρυά...γιατι τοσεα μέρες???βλαστοκυστες μεταφέρατε??

Γειά σου Μαρίνα μου...συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και καλούς διπλασιασμους...εγω τις innohep  τις ξεκινάω από την μεταφορά φαντάσου...προληπτικά....το prezolon δε ξερω γιατί στο έκοψε...λόγω κορονοιου??έχει καμία σχέση??δε ξερω...ελπίζω να το περάσεις πολύ ήπια και γρήγορα!και να είναι όλα καλα!!!

Δεν έχω ιδέα γιατί μου τα έκοψε.. μου έκοψε κ σαλοσπιρ κ ξεκινάω innohep αύριο. Το άσχημο είναι οτι δεν μπορώ να πάω για χοριακή και δεν θα μπορώ να βλέπω την εξέλιξη μέχρι να δώσω αρνητικό τεστ... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , marina39 είπε:

 

Δεν έχω ιδέα γιατί μου τα έκοψε.. μου έκοψε κ σαλοσπιρ κ ξεκινάω innohep αύριο. Το άσχημο είναι οτι δεν μπορώ να πάω για χοριακή και δεν θα μπορώ να βλέπω την εξέλιξη μέχρι να δώσω αρνητικό τεστ... 

Ελπίζω να γίνει σύντομα αυτό και να τον περάσεις πολύ ελαφριά...μεσα σε όλη την αγωνία μας έχουμε και αυτά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...