Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

7 hours ago, Ευαγγελιαα said:

Καλησπέρα!!εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια!!δεν νομίζω να να τα επηρεάσει.. άλλο η μήτρα άλλο το έντερο.. απλα η ενόχληση είναι σε σένα.. δεν είμαι ειδικός βέβαια,αλλά δεν νομίζω...καλή επιτυχία!

καλησπέρα!!!!έκανες χοριακη;;

Μόλις πριν λίγο πήρα αποτελέσματα 171 λεει :) 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , happiness79 είπε:

Συγχαρητήριαααααααα!!! Καλούς διπλασιασμούς και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!! 

Έλα βρε Νίνα, σε θυμάμαι, είχαμε μαζί χοριακή στις 14 Φεβρουαρίου! Τι κάνεις? Δεν ήξερα ότι περιμένεις δίδυμα!!! Τι καλά!!!!! Με το καλό κορίτσι μου, εύχομαι να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη και με το καλό τα υγιέστατα μωράκια σου! ❤️❤️

Έλα κοριτσι μ!! Είναι διδυμακια!! Σε ευχαριστώ πολύ ❤❤❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marina39 είπε:

Μόλις πριν λίγο πήρα αποτελέσματα 171 λεει :) 

Τέλειααααα!!! Εύχομαι να έχεις μια όμορφη χαλαρή εγκυμοσύνη και με το καλό το ή τα μωράκια σου με υγεία! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, happiness79 said:

Τέλειααααα!!! Εύχομαι να έχεις μια όμορφη χαλαρή εγκυμοσύνη και με το καλό το ή τα μωράκια σου με υγεία! 

Ευχαριστώ πολύ!!! Δεν ξέρω καθόλου από τιμές χοριακής! Τι σημαίνει το 171 σε 26η μερα του κύκλου; Λες δίδυμα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , marina39 είπε:

Μόλις πριν λίγο πήρα αποτελέσματα 171 λεει :) 

μπραβοοο!!!τέλεια!!!!να πάνε όλα καλά κ να έχεις μια υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , marina39 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Δεν ξέρω καθόλου από τιμές χοριακής! Τι σημαίνει το 171 σε 26η μερα του κύκλου; Λες δίδυμα; 

Αχ, ρωτάς την πλέον άσχετη, χαχαχαχ!! Το μόνο σίγουρο είναι ότι είσαι έγκυος!!! Δεν ξέρω αν είναι ένα ή δύο, ας είναι όσα θέλουν και να είναι γερά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, χθες πήγα στον γιατρο μου έδωσε ένα καρο φαρμακα όπως ξέρετε και Δευτέρα - Τρίτη πάμε για εμβρυομεταφορά! 

Εσείς που κάνατε πηγατε στη δουλειά; μου είπε 3 μερες σπίτι, αλλα δεν μπορώ να λείψω από τη δουλειά έτσι χωρίς λόγο θα ρωτήσεις τι και πως και δεν θέλω να τ πω, και ειναι δίκοπο μαχαίρι γτ μετα δεν θα μπορώ να σηκώνω βάρη κλπ για καιρό! Έλειπα κ όλο το Φεβρουάριο λόγω κοβιντ και είμαι μόνη μ στο γραφείο οπότε όπως καταλαβαίνετε απαραιτητη. Να σκασω είμαι, αντί να χω άγχος για τα μελλοντικά μπιζελακια μου, εχω αγχος για τη δουλειά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

Κορίτσια καλημέρα, χθες πήγα στον γιατρο μου έδωσε ένα καρο φαρμακα όπως ξέρετε και Δευτέρα - Τρίτη πάμε για εμβρυομεταφορά! 

Εσείς που κάνατε πηγατε στη δουλειά; μου είπε 3 μερες σπίτι, αλλα δεν μπορώ να λείψω από τη δουλειά έτσι χωρίς λόγο θα ρωτήσεις τι και πως και δεν θέλω να τ πω, και ειναι δίκοπο μαχαίρι γτ μετα δεν θα μπορώ να σηκώνω βάρη κλπ για καιρό! Έλειπα κ όλο το Φεβρουάριο λόγω κοβιντ και είμαι μόνη μ στο γραφείο οπότε όπως καταλαβαίνετε απαραιτητη. Να σκασω είμαι, αντί να χω άγχος για τα μελλοντικά μπιζελακια μου, εχω αγχος για τη δουλειά. 

Εγώ αυτό που έκανα, είπα οτι έχω να κάνω μια επέμβαση. Μπορεί να σου γράψει και ο γιατρός μια βεβαιωση/χαρτί οτι έκανες κάποια χ επέμβαση.

Μέτα, τους είπα οτι λόγω τις επέμβασης δεν μπορώ να σηκώνω βάρη για λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , zouko είπε:

Εγώ αυτό που έκανα, είπα οτι έχω να κάνω μια επέμβαση. Μπορεί να σου γράψει και ο γιατρός μια βεβαιωση/χαρτί οτι έκανες κάποια χ επέμβαση.

Μέτα, τους είπα οτι λόγω τις επέμβασης δεν μπορώ να σηκώνω βάρη για λίγο καιρό.

Εκανα πριν 4 μήνες λαπαροσκοπηση οπότε το έχω κάνει ήδη! 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Angot said:

Εκανα πριν 4 μήνες λαπαροσκοπηση οπότε το έχω κάνει ήδη!  

Ε, χρειάστηκε και δεύτερη επέμβαση, τι , κουμάντο στο σώμα σου θα κάνουν ;

Ισα ίσα, θα είσαι η "πονεμένη", που μέσα σε λίγους μήνες, πάλι επέμβαση κάνεις  :smile: Οταν πρόκεται για ιατρικό θέμα, δεν τίθεται τέτοιο θέμα, ούτε θα σου βάλουν όριο πως και τι.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , zouko είπε:

Ε, χρειάστηκε και δεύτερη επέμβαση, τι , κουμάντο στο σώμα σου θα κάνουν ;

Ισα ίσα, θα είσαι η "πονεμένη", που μέσα σε λίγους μήνες, πάλι επέμβαση κάνεις  :smile: Οταν πρόκεται για ιατρικό θέμα, δεν τίθεται τέτοιο θέμα, ούτε θα σου βάλουν όριο πως και τι.

 

Εγω ειμαι ηλιθια και έχω τύψεις που λείπω... 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angot said:

Εγω ειμαι ηλιθια και έχω τύψεις που λείπω..

Να μην νοιώθεις τύψεις. Είναι ένα θέμα υγείας, έχει κάθε δικαίωμα, και να λείψεις, και να πάρεις αναρρωτική, και όλα.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια κ από μένα!!!!

σας παρακολουθώ παρά μα παρα πολύ καιρό… ήρθε η στιγμή μου για να κάνω την εμβρυομεταφορα!!! 13/4 θα την κάνουμε στο Ιασώ, μια βλαστοκύστη θα βάλουμε.. είμαι 39 ετών.. ο γιατρός μου, θέλει να βάλουμε μόνο την 1 βλαστοκύστη γιατί έχω αδενομυωση κ φοβάται μήπως δεν τα καταφέρει η μήτρα μου με τα 2 έμβρυα! Θέλω να σας ρωτήσω, εάν υπάρχει παρόμοια περίπτωση με εμένα, δηλαδή αν κάποια είχε πετυχημένη εγκυμοσύνη με την 1η…;;; Λόγω αδενομυωση το λέω… πήγα σήμερα κ μου μέτρησε το ενδομήτριο κ έχω φτάσει στο 9,2! Σας ευχαριστώ πολύ κ καλή επιτυχία σε όλες μας!!!! Εύχομαι σύντομα να κρατήσουμε τα μωράκι μας αγκαλιά!!!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  κορίτσια μου...

Εχω θεματακι.. θα ακολουθήσει ένα μικρό σεντονακι.

Είμαι 35, με πρόωρη εμμηνόπαυση. Έχω κάνει ήδη 2 έμβρυομεταφορες. Την Πέμπτη 31/3 ήταν η τρίτη. Κατά την οποία η έμβρυομεταφορα έγινε χωρίς εξωτερικό υπέρηχο και μπόλικο νεράκι (δεν ξέρω αν έχει σημασία). Κυριακή λοιπόν έχουμε απειροελάχιστο ροζ με υγρά. Δευτέρα παρόμοιως, μια φορά την ημέρα. Σήμερα είμαι στην δουλειά κατά τις 14.00 με πιάνει δυσκοιλιότητα και βλέπω στο χαρτί κόκκινο με κομμάτια κ λίγο πόνο στην μεση. ΣΟΚΚΚ. Κλαμα και κακό... Μιλάω με τον γιατρό (τον οποίο τον πήρα 2 φορές για να τον βρω) μου αυξάνει τα cyclacur σε 3 χάπια. Και να κάνω χοριακη την άλλη Πέμπτη.. όλα μου φαινονται ανώφελα καθώς το ροζακι μου συνεχίζεται.  

Σαε επρηξα... 

Συγγνώμη κορίτσια μου.. (θα ακολουθήσω τις οδηγίες του γιατρού.. αλλαααααα).... 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Περιμένοντας για την 2η χοριακή.... κόλλησα  κόβιντ παιδιά!!!!! Είμαι να με κλαις... μου δώσανε innohep— να ρωτήσω και εγώ τι γίνεται με τις Innohep? Τις δίνουν πολλοί γιατροί κι ας μην έχεις θρομβοφιλία; Κ μου κόψανε τα πρεζολόν; Γιατί; 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...