Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Καθ´έξιν αποβολές & παλλίνδρομες: άγχος,αγωνία,φόβος!


Recommended Posts

Οι γυναίκες και τα ζευγάρια που αντιμετώπισαν πολλάπλές παλλίνδρομες & αποβολές, έχουν με κάθε προσπάθεια περισσότερα & συσσωρευμένα αρνητικά συναισθήματα, κάθε μήνα στον οποίο υπάρχει καθυστέρηση/αναμονή. 

Αυτό είναι ένα θέμα που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε όσες (ανεξάρτητα από το εάν γίνονται οι προσπάθειες με εξωσωματική ή όχι) θέλετε να λάβετε ή να δώσετε υποστήριξη.

 

 


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

4μιση χρονια προσπαθειας,6 αποβολες,απειρες εξετασεις και χειρουργια,εγω 34 ο συζυγος 38 και οι γιατροι δεν μας βρισκουν κανενα απολυτως προβλημα.Η υιοθεσια πλεον για εμενα ειναι μονοδρομος..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

10 χρόνια προσπάθειας....6 αποβολες .....γερασμενες ωοοθηκες....βρήκα κ πάω με δοτρια ...ετών 37.

Ραφαελα μου τελικα δεν τα καταφερατε?Πραγματικα λυπαμαι και σε νιωθω ταυτοχρονα.Οταν λες δοτρια εννοεις δανεικα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sanel067 είπε:

Ραφαελα μου τελικα δεν τα καταφερατε?Πραγματικα λυπαμαι και σε νιωθω ταυτοχρονα.Οταν λες δοτρια εννοεις δανεικα?

Ναι σανι μ αποτύχαμε....ναι εννοώ δανεικά ωάρια....Τον άλλο μήνα ξεκινάμε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ναι σανι μ αποτύχαμε....ναι εννοώ δανεικά ωάρια....Τον άλλο μήνα ξεκινάμε....

Η διαδικασια ειναι ιδια με την προετοιμασια της εμβρυομεταφορας?Σικλακουρ,utrogestan,πρεζολον ινοχεπ κλπ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Sanel067 είπε:

Η διαδικασια ειναι ιδια με την προετοιμασια της εμβρυομεταφορας?Σικλακουρ,utrogestan,πρεζολον ινοχεπ κλπ?

Όχι θα πάρω μόνο σικλακουρ για αρχή μ είπε εμένα....Μετά την μεταφορά  δεν ξερω τι άλλο θα δώσει....νομίζω ότι επερνα........μ ειπε οτι είναι πολύ πιο απλό μέχρι να τα βάλουμε....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Όχι θα πάρω μόνο σικλακουρ για αρχή μ είπε εμένα....Μετά την μεταφορά  δεν ξερω τι άλλο θα δώσει....νομίζω ότι επερνα........μ ειπε οτι είναι πολύ πιο απλό μέχρι να τα βάλουμε....

Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια αυτη τη φορα.Μακαρι να μας ξεκαθαριζαν και εμας τι φταιει για να προχωρουσα αναλογως.Δυστυχως κανενας δεν γνωριζει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sanel067 είπε:

Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια αυτη τη φορα.Μακαρι να μας ξεκαθαριζαν και εμας τι φταιει για να προχωρουσα αναλογως.Δυστυχως κανενας δεν γνωριζει...

αν υπάγεσαι στα ζευγάρια τα ανεξήγητα κ προσπαθείς χρονια κ έχεις κάνει τα πάντα για το δεν κοιτάς κ συ την δωρεά????? με ολ η μ την αγάπη μ στο λεω χωρίς αυτό να σημαίνει ότι εισια για δωρεά ωάριων..σ ευχομαι να βρεθεί αυτό που έχεις τόσο γρήγορα κ να γίνεις μια υπέροχη μαμά....

ναι εγώ ξέρω το θέμα γιαυτο κ κατέληξα εκεί....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

10 χρόνια προσπάθειας....6 αποβολες .....γερασμενες ωοοθηκες....βρήκα κ πάω με δοτρια ...ετών 37.

Με το καλό Ραφαέλα μου!!σου εύχομαι να πάνε όλα καλά τώρα που βρέθηκε η λύση σύντομα θα είσαι μανούλα!

3 ώρες πρίν, Sanel067 είπε:

4μιση χρονια προσπαθειας,6 αποβολες,απειρες εξετασεις και χειρουργια,εγω 34 ο συζυγος 38 και οι γιατροι δεν μας βρισκουν κανενα απολυτως προβλημα.Η υιοθεσια πλεον για εμενα ειναι μονοδρομος..

Η υιοθεσία είναι μια όμορφη λύση όπως και τα δανεικά.παρολα αυτά αν δεν έχει βρεθεί ξεκάθαρα αιτία δεν θέλεις να προσπαθήσεις λίγο ακόμη;τωρα θα μου πεις πόσα μωρα θα χασω ακόμη; κι εγώ 4 έχω χάσει.οποτε δεν τα λέω έτσι.απλως ακόμα και μετα από τόσες αποβολές πολλές κοπελες τελικά έκαναν παιδάκι..αν τωρα δεν αντέχεις άλλο εννοείται υπάρχουν και άλλες λύσεις να γίνεις μανούλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

αν υπάγεσαι στα ζευγάρια τα ανεξήγητα κ προσπαθείς χρονια κ έχεις κάνει τα πάντα για το δεν κοιτάς κ συ την δωρεά????? με ολ η μ την αγάπη μ στο λεω χωρίς αυτό να σημαίνει ότι εισια για δωρεά ωάριων..σ ευχομαι να βρεθεί αυτό που έχεις τόσο γρήγορα κ να γίνεις μια υπέροχη μαμά....

ναι εγώ ξέρω το θέμα γιαυτο κ κατέληξα εκεί....

Ραφαελακι μου το ρωτησα και μου ειπαν πως οχι δεν χρειαζεται γιατι δεν γνωριζουν αν οντως φταιει το ωαριο ή το σπερματοζωαριο στη φαση της ενωσης δημιουργειται το προβλημα ανευ λογου και αιτιας...Θελημα Θεου θα πω εγω...Παρολα αυρα σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια με καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη αυτη τη φορα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sanel067 είπε:

Ραφαελακι μου το ρωτησα και μου ειπαν πως οχι δεν χρειαζεται γιατι δεν γνωριζουν αν οντως φταιει το ωαριο ή το σπερματοζωαριο στη φαση της ενωσης δημιουργειται το προβλημα ανευ λογου και αιτιας...Θελημα Θεου θα πω εγω...Παρολα αυρα σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια με καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη αυτη τη φορα!

ο θεος δεν θα αφήσει ετσι δεν γίνεται αυτό.....αν μπορείς προσπάθησε κ άλλο...αν όχι όπως είπες κ συ υοθεσια ....παιδι σ θα ειναι κ αυτό  κ με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη με την πράξη σ....

σε ευχαριστω  για τα όμορφα λόγια σ αγαπη μ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Με το καλό Ραφαέλα μου!!σου εύχομαι να πάνε όλα καλά τώρα που βρέθηκε η λύση σύντομα θα είσαι μανούλα!

Η υιοθεσία είναι μια όμορφη λύση όπως και τα δανεικά.παρολα αυτά αν δεν έχει βρεθεί ξεκάθαρα αιτία δεν θέλεις να προσπαθήσεις λίγο ακόμη;τωρα θα μου πεις πόσα μωρα θα χασω ακόμη; κι εγώ 4 έχω χάσει.οποτε δεν τα λέω έτσι.απλως ακόμα και μετα από τόσες αποβολές πολλές κοπελες τελικά έκαναν παιδάκι..αν τωρα δεν αντέχεις άλλο εννοείται υπάρχουν και άλλες λύσεις να γίνεις μανούλα.

Δεν θελω αλλο να ταλαιπωρηθω με χαπια και ορμονες.16 ωαρια πηραμε 13 ωριμα 11 γονιμοποιηθηκαν 6 βλαστοκυστες 1 φυσιολιγικο γεννετικα με μορφολιγια μετριας ποιοτητας  και αυτο ηταν η 6η μου αποβολη.Τι το διαφορετικο θα εχει η επομενη αφου δεν γνωριζουν τι πραγματικα φταιει ειτε το ωαριο ειτε το σπερματοζωαριο.Εγω θα πω θελημα θεου.Ουτε πινουμε ουτε καπνιζουμε ειμαι 34 και ο συζυγος 38.Πλεον το αφηνω στα χερια Του Θεου εγω οτι ηταν να κανω το εκανα μεχρι και λαπαροσκοπηση.Σου ευχομαι ολοψυχα συντομα μανουλα γιατι και εσυ ουκ ολιγα περασες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Με το καλό Ραφαέλα μου!!σου εύχομαι να πάνε όλα καλά τώρα που βρέθηκε η λύση σύντομα θα είσαι μανούλα!

Η υιοθεσία είναι μια όμορφη λύση όπως και τα δανεικά.παρολα αυτά αν δεν έχει βρεθεί ξεκάθαρα αιτία δεν θέλεις να προσπαθήσεις λίγο ακόμη;τωρα θα μου πεις πόσα μωρα θα χασω ακόμη; κι εγώ 4 έχω χάσει.οποτε δεν τα λέω έτσι.απλως ακόμα και μετα από τόσες αποβολές πολλές κοπελες τελικά έκαναν παιδάκι..αν τωρα δεν αντέχεις άλλο εννοείται υπάρχουν και άλλες λύσεις να γίνεις μανούλα.

@Nansy29 φιλη μ....λοβ λέμε....να προσέχεις....

Just now, Sanel067 είπε:

Δεν θελω αλλο να ταλαιπωρηθω με χαπια και ορμονες.16 ωαρια πηραμε 13 ωριμα 11 γονιμοποιηθηκαν 6 βλαστοκυστες 1 φυσιολιγικο γεννετικα με μορφολιγια μετριας ποιοτητας  και αυτο ηταν η 6η μου αποβολη.Τι το διαφορετικο θα εχει η επομενη αφου δεν γνωριζουν τι πραγματικα φταιει ειτε το ωαριο ειτε το σπερματοζωαριο.Εγω θα πω θελημα θεου.Ουτε πινουμε ουτε καπνιζουμε ειμαι 34 και ο συζυγος 38.Πλεον το αφηνω στα χερια Του Θεου εγω οτι ηταν να κανω το εκανα μεχρι και λαπαροσκοπηση.Σου ευχομαι ολοψυχα συντομα μανουλα γιατι και εσυ ουκ ολιγα περασες...

φυσικό κύκλο δοκίμασες???? τελειως φυσικό όμως....Είσαι ποκυ μικρη....η συμβουλή μ είναι να προσπαθήσεις κ άλλο κ άλλο....αν όχι να κάνεις ότι ποθεί η καρδιά σ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sanel067 είπε:

Δεν θελω αλλο να ταλαιπωρηθω με χαπια και ορμονες.16 ωαρια πηραμε 13 ωριμα 11 γονιμοποιηθηκαν 6 βλαστοκυστες 1 φυσιολιγικο γεννετικα με μορφολιγια μετριας ποιοτητας  και αυτο ηταν η 6η μου αποβολη.Τι το διαφορετικο θα εχει η επομενη αφου δεν γνωριζουν τι πραγματικα φταιει ειτε το ωαριο ειτε το σπερματοζωαριο.Εγω θα πω θελημα θεου.Ουτε πινουμε ουτε καπνιζουμε ειμαι 34 και ο συζυγος 38.Πλεον το αφηνω στα χερια Του Θεου εγω οτι ηταν να κανω το εκανα μεχρι και λαπαροσκοπηση.Σου ευχομαι ολοψυχα συντομα μανουλα γιατι και εσυ ουκ ολιγα περασες...

Γεια σου κοπέλα μου και πάλι ! 

Θα στο ξανά πω πάλι και πάλι βρέθηκα και εγώ ένα βήμα πριν τε δανεικά και θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη όμως να που τα κατάφερα με φυσιολογική σύλληψη να έχω ένα υγιές μωράκι ! 

Στο ξανά είπα στο προεμφυτευτικο μόνο ένα έμβρυο ήταν φυσιολογικο από 10-11 έμβρυα . Όλα με θρυμματισμους και χάλια και αυτό το ένα δεν τα κατάφερε ! 

Κι όμως τα κατάφερα ! 

Φυσικά και μπορείς να σκεφτείς τα δανεικά είτε την υιοθεσία αλλά η συμβουλή μου είναι να προσπαθήσεις πάλι . 

Στο λέω πολύ φιλικά σαν μι γυναίκα που τράβηξε τα ίδια . 

 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

@Nansy29 φιλη μ....λοβ λέμε....να προσέχεις....

φυσικό κύκλο δοκίμασες???? τελειως φυσικό όμως....Είσαι ποκυ μικρη....η συμβουλή μ είναι να προσπαθήσεις κ άλλο κ άλλο....αν όχι να κάνεις ότι ποθεί η καρδιά σ....

Ωραία ιδέα επίσης ο φυσικός κύκλος απλά για να κάνει προεμφυτευτικο σε φυσικό θα της πάρει νομίζω πολύ καιρό αφού χρειάζονται πολλά έμβρυα ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...