Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Νομίζω ότι ξεκινάει την 31η, αν θυμάμαι καλά.Πως είσαι τώρα? Πέρασε ο πόνος?

      α ίσως αλλάζω μήνα γι αυτό τα ειχα! ειμαι καλύτερα με έπιασε το ντεπόν! μου είπε η μαια βέβαια πως αν νιώσω πάλι κάτι διαφορετικό από δω κ πέρα να τους πάρω τηλ ! και με ρώτησε πόσες φορες μέσα στη μέρα τα νιώθω αυτά τα πονάκια !

Καθ´έξιν αποβολές & παλλίνδρομες: άγχος,αγωνία,φόβος!


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Sanel067 είπε:

Δεν θελω αλλο να ταλαιπωρηθω με χαπια και ορμονες.16 ωαρια πηραμε 13 ωριμα 11 γονιμοποιηθηκαν 6 βλαστοκυστες 1 φυσιολιγικο γεννετικα με μορφολιγια μετριας ποιοτητας  και αυτο ηταν η 6η μου αποβολη.Τι το διαφορετικο θα εχει η επομενη αφου δεν γνωριζουν τι πραγματικα φταιει ειτε το ωαριο ειτε το σπερματοζωαριο.Εγω θα πω θελημα θεου.Ουτε πινουμε ουτε καπνιζουμε ειμαι 34 και ο συζυγος 38.Πλεον το αφηνω στα χερια Του Θεου εγω οτι ηταν να κανω το εκανα μεχρι και λαπαροσκοπηση.Σου ευχομαι ολοψυχα συντομα μανουλα γιατι και εσυ ουκ ολιγα περασες...

Σε καταλαβαίνω.για κάποιο λόγο τα εμβρυα σας έχουν χρωμοσωμικες ανωμαλίες τωρα το γιατί ο θέος ξέρει.στην δική μου περίπτωση(ίσως στο έχω ξαναπεί) τα εμβρυα κληρονόμουν από μένα κάτι το οποίο τους δημιουργεί γενέτικες ανωμαλίες.αυτο φυσικά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να βρεθεί στον άπλο προεμφυτευτικο. πρέπει να ελέγξουν μόνο αυτό συγκεκριμένα.δηλαδη υπάρχουν πολλές χρωμοσωμικες ανωμαλίες που είναι μικρές και δεν μπορούν να τις πιάσουν.παρολα αυτά ακόμα κι εγώ παρόλο που ξεκινάω από 50 50 σε κάθε συλληψη για υγιες έμβρυο αν συνέχιζα να μενω έγκυος κάποια στιγμή θα πετύχαινα το υγιες.δεν το κάνω γιατί βρέθηκε μια λύση για μας με στοχευμένο προεμφυτευτικο που ελπίζω να πάει καλά.αν δεν πάει θα συνεχίσω ξανα με άλλο προεμφυτευτικο η με φυσικη συλληψη ξανα μέχρι να έρθει.το πιστευω οτι θα ερθει.για αυτό λέω κι εγω μηπως προσπαθούσες ξανα με φυσικη συλληψη;αν το θέλεις φυσικά αλλιώς ότι θέλεις αρκετά έχουμε περάσει ας κάνουμε αυτό που θέλουμε πραγματικα εννοείται ειμαι υπέρ της υιοθεσίας.σου εύχομαι το καλύτερο!

14 ώρες πρίν, Summer love είπε:

Γεια σου κοπέλα μου και πάλι ! 

Θα στο ξανά πω πάλι και πάλι βρέθηκα και εγώ ένα βήμα πριν τε δανεικά και θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη όμως να που τα κατάφερα με φυσιολογική σύλληψη να έχω ένα υγιές μωράκι ! 

Στο ξανά είπα στο προεμφυτευτικο μόνο ένα έμβρυο ήταν φυσιολογικο από 10-11 έμβρυα . Όλα με θρυμματισμους και χάλια και αυτό το ένα δεν τα κατάφερε ! 

Κι όμως τα κατάφερα ! 

Φυσικά και μπορείς να σκεφτείς τα δανεικά είτε την υιοθεσία αλλά η συμβουλή μου είναι να προσπαθήσεις πάλι . 

Στο λέω πολύ φιλικά σαν μι γυναίκα που τράβηξε τα ίδια . 

 

Ωραία ιδέα επίσης ο φυσικός κύκλος απλά για να κάνει προεμφυτευτικο σε φυσικό θα της πάρει νομίζω πολύ καιρό αφού χρειάζονται πολλά έμβρυα ! 

Κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι σου!!χαίρομαι πολύ που τα καταφέρες!!!και είσαι η απόδειξη ότι αν είναι θέμα εμβρύου απλα θα έρθει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nansy29 είπε:

Σε καταλαβαίνω.για κάποιο λόγο τα εμβρυα σας έχουν χρωμοσωμικες ανωμαλίες τωρα το γιατί ο θέος ξέρει.στην δική μου περίπτωση(ίσως στο έχω ξαναπεί) τα εμβρυα κληρονόμουν από μένα κάτι το οποίο τους δημιουργεί γενέτικες ανωμαλίες.αυτο φυσικά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να βρεθεί στον άπλο προεμφυτευτικο. πρέπει να ελέγξουν μόνο αυτό συγκεκριμένα.δηλαδη υπάρχουν πολλές χρωμοσωμικες ανωμαλίες που είναι μικρές και δεν μπορούν να τις πιάσουν.παρολα αυτά ακόμα κι εγώ παρόλο που ξεκινάω από 50 50 σε κάθε συλληψη για υγιες έμβρυο αν συνέχιζα να μενω έγκυος κάποια στιγμή θα πετύχαινα το υγιες.δεν το κάνω γιατί βρέθηκε μια λύση για μας με στοχευμένο προεμφυτευτικο που ελπίζω να πάει καλά.αν δεν πάει θα συνεχίσω ξανα με άλλο προεμφυτευτικο η με φυσικη συλληψη ξανα μέχρι να έρθει.το πιστευω οτι θα ερθει.για αυτό λέω κι εγω μηπως προσπαθούσες ξανα με φυσικη συλληψη;αν το θέλεις φυσικά αλλιώς ότι θέλεις αρκετά έχουμε περάσει ας κάνουμε αυτό που θέλουμε πραγματικα εννοείται ειμαι υπέρ της υιοθεσίας.σου εύχομαι το καλύτερο!

Κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι σου!!χαίρομαι πολύ που τα καταφέρες!!!και είσαι η απόδειξη ότι αν είναι θέμα εμβρύου απλα θα έρθει..

Σε ευχαριστώ πολύ !!!! Νανσυ ελπίζω σύντομα και εσυ !!! 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansy29 είπε:

Σε καταλαβαίνω.για κάποιο λόγο τα εμβρυα σας έχουν χρωμοσωμικες ανωμαλίες τωρα το γιατί ο θέος ξέρει.στην δική μου περίπτωση(ίσως στο έχω ξαναπεί) τα εμβρυα κληρονόμουν από μένα κάτι το οποίο τους δημιουργεί γενέτικες ανωμαλίες.αυτο φυσικά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να βρεθεί στον άπλο προεμφυτευτικο. πρέπει να ελέγξουν μόνο αυτό συγκεκριμένα.δηλαδη υπάρχουν πολλές χρωμοσωμικες ανωμαλίες που είναι μικρές και δεν μπορούν να τις πιάσουν.παρολα αυτά ακόμα κι εγώ παρόλο που ξεκινάω από 50 50 σε κάθε συλληψη για υγιες έμβρυο αν συνέχιζα να μενω έγκυος κάποια στιγμή θα πετύχαινα το υγιες.δεν το κάνω γιατί βρέθηκε μια λύση για μας με στοχευμένο προεμφυτευτικο που ελπίζω να πάει καλά.αν δεν πάει θα συνεχίσω ξανα με άλλο προεμφυτευτικο η με φυσικη συλληψη ξανα μέχρι να έρθει.το πιστευω οτι θα ερθει.για αυτό λέω κι εγω μηπως προσπαθούσες ξανα με φυσικη συλληψη;αν το θέλεις φυσικά αλλιώς ότι θέλεις αρκετά έχουμε περάσει ας κάνουμε αυτό που θέλουμε πραγματικα εννοείται ειμαι υπέρ της υιοθεσίας.σου εύχομαι το καλύτερο!

Κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι σου!!χαίρομαι πολύ που τα καταφέρες!!!και είσαι η απόδειξη ότι αν είναι θέμα εμβρύου απλα θα έρθει..

Νανσυ μου εννοειται ολα τα σεναρια περνανε απο το μυαλο εκτος της εξωσωματικης δεν προκειται να ξαναμπλεξω με χαπια και ορμονες.Πλεον περιμενω να βιωσω ενα θαυμα Θεου και της Παναγιας μας.Το θαυμα της καλης και τελειομηνης εγκυμοσυνης και το θαυμα της μητροτητας.Το ιδιο ευχομαι και σε σενα μεσα απο αυτη τη διαδικασια που μπηκες να βγειτε νικητες και γονεις!!! @summer love σ ευχαριστω πολυ κοριτσαρα μου και εσενα να σου ζησει το μωρακι σας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όλες σου οι κυήσεις ήταν από φυσικές συλλυψεις; 

Υποθέτω έψαξες τα αιματολογικά ανοσολογικά ενδοκρινολογικά καρυωτυπους κτλ ε; Μήπως το θέμα σου είναι η στα εμβρια( μπορείς να το δεις σε προεμφυτευτικο) ή στο ενδομήτριο;;; 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, island1 είπε:

Καλησπέρα όλες σου οι κυήσεις ήταν από φυσικές συλλυψεις; 

Υποθέτω έψαξες τα αιματολογικά ανοσολογικά ενδοκρινολογικά καρυωτυπους κτλ ε; Μήπως το θέμα σου είναι η στα εμβρια( μπορείς να το δεις σε προεμφυτευτικο) ή στο ενδομήτριο;;; 

Οι 5 πρωτες απο φυσικη συλληψη,η 6η απο εξωσ. με προεμφυτευτικο.Εννοειται ολες πεντακαθαρες απο αιματολογο και ενδοκρινολογο,και λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση.Οι γιατροι δεν μπορουν να το εξηγησουν γιατι συμβαινει αυτο,μου ειπαν οτι δεν φταιει ουτε υο ωαριο ουτε το σπερμα,στην ενωση γινεται το μπερδεμα και δεν μπορουν βα εξηγησουν το γιατι.Καρυοτυπος ζευγους εγινε 2 φορες σε διαφορετικα εργαστηρια και ολα οκ.Εγω θα πω Θελημα Θεου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Sanel067 είπε:

Οι 5 πρωτες απο φυσικη συλληψη,η 6η απο εξωσ. με προεμφυτευτικο.Εννοειται ολες πεντακαθαρες απο αιματολογο και ενδοκρινολογο,και λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση.Οι γιατροι δεν μπορουν να το εξηγησουν γιατι συμβαινει αυτο,μου ειπαν οτι δεν φταιει ουτε υο ωαριο ουτε το σπερμα,στην ενωση γινεται το μπερδεμα και δεν μπορουν βα εξηγησουν το γιατι.Καρυοτυπος ζευγους εγινε 2 φορες σε διαφορετικα εργαστηρια και ολα οκ.Εγω θα πω Θελημα Θεου.

Τα εμβρια τα έστελνε για καρυωτυπο κ του προεμφυτευτικου μετά από οποβολες; Γινόταν στην αρχή της κύησης;

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Τα εμβρια τα έστελνε για καρυωτυπο κ του προεμφυτευτικου μετά από οποβολες; Γινόταν στην αρχή της κύησης;

Ενα ειχαμε στειλει απο φυσικη συλληψη και δεν βρηκαν στοιχεια του.Στην εξωσωματικη απο τα 16 ωαρια τα 11 γονιμοποιηθηκαν τα 5 εγιναν βλαστοκυστες και 1 μοριδιο,οι βλαστοκυστες ολες με θεματα down μονοσωμιες,φυσιολογικο ηταν το μοριδιο το οποιο ηταν μετριας ποιοτητας με θρυματισμο.Αυτο μου εδωσε εγκυμοσυνη,η χοριακη ανεβαινε ωσπου επεσε.Οπως μας ειπε μεγαλο ονομα γιατρου εδω θεσσαλονικη,το προβλημα μας δεν ειναι παθολογικο αλλα βιολογικο,τυχαινει να μη γινεται σωστη γονιμοποιηση και σ αυτο δεν φταιει κανενας μας.Εγω με απλα λογια θα πω Θελημα Θεου..

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...