Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

      Την επόμενη μέρα μετά την εμβρυομεταφορά,ξεκίνησαν πονακια και τσιμπήματα στην κοιλιά και τραβήγματα στους συνδέσμους της μήτρας,τα οποία στη συνέχεια γινόντουσαν όλο και πιο έντονα.Οποτε καταλαβαινα ότι κάτι γίνεται.Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο και μάλιστα από σήμερα το νιώθω ξεπρησμενο τελείως🤷Αυτο που λες με το φούσκωμα και εγώ το έχω,πιστεύω πως είναι από την προγεστερόνη σίγουρα.Κηλιδες αίματος δεν είχα ούτε οταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,ούτε τώρα.Πάντως υπάρχουν πολλές περιπτώσεις όπου δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και πήραν θετική χοριακη,οπότε πιστεύω πως τπτ δεν είναι στάνταρ 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Sonia64 από το 2010 που ανακάλυψα για πρώτη φορά ότι έχω hashimoto ακούω το "έλα σε 6 μήνες"...την τελευταία φορά που μου το είπαν δεν πιστεύανε στα μάτια τους μ' αυτό που είχε συμβεί μέσα σε μόλις 4, και γι' αυτό φοβάμαι...μήπως κάποια στιγμή οι 6 μήνες προλάβουν να μου κάνουν ζημιά που δε διορθώνεται...

Ars! το πνίξιμο το είχα κι εγώ και η αλήθεια είναι ότι το ξαναέχω...τότε μου είπαν ότι είχε να κάνει και με το ότι ο όζος ήταν κολλημένος πάνω στο φάρυγγα, για τώρα θα το αποδώσω απλά στο "έχω καεί με το χυλό..." όσο για το hashimoto σου, δε σου είπαν ποτέ να κάνεις αιματολογική για αντισώματα; Θα ήταν ο ασφαλέστερος τρόπος για να ξέρεις τι έχεις...

ΔεσποιναΚ μπραβοοοοοοοοοοοοο!!! ποτέ ξανά ιώδιο!! όσο για την περίοδο μη μασάς, θα στρώσει, τα ίδια μου έκανε κι εμένα στην αρχή.

Καλημέρα παίδες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οι διαταραχες στην Ε.Ρ. ειναι συνηθες φαινομενο μετα απο την αφαιρεση του αδενα. Οταν βρει τους ρυθμους του ο οργανισμος, θα στρωσει και ο κυκλος. Εγω εκανα ανωορηκτικους κυκλους και με επισκεπτοταν μια φορα ανα δυο κυκλους. Τωρα ....σχεδον ΟΚ.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Sonia64 από το 2010 που ανακάλυψα για πρώτη φορά ότι έχω hashimoto ακούω το "έλα σε 6 μήνες"...την τελευταία φορά που μου το είπαν δεν πιστεύανε στα μάτια τους μ' αυτό που είχε συμβεί μέσα σε μόλις 4, και γι' αυτό φοβάμαι...μήπως κάποια στιγμή οι 6 μήνες προλάβουν να μου κάνουν ζημιά που δε διορθώνεται...

Ars! το πνίξιμο το είχα κι εγώ και η αλήθεια είναι ότι το ξαναέχω...τότε μου είπαν ότι είχε να κάνει και με το ότι ο όζος ήταν κολλημένος πάνω στο φάρυγγα, για τώρα θα το αποδώσω απλά στο "έχω καεί με το χυλό..." όσο για το hashimoto σου, δε σου είπαν ποτέ να κάνεις αιματολογική για αντισώματα; Θα ήταν ο ασφαλέστερος τρόπος για να ξέρεις τι έχεις...

ΔεσποιναΚ μπραβοοοοοοοοοοοοο!!! ποτέ ξανά ιώδιο!! όσο για την περίοδο μη μασάς, θα στρώσει, τα ίδια μου έκανε κι εμένα στην αρχή.

Καλημέρα παίδες!

Χρύσα από το 2010 που άρχισα να κάνω αιματολογικές μέχρι το 2013 που μου βρήκαν τον ύποπτο όζο στον θυρεοειδή, τα αντισώματά μου ήταν φυσιολογικά, απλώς η βιοψία ανέφερε αυτό που σου έγραψα παραπάνω. Φαντάζομαι θα υπάρχουν φορές που ενώ τα αντισώματα είναι φυσιολογικά, να υπάρχει Hashimoto...ελπίζω και εγώ το πνίξιμο να οφείλεται εκεί...γιατί και εμένα ήταν πάνω στη τραχεία ο καρκίνος (αν κατάλαβα καλά).

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το προσωπικό ιστορικό του καθενός, σας είπαν οι γιατροί σας γιατί πιστεύουν ότι εμφανίσατε το συγκεκριμένο πρόβλημα υγείας; Σας ρωτάω γιατί απ' ότι έμαθα υπάρχει φοβερή έξαρση σε χασιμότο και σε καρκίνο θυρεοειδούς (και στήθους στις γυναίκες) στη δική μου γενιά τουλάχιστον, φαντάζομαι αρκετοί είστε στην ηλικία μου (είμαι γεννημένη το '76) λόγω του ατυχήματος στο Τσέρνομπιλ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,είμαι νέα στη συζήτηση παλιά στο πρόβλημα όμως.ξεκινησα με έναν οζο 1 cm πριν απο 12 χρόνια , κι έφτασα μετά απο 5 ενδοκρινολογους και 4 παρακεντησεις να χειρουργηθω τον Αύγουστο και τώρα να πρέπει να κάνω ιώδιο .. Εχετε ιδέα τι συμβαίνει στο ιατροπολις γιατί δεν μου είπαν να πάρω πράγματα μαζί μου,δεν ξέρω κάνει αν θα έχω τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας,είμαι νέα στη συζήτηση παλιά στο πρόβλημα όμως.ξεκινησα με έναν οζο 1 cm πριν απο 12 χρόνια , κι έφτασα μετά απο 5 ενδοκρινολογους και 4 παρακεντησεις να χειρουργηθω τον Αύγουστο και τώρα να πρέπει να κάνω ιώδιο .. Εχετε ιδέα τι συμβαίνει στο ιατροπολις γιατί δεν μου είπαν να πάρω πράγματα μαζί μου,δεν ξέρω κάνει αν θα έχω τηλεφωνο

Dimi73 στο ιατρόπολις όλα μια χαρά, θα σε βάλουν σε ένα δωμάτιο που θα έχεις και τηλεόραση και ίντερνετ, πάρε λάπτοπ μαζί, εγώ είχα πάρει, απλά να ξέρεις ότι κάθε ηλεκτρονική συσκευή θα είναι τυλιγμένη με διαφανή μεμβράνη, και το κινητό, και το λάπτοπ, το τηλεκοντρόλ, όλα. Νερά, καραμέλες κλπ εμένα μου τα έδιναν εκεί. Όσο για ρούχα, δε χρειάζονται σεντόνια, κι αν θες τη γνώμη μου, από ρούχα και πετσέτες πάρε κάποια που να έχεις από παλιά και τα έχεις για πέταμα, εγώ αυτό έκανα. Για τις μέρες που είσαι εκεί τουλάχιστον, στο σπίτι σου οκ, ακολούθησε τις οδηγίες πλυσίματος που σου έχουν δώσει και δεν υπάρχει πρόβλημα. Και ο Βολιοτόπουλος που είναι υπεύθυνος πυρηνικός γιατρός είναι πάρα πολύ καλός, θα σου λύσει ότι απορίες έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ μπράβο για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε.

να μπω στο δικό μου πρόβλημα σύντομα κ περιληπτικά : Είμαι άντρας 38 ετών.

πριν 20 μέρες έκανα ολική αφαίρεση θυρεοειδή - βρέθηκε τυχαία όζος 5 εκ πριν 2 μήνες, έγιναν όλα πολύ γρήγορα κ άμεσα λόγω μεγέθους κτλ κτλ. όλοι με καθησύχαζαν πως δεν είναι τπτ , επέμβαση ρουτίνας, ότι ακόμη να είναι κ κακοήθης καρκίνος (κάτι σχετικά σπάνιο) αντιμετωπίζεται πολύ εύκολα με ιώδιο κ τα σχετικά. Χθες βγήκαν τα αποτελέσματα της βιοψίας. Δεν είχα κανένα άγχος κ αγωνία, ήμουν σίγουρος ότι και να είναι αντιμετωπίζεται.

Δυστυχώς όμως άκουσα ότι χειρότερο θα μπορούσα να ακούσω. ότι πρόκειται για κακοήθη μυελοειδή καρκίνο (μια σπάνια περίπτωση καρκίνο του θυρεοειδή) συναντάτε στο 5% των καρκίνων του θυρεοειδή και ότι δεν μπορεί να γίνει θεραπεία με ιώδιο για να καούν τα εναπομείναντα καρκινικά κύτταρα.

αυτό που μπορεί να γίνει με αιματολογικές κ υπέρηχο που έκανα χθες να δείξει αν έχουν απομείνει καρκινικά κύτταρα κ να αφαιρεθούν ξανά με χειρουργική επέμβαση.

χθες δε μαζί με την βιοψία μου είπαν πως αφαίρεσαν κ ένα λεμφαδένα που είχε ήδη προσβληθεί.

όπως καταλαβαίνετε έχω λίγο πανικοβληθεί, ψάχνοντας για πληροφορίες στο ιντερνέτ έπεσα κ σε αυτό το πορταλ. εάν έχετε κάποιες πληροφορίες σχετικές με την περίπτωση του μυελοειδή καρκίνο, για τις συνέπειες, την εξέλιξη κτλ θα σας ήμουν ευγνώμων

ευχαριστώ για το χρόνο

Υγεία δύναμη σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ μπράβο για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε.

να μπω στο δικό μου πρόβλημα σύντομα κ περιληπτικά : Είμαι άντρας 38 ετών.

πριν 20 μέρες έκανα ολική αφαίρεση θυρεοειδή - βρέθηκε τυχαία όζος 5 εκ πριν 2 μήνες, έγιναν όλα πολύ γρήγορα κ άμεσα λόγω μεγέθους κτλ κτλ. όλοι με καθησύχαζαν πως δεν είναι τπτ , επέμβαση ρουτίνας, ότι ακόμη να είναι κ κακοήθης καρκίνος (κάτι σχετικά σπάνιο) αντιμετωπίζεται πολύ εύκολα με ιώδιο κ τα σχετικά. Χθες βγήκαν τα αποτελέσματα της βιοψίας. Δεν είχα κανένα άγχος κ αγωνία, ήμουν σίγουρος ότι και να είναι αντιμετωπίζεται.

Δυστυχώς όμως άκουσα ότι χειρότερο θα μπορούσα να ακούσω. ότι πρόκειται για κακοήθη μυελοειδή καρκίνο (μια σπάνια περίπτωση καρκίνο του θυρεοειδή) συναντάτε στο 5% των καρκίνων του θυρεοειδή και ότι δεν μπορεί να γίνει θεραπεία με ιώδιο για να καούν τα εναπομείναντα καρκινικά κύτταρα.

αυτό που μπορεί να γίνει με αιματολογικές κ υπέρηχο που έκανα χθες να δείξει αν έχουν απομείνει καρκινικά κύτταρα κ να αφαιρεθούν ξανά με χειρουργική επέμβαση.

χθες δε μαζί με την βιοψία μου είπαν πως αφαίρεσαν κ ένα λεμφαδένα που είχε ήδη προσβληθεί.

όπως καταλαβαίνετε έχω λίγο πανικοβληθεί, ψάχνοντας για πληροφορίες στο ιντερνέτ έπεσα κ σε αυτό το πορταλ. εάν έχετε κάποιες πληροφορίες σχετικές με την περίπτωση του μυελοειδή καρκίνο, για τις συνέπειες, την εξέλιξη κτλ θα σας ήμουν ευγνώμων

ευχαριστώ για το χρόνο

Υγεία δύναμη σε όλους

Αγαπητέ Tenten, από το διάβασμα που είχα ρίξει για τη δική μου περίπτωση είχε πάρει το μάτι μου και κάποιες πληροφορίες για τον μυελοειδή (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ): σίγουρα ο μυελοειδής καρκίνος είναι κομματάκι πιο δύσκολος από τον θυλώδη και τον θυλακιώδη, δεν είναι όμως και σαν τον αμετάπλαστο που σε στέλνει αδιάβαστο.

Αυτό που διαφέρει στη δική μου περίπτωση -και των περισσοτέρων εδώ μέσα- είναι πως ενώ μετεγχειρητικά εμείς ελέγχουμε την ορμόνη θυρεοσφαιρίνη για να δούμε αν υπάρχει υποτροπή του καρκίνου, εσύ θα ελέγχεις την καλσιτονίνη. Σε περίπτωση ανεβασμένων επιπέδων καλσιτονίνης είναι πολύ πιθανό να υπάρχει υποτροπή.

Είναι ενθαρρυντικό ότι ενώ ο μυελοειδής φημίζεται για την γρήγορη διήθησή του σε κοντινούς λεμφαδένες, στη δική σου περίπτωση είχε προσβληθεί μόνον ένας. Αυτό σημαίνει ότι τον πρόλαβες στην αρχή!!

Αυτό που είναι σημαντικό είναι αφενός η πολύ καλή χειρουργική αφαίρεση, ώστε σε περίπτωση πολυεστιακού καρκίνου να μην έμειναν εστίες, αφετέρου να ελέγξεις αν υπάρχουν απομακρυσμένες μεταστάσεις, όπως κάναμε όλοι μας, με απεικονιστικό έλεγχο.

Γενικά ο μυελοειδής δεν ανταποκρίνεται σε χημικά σκευάσματα, σε κάποιες περιπτώσεις όμως -μάλλον προχωρημένες- προτείνουν συνδυασμένη χημειοθεραπεία.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΣΥΜΜΑΧΟ ΤΟ ΝΕΑΡΟ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΣΟΥ, ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΛΕΜΦΑΔΕΝΙΚΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΒΡΕΘΗΚΕ ΜΟΝΟΝ ΕΝΑΣ ΠΡΟΣΒΕΒΛΗΜΕΝΟΣ ΛΕΜΔΑΔΕΝΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΣΕ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.

Ξέρω ότι έχεις πάθει σοκ με το νέο που σου είπαν, όμως σκέψου ότι είναι μια μάχη που πρέπει να δώσεις.

Αν επιτρέπεται που χειρουργήθηκες; Έκανες σπινθηρογράφημα μετά το χειρουργείο ή κάποια ανάλογη εξέταση; Το κείμενο της βιοψίας σου το έχουν δώσει; Κάτω, κάτω αναφέρουν σε ποιο στάδιο σε κατατάσσουν. Πχ εμένα στην κλίμακα 1 έως 4 (με χειρότερο το 4) με είχαν κατατάξει στο 3 (αυτό δεν σημαίνει ότι θα πεθάνω απλώς ότι έχω πολλές πιθανότητες υποτροπής).

Κάνε κουράγιο και μην τρομάζεις με όσα ακούς ή διαβάζεις γιατί κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή!! Και πάνω από όλα βρες έναν καλό ενδοκρινολόγο να σε παρακολουθεί στενά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ μπράβο για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε.

να μπω στο δικό μου πρόβλημα σύντομα κ περιληπτικά : Είμαι άντρας 38 ετών.

πριν 20 μέρες έκανα ολική αφαίρεση θυρεοειδή - βρέθηκε τυχαία όζος 5 εκ πριν 2 μήνες, έγιναν όλα πολύ γρήγορα κ άμεσα λόγω μεγέθους κτλ κτλ. όλοι με καθησύχαζαν πως δεν είναι τπτ , επέμβαση ρουτίνας, ότι ακόμη να είναι κ κακοήθης καρκίνος (κάτι σχετικά σπάνιο) αντιμετωπίζεται πολύ εύκολα με ιώδιο κ τα σχετικά. Χθες βγήκαν τα αποτελέσματα της βιοψίας. Δεν είχα κανένα άγχος κ αγωνία, ήμουν σίγουρος ότι και να είναι αντιμετωπίζεται.

Δυστυχώς όμως άκουσα ότι χειρότερο θα μπορούσα να ακούσω. ότι πρόκειται για κακοήθη μυελοειδή καρκίνο (μια σπάνια περίπτωση καρκίνο του θυρεοειδή) συναντάτε στο 5% των καρκίνων του θυρεοειδή και ότι δεν μπορεί να γίνει θεραπεία με ιώδιο για να καούν τα εναπομείναντα καρκινικά κύτταρα.

αυτό που μπορεί να γίνει με αιματολογικές κ υπέρηχο που έκανα χθες να δείξει αν έχουν απομείνει καρκινικά κύτταρα κ να αφαιρεθούν ξανά με χειρουργική επέμβαση.

χθες δε μαζί με την βιοψία μου είπαν πως αφαίρεσαν κ ένα λεμφαδένα που είχε ήδη προσβληθεί.

όπως καταλαβαίνετε έχω λίγο πανικοβληθεί, ψάχνοντας για πληροφορίες στο ιντερνέτ έπεσα κ σε αυτό το πορταλ. εάν έχετε κάποιες πληροφορίες σχετικές με την περίπτωση του μυελοειδή καρκίνο, για τις συνέπειες, την εξέλιξη κτλ θα σας ήμουν ευγνώμων

ευχαριστώ για το χρόνο

Υγεία δύναμη σε όλους

Καλησπερα και απο μενα. Συμβουλη μου ειναι να πας σε καποιον πανεπιστημιακο ενδοκρινολογο,που να ασχολειται αποκλειστικα με τον καρκινο του θυρεοειδους.Αν επιτρεπεται απο που εισαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


tenten αν θες πήγαινε στο Ιπποκράτειο που είναι πανεπιστημιακό νοσοκομείο να σε δει η κα Μαλακτάρη που είναι η διευθύντρια του Ενδοκρινολογικού. Αν σε ενδιαφέρει ενημέρωσέ με να έρθω σε επαφή μαζί της μήπως και γίνεται να σε δει όσο πιο γρήγορα γίνεται. Αν μη τι άλλο θα μιλήσεις με έναν άνθρωπο που ξέρει πολύ καλά τι του γίνεται από επιστημονικής πλευράς.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητές φίλες και φίλοι καλημέρα. Αφότου μπήκα στην παρέα σας παρακολουθώ καθημερινά τη σελίδα και είπα να πιάσω να διαβάσω τα νέα σας από την αρχή της δημιουργίας της. Περιττό να πω ότι επιτέλους νιώθω ότι δεν είμαι εξωγήινη λόγω των ορμονών μου!! Είμαστε πολλοί (δυστυχώς) αλλά τουλάχιστον εδώ δεν είμαστε μόνοι (ευτυχώς!). Με έχετε βάλει στο τριπάκι κι έχω αραδιάσει δίπλα μου όλες τις εξετάσεις μου και συγκρίνω τιμές (έχω χάσει το μπούσουλα). Διάβασα όμως και κάποια άλλα πράγματα που μου φάνηκαν πολύ ενδιαφέροντα και θα ήθελα να μου δώσετε διευκρινίσεις, πχ για το θέμα του ποσοστού αναπηρίας, όχι για σύνταξη, απλά για τα δικαιώματα που απορρέουν από αυτό. Πήρα σήμερα τηλέφωνο και ρώτησα πως γίνεται, μου είπαν να πάρω γνωμάτευση από δημόσιο νοσοκομείο (ξέρει κανείς τι είναι και πως γίνεται;) και να κάνω αίτηση στα ΚΕΠΑ για να περάσω από επιτροπή. Ενημερωτικά σας λέω ότι επειδή το έψαξα τα άτομα που έχουν πάρει πιστοποίηση αναπηρίας δεν βγαίνουν σε διαθεσιμότητα (σας παραθέτω ένα λινκ με πληροφορίες http://www.esaea.gr/index.php?module=announce&ANN_id=4456&ANN_user_op=view&ns_news=1&MMN_position=20:20) . Έχει κάνει κάποιος/κάποια από εσάς τη διαδικασία με επιτυχία;

Καλημέρα και καλή δύναμη σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητές φίλες και φίλοι καλημέρα. Αφότου μπήκα στην παρέα σας παρακολουθώ καθημερινά τη σελίδα και είπα να πιάσω να διαβάσω τα νέα σας από την αρχή της δημιουργίας της. Περιττό να πω ότι επιτέλους νιώθω ότι δεν είμαι εξωγήινη λόγω των ορμονών μου!! Είμαστε πολλοί (δυστυχώς) αλλά τουλάχιστον εδώ δεν είμαστε μόνοι (ευτυχώς!). Με έχετε βάλει στο τριπάκι κι έχω αραδιάσει δίπλα μου όλες τις εξετάσεις μου και συγκρίνω τιμές (έχω χάσει το μπούσουλα). Διάβασα όμως και κάποια άλλα πράγματα που μου φάνηκαν πολύ ενδιαφέροντα και θα ήθελα να μου δώσετε διευκρινίσεις, πχ για το θέμα του ποσοστού αναπηρίας, όχι για σύνταξη, απλά για τα δικαιώματα που απορρέουν από αυτό. Πήρα σήμερα τηλέφωνο και ρώτησα πως γίνεται, μου είπαν να πάρω γνωμάτευση από δημόσιο νοσοκομείο (ξέρει κανείς τι είναι και πως γίνεται;) και να κάνω αίτηση στα ΚΕΠΑ για να περάσω από επιτροπή. Ενημερωτικά σας λέω ότι επειδή το έψαξα τα άτομα που έχουν πάρει πιστοποίηση αναπηρίας δεν βγαίνουν σε διαθεσιμότητα (σας παραθέτω ένα λινκ με πληροφορίες http://www.esaea.gr/index.php?module=announce&ANN_id=4456&ANN_user_op=view&ns_news=1&MMN_position=20:20) . Έχει κάνει κάποιος/κάποια από εσάς τη διαδικασία με επιτυχία;

Καλημέρα και καλή δύναμη σε όλους!

Χρύσα πολύ καλά κάνεις και το ψάχνεις! Εγώ ήθελα να κινητοποιηθώ αλλά μετά το ξέχασα. Αν βρεις άκρη πες μου και εμένα. Φαντάζομαι ότι για τη γνωμάτευση θα ξέρουν στη γραμματεία του νοσοκομείου που νοσηλεύτηκες. Φαντάζομαι θα κλείνεις ραντεβού ή θα πρέπει να περάσεις από το γραφείο των ενδοκρινολόγων για να σου τη χορηγήσουν βα΄σει του ιστορικού σου.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό από την ιστοσελίδα για τα ΚΕΠΑ http://www.ika.gr/gr/infopages/kepa/

Αν ισχύουν αυτά...μήπως να το εξετάσουμε όλοι και όλες; ΟΚ, ταλαιπωρία έχει σίγουρα, αλλά είναι κρίμα με τόσα που έχουμε τραβήξει να μην το προσπαθήσουμε. Περισσότερο λόγω φορολογίας το σκέφτηκα, που φαντάζομαι όλους μας έχει πάει λίγο ...καροτσάκι. Αλλά και σε επίπεδο δουλειάς, αν είναι ένας τρόπος για να μη χάσει κάποιος/κάποια τη δουλειά του γιατί να πάει χαμένο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα παιδιά...

Ευχομαι να είστε όλοι καλά!!! Και να μην πτοείστε φυσικα... :)

Χρύσα αν κατάλαβα σωστά θα κάνεις το ιώδιο στο Ιατρόπολις, πότε με το καλό γιατί κι εγώ εκεί θα το κάνω στις 23 του Σεπτέμβρη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...