Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Αποβολή 22εβδ


Recommended Posts

On 26/11/2017 at 9:30 PM, Ntina89 said:

Καλησπέρα θα ήθελα να πω κ γω τν δικιά μου ιστορία..όλα ξεκίνησαν όταν πήγα να κάνω β επιπέδου στης 4/10 ο γιατρός εκεί βρήκε το μωρό μικρό κ τα άκρα του κοντά βέβαια μ είπε ότι μπορεί να είναι κ από αποκόλληση π είχα, αλλά καλό είναι να κάνω αμνιοπακεντηση ..μου κόπηκαν τα πόδια όταν τ έλεγε αυτά δεν ήθελα να το πιστέψω ότι μπορεί να χει κάτι το μωρό μου έτσι με τν άντρα μου είπαμε να πάρουμε μια δεύτερη γνώμη κ κλείσαμε για τς 20/10 να πάμε γ ακόμα μια β επιπέδου σε άλλο γιατρο..εγώ είχα σταματήσει να πηγενω σε έξω γιατρό κ θα ξεκινούσα να πηγενω στο νοσοκομείο .. όμως ένιωθα κάπως ότι το μωρό δεν το νιώθω κ κλείνω Στις 16/10 σε γυναικολόγο να δει το μωρό..πάω με εξετάζει ο γιατρός κ αργεί να μιλήσει κτλβ ότι κάτι δεν πάει κλ μετά από λίγο μ λέει Ντίνα δεν εχω καλά νέα η καρδούλα του δεν ακούγετε το μωρό δεν ζει..εκεί σταμάτησε κ δικιά μου κόπηκαν τα πόδια μου δεν μπορούσα να το πιστέψω μόνο έκλαιγα δεν άκουγα τπτ από αυτά π λέγε ο γιατρός..φεύγουμε από γιατρό πάει σπίτι κ όλοι μου λένε ότι πρέπει να πάω στο νοσοκομείο να γεννήσω δεν ήθελα με τπτ να πάω δν ήθελα να μου πάρουν τν κορούλα μου από μέσα μου..μέτα από πολύ ώρα πάω στο νοσοκομείο με κρατάνε μέσα κ μ χορηγούν χάπια κολπικά για τεχνικούς πονους..το βράδυ εκείνο ήταν τόσο δύσκολο δεν κοιμήθηκε καθόλου έκλαιγα συνέχεια δν γινόταν να μου τ Πάρουν έλεγα δεν είναι η ώρα της ακόμα να γεννηθεί ήθελα να ανοίξω τν πορτα κ να φυγω.. ξημέρωσε τ πρωί μ ξανά έσωσαν χάπια.κατα τς 2 με έπιασαν πόνοι κ το μωρό κατεβενε με ξάπλωσαν μ σκεπασαν το πρόσωπο και μ το πήραν το βάζουν σε ένα κουτί κ το περνούν λέω από μέσα μου Θεό μου γτ να Μν ήταν αλλιώς τα πράγματα να Μν τ πάρω αγκαλιά να ακούσω τ κλάμα του κ να είναι έτσι? Περνούν τα αγγελούδι μου μακρια μου..μετά μ κάνουν αποξυση.. μετά πάω στο δωμάτιο ήρθε ο γιατρός κ μ λέει ότι το μωρό ήταν μικρό κ τ άκρα κοντά.. ήταν μικρό γ αυτό δεν τα κατάφερε δλδ ότι μ είχε πει ο γιατρός στη β..βγαίνω από το νοσοκομείο κ μέτα από λίγες μέρες πάω στο γυναικολόγο σε καινούργιο..με το ιστορικό βλέπεις τς εξετάσεις κ μ λέει τα ίδια κ αυτός  με εξέτασε μ λέει μητρικά όλα είναι  μια χαρά κότι θα πρέπει να κάνουμε καρυοτυπου  ζεύγους κ θρομβοφιλα..δεν ξέρω πότε θα είμαι έτοιμη να τς κανω..από τότε που βγήκα από το νοσοκομείο δεν εχω βγει από σπίτι παρά μόνο να πάω στο γιατρό.. δεν ξέρω αλλά πονάει πλ η ψυχή δεν ξέρω πως θα το χειριστω.. 

Συμπασχω μαζι σου κι ευχομαι ολη αυτη η δοκιμασια να γινει η αφορμη για τη μεγιστη χαρα.

Ο Χριστος κι η Παναγια ειναι διπλα μας στις δοκιμασιες πιο πολυ απο ποτε

Εγω βρισκομαι στην 23η βδομαδα σε ιδιαιτερα επικινδυνη κυηση. Τη 17η βδομαδα εκανα επειγουσα περιδεση τραχηλου γιατι πηγαινα ολοταχως για αποβολη. Η εγκυμοσυνη αυτη ηρθε μετα απο πολυ πονο, κοπο κι εξωσωματικες. Απο την περιδεση και μετα ειμαι σε πληρη κατακλιση και μεσα στην αγωνια.....

Τι να πω....σημερα που γιορταζει η Αγια Αννα να μας δινει δυναμη ....

Αληθεια, εισαι καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/12/2017 at 11:26 ΠΜ, anneta82 είπε:

Συμπασχω μαζι σου κι ευχομαι ολη αυτη η δοκιμασια να γινει η αφορμη για τη μεγιστη χαρα.

Ο Χριστος κι η Παναγια ειναι διπλα μας στις δοκιμασιες πιο πολυ απο ποτε

Εγω βρισκομαι στην 23η βδομαδα σε ιδιαιτερα επικινδυνη κυηση. Τη 17η βδομαδα εκανα επειγουσα περιδεση τραχηλου γιατι πηγαινα ολοταχως για αποβολη. Η εγκυμοσυνη αυτη ηρθε μετα απο πολυ πονο, κοπο κι εξωσωματικες. Απο την περιδεση και μετα ειμαι σε πληρη κατακλιση και μεσα στην αγωνια.....

Τι να πω....σημερα που γιορταζει η Αγια Αννα να μας δινει δυναμη ....

Αληθεια, εισαι καλυτερα?

Εύχομαι κοπέλα μου μέσα από τν καρδιά μου να πάει καλά εγκυμοσύνη και να ρθει η ώρα που θα κρατήσεις το μωρό σου αγκαλια η Παναγία να προσέχει όλα τα μωράκια στη γη και όλα τα μωράκια που είναι εκεί στο ουρανό να τα έχει στη ζέστη αγκαλιά της κάτι που δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε εμείς..να σου πω τν αλήθεια υπάρχουν στιγμές που είμαι καλύτερα αλλά κ υπάρχουν στιγμές που χάνομαι..αύριο θα πάμε με τν άντρα μου να κάνουμε κ τς εξετάσεις κ είμαι κ αγχομενη κ για αυτό.. προχθές πήρα κ τα αποτελέσματα από το πλακουντα αλλά δεν μ βρήκαν κάτι πέρα από τς αποκόλλησεις π είχα δεν μ είπαν αν εφτεγε αυτό μ είπαν ότι μετά από τς δύο αποβολες κάνουμε παραπάνω εξετάσεις...

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ntina89 said:

Εύχομαι κοπέλα μου μέσα από τν καρδιά μου να πάει καλά εγκυμοσύνη και να ρθει η ώρα που θα κρατήσεις το μωρό σου αγκαλια η Παναγία να προσέχει όλα τα μωράκια στη γη και όλα τα μωράκια που είναι εκεί στο ουρανό να τα έχει στη ζέστη αγκαλιά της κάτι που δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε εμείς..να σου πω τν αλήθεια υπάρχουν στιγμές που είμαι καλύτερα αλλά κ υπάρχουν στιγμές που χάνομαι..αύριο θα πάμε με τν άντρα μου να κάνουμε κ τς εξετάσεις κ είμαι κ αγχομενη κ για αυτό.. προχθές πήρα κ τα αποτελέσματα από το πλακουντα αλλά δεν μ βρήκαν κάτι πέρα από τς αποκόλλησεις π είχα δεν μ είπαν αν εφτεγε αυτό μ είπαν ότι μετά από τς δύο αποβολες κάνουμε παραπάνω εξετάσεις...

 

Χαίρομαι πάρα πολύ που βρίσκεις σιγά σιγά τη δύναμη κι αρχίζεις τις εξετάσεις. Πολύ καλό σημάδι. Έχω φίλες που μετά από απανωτές αποβολές κάνανε εξετάσεις ήταν όλα καλά και τώρα έχουν μωράκια. Τυχαίο γεγονός, θέλημα Θεου τι να πω.... Έχω και γνωστή που σε αυτές τις εξετάσεις βρήκε πρόβλημα το αντιμετώπισε, έμεινε αμέσως έγκυος και τώρα έχει κι αυτη μωράκι. Το θετικό είναι ότι σιγά σιγά βγαίνεις από το τούνελ και το αντιμετωπιζεις.......

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Κάθε βδομάδα έχω ραντεβού με το γιατρό, όπως σήμερα, και δεν ξέρεις τι άγχος έχω κάθε φορά για το τι θα μου πει. Ξέρω ότι το άγχος δεν κάνει καλό αλλά όταν είσαι καθηλωμένη σε ένα κρεβάτι με κίνδυνο μέρα με τη μέρα μη συμβεί το κακό είναι πολύ δύσκολα. Κάθε μέρα είμαι αγχωμένη, κλαίω.... Και σκέψου ότι εγώ διανύω τον 6ο μήνα.... Νιώθω το μωρό πολύ έντονα κι αντί να χαίρομαι στενοχωριέμαι μη δεθώ μαζί του και το χάσω...... Είναι πραγματικά πολύ σκληρό..............

Ανά πάσα στιγμή μπορεί να μου πει ο γιατρός ότι θα μπω κλινική κι όσο πάει ...... Κι αυτό είναι σκληρό.... Να μετράς τις  μέρες και τις ώρες μία μία...... Και να λες εδώ που έφτασα δεν είναι άδικο να το χάσω? Σκέψου εσύ είχες ένα μωρό που είχε θεματάκι άρα καλύτερα που φρόντισε ο Θεός και το πήρε...... Εγώ προς το παρόν έχω ένα υγιές μωρό και κινδυνεύω να το χάσω εξαιτίας μου....... Πονάει πολύ...............Και ειδικά όταν  έρχεται η εγκυμοσύνη με τόσο κόπο...... Υπάρχουν στιγμές που νομίζω ότι δεν τα ζω όλα αυτά είναι όνειρο......... Έρχονται Χριστούγεννα κι αντί να γεμίσει το σπίτι φως κι ανυπομονησία για το νέο μέλος είμαστε μέσα στην αγωνία και στη στενοχώρια. Κι εγώ αν το χάσω θα αντιμετωπίσω κανονικό τοκετό με ένα νεκρό μωρό. Όλο αυτό το νιώθω αβάσταχτο γι'αυτό προσεύχομαι κάθε  μέρα στην Παναγία να μού δίνει δύναμη για όλα...........

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...