Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , ada32 είπε:

Μια χαρά θα είναι  το μωρακι σου! Κάθε πότε πας στον γιατρό ;

Τέλεια!!μοντέλο θα βγεις!! Επιτέλους έφτασε η ώρα να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά. Εμείς είμαστε διακοπές,για μπάνιο.. Αλλά βλέπω ότι έχω βαρυνει λίγο κ πονάω από κάτω αρκετές φορές . πόσες Εβδ θα εισαι οταν κάνεις την καισ;Γενικά τον τελευταίο μήνα είχες ενοχλήσεις;

οχι καμια ενοχληση μονο η μεση μου οταν περπαταω αρκετα πλεον. η κοιλια μου ειναι ακομα ψηλα κ δεν με ενοχλει καθολου απο κατω το βαρος. να ξεκουραζεσε τα πονακια ειναι απο κουραση κ το καθιστο στην καρεκλα  κουραζει παρα πολυ μην περνεις ακομα θαρρος να ξαπλωνεις αρκετα.

θα ειμαι 37 + 3 μου εκανε κ κορτιζονη επειδη ειναι αγορακι κ δεν εχω κλεισει τις 37. να σου πω την αληθεια ευτυχως μπαινω νωρις δεν κρατιεμαι πλεον με εχει πιασει ανυπομονησια. 

πρίν από 6 λεπτά , Marimarv είπε:

Αυτό που λες όλο αναποδιες και σε εμένα κάθε μήνας είχε και κάτι ειλικρινά σου μιλάω δεν θυμάμαι μήνα που να πέρασε ήρεμα.. Τώρα με έχει αγχώσει το ζάχαρο πάρα πολύ όμως και κάτι κρέμες που έβαζα στην αρχη και τελικά δεν επιτρεπόταν στην εγκυμοσύνη... Και δεν φτάνει το άγχος μου ο άντρας μου δεν μπορεί να καταλάβει πως νιώθουμε εμείς που έχουμε την απόλυτη ευθύνη για τα μωρά μας ότι κάνουμε τα επηρεάζει πως να μην έχουμε άγχος. 

Τώρα στο απογευματινό μου ήταν 107 καλά είναι για πρώτη μέρα διατροφής πιστεύω.. 

Εγώ είχα στην πρώτη εξέταση καμπύλης υψηλή την τιμή νηστείας ήταν 117 και στην επαναληπτική μετά από 15 μέρες είχα την 3 τιμή στα 159 νομίζω.. Αλλά εγώ δεν έχω πάει ακόμα ενδοκρινολογο γτ εδώ που μένω δεν έχουμε κάποιο μόνιμο και περιμένω να έρθει 20 Αύγουστο.. Οπότε λες να το κάνω κ στ δεύτερη ώρα? 

ειναι πολυ καλη η τιμη σου ενταξει μην ανχωσε καλα παει. στην αρχη να κανεις δοκιμες μην το λυπασαι μετρα οσο θες!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

οχι καμια ενοχληση μονο η μεση μου οταν περπαταω αρκετα πλεον. η κοιλια μου ειναι ακομα ψηλα κ δεν με ενοχλει καθολου απο κατω το βαρος. να ξεκουραζεσε τα πονακια ειναι απο κουραση κ το καθιστο στην καρεκλα  κουραζει παρα πολυ μην περνεις ακομα θαρρος να ξαπλωνεις αρκετα.

θα ειμαι 37 + 3 μου εκανε κ κορτιζονη επειδη ειναι αγορακι κ δεν εχω κλεισει τις 37. να σου πω την αληθεια ευτυχως μπαινω νωρις δεν κρατιεμαι πλεον με εχει πιασει ανυπομονησια. 

ειναι πολυ καλη η τιμη σου ενταξει μην ανχωσε καλα παει. στην αρχη να κανεις δοκιμες μην το λυπασαι μετρα οσο θες!!! 

@linaa σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

οχι καμια ενοχληση μονο η μεση μου οταν περπαταω αρκετα πλεον. η κοιλια μου ειναι ακομα ψηλα κ δεν με ενοχλει καθολου απο κατω το βαρος. να ξεκουραζεσε τα πονακια ειναι απο κουραση κ το καθιστο στην καρεκλα  κουραζει παρα πολυ μην περνεις ακομα θαρρος να ξαπλωνεις αρκετα.

θα ειμαι 37 + 3 μου εκανε κ κορτιζονη επειδη ειναι αγορακι κ δεν εχω κλεισει τις 37. να σου πω την αληθεια ευτυχως μπαινω νωρις δεν κρατιεμαι πλεον με εχει πιασει ανυπομονησια. 

ειναι πολυ καλη η τιμη σου ενταξει μην ανχωσε καλα παει. στην αρχη να κανεις δοκιμες μην το λυπασαι μετρα οσο θες!!! 

Εγώ έχω πονο αυτές τις μέρες που δεν κάνω τίποτα κ ξαπλώνω συνέχεια στην ξαπλώστρα.Μπορεί επειδή δεν κουνιέμσι πολυ κ άλλαξε θεση το μωρό.είμαι και +12 κιλα..θα ρωτήσω κ τον γιατρό.. Να σε ρωτήσω ,ντομπλερ ποτε έκανες;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ada32 είπε:

Εγώ έχω πονο αυτές τις μέρες που δεν κάνω τίποτα κ ξαπλώνω συνέχεια στην ξαπλώστρα.Μπορεί επειδή δεν κουνιέμσι πολυ κ άλλαξε θεση το μωρό.είμαι και +12 κιλα..θα ρωτήσω κ τον γιατρό.. Να σε ρωτήσω ,ντομπλερ ποτε έκανες;

στις  31+ 5 ε εκει στις 32 το κανουν ολοι. εσυ ποσο εισαι τωρα? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

τελικα σου βγηκε κανενα μεταγευματικο υψηλο? γιατι εμενα εκτος απο την καμπυλη που εδειξε κατι. δεν ειχα ποτε καμια μετρηση περιεργη σε κανενα φαγητο. κ εγω το μετραω κ ενδιαμεσα που κ που ειδικα αν εχω φαει κατι περιεργο. παντα πεφτει ευτυχως. 

Κ μενα ετσι. Ολες οι μετρησεις νορμαλ.. κ μετα απο γλυκο κ μετα απο πιτσα.. ευτυχως δηλαδη. Ισως ηρθε υπερβολικο στον οργανισμο μας η γλυκοζη στην καμπυλη

1 hour ago, linaa είπε:

ada μου αυτο ηταν τριτη γενναω! καθολου βαρος εμεινα στα 6 κιλα!!! δεν περνω με τιποτα βαρος κ ειδικα τωρα που προσεχω τα γλυκα με εκοψε παρα πολυ θα βγω στιλακι! εσυ τι κανεις πηγατε πουθενα για διακοπες? 

Αληθεια;;; την τριτη γεννας;; πω πω.. πως νιωθεις;; συγνωμη για την ερωτηση αλλα γιατι καισαρικη; αντε κοριτσι μου με το καλο!!!!!! Θα κρατησεις το θαυματακι σου σε λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, irinikavala είπε:

Κ μενα ετσι. Ολες οι μετρησεις νορμαλ.. κ μετα απο γλυκο κ μετα απο πιτσα.. ευτυχως δηλαδη. Ισως ηρθε υπερβολικο στον οργανισμο μας η γλυκοζη στην καμπυλη

Αληθεια;;; την τριτη γεννας;; πω πω.. πως νιωθεις;; συγνωμη για την ερωτηση αλλα γιατι καισαρικη; αντε κοριτσι μου με το καλο!!!!!! Θα κρατησεις το θαυματακι σου σε λιγες μερες

οχι τι ζητας συγνωμη δεν ειναι κατι τραγικο εχω πολυ μεγαλη μειωπια κ δεν με αφηνουν να σφιχτω πολυ γιατι μπορει να παθει ζημια στο ματι. ενταξει να σου πω δεν στεναχωρηθηκα δεν ξερω αν θα αντεχα μεχρι τελους πολυ ανχος καθε μερα ακους δεν ακους το παιδι τι να φας τι να πιεις πονας δεν πονας κουραστηκα. γλιτωσα δυο εβδομαδες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@linaa μου με το καλό κοπέλα μου να κρατήσεις ένα γερό μωράκι αγκαλίτσα και γερή μανούλα!!!!   @ada32 αυτή την φορά με έβαλε κοντά σχετικά δηλαδή με είδε 4 Αυγούστου και τώρα έχω πάλι στις 17 τώρα δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά εύχομαι πλέων να με βλέπει ποιο συχνά... Εσένα κάθε πόσες μέρες σε βλέπει?? 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, linaa είπε:

στις  31+ 5 ε εκει στις 32 το κανουν ολοι. εσυ ποσο εισαι τωρα? 

Εγώ είμαι 31 +5 κ θα το κάνω 32+4 .αν κ κάναμε  Ένα μικρό στις 30 εβδ στο νοσοκομείο. Ελπίζω να μην ειναι αργά..

5 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

@linaa μου με το καλό κοπέλα μου να κρατήσεις ένα γερό μωράκι αγκαλίτσα και γερή μανούλα!!!!   @ada32 αυτή την φορά με έβαλε κοντά σχετικά δηλαδή με είδε 4 Αυγούστου και τώρα έχω πάλι στις 17 τώρα δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά εύχομαι πλέων να με βλέπει ποιο συχνά... Εσένα κάθε πόσες μέρες σε βλέπει?? 

Εγώ να σου πω την αλήθεια μέχρι στιγμής κανονιζα εγω πότε θα παω Έτσι ώστε να κάνω υπέρηχο κάθε 30 μέρες περιπου. (Έχω κλείσμενα ραντεβού κ σε νοσοκομείο αλλά εκει δεν σου κάνουν υπερηχο)Πχ αν Όταν έκανα Αυχενική κ β επιπέδου ,έστελνα με μειλ τα αποτελέσματα κ πηγαινα ένα μήνα Μετά. Τώρα εχω ντομπλερ 21.8 αλλά το έχω κλεισει να το κάνω στο νοσοκομείο. Οπότε λέω στον γιατρο να πάω Στις 12.9 Που μπαίνω στον μηνά μου.γτ κ Αυτός δεν μου έχει πει μέχρι στιγμής να πηγαίνω πιο συχνά κ για αυτό ρωτά ω κ εσάς..!!βέβαια παίζει ρόλο κ Ότι μέχρι στιγμής Δεν εχω κάποιο πρόβλημα ίσως με την εγκυμοσύνη..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Εγώ είμαι 31 +5 κ θα το κάνω 32+4 .αν κ κάναμε  Ένα μικρό στις 30 εβδ στο νοσοκομείο. Ελπίζω να μην ειναι αργά..

Εγώ να σου πω την αλήθεια μέχρι στιγμής κανονιζα εγω πότε θα παω Έτσι ώστε να κάνω υπέρηχο κάθε 30 μέρες περιπου. (Έχω κλείσμενα ραντεβού κ σε νοσοκομείο αλλά εκει δεν σου κάνουν υπερηχο)Πχ αν Όταν έκανα Αυχενική κ β επιπέδου ,έστελνα με μειλ τα αποτελέσματα κ πηγαινα ένα μήνα Μετά. Τώρα εχω ντομπλερ 21.8 αλλά το έχω κλεισει να το κάνω στο νοσοκομείο. Οπότε λέω στον γιατρο να πάω Στις 12.9 Που μπαίνω στον μηνά μου.γτ κ Αυτός δεν μου έχει πει μέχρι στιγμής να πηγαίνω πιο συχνά κ για αυτό ρωτά ω κ εσάς..!!βέβαια παίζει ρόλο κ Ότι μέχρι στιγμής Δεν εχω κάποιο πρόβλημα ίσως με την εγκυμοσύνη..

οχι βρε τι αργα αφου μετραει ολη η 32 εβδομαδα κυησης οταν λενε 32 εννοουν ολη την εβδομαδα οχι μια συγκεκριμενη μερα λιγο πανω λιγο κατω δεν εχει σημασια. 

εμενα αρχισε να με βλεπει καθε δυο εβδομαδες μετα στις  33 εβδομαδες. κ τωρα 35 -36 με εβλεπε καθε εβδομαδα. ε μολις κανεις το ντομπλερ κ σε δει μετα θα σου πει να ερθεις μολις μπαινεις στο μηνα σου σιγουρα δηλαδη στις 35 κ κατι σιγουρα. οποτε ξεκινας κ εσυ τα συχνα ραντεβου!!! 

 

7 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

@linaa μου με το καλό κοπέλα μου να κρατήσεις ένα γερό μωράκι αγκαλίτσα και γερή μανούλα!!!!   @ada32 αυτή την φορά με έβαλε κοντά σχετικά δηλαδή με είδε 4 Αυγούστου και τώρα έχω πάλι στις 17 τώρα δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά εύχομαι πλέων να με βλέπει ποιο συχνά... Εσένα κάθε πόσες μέρες σε βλέπει?? 

σε ευχαριστω κοριτσαρα μου αντε κοντοζυγωνετε κ εσεις! ολα να πανε καλα!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@linaa καλε ποτε περασε ο καιρος?? Δεν το πιστεύω!!! Με το καλο κοριτσαρα μου να παρεις το μπεμπουλι σου αγκαλια!!! Μιλάμε τρελάθηκα τωρα!!! Τελεια!!!! 

περασε ο καιρος δοξα το θεο!!! χα χα χα!!! ευχαριστω κοριτσι μου  να εχεις κ εσυ ενα καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης αντε δεν εμεινει κ τοσο πολυ πια!! κ περιμενω με ανυπονησια ολα τα γεννητουρια εδω μεσα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, linaa είπε:
13 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Εγώ είμαι 31 +5 κ θα το κάνω 32+4 .αν κ κάναμε  Ένα μικρό στις 30 εβδ στο νοσοκομείο. Ελπίζω να μην ειναι αργά..

Εγώ να σου πω την αλήθεια μέχρι στιγμής κανονιζα εγω πότε θα παω Έτσι ώστε να κάνω υπέρηχο κάθε 30 μέρες περιπου. (Έχω κλείσμενα ραντεβού κ σε νοσοκομείο αλλά εκει δεν σου κάνουν υπερηχο)Πχ αν Όταν έκανα Αυχενική κ β επιπέδου ,έστελνα με μειλ τα αποτελέσματα κ πηγαινα ένα μήνα Μετά. Τώρα εχω ντομπλερ 21.8 αλλά το έχω κλεισει να το κάνω στο νοσοκομείο. Οπότε λέω στον γιατρο να πάω Στις 12.9 Που μπαίνω στον μηνά μου.γτ κ Αυτός δεν μου έχει πει μέχρι στιγμής να πηγαίνω πιο συχνά κ για αυτό ρωτά ω κ εσάς..!!βέβαια παίζει ρόλο κ Ότι μέχρι στιγμής Δεν εχω κάποιο πρόβλημα ίσως με την εγκυμοσύνη..

Κορίτσια μου καλησπέρα με το καλό τα μωράκια σας σε όσες γεννάνε σύντομα.. ❤️❤️❤️

Εγώ όταν θα κάνω την εξέταση Doppler θα είμαι 31 εβδομάδων μήπως είναι λίγο νωρίς γτ βλέπω ότι οι πιο πολλές την κάνετε 32+

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Marimarv είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα με το καλό τα μωράκια σας σε όσες γεννάνε σύντομα.. ❤️❤️❤️

Εγώ όταν θα κάνω την εξέταση Doppler θα είμαι 31 εβδομάδων μήπως είναι λίγο νωρίς γτ βλέπω ότι οι πιο πολλές την κάνετε 32+

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...