Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

αααα αφου εισαι στο εξαμηνο κανονικα πρεπει να σε ασφαλιζουν ρε μηπως απλα πρεπει να πας να το ανανεωσεις. δεν νομιζω να σε πετανε απτο εξαμηνο αφου οταν εκανες τα χαρτια σου ησουν ικα νομιζω το δικαιουσε ετσι κ αλλιως.

Μακαρι να εχεις δικιο... γιατι διαφορετικα την πατησαμε οικογενειακως... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

12 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Τι κανετε; Εμεις γυρισαμε απο εμβολιο, ολα καλα, βγαλαμε και τα δοντακια μας και κομπλε!

@ada32 χρειαζομαι τα φωτα σου! Πως τα πατε αρχικα; Ολα Οκ; Λοιπον ο γιατρος μου ειπε οτι τα παιδια κι εγω ειμαστε ανασφαλιστοι. Αρα μας πεταξε εξω το ΙΚΑ. Εχεις καμια ιδεα τωρα τι κανουμε; Ωχχχ πολυ αγχος... 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Καλά είμαστε ,μεγαλώνουμε κ ταλαιπωρούμε την μάμα!!! Έχουμε αυριο εμβολιο. Εγώ έχω ασφάλεια ΙΚΑ κ φέτος ,έγινε η ανανέωση αυτόματα γτ περσι μέχρι να ενημερώσει η λογιστρια οτι πρεπει να ασφαλιστουμε στον εδοεαπ ,πλήρωσαν ένσημα Μέχρι τον ν Απρίλιο. Πήγαινε ενεργοποίησε την ασφάλεια του Εδπεαπ ,συμφερει κ έχει κ πολυ καλους γιατρους.

Τελικά ειμασταν πόλυ τυχερές που πήραμε κ το 6Μηνο γτ ρώτησα το ικα χθες κ πλέον δεν θα πάρουμε από κει κανένα επίδομα σε επόμενη εγκυμοσύνη κ αρα ουτε το 6Μηνο..πλεον ειμαστε μόνο εδοεαπ

 

12 ώρες πρίν, bella32 είπε:

όχι τπτ άλλο..άντε να το ηρεμήσεις μετά αν το αφήσεις να κλαιει απαρηγόρητα όπως με συμβουλευουν οι "παλιές κ έμπειρες, κ μεις μεγαλώσαμε παιδιά κ κάτι παραπάνω ξέρουμε " . τέλος παντων..

πως είστε με τον ύπνο; διάβασα παραπάνω ότι στρωσατε κάπως; εμένα ο δικός μου ακόμη μαλωμενος..δεν ξυπνάει στο 20 λεπτό βέβαια αλλά τα 4ωρα και 5ωρα που διαβάζω από άλλες κοπέλες..ούτε καν..

Επίσης,  χτες ξεκίνησε καινούργιο κόλπο. όταν τρώει ο κύριος με το άλλο χέρι μου χτυπάει το ζυζι! με όλη του τη δύναμη!! σαν κατσίκι! τι είναι αυτο τώρα;

Χαχαχα κ εμένα μου το έκανε πολύ κ καμία φορα αντί ν εμένα ,χτυπούσε το πρόσωπο του!!!!δυνατά όμως. Μια βδομάδα κράτησε,τώρα δεν το κάνει

11 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Σε ευχαριστω πολυ Λινα. Οχι, δεν ειναι αυτο το προβλημα. Εργαζομαι κανονικα (τωρα εχω το 6μηνο του ΟΑΕΔ) απλα με εχουν αλλαξει ταμειο και αν ενεργοποιησω τον ΕΔΟΕΑΠ το νεο ταμειο δλδ, φοβαμαι οτι θα σταματησει το εξαμηνο γιατι το συγκεκριμενο ταμειο δεν το υποστηριζει. Η @ada32 εχει το ιδιο προβλημα γι ´αυτο ρωτησα ειδικα την ιδια. Σε ευχαριστω παντως!

Όχι δεν σταματαει το Ταμείο. Έφοσον βγήκαμε στο 6Μηνο θα το πάρουμε όλο.

10 ώρες πρίν, linaa είπε:

αααα αφου εισαι στο εξαμηνο κανονικα πρεπει να σε ασφαλιζουν ρε μηπως απλα πρεπει να πας να το ανανεωσεις. δεν νομιζω να σε πετανε απτο εξαμηνο αφου οταν εκανες τα χαρτια σου ησουν ικα νομιζω το δικαιουσε ετσι κ αλλιως.

Είναι λίγο διαφορετική η περίπτωση μας γτ πετύχαμε την αλλαγή...

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Καλά είμαστε ,μεγαλώνουμε κ ταλαιπωρούμε την μάμα!!! Έχουμε αυριο εμβολιο. Εγώ έχω ασφάλεια ΙΚΑ κ φέτος ,έγινε η ανανέωση αυτόματα γτ περσι μέχρι να ενημερώσει η λογιστρια οτι πρεπει να ασφαλιστουμε στον εδοεαπ ,πλήρωσαν ένσημα Μέχρι τον ν Απρίλιο. Πήγαινε ενεργοποίησε την ασφάλεια του Εδπεαπ ,συμφερει κ έχει κ πολυ καλους γιατρους.

Τελικά ειμασταν πόλυ τυχερές που πήραμε κ το 6Μηνο γτ ρώτησα το ικα χθες κ πλέον δεν θα πάρουμε από κει κανένα επίδομα σε επόμενη εγκυμοσύνη κ αρα ουτε το 6Μηνο..πλεον ειμαστε μόνο εδοεαπ

 

Χαχαχα κ εμένα μου το έκανε πολύ κ καμία φορα αντί ν εμένα ,χτυπούσε το πρόσωπο του!!!!δυνατά όμως. Μια βδομάδα κράτησε,τώρα δεν το κάνει

Όχι δεν σταματαει το Ταμείο. Έφοσον βγήκαμε στο 6Μηνο θα το πάρουμε όλο.

Είναι λίγο διαφορετική η περίπτωση μας γτ πετύχαμε την αλλαγή...

Αληθεια; Αντε να ηρεμησω λιγο... γιατι οταν πηρα εδοεαπ μου ελεγαν βλακειες, τυπου πως καταφερα κ πηρα επιδοματα απι ΙΚΑ, πως πηρα οαεδ κατι για εξτρα εισφορες κοκ. Θα με ξαναπαρουν βεβαια γιατι δεν ειχαν ιδεα κι αυτοι. 

Πρεπει να ασκηθει πιεση για το 6μηνο να το εγκρινει και ο εδοεαπ γιατι δε δουλευουν μονο μεγαλοδημοσιογραφοι σε αυτο. Εμεις οι αναλωσιμοι δλδ με μισθους πεινας πως θα τα μεγαλωσουμε τα παιδακια μας;

Καλα εγω για τριτο δεν παω, αλλα ειναι αδικια.

Εκλεισε τους πεντε μηνες ο δικος σου; Ποτε ξεκινατε στερεες; Εγω λεω το ΣΚ να κανουμε ενα πειραμα.

Εμενα δε με χτυπαει αλλα μου τραβαει τα μαλλια οταν θηλαζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ,εμείς κάναμε το εμβόλιο σήμερα κ ήταν σχεδόν ανώδυνο. πήγαμε 8100γρ κ 66 εκ( αν κ Αυτή η παιδιατρος μας μετράει στο περίπου κ μου την έχει δώσει.. @anemoni1989 από περίμετρο κεφαλιου είμαστε 41εκ ενώ τον προηγ  μήνα μου είπε να μην κάνω υπέρηχο,τώρα που πήραμε 1.5 εκ μου είπε να κάνω..εσείς που είστε;

@Alekk είναι μεγάλη αδικια Για το 6μηνο  εφόσον ο εδοεαπ σε μας είναι το επικουρικό μας. Σιγά τους μισθούς που έχουμε.. Κ βλακείες σ έλεγαν από τον εδοεαπ. Γτ τώρα τις εισφορές μας συον εδοεαπ τις πληρώνει ο οαεδ. Απλα εγώ που σκέφτομαι για 2ο ,  δεν θα μπορεσω να παρω απο ικα επιδοματα κ αυτοματα δεν δικαιουμε κ το 6μηνο εκτος αν αλλαξει κατι..

Γίναμε 5 μηνών κ μου είπε να ξεκινήσω με μιση μπανάνα ,αχλάδι,μήλο το πρωί και ριζαλευρο βανιλια το απόγευμα κ θηλασμό όσο θέλει. Κ Πριν του έδωσα ριζαλευρο κ το έφαγε κατευθείαν!!!έκανα 100 μλ αλλά η μάνα μου δεν με άφησε να το δώσω όλο μην τον πειράξει για πρώτη φορά.

Η παιδίατρος Μου είπε όλο τον μήνα να δώσω μόνο αυτά τα φρούτα κ ριζαλευρο. Εσείς τι λέτε; κ για το ριζαλευρο  τι γνώμη έχετε; @ΦαιηΚατςΕσύ τι έδωσες στον 5ο μηνα?ακουω προτασεις


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ,εμείς κάναμε το εμβόλιο σήμερα κ ήταν σχεδόν ανώδυνο. πήγαμε 8100γρ κ 66 εκ( αν κ Αυτή η παιδιατρος μας μετράει στο περίπου κ μου την έχει δώσει.. @anemoni1989 από περίμετρο κεφαλιου είμαστε 41εκ ενώ τον προηγ  μήνα μου είπε να μην κάνω υπέρηχο,τώρα που πήραμε 1.5 εκ μου είπε να κάνω..εσείς που είστε;

@Alekk είναι μεγάλη αδικια Για το 6μηνο  εφόσον ο εδοεαπ σε μας είναι το επικουρικό μας. Σιγά τους μισθούς που έχουμε.. Κ βλακείες σ έλεγαν από τον εδοεαπ. Γτ τώρα τις εισφορές μας συον εδοεαπ τις πληρώνει ο οαεδ. Απλα εγώ που σκέφτομαι για 2ο ,  δεν θα μπορεσω να παρω απο ικα επιδοματα κ αυτοματα δεν δικαιουμε κ το 6μηνο εκτος αν αλλαξει κατι..

Γίναμε 5 μηνών κ μου είπε να ξεκινήσω με μιση μπανάνα ,αχλάδι,μήλο το πρωί και ριζαλευρο βανιλια το απόγευμα κ θηλασμό όσο θέλει. Κ Πριν του έδωσα ριζαλευρο κ το έφαγε κατευθείαν!!!έκανα 100 μλ αλλά η μάνα μου δεν με άφησε να το δώσω όλο μην τον πειράξει για πρώτη φορά.

Η παιδίατρος Μου είπε όλο τον μήνα να δώσω μόνο αυτά τα φρούτα κ ριζαλευρο. Εσείς τι λέτε; κ για το ριζαλευρο  τι γνώμη έχετε; @ΦαιηΚατςΕσύ τι έδωσες στον 5ο μηνα?ακουω προτασεις

Εμείς ξεκινησαμε με ριζαλευρο στα 4,5 αλλά δεν ηταν ακόμη έτοιμος! Στα 5 του ξαναεδωσα και το έφαγε! Ελπίζω ο παιδίατρος να σου είπε οτι πρέπει να ξεκινήσεις με ενα φρούτο και να προσθετεις ενα κάθε 3 μέρες ε; όσο για το ριζαλευρο καλά έκανε η μαμά σου! Είναι πολύ τα 100 για πρώτη φορά!  Ξεκίνα με 60 την αλλη μέρα 80 και την επόμενη 100 χωρίς να το ζοριζεις όμως! Εμένα μου είπε να φτάσουμε τα 160 και να σταματήσουμε!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Εμείς ξεκινησαμε με ριζαλευρο στα 4,5 αλλά δεν ηταν ακόμη έτοιμος! Στα 5 του ξαναεδωσα και το έφαγε! Ελπίζω ο παιδίατρος να σου είπε οτι πρέπει να ξεκινήσεις με ενα φρούτο και να προσθετεις ενα κάθε 3 μέρες ε; όσο για το ριζαλευρο καλά έκανε η μαμά σου! Είναι πολύ τα 100 για πρώτη φορά!  Ξεκίνα με 60 την αλλη μέρα 80 και την επόμενη 100 χωρίς να το ζοριζεις όμως! Εμένα μου είπε να φτάσουμε τα 160 και να σταματήσουμε!

Όχι ρε συ κ τα τρια μαζί μου είπε. Κ για το ριζαλευρο Μου είπε 150 να δίνω.. Οτι  να ναι είναι μου φαίνεται ..δεν μου τα εξηγει καθόλου. Κ Για νερο μου είπε αν θέλω να δώσω.ριζαλευρο τι  δίνεις; επίσης μπισκοτα από ποτέ πρόσθεσες;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Όχι ρε συ κ τα τρια μαζί μου είπε. Κ για το ριζαλευρο Μου είπε 150 να δίνω.. Οτι  να ναι είναι μου φαίνεται ..δεν μου τα εξηγει καθόλου. Κ Για νερο μου είπε αν θέλω να δώσω.ριζαλευρο τι  δίνεις; επίσης μπισκοτα από ποτέ πρόσθεσες;

Κοριτσάκι μου καλό τα φρούτα ένα ενα! Πρωτα θα δωσεις μήλο, θα αλεθεις μισό μήλο στο μπλέντερ με νερακι για 3 μέρες, μετα θα προσθέσεις αχλαδακι και μετά απο 3 μέρες μπανάνα.ωαν τυχόν σου κανει αλλεργία σε κάποιο να ξέρεις σε ποιο είναι! Αν τα δώσεις ολα μαζί πως θα ξέρεις; μπισκότα πρσθεσα πριν 2 βδομάδες αν θυμάμαι καλά! Και νερό αν θηλαζεις ακόμη δεν χρειάζεται, μετα το φαγητό να θηλαζεις λιγάκι!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Όχι ρε συ κ τα τρια μαζί μου είπε. Κ για το ριζαλευρο Μου είπε 150 να δίνω.. Οτι  να ναι είναι μου φαίνεται ..δεν μου τα εξηγει καθόλου. Κ Για νερο μου είπε αν θέλω να δώσω.ριζαλευρο τι  δίνεις; επίσης μπισκοτα από ποτέ πρόσθεσες;

καλε πως στα ειπε ετσι θα το ξετιναξεις το κακομοιρο ολα μαζι. οπως στα ειπε η φαιη. την πρωτη μερα θα δωσεις 3 με 4 κουταλακια κ καθε μερα θα αυξανεις ποσοτητα. παντα θα δινεις νερακι για να το.μαθει κιολας οχι μονο μετα το.φαγητο αλλα κ.μεσα στην μερα μην το ξεχνας γιατι μπορει να.σου στουμπωσει κιολας χωρις νερο.

τα μπισκοτα ειναι απο τον εκτο μηνα τα ειδα στο.σουπερ μαρκετ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ,εμείς κάναμε το εμβόλιο σήμερα κ ήταν σχεδόν ανώδυνο. πήγαμε 8100γρ κ 66 εκ( αν κ Αυτή η παιδιατρος μας μετράει στο περίπου κ μου την έχει δώσει.. @anemoni1989 από περίμετρο κεφαλιου είμαστε 41εκ ενώ τον προηγ  μήνα μου είπε να μην κάνω υπέρηχο,τώρα που πήραμε 1.5 εκ μου είπε να κάνω..εσείς που είστε;

@Alekk είναι μεγάλη αδικια Για το 6μηνο  εφόσον ο εδοεαπ σε μας είναι το επικουρικό μας. Σιγά τους μισθούς που έχουμε.. Κ βλακείες σ έλεγαν από τον εδοεαπ. Γτ τώρα τις εισφορές μας συον εδοεαπ τις πληρώνει ο οαεδ. Απλα εγώ που σκέφτομαι για 2ο ,  δεν θα μπορεσω να παρω απο ικα επιδοματα κ αυτοματα δεν δικαιουμε κ το 6μηνο εκτος αν αλλαξει κατι..

Γίναμε 5 μηνών κ μου είπε να ξεκινήσω με μιση μπανάνα ,αχλάδι,μήλο το πρωί και ριζαλευρο βανιλια το απόγευμα κ θηλασμό όσο θέλει. Κ Πριν του έδωσα ριζαλευρο κ το έφαγε κατευθείαν!!!έκανα 100 μλ αλλά η μάνα μου δεν με άφησε να το δώσω όλο μην τον πειράξει για πρώτη φορά.

Η παιδίατρος Μου είπε όλο τον μήνα να δώσω μόνο αυτά τα φρούτα κ ριζαλευρο. Εσείς τι λέτε; κ για το ριζαλευρο  τι γνώμη έχετε; @ΦαιηΚατςΕσύ τι έδωσες στον 5ο μηνα?ακουω προτασεις

Ναι ρε συ ειναι πολυ κριμα! Κι αντε να επιστρεψεις οταν το μωρο ειναι δυο μηνων;! Ενταξει, δε παιζει!

Οσο για τις τροφες: Ρυζαλευρο μου ειπε αν θελω και ειπαμε οχι. Φρουτα τα ιδια και σε μενα. Μετα απο μια εβδομαδα θα ξεκινησω κ πατατα-καροτο-κολοκυθι. 

Οχι δεν ειναι απαραιτητο το ενα ενα τα φρουτα σε αυτη τη φαση γιατι ειναι φρουτα που δεν κανουν ευκολα αλλεργιες. Αλλα για τις ποσοτητες καλα στα ειπαν τα κοριτσια, κανε λιγο κρατει να φτασεις τα 100 μλ στο τελος της εβδομαδας, μην τον πειραξει τον ζουζουνο.

Ρυζαλευρο ποιο παιρνεις; θα σου προτεινα το βιολογικο που δεν εχει ζαχαρη κ γαλα μη κανει δυσκοιλιοτητα στο μωρο (αυτο εδινα στον μεγαλο μ για λιγο). Ή σε καποια φαση οταν ηταν πιο μεγαλος επειδη ειχε σαν αλλεργια στο γαλα ελιωνα λαπα (μπλιαχ).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές κορίτσια!! Για τα φρούτα το κατάλαβα! Για το ριζαλευρο θα δούμε αν θα δίνω  .πηρε ο άντρας μου γιωτης απο το σουπερ,θα το τελειωσω κ βλεπουμε. Ελπίζω να μην προκαλέσει δυσκοιλιότητα γτ το μωρό κάνει Κακα μια φορά την μέρα μόνο.

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/3/2019 at 10:22 ΠΜ, Sofaki91 είπε:

Της φιλης μου που ηταν 6 μηνων 9 κιλα και εχει μπουτια νααα..δεν την ενοχλει η ιδια τη λεει χοντρη γτ το μωρο ειναι πολυ στρουμπουλο..ειναι στον άνθρωπο..Προσωπικά ουτε κ εμένα θα με ενοχλούσε..

Αντα μα πως θα μειωσει θηλασμους εφοσον θα προσφερεις καταλαβαινεις πως το λεω? Δεν είναι κατι που το εβγαλα απο το κεφαλι μ δηλαδη χαχα αντε απο τις 10 φορες να πας 8..γιαυτο λεω η καθε μια εχει την αποψη της..οι οδηγίες λενε συγκεκριμένα πράγματα..εμενα δεν χορταινει γτ δεν την κυνηγάω μαυτην την μέθοδο εφοσον το γαλα θεωρείται βασικη τροφη οπως ξαναπα..κ μεσα στο σκ θα της δωσω μπιφτεκι εννοειτε συμφωνώ με σίδηρο πάντως..και αυγο θα φάει κ γιαουρτι κ απολα το παιδί.. Επίσηςκατι που ξέχασα να αναφέρω για να φάει ενα παιδακι πρεπει να χει κ σημαδια ετοιμότητας μακαρι το δικο σουνα τα χει απο 5.5 

Καλημερα!σορυ που άργησα να απαντήσω.  λοιπόν λογικο δεν είναι να μειωθουν?εμένα χθες το απόγευμα έδωσα 80μλ ριζαλευρο ,ενώ ήταν να θηλάσει. Όποτε καλύφθηκε με αυτό κ θηλάσε . αρα πάει 1 θηλασμος. Το πρωι θα δίνω φρούτα ,όποτε παει κ ενας ακόμα. Γτ αν φάνε την ποσότητα που πρέπει κ πιουν κ γάλα ,θα σκάσουν πιστεύω!!!κ μετά Στον 6 Που εισάγεις κ λαχανικά κ κρέας μειώνονται ακόμα περισσότερο έκτος αν δεν αρέσει στο παιδί το φαγητό. Έτσι πιστεύω τουλάχιστον ,τώρα θα το δω στην πράξη κ Έτσι μου έχουν πει άλλες μανούλες.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Ναι ρε συ ειναι πολυ κριμα! Κι αντε να επιστρεψεις οταν το μωρο ειναι δυο μηνων;! Ενταξει, δε παιζει!

Οσο για τις τροφες: Ρυζαλευρο μου ειπε αν θελω και ειπαμε οχι. Φρουτα τα ιδια και σε μενα. Μετα απο μια εβδομαδα θα ξεκινησω κ πατατα-καροτο-κολοκυθι. 

Οχι δεν ειναι απαραιτητο το ενα ενα τα φρουτα σε αυτη τη φαση γιατι ειναι φρουτα που δεν κανουν ευκολα αλλεργιες. Αλλα για τις ποσοτητες καλα στα ειπαν τα κοριτσια, κανε λιγο κρατει να φτασεις τα 100 μλ στο τελος της εβδομαδας, μην τον πειραξει τον ζουζουνο.

Ρυζαλευρο ποιο παιρνεις; θα σου προτεινα το βιολογικο που δεν εχει ζαχαρη κ γαλα μη κανει δυσκοιλιοτητα στο μωρο (αυτο εδινα στον μεγαλο μ για λιγο). Ή σε καποια φαση οταν ηταν πιο μεγαλος επειδη ειχε σαν αλλεργια στο γαλα ελιωνα λαπα (μπλιαχ).

Μπαίνω σφήνα στην κουβέντα σας αλλά ήθελα να μου πείτε εάν το βιολογικό ρυζαλευρο το βρίσκουμε μόνο σε μαγαζί με βιολογικά ή αν υπάρχει και στο σουπερμάρκετ.


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasoula85 είπε:

Μπαίνω σφήνα στην κουβέντα σας αλλά ήθελα να μου πείτε εάν το βιολογικό ρυζαλευρο το βρίσκουμε μόνο σε μαγαζί με βιολογικά ή αν υπάρχει και στο σουπερμάρκετ.

Καλησπερα, κανονικα στα σουπερμαρκερ. Εγω επαιρνα biobebe. Nομιζω ομως και η hipp εχει. Κανε μια βολτα σε ενα μεγαλο και σιγουρα θα βρεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα!! Τι κανετε??? 

Να σας ρωτήσω, οσες δινετε ξενο, στο 2ης βρεφικης ηλικιας ποτε περναμε??? Οταν τα παιδάκια κλεισουν τον 5ο και μπουν στον 6ο ή οταν κλεισουν και τον 6ο??? Γιατί στο κουτί γράφει απο τον 6ο μηνα.... Εννοείται θα ρωτήσω τη γιατρο αύριο κιοκας για να ξερω με τι γαλα θα συνεχίσω το συμπληρωμα, αλλα επειδη μ ρθε φλασια και ειμαι ανυπομονη ειπα να ρωτησω και εσας!!! :)

Καλη Κυριακή να έχουμε!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια καλημέρα!! Τι κανετε??? 

Να σας ρωτήσω, οσες δινετε ξενο, στο 2ης βρεφικης ηλικιας ποτε περναμε??? Οταν τα παιδάκια κλεισουν τον 5ο και μπουν στον 6ο ή οταν κλεισουν και τον 6ο??? Γιατί στο κουτί γράφει απο τον 6ο μηνα.... Εννοείται θα ρωτήσω τη γιατρο αύριο κιοκας για να ξερω με τι γαλα θα συνεχίσω το συμπληρωμα, αλλα επειδη μ ρθε φλασια και ειμαι ανυπομονη ειπα να ρωτησω και εσας!!! :)

Καλη Κυριακή να έχουμε!!! :)

Εγώ μόλις μπήκε στον 6ο το αλλαξα...γιατί υποτίθεται οτι το αλλαζεις όταν αρχίσει στερεές γιατί έχει αλλη σύνθεση αφού έχει αλλες ανάγκες το παιδι. Στο λέω όμως με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν ρώτησα τη γιατρό. Για την ακρίβεια 2 βδομάδες αφού μπήκε στον 6ο γιατί είχα απόθεμα απο το ν1


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...