Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

      Στην μικρογονιμοποιηση δεν βρίσκουν κάποιο καλό σπερματοζωάριο ;

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Φτιαχνω γυρω στα 200-250γρ το γεύμα.. Ιδανικα πρέπει να το τρωει ολο μ πε η παιδιατρος, αλλα προς το παρόν καταφέρνει το μισό!! 

Εγώ σήμερα κ χθες το αύξησα και του έδωσα γύρω στα 150 κ τρώει ευχαριστα, με πολύ όρεξη κ χαρά! Μια μέρα του είχε πέσει βαρύ κ μου είχε κάνει εμετό κι από τότε φοβήθηκα λίγο με τη ποσότητα..

Θα το αυξήσω παλι αύριο κ βλέπω πως πάει. Απ ότι φαίνεται του αρέσουν όλα όσα έχει φάει!

Δίνεις κ πρωινό ή μόνο μεσημεριανο?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anastasia05 είπε:

Εγώ σήμερα κ χθες το αύξησα και του έδωσα γύρω στα 150 κ τρώει ευχαριστα, με πολύ όρεξη κ χαρά! Μια μέρα του είχε πέσει βαρύ κ μου είχε κάνει εμετό κι από τότε φοβήθηκα λίγο με τη ποσότητα..

Θα το αυξήσω παλι αύριο κ βλέπω πως πάει. Απ ότι φαίνεται του αρέσουν όλα όσα έχει φάει!

Δίνεις κ πρωινό ή μόνο μεσημεριανο?

Δινω γυρω σ 11-12 φρουτοκρεμα και μετα οτι ωρα πεινασει, μεσημεριανό.... Απογευματινο μαλλον θα μας πει μετα το εμβόλιο... Καλα δεν τα τρωει ολα ρμενα... Μη φανταστεις... Αλλη φορα το μισο, αλλη φορα περισσότερο.. Ανάλογα τα κέφια!!! 

3 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Τι λαχανικά της δίνεις? 

Μεχρι στιγμής εχει φαει φασολακια, κολοκυθι, πατατα, σελινοριζα και καροτο και την Τετάρτη θα της δοκιμασω αρακα και στην πορεια και αλλα λαχανικά. Απο κρεας μονο μοσχάρι μέχρι τωρα.. 

 

Κορίτσια πανε και τα δικα σας στο ξεστρωτο πατωμα?? Εγω εχω παντου χαλι και το διαολακι παει σε κανα 2 σημεία ππυ δεν φτάνει... Γκρρρρρρ!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Δινω γυρω σ 11-12 φρουτοκρεμα και μετα οτι ωρα πεινασει, μεσημεριανό.... Απογευματινο μαλλον θα μας πει μετα το εμβόλιο... Καλα δεν τα τρωει ολα ρμενα... Μη φανταστεις... Αλλη φορα το μισο, αλλη φορα περισσότερο.. Ανάλογα τα κέφια!!! 

Μεχρι στιγμής εχει φαει φασολακια, κολοκυθι, πατατα, σελινοριζα και καροτο και την Τετάρτη θα της δοκιμασω αρακα και στην πορεια και αλλα λαχανικά. Απο κρεας μονο μοσχάρι μέχρι τωρα.. 

 

Κορίτσια πανε και τα δικα σας στο ξεστρωτο πατωμα?? Εγω εχω παντου χαλι και το διαολακι παει σε κανα 2 σημεία ππυ δεν φτάνει... Γκρρρρρρ!!! 

Εμένα δε μπουσουλαει ακόμη!!! Όποτε πάει μέχρι εκεί που τον βάζω να κάτσει, κ λίγο πιο κει άμα κάνει βαρελάκια!

Έτσι έχω ακούσει όμως πως κάνουν!!! Βρίσκουν πάτωμα χωρίς χαλί κ πάνε εκεί!!!

 

Αρακά κατεψυγμένο ε?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου καλή Μεγάλη Εβδομάδα να έχουμε!! Εμένα η μικρή τρώει ένα πιάτο γεμάτο κάθε μεσημέρι έως το στεφάνι και σήμερα θα της βάλω πρώτη φορά ζυμαρικά.. Πήρα κοφτό μακαρονάκι ολικής για να δούμε θα της αρέσει θα αντικαταστήσει την πατάτα.. Από την μέρα που άρχισα Δαμάσκηνα στα φρούτα και έκοψα την πατάτα η μπέμπα μου κάνει πολύ ωραία κακά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Εμένα δε μπουσουλαει ακόμη!!! Όποτε πάει μέχρι εκεί που τον βάζω να κάτσει, κ λίγο πιο κει άμα κάνει βαρελάκια!

Έτσι έχω ακούσει όμως πως κάνουν!!! Βρίσκουν πάτωμα χωρίς χαλί κ πάνε εκεί!!!

 

Αρακά κατεψυγμένο ε?

Οχι... Πηρα φρέσκο από τη λαικη, όπως και φασολακια!!! Δεν ηθελα να της δωσω κατεψυγμένα ενω είναι η εποχή τους... Βεβαια εχουν ταλαιπωρία να τα καθαρισεις, αλλα τι να κάνουμε??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Οχι... Πηρα φρέσκο από τη λαικη, όπως και φασολακια!!! Δεν ηθελα να της δωσω κατεψυγμένα ενω είναι η εποχή τους... Βεβαια εχουν ταλαιπωρία να τα καθαρισεις, αλλα τι να κάνουμε??? 

Δεν έχω ιδέα ποτε είναι η εποχή ποιανού... Δεν του έχω δώσει αρακά αλλά ήθελα. Όποτε είναι κατάλληλη περίοδος και για φασολάκια. 

 

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Δεν έχω ιδέα ποτε είναι η εποχή ποιανού... Δεν του έχω δώσει αρακά αλλά ήθελα. Όποτε είναι κατάλληλη περίοδος και για φασολάκια. 

 

 

Και εμενα μου τα λενε!! Δεν τα ξέρω!! Αχχαχαχαχαχαχα 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Καλή μεγάλη εβδομάδα σε όλες! Τώρα με τις τροφές τι κακακια κάνουν τα μωράκια σας? εμένα δυσκολεύεται και κλαίει μέχρι να κάνει. τρώει μήλο, μπανάνα και πατάτα, καρότο, σέλινο,κολοκύθι. Μήπως την επηρεάζουν τα φρούτα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Καλή μεγάλη εβδομάδα σε όλες! Τώρα με τις τροφές τι κακακια κάνουν τα μωράκια σας? εμένα δυσκολεύεται και κλαίει μέχρι να κάνει. τρώει μήλο, μπανάνα και πατάτα, καρότο, σέλινο,κολοκύθι. Μήπως την επηρεάζουν τα φρούτα?

Καλημερα κοριτσι αχλάδι δεν εχετε βαλει μπορεις και ακτινίδιο; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Καλή μεγάλη εβδομάδα σε όλες! Τώρα με τις τροφές τι κακακια κάνουν τα μωράκια σας? εμένα δυσκολεύεται και κλαίει μέχρι να κάνει. τρώει μήλο, μπανάνα και πατάτα, καρότο, σέλινο,κολοκύθι. Μήπως την επηρεάζουν τα φρούτα?

Στη χορτοσουπα βαζεις λαδακι??? Αν οχι βαλε μια κουταλια της σούπας περιπου βοηθάει πολυ!!! Και οπως ειπε η Αλεξ, αχλαδι στα φρουτα γτ μηλο και μπανανα προκαλουν δυσκοιλιοτητα!!! 

Εμενα ηταν δυσκοιλια και πλεον δεν την προλαβαινω!! Χεχε


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημερα κοριτσι αχλάδι δεν εχετε βαλει μπορεις και ακτινίδιο; ε

ακόμη δεν βάλαμε. Τώρα θα βάλουμε αρακά κ μετά φασολάκια είπε ο γιατρός. λογικά μετά θα συνεχίσουμε με εισαγωγές σε φρούτα και κρέας σιγά σιγά.

 

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Στη χορτοσουπα βαζεις λαδακι??? Αν οχι βαλε μια κουταλια της σούπας περιπου βοηθάει πολυ!!! Και οπως ειπε η Αλεξ, αχλαδι στα φρουτα γτ μηλο και μπανανα προκαλουν δυσκοιλιοτητα!!! 

Εμενα ηταν δυσκοιλια και πλεον δεν την προλαβαινω!! Χεχε

Ναι βάζω λάδι. τα φρούτα που τρώει θα φταίνε λογικά αν και σήμερα από το πρωί έκανε 4 φορές κ καμία δεν ζορίστηκε.Ίσως συνηθίζει κιόλας.

πόσα ml δίνετε φρουτοκρεμα και πόσο χορτόσουπα κορίτσια?η μάλλον πόσο περίπου τρώνε τα παιδιά?

@anemoni1989 εσύ που η δικιά σου τρώει τα μισά από τα 200-250 που φτιάχνεις, όπως λες πιο πάνω, δίνεις και γάλα μετά? ζητάει? εμένα χθες που έφαγε περίπου 200 δεν έδωσα γάλα και δεν ζήτησε, ενώ σήμερα που έφαγε 100 μόνο της έδωσα και γάλα μετά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...