Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

Just now, anemoni1989 είπε:

Σ πειναει τοσο γρήγορα?? Στο 2ωρο??? Και εμενα η μπεμπα αδυνατη ειναι... 5 μηνων η μπεμπα ηταν 6400 και 68 ποντους και τωρα αν φαει 100-150 γρ φαγητό πριν το 3ωρο δεν πειναει!!! Αν φαει πανω απο 150 δε, μπορεί να γκρινιαξει στο 4ωρο!!! 

Να έχει τίποτα το παιδι μου!!???? Έπρεπε λες να ζηταει πιο συχνά φαι??? Και γενικα ειναι πολυ ζωηρη... Μπουσουλαει, παιζει συνεχεια, προσπαθει να αηκωθει.. Δεν είναι δηλαδή οτι καθεται ξαπλα σε ενα ριλαξ όλη μέρα... 

Οχι καλε! Μια χαρα ειναι το παιδι! Λιγοφαγη ειναι. Αφου ο γιατρος λεει κομπλε κακως ανησυχουμε.

Θα τα κανουμε μοντελα!!!

Καλα μη φανταστεις οτι πριν το 3ωρο θε κλαψει λογω πεινας, απλα ξερω πια το προγραμμα του και τον ταιζω πριν αρχισει να ζηταει.

Εμενα στο ριλαξ τη βγαζει... η μοιρα των δευτερων...

Τι εννοεις μπουσουλαει;;;; Εμενα με το ζορι καθεται λιγο στον ποπο. Να αγχωθω;;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Just now, Alekk είπε:

Οχι καλε! Μια χαρα ειναι το παιδι! Λιγοφαγη ειναι. Αφου ο γιατρος λεει κομπλε κακως ανησυχουμε.

Θα τα κανουμε μοντελα!!!

Καλα μη φανταστεις οτι πριν το 3ωρο θε κλαψει λογω πεινας, απλα ξερω πια το προγραμμα του και τον ταιζω πριν αρχισει να ζηταει.

Εμενα στο ριλαξ τη βγαζει... η μοιρα των δευτερων...

Τι εννοεις μπουσουλαει;;;; Εμενα με το ζορι καθεται λιγο στον ποπο. Να αγχωθω;;;; 

Ειναι λιγο νευρικη η κορη μου και βιαζεται να τα κανει ολα!!! Μπουσουλαει κανονικα ενα μηνα τωρα, καθεται σταθερα εδω και 2-3 βδομαδες, ενω προχθες σηκωθηκε ορθια μονη της στην κουνια!!! 

Οχι να μην αγχωθεις... Το δικο μ παιδι ειναι νευροσπασμα!!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

  • Χαχα 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Γαλα απο οσο ξερω απο τη στιγμή που ξεκινανε φαγητό, πινουν πρωι βράδυ... Βεβαια οι κοπέλες που υελουν να διατηρησουν θηλασμο νομίζω δεν επιμενουν στο φαγητό και προσφερουν στηθος, αλλα μπορεί να λεω και βλακειες... Εμενα πινει γαλα γυρω 6 - 7 και μετα ανάλογα τι ώρα θα πεινασει, απο τις 10-12 θα φαει φρουτοκρεμα. Μετα σ 2-3-4 ωρες, ανάλογα ποσο κρέμα εφαγε,θα δωσω φαγητό (λαχανικά και κρεας)  και μετα οποτε πεινασει (3-4 ώρες μετά) γαλα... Τν αλλο μηνα που θα ξεκινήσουμε απογευματινα δεν θα πινει γαλα το απόγευμα... Εγω βεβαια ειμαι λιγο αυστηρή... Δεν υπάρχει περίπτωση δηλαδή τωρα που έχουμε ξεκινησει κανονικα φαγητα να της δωσω γαλα επειδή γκρινιαζει και θα τη λυπηθω αντι φαγητου ή φρουτων... Μια φιλη μου λυπαται να ζορισει το μωρο της και δινςι ακομα γαλα γτ δεν αρεσουν τα φρούτα στο μπεμπη.. Εγω θα την αφησω νηστικη μεχρι να φαει εστω 100γρ... Βεβαια πολλοι το κατακρινουν, αλλα επειδη θελω να μαθει να τρωει υγιεινα και οτι πρεπει (οχι οτι θελει), δεν με αγγιζουν αντιθετα σχολια! :p

Καλημέρα! Εμ μς αυτό μπερδεύτηκα κ εγώ . γτ αν φάει θα πιει λιγότερο . σίγουρα όχι πρωί βράδυ μόνο Άλλα κόπηκαν 3-4 θηλασμόι τουλάχιστον.  Ο δικός μου είναι με τις ώρες του ,μια το τρώει οολο ,μια μέρα θέλει νερό ενδιάμεσα ,μετα να δει λίγο τηλεόραση κ μετά τρώει τα υπόλοιπα φρούτα η φαι. Δοκίμασε να δωσεις λίγο νερακι Στο ενδιάμεσο Μήπως σ φάει περισσότερο. Επίσης ο δικός μου από 5 μηνών που του ξεκίνησα φρούτα είδα ότι δεν ήταν έτοιμος ,άρχισε να τρώει κανονικά φρουτα κ κρεμα μια βδομάδα πριν γίνει 6 μηνών. 

Όσο Για το τι κάνει η δικιά ,έχει αναπτυχθει πολύ. Μπράβο!Ο δικός  Μόνο γυρνάει μπρούμυτα ανάσκελα κ στριφογυριζει στο κρεβάτι . κ σηκώνεται καθιστός αν του πιασεις τα χέρια. Άλλα να μπουσουλισει δεν είναι λίγο νωρίς.

Για το βάρος , μια χαρά είστε .ο μπεμπης 5 μηνών γράφων 8100 γρ κ 6 μηνών 8600 κ πραγματικά μου κόβει το χέρι οταν τον θηλάζω κν τον έχω αγκαλιά

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ειναι λιγο νευρικη η κορη μου και βιαζεται να τα κανει ολα!!! Μπουσουλαει κανονικα ενα μηνα τωρα, καθεται σταθερα εδω και 2-3 βδομαδες, ενω προχθες σηκωθηκε ορθια μονη της στην κουνια!!! 

Οχι να μην αγχωθεις... Το δικο μ παιδι ειναι νευροσπασμα!!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

ανεμονη μου η μικρή σου είναι σπίρτο!! χαχα θα την κυνηγάς!! εμένα στριφογυρίζει ακόμη κ στέκεται κάπως καλύτερα στον καναπέ!! προσπαθεί να πιαστεί για να σηκωθεί αλλά δεν τα καταφέρνει! θα σου γίνει ζωηρουλα! γερή να ναι κι εσύ για να την προλαβαίνεις χαχαχα

  • Χαχα 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς είμαστε σχεδόν 6,5 μηνών δεν στέκεται πουθενά αγκαλιά την έχω χορεύει να φύγει στην κούνια την βάζω όλο μπρούμυτα γυρνάει.. Σήμερα της έκοψα λίγο την πατάτα στο φαγητό γιατί είχαμε θέμα δεν μου έκανε κακά και της έβαλα στα φρούτα αποξηραμένα δαμάσκηνα και την βοήθησε πολύ σήμερα μετά από καιρό μου έκανε ωραία κακά η χαρά μου μεγάλη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια εμείς είμαστε σχεδόν 6,5 μηνών δεν στέκεται πουθενά αγκαλιά την έχω χορεύει να φύγει στην κούνια την βάζω όλο μπρούμυτα γυρνάει.. Σήμερα της έκοψα λίγο την πατάτα στο φαγητό γιατί είχαμε θέμα δεν μου έκανε κακά και της έβαλα στα φρούτα αποξηραμένα δαμάσκηνα και την βοήθησε πολύ σήμερα μετά από καιρό μου έκανε ωραία κακά η χαρά μου μεγάλη. 

Δοκιμασε να της βαζεις λίγο παραπάνω λαδακι στο φαι και καμια κρέμα νε βρωμη!!! Κανει θαύματα!!! 

 

1 hour ago, bella32 είπε:

ανεμονη μου η μικρή σου είναι σπίρτο!! χαχα θα την κυνηγάς!! εμένα στριφογυρίζει ακόμη κ στέκεται κάπως καλύτερα στον καναπέ!! προσπαθεί να πιαστεί για να σηκωθεί αλλά δεν τα καταφέρνει! θα σου γίνει ζωηρουλα! γερή να ναι κι εσύ για να την προλαβαίνεις χαχαχα

Ασε, είναι ενα μικρό τερατακι!!! Ηδη μ βγάζει το λαδι!!! Αχχαχαχαχαχαχα 

9 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημέρα! Εμ μς αυτό μπερδεύτηκα κ εγώ . γτ αν φάει θα πιει λιγότερο . σίγουρα όχι πρωί βράδυ μόνο Άλλα κόπηκαν 3-4 θηλασμόι τουλάχιστον.  Ο δικός μου είναι με τις ώρες του ,μια το τρώει οολο ,μια μέρα θέλει νερό ενδιάμεσα ,μετα να δει λίγο τηλεόραση κ μετά τρώει τα υπόλοιπα φρούτα η φαι. Δοκίμασε να δωσεις λίγο νερακι Στο ενδιάμεσο Μήπως σ φάει περισσότερο. Επίσης ο δικός μου από 5 μηνών που του ξεκίνησα φρούτα είδα ότι δεν ήταν έτοιμος ,άρχισε να τρώει κανονικά φρουτα κ κρεμα μια βδομάδα πριν γίνει 6 μηνών. 

Όσο Για το τι κάνει η δικιά ,έχει αναπτυχθει πολύ. Μπράβο!Ο δικός  Μόνο γυρνάει μπρούμυτα ανάσκελα κ στριφογυριζει στο κρεβάτι . κ σηκώνεται καθιστός αν του πιασεις τα χέρια. Άλλα να μπουσουλισει δεν είναι λίγο νωρίς.

Για το βάρος , μια χαρά είστε .ο μπεμπης 5 μηνών γράφων 8100 γρ κ 6 μηνών 8600 κ πραγματικά μου κόβει το χέρι οταν τον θηλάζω κν τον έχω αγκαλιά

Πωωωω ολόκληρος αντρας!!! Λογικο να σε πονανε τα χέρια!! Εδω πονανε τα δικα μ που ειναι μολις 7 κιλα σχεδόν η μικρή 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,

@anemoni1989 καλα η κορη σου θα γινει η νεα Κομανετσι. Στο λεω!

@ada32 ετσι πρεπει βρε να ειναι τα μωρα. Μπαμπατσικα να πιανεις μπουτακι και να το φχαριστιεσαι!!!

Καλα κι εμεις εχουμε θεμα με τα κακακια αλλα εχω βρει λυση. Πρεπει εγω να φαω σοκολατα. Τι να κανω; Θα θυσιαστω η μανα...

Κοριτσια κι εμεις τα βασικα κανουμε απο κινησει το μονο που ειμαστε μπροστα ειναι τα δοντια. Στον 4ο εβγαλε δυο και τωρα βγαζει κι αλλο και οχι με τη σειρα...

Αρα εμεις ετοιμαζομαστε για το αρνι το Πασχα...

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alekk είπε:

Καλημερα κοριτσια,

@anemoni1989 καλα η κορη σου θα γινει η νεα Κομανετσι. Στο λεω!

@ada32 ετσι πρεπει βρε να ειναι τα μωρα. Μπαμπατσικα να πιανεις μπουτακι και να το φχαριστιεσαι!!!

Καλα κι εμεις εχουμε θεμα με τα κακακια αλλα εχω βρει λυση. Πρεπει εγω να φαω σοκολατα. Τι να κανω; Θα θυσιαστω η μανα...

Κοριτσια κι εμεις τα βασικα κανουμε απο κινησει το μονο που ειμαστε μπροστα ειναι τα δοντια. Στον 4ο εβγαλε δυο και τωρα βγαζει κι αλλο και οχι με τη σειρα...

Αρα εμεις ετοιμαζομαστε για το αρνι το Πασχα...

Αχ σας ζηλευω για τα δόντια!!! Εμείς τίποτα ακόμα και η μικρή υποφερει!!! 

 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Αχ σας ζηλευω για τα δόντια!!! Εμείς τίποτα ακόμα και η μικρή υποφερει!!! 

 

Εγω παλι αγχωνομαι οτι θα μας τσακισει στις δαγκωνιες... το μικρο μ δρακουλακι.... Δοκιμασες μασητικα; Εμας μας εχουν σωσει. Βεβαια πρεπει να βρεις καποιο να τη βολεψει διαφορετικα ειναι πεταμενα λεφτα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alekk είπε:

Εγω παλι αγχωνομαι οτι θα μας τσακισει στις δαγκωνιες... το μικρο μ δρακουλακι.... Δοκιμασες μασητικα; Εμας μας εχουν σωσει. Βεβαια πρεπει να βρεις καποιο να τη βολεψει διαφορετικα ειναι πεταμενα λεφτα..

Οπως το ειπες!! Πεταμενα λεφτα!! Έχω πάρει ολη τη σειρά της μαμ, αλλα τζιφος!! Μόνο για παιχνίδι τα εχει!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Οπως το ειπες!! Πεταμενα λεφτα!! Έχω πάρει ολη τη σειρά της μαμ, αλλα τζιφος!! Μόνο για παιχνίδι τα εχει!!! 

Μπορείτε να δοκιμάσετε τα nok nok που είναι βραχιολακι σε ωραία χρώματα να της τραβανε την προσοχή.!

Εγώ ήθελα να ρωτήσω..τι ποσότητα στερεας τροφής δίνετε στο μωρό σας? 

 

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εμενα το δικο μου παιδί θα με τρελάνει!! Ξαφνικά από σήμερα ,θέλει μόνο καθιστός να είναι στο καρότσι!!! Πηγαμε Βολτα κ ενώ τον είχα μισο ξαπλα ,ξαφνικα σηκώθηκε ,πιαστηκε απο τους σωληνες του καροτσιού κ δεν ήθελε με τίποτα  να ακουμπησει πισω. Επίσης στο κρεβάτι συριφογυριζει συνεχεια..

@anemoni1989 ναι ναι μεγάλωσε αρκετά κ βάρυνε!! @Alekk ασε μπαμπατσικο μου βγήκε οντως σαν τον Μπαμπα του.

 

  • Χαχα 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Μπορείτε να δοκιμάσετε τα nok nok που είναι βραχιολακι σε ωραία χρώματα να της τραβανε την προσοχή.!

Εγώ ήθελα να ρωτήσω..τι ποσότητα στερεας τροφής δίνετε στο μωρό σας? 

 

Φτιαχνω γυρω στα 200-250γρ το γεύμα.. Ιδανικα πρέπει να το τρωει ολο μ πε η παιδιατρος, αλλα προς το παρόν καταφέρνει το μισό!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Φτιαχνω γυρω στα 200-250γρ το γεύμα.. Ιδανικα πρέπει να το τρωει ολο μ πε η παιδιατρος, αλλα προς το παρόν καταφέρνει το μισό!! 

250 σοοοοκ ούτε τα 50 δεν θα τρώει εμένα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...