Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

On 29/4/2019 at 8:44 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

Κορίτσια Χρόνια πολλά!!! Χριστός Ανέστη!! Τι κανετε??? Σουβλισατε??? 

Εμεις ναι!!!! Εδωσα και στη μπεμπα κοκκαλακι με λίγο κρεατακι να γλυψει και ξετρελάθηκε!!!! :)

Το πιο όμορφο Πάσχα με το παιδάκι μας φέτος!!! :)

Χρόνια πολλά! Εμένα σαν να κρυώσε τη Κυριακή στο ψήσιμο, κ από το απόγευμα είχαμε εμετούς κ περίεργα κακά! Ευτυχώς κράτησε μόνο τη Κυριακή κ από τη Δευτέρα ήταν εντάξει. Σήμερα γυρίσαμε σπίτι κ ξεκουράζεται λίγο παραπάνω.

Δε του έδωσα αρνάκι καθόλου λόγω αδιαθεσίας. Λογικό μου φαίνεται να ενθουσιαστεί η μικρή σου με μια τόσο έντονη κ ωραία γεύση!

Από αύριο θα μπούμε παλι στο πρόγραμμα μας!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

Καλησπερα μανουλες !! Χρονια πολλα!!! 

Ηθελα να σας ρωτησω. Τι καρεκλακι φαγητου εχετε?? 

Να καθαριζεται ευκολα, και να μαζευει για να το παιρνουμε μαζι αν χρειαστει. Εχω δει ενα στο ικεα, το εχει καμια να μου πει?? Και μπολακια και πιατακια και ολα αυτα τα σκατακια απο που τα πηρατε?? Νερο με μπιμπερο δινετε ή εκπαιδευτικο ποτηρακι?? 

Πολλες ερωτησεις, σας ζαλισα, αλλα επειδη σε καναν μηνα λεω να τον ξεκινησω σιγα σιγα αν ειναι ετοιμο το μωρο, ηθελα γνωμες!! 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες!Χρονια πολλα Χριστος Ανεστη κ καλο μηνα!Μανουλα Νοεμβριου εδω!Αποτι ειδα οι περισσοτερες εχετε ξεκινησει στερεες κ ηθελα να σας ρωτησω κατι οσο αφορα τα φρουτα!Τα λαχανικα με το κρεας τα ξεκινησαμε οταν γιναμαι 5 κ τα παμε καλα!Σημερα ξεκινησαμε με μηλαρακι αλλα δεν της αρεσε καθολου!Αναγουλιαζε με καθε κουταλια, το μπλεντερ δεν το εκανε κρεμα το εκανε πολυ μικρα κομματακια!Ηθελα να σας ρωτησω ειπαρχουν καποια μηλα συγκεκριμενα που μπορω να παρω?Αποτι καταλαβα το μπλεντερ ηταν λαθος επιλογη!Στα λαχανικα τα παει καλα αλλα στα φρουτα που δεν εχουν πολλα υγρα θα εχω προβλημα!Ποση ποσοτητα απο καθε φρουτο να βαζω?αυριο δεν θα της δωσω σκετο μηλο θα βαλω κ αχλαδι κ σε 2 μερες +μπανανα!Πρεπει να φτιαξουμε λιγο το πρωινο προγραμμα κ να τρωμε κ τα φρουτα μας το πολυ μεχρι 12 γιατι θηλαζω οχι αποκλειστικα κ καπου το χανω το πρωι με μπουκαλι κ στηθος!Σας ευχαριστω κ συγνωμη για το μεγαλο μνμ...ελπιζω να μην σας κουρασα πολυ!


L3k5p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nektaritsaki είπε:

Καλησπερα μανουλες!Χρονια πολλα Χριστος Ανεστη κ καλο μηνα!Μανουλα Νοεμβριου εδω!Αποτι ειδα οι περισσοτερες εχετε ξεκινησει στερεες κ ηθελα να σας ρωτησω κατι οσο αφορα τα φρουτα!Τα λαχανικα με το κρεας τα ξεκινησαμε οταν γιναμαι 5 κ τα παμε καλα!Σημερα ξεκινησαμε με μηλαρακι αλλα δεν της αρεσε καθολου!Αναγουλιαζε με καθε κουταλια, το μπλεντερ δεν το εκανε κρεμα το εκανε πολυ μικρα κομματακια!Ηθελα να σας ρωτησω ειπαρχουν καποια μηλα συγκεκριμενα που μπορω να παρω?Αποτι καταλαβα το μπλεντερ ηταν λαθος επιλογη!Στα λαχανικα τα παει καλα αλλα στα φρουτα που δεν εχουν πολλα υγρα θα εχω προβλημα!Ποση ποσοτητα απο καθε φρουτο να βαζω?αυριο δεν θα της δωσω σκετο μηλο θα βαλω κ αχλαδι κ σε 2 μερες +μπανανα!Πρεπει να φτιαξουμε λιγο το πρωινο προγραμμα κ να τρωμε κ τα φρουτα μας το πολυ μεχρι 12 γιατι θηλαζω οχι αποκλειστικα κ καπου το χανω το πρωι με μπουκαλι κ στηθος!Σας ευχαριστω κ συγνωμη για το μεγαλο μνμ...ελπιζω να μην σας κουρασα πολυ!

Καλησπερα σου κοπέλα μου. Ουτε και εμεις τα πάμε καλά με το μήλο. Όσες φορές έδωσα το εκανε εμετό και μιλάμε για μεγάλο εμετό. Δεν δοκιμασα να το βαλω με άλλο φρουτο ακομα. Και εγω στο μπλεντερ τα κανω, αφου προσθέσω λίγο νερό. Την μπανανα την λιώνω με το πιρούνι. Εγω το δινω απογευμα το φρούτο. Ξυπνα στις 9:30 το πρωι και θηλαζουμε αρκετη ωρα, το μεσημερι θα φαει τα λαχανικα της και το απογευμα το φρούτο. Τα φρουτα δεν τα δεχτηκε τοσο ευκολα οσο τα λαχανικά γκρινιαζει αρκετά. 3 με 4 κουταλιτσες τρωει και αναγουλιαζεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elenaki5186 είπε:

Καλησπερα σου κοπέλα μου. Ουτε και εμεις τα πάμε καλά με το μήλο. Όσες φορές έδωσα το εκανε εμετό και μιλάμε για μεγάλο εμετό. Δεν δοκιμασα να το βαλω με άλλο φρουτο ακομα. Και εγω στο μπλεντερ τα κανω, αφου προσθέσω λίγο νερό. Την μπανανα την λιώνω με το πιρούνι. Εγω το δινω απογευμα το φρούτο. Ξυπνα στις 9:30 το πρωι και θηλαζουμε αρκετη ωρα, το μεσημερι θα φαει τα λαχανικα της και το απογευμα το φρούτο. Τα φρουτα δεν τα δεχτηκε τοσο ευκολα οσο τα λαχανικά γκρινιαζει αρκετά. 3 με 4 κουταλιτσες τρωει και αναγουλιαζεται.

Κι εμένα ενώ έτρωγε μπανάνα κ αχλάδι, έχει 3 μέρες που δε θέλει καθόλου φρούτο.. δοκίμασα κ μήλο αλλά δεν!! Αύριο θα δοκιμάσω κ αχλάδι πάλι..

Το μεσημέρι τα λαχανικά τα τρώει.. κ το κρέας. Και ψάρι έφαγε και του άρεσε πολύ.. ποσότητα γύρω στα 120.


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εμένα ενώ έτρωγε μπανάνα κ αχλάδι, έχει 3 μέρες που δε θέλει καθόλου φρούτο.. δοκίμασα κ μήλο αλλά δεν!! Αύριο θα δοκιμάσω κ αχλάδι πάλι..

Το μεσημέρι τα λαχανικά τα τρώει.. κ το κρέας. Και ψάρι έφαγε και του άρεσε πολύ.. ποσότητα γύρω στα 120.

Εμένα τρωει γυρω στα 90ml λαχανικα και κρεας. Στάνταρ μετά μπαινει στηθος. Αλλα σιγα σιγα πρεπει να χορταινει μονο με το φαγητο ετσι?? Προσπαθω να της δινω περισσοτερο φαγητό, αλλα αναγουλιαζεται και αρκετες φορες κανει εμετο. Οποτε δεν επιμενω. Εκει που βλεπω οτι ζοριζεται σταματω. Εσυ δινεις γαλα μετα το μεσημεριανο σας??

Και μια και λέμε για φαγητακια για πεστε μανουλες τι λαχανικα δώσατε στα μπεμπακια σας μέχρι τώρα?? Σπανακι και μπροκολο δώσατε?? Η παιδιατρος μου ειπε ναι δωσε, σκεφτομαι αν πεφτουν βαρια ομως στο στομαχακι των βρεφών.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και πάλι!!! Και εμενα για φρούτα δε τρελαινεται! Τσακωνομαστε κάθε πρωί για να φαει αλλά γαλα δεν της δινω!! Προσφέρω μόνο φρούτα μέχρι να έρθει η ώρα του μεσημεριανου! Είμαι λίγο σκυλα σε αυτα!!! 

Το μεσημεριανό το τρωει και εμενα καλύτερα αφου προφανως είναι πιο γευστικο! Αύριο ξεκινάμε απογευματινο με κρέμα βρωμης και θα εισαγω κοτόπουλο, ζυμαρικά και επιπλέον λαχανικά!! Ανυπομονώ!!! :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenaki5186 είπε:

Εμένα τρωει γυρω στα 90ml λαχανικα και κρεας. Στάνταρ μετά μπαινει στηθος. Αλλα σιγα σιγα πρεπει να χορταινει μονο με το φαγητο ετσι?? Προσπαθω να της δινω περισσοτερο φαγητό, αλλα αναγουλιαζεται και αρκετες φορες κανει εμετο. Οποτε δεν επιμενω. Εκει που βλεπω οτι ζοριζεται σταματω. Εσυ δινεις γαλα μετα το μεσημεριανο σας??

Και μια και λέμε για φαγητακια για πεστε μανουλες τι λαχανικα δώσατε στα μπεμπακια σας μέχρι τώρα?? Σπανακι και μπροκολο δώσατε?? Η παιδιατρος μου ειπε ναι δωσε, σκεφτομαι αν πεφτουν βαρια ομως στο στομαχακι των βρεφών.

Δε δίνω γάλα.. σήμερα γκρινιάζε λίγο πάνω στα τρία τέταρτα από το μεσημεριανό,παίξαμε, κ πάνω στην ώρα ήπιε λίγο γάλα να κοιμηθεί. Δηλαδή τον άφησα λιγάκι με σκοπό να κόψω έναν θηλασμο.

Βέβαια ο δικός μου πίνει γάλα κάθε μιάμιση ώρα εκτός από το βράδυ που κοιμάται!

Από λαχανικά έχω δώσει κολοκυθάκι,καρότο, γλυκοπατάτα,πατάτα,μπρόκολο, κρεμμύδι. Τρελαίνεται για λαχανικά το πουλάκι μου.

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenaki5186 είπε:

 

Και μια και λέμε για φαγητακια για πεστε μανουλες τι λαχανικα δώσατε στα μπεμπακια σας μέχρι τώρα?? Σπανακι και μπροκολο δώσατε?? Η παιδιατρος μου ειπε ναι δωσε, σκεφτομαι αν πεφτουν βαρια ομως στο στομαχακι των βρεφών.

Πατατα, καροτο, κολοκυθι, σελινοριζα, αρακα, φασολακια, μανιτάρια. 

Απο κρεας μοσχάρι και αρνι το Πασχα. Αύριο θα βαλω κοτόπουλο 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anemoni1989 είπε:

Πατατα, καροτο, κολοκυθι, σελινοριζα, αρακα, φασολακια, μανιτάρια. 

Απο κρεας μοσχάρι και αρνι το Πασχα. Αύριο θα βαλω κοτόπουλο 

Κι εγώ κοτόπουλο αύριο πρώτη φορά!


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Καλησπερα μανουλες !! Χρονια πολλα!!! 

Ηθελα να σας ρωτησω. Τι καρεκλακι φαγητου εχετε?? 

Να καθαριζεται ευκολα, και να μαζευει για να το παιρνουμε μαζι αν χρειαστει. Εχω δει ενα στο ικεα, το εχει καμια να μου πει?? Και μπολακια και πιατακια και ολα αυτα τα σκατακια απο που τα πηρατε?? Νερο με μπιμπερο δινετε ή εκπαιδευτικο ποτηρακι?? 

Πολλες ερωτησεις, σας ζαλισα, αλλα επειδη σε καναν μηνα λεω να τον ξεκινησω σιγα σιγα αν ειναι ετοιμο το μωρο, ηθελα γνωμες!! 

Εχω απο ΙΚΕΑ πολυ βολικο καθαρίζει εύκολα οτι πρεπει με το μαξιλαρακι της για να ναι πιο άνετα..κουταλακια πιατακια ειχα αγορασει απο σπόντα της munchkin να υπάρχουν..αλλα ξεκινησα με μεθοδο blw και δεν χρησιμοποιώ τίποτα απο αυτα.. οσο για νερο εχω κυπελλο 360 αλλα δεν μπορει να το διαχειριστεί ακομα και ποτηρακι με σκληρό στομιο οπου με αυτο εχει καταβολευτει..

Αν παρεις απο ΙΚΕΑ να αγορασεις και την σαλιαρα μπλουζα την χρωματιστή που ειναι κ αδιάβροχη 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki91 είπε:

Εχω απο ΙΚΕΑ πολυ βολικο καθαρίζει εύκολα οτι πρεπει με το μαξιλαρακι της για να ναι πιο άνετα..κουταλακια πιατακια ειχα αγορασει απο σπόντα της munchkin να υπάρχουν..αλλα ξεκινησα με μεθοδο blw και δεν χρησιμοποιώ τίποτα απο αυτα.. οσο για νερο εχω κυπελλο 360 αλλα δεν μπορει να το διαχειριστεί ακομα και ποτηρακι με σκληρό στομιο οπου με αυτο εχει καταβολευτει..

Αν παρεις απο ΙΚΕΑ να αγορασεις και την σαλιαρα μπλουζα την χρωματιστή που ειναι κ αδιάβροχη 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για την απαντηση σου!! Ναι θα παρω και τη σαλιαρα αυτην που ειναι σαν μπλουζακι.

Πως τo δεχτηκε το παιδι το blw; ειναι τελικα πιο ευκολο απ οτι φανταζομαστε? Τα διαχειριζεται τα τροφιμα καλα? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ από μένα! Χριστός ανέστη και καλή άνοιξη! εμείς κάναμε προχτες τη βάφτιση και ο μικρός ήταν κύριος! δεν έκλαψε σχεδόν καθόλου κ ενθουσιάστηκε με το θυμιατο, και τα γένια του παπά χαχαχχα!

στέρεες ήταν να ξεκινήσουμε χτες αλλά μου είπε η γιατρός να περιμένω να γυρίσω στο σπίτι μου για να ειναι ο μικρος στο χώρο του! μάλλον είμαι η τελευταία ε; έχω πάρει ιδέες από όλες σας! Ανυπομονώ! 

για πιατικα κ τα λοιπά σκατουλακια μας τα εκαναν δώρο στη βάφτιση, της chicco. Για καρέκλα φαγητού, πάλι μας το πήραν δώρο στη βάφτιση, αλλά δεν είδα ακόμη από που κ αν βολεύει! λέει mamas and papas πανω!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για την απαντηση σου!! Ναι θα παρω και τη σαλιαρα αυτην που ειναι σαν μπλουζακι.

Πως τo δεχτηκε το παιδι το blw; ειναι τελικα πιο ευκολο απ οτι φανταζομαστε? Τα διαχειριζεται τα τροφιμα καλα? 

Τπτ γι'αυτό είμαστε εδώ..

Πολυ καλα, κανει γκαγκιν δηλαδη αναγουλιασματα αλλα το διαχειρίζεται και τα βγάζει..ειναι πολυ πιο ευκολο ναι, ψυχραιμία και εμπιστοσύνη στο παιδί πρεπει να δείξεις.. αλλα μη περιμένεις να φαει και αμέσως ποσοτητα ,θα περασει καιρός..παιζει ρολο βεβαια και ποσο συχνα προσφέρεις μεσα στη μερα εγω προσφέρω το πολυ 3..λάθος μου βέβαια γτ βολευομαι κ απίστευτα με τον θηλασμο.. σιγουρα το πρωι θα φαει αυγο σε διαφορες εκδοχες..πχ ομελετα μαφιν ειτε στραπατσαδα οπου της άρεσει περισσότερο..το μεσημερι σιγουρα κρεας οπου το προτιμάει επισης πιο πολυ και απο τα λαχανικα..φρουτα λιγο μηλο στον τρίφτη ειτε αχλαδι και να γλυψει 3 4 φορες μπανανα.. απλα ειναι ολοκληρη φιλοσοφια γύρω απο αυτο


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...