Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2018


Recommended Posts

Μάλλον ειμαι η πρώτη που το ανακάλυψα (τυχαία) οτι ειμαι εγκυος γι αυτο και ανοιξα το θέμα. ΠΗΤ 15 Νοεβριου, τελευταια περιοδος 8 φεβρουαρίου. πηγα για ενα απλο τεστ παπ στις 6 μαρτιου, ειπα στη γιατρο οτι καθε μηνας που περναει ειναι μια πιθανοτητα για εγκυμοσυνη. μου εκανε εξεταση αιματος και την επομένη μου ανακοινωσε τα ευχαριστα νέα. προς το παρον δε νοιωθω απολυτως τιποτα. επισης ευελπιστω να γεννησω νωριτερα με προγραμματισμενη καισαρική. Εσεις ?

  • Μου αρέσει 3

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα.Σου εύχομαι να έχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!Γιατί θέλεις να γεννήσεις νωρίτερα αν επιτρέπεται?προτιμάς την καισαρική? Είναι το πρώτο σου μωράκι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα.Σου εύχομαι να έχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!Γιατί θέλεις να γεννήσεις νωρίτερα αν επιτρέπεται?προτιμάς την καισαρική? Είναι το πρώτο σου μωράκι αυτό?

ναι το πρωτο ! το ειπα αυτο για την καισαρικη γιατι ξεροντας λιγο τον εαυτο μου νομιζω οτι θα εχω κουραστει μεχρι τοτε αρκετα, και επισης εαν για γεννηση φυσιολογικα πρεπει να περιμενω να εξαντληθει και η τελευταια μερα, να πηγαινοερχομαι 15-20 ωρες, αναμονη, περα δωθε, ελεγχο καθε τρεις και λιγο διαστολής.... δεν ειμαι ο τυπος που διαχειριζεται καλα τετοιες καταστασεις πιεστικες και ψυχοφθορες. περασα και καταθλιψη πριν 1,5 χρονο εκανα θεραπεια με αντικαταθληπτικα για 6 μηνες, γενικα νοιωθω ευαισθητη και αμα πιεστω γενικά δε θα βγει σε καλό.... ψυχολογικα παντα,.... βεβαια μεχρι τοτε θα δουμε... αλλα σαν πιθανοτητα μ αρεσει, ραντεβουδακι, καισαρικη και τελος..


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, ALEX210 είπε:

Καλησπέρα !Με το καλό το μωράκι..έχω εγώ Πητ 11/11, τελευταία περίοδος 4 Φεβρουαρίου.Σημερα άκουσα καρδούλα ! το μόνο που έχω απίστευτη συχνοουρια! άυπνη είμαι !

δύναται τοσο συντομα να ακουστει καρδουλα ?? wow. εμενα το επομενο ραντεβου ειναι 12 απριλιου. παιρνω μονο φυλλικο οξυ απο "ενισχυτικα", και γενικα δε νοιωθω καμια διαφορά, σημερα μονο πρωτη φορά το πρωι ειχα μια πολυυυ ελαφρια ζαλαδα, οχι κατι σοβαρο.


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/3/2018 at 5:12 ΜΜ, elise είπε:

δύναται τοσο συντομα να ακουστει καρδουλα ?? wow. εμενα το επομενο ραντεβου ειναι 12 απριλιου. παιρνω μονο φυλλικο οξυ απο "ενισχυτικα", και γενικα δε νοιωθω καμια διαφορά, σημερα μονο πρωτη φορά το πρωι ειχα μια πολυυυ ελαφρια ζαλαδα, οχι κατι σοβαρο.

Καλησπέραα!Κ εγώ απόρησα, διότι την κόρη μου την άκουσα 7+4! είχα πάει 3 φορές !κ την δευτέρα λέω δεν περίμενω κάτι να ακούσω..κ όμως μια τέλεια (έμβρυο)να πάλλεται !!μου έβαλε κ ήχο..! τρελάθηκα ! βελτιώθηκε η συχνοουρια μου..το άσχημο είναι ότι η καλλιέργεια με έβγαλε θετική στα χλαμύδια !

Link to comment
Share on other sites

On 21/03/2018 at 10:10 ΜΜ, ALEX210 είπε:

Καλησπέραα!Κ εγώ απόρησα, διότι την κόρη μου την άκουσα 7+4! είχα πάει 3 φορές !κ την δευτέρα λέω δεν περίμενω κάτι να ακούσω..κ όμως μια τέλεια (έμβρυο)να πάλλεται !!μου έβαλε κ ήχο..! τρελάθηκα ! βελτιώθηκε η συχνοουρια μου..το άσχημο είναι ότι η καλλιέργεια με έβγαλε θετική στα χλαμύδια !

αρα ειναι το 2ο μωρακι για εσενα, με το καλο σου ευχομαι ! εμένα το πρώτο. αρα λογικα 12 απριλιου που θα μαι 9 εβδομαδων πανω κατω θα την ακουσω και εγώ την καρδουλα. 
με τη θετικη στα χλαμύδια τι γινεται απο δω και περα δλδ ? εμενα μεχρι στιγμης τεστ παπ μου κανε και εξεταση αιματος, δε ξερω αμα το τεστ παπ περιλαμβανει και ελεγχο για χλαμυδια... γιατι μου ειπε οτι αν δεν σε παρω τηλ τοτε ειναι ολα καλα. και δεν πηρε. 

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, elise είπε:

αρα ειναι το 2ο μωρακι για εσενα, με το καλο σου ευχομαι ! εμένα το πρώτο. αρα λογικα 12 απριλιου που θα μαι 9 εβδομαδων πανω κατω θα την ακουσω και εγώ την καρδουλα. 
με τη θετικη στα χλαμύδια τι γινεται απο δω και περα δλδ ? εμενα μεχρι στιγμης τεστ παπ μου κανε και εξεταση αιματος, δε ξερω αμα το τεστ παπ περιλαμβανει και ελεγχο για χλαμυδια... γιατι μου ειπε οτι αν δεν σε παρω τηλ τοτε ειναι ολα καλα. και δεν πηρε. 

Ναι πρώτα ο Θεός θα είναι το δεύτερο παιδάκι μου..ναι 9 εβδομάδων σίγουρα θα ακούσεις καρδούλα κ θα το δεις αρκετά σχηματισμένο..μόνο η καλλιέργεια ανιχνεύει αυτά τα μικρόβια, βακτήρια..κ τα χλαμύδια όχι πάντα.. υπομονή κάνω ,όταν με το καλό φτάσω στην 11-12 εβδομάδα θα πάρω αναγκαστικά αντιβίωση... τώρα θα κάνω τον προγγενητικο έλεγχο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συγχαρητήρια για τα μωράκια σας ! Εγώ εχθές έμαθα ότι είμαι έγκυος και μου ήρθε λίγο ξαφνικό γτ δεν ήταν στο πρόγραμμα ! Είναι το πρώτο μου μωράκι και έχω πολύ άγχος και πολλές φοβίες για αυτό μπήκα εδώ να έχω παρεούλα ! 


:-)

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Ειρήνη! Σου εύχομαι να πάνε όλα όπως τα ονειρεύεσαι, να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Είναι λογικό να έχεις φοβίες, όλες όσες είμαστε στην ίδια φάση έχουμε. πες μας λίγα λόγια για σένα να σε γνωρίσουμε. Πως ανακάλυψες την εγκυμοσύνη? Έκανες τεστ? Χοριακή? Πήγες στον γιατρό?να υποθέσω είσαι στην Πέμπτη εβδομάδα η πιο προχωρημένη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Ασία είπε:

Καλωσήρθες Ειρήνη! Σου εύχομαι να πάνε όλα όπως τα ονειρεύεσαι, να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Είναι λογικό να έχεις φοβίες, όλες όσες είμαστε στην ίδια φάση έχουμε. πες μας λίγα λόγια για σένα να σε γνωρίσουμε. Πως ανακάλυψες την εγκυμοσύνη? Έκανες τεστ? Χοριακή? Πήγες στον γιατρό?να υποθέσω είσαι στην Πέμπτη εβδομάδα η πιο προχωρημένη?

Καλως σας βρήκα ! Με τεστ τ έμαθα , είχα πολύ σταθερό κύκλο και είχα 3 μέρες καθυστέρηση με πινάκια χαμηλά αλλά διαφορετικά από όταν περιμένω περίοδο ! Δεν κρατήθηκα και έκανα τ τεστ ! Αύριο θα κάνω χοριακουλα και μετά θα πάω στ γιατρό ! Απλά έχω πολλά πονακια που με ανυσηχουνε ούτε να βηξω δε μπορώ. . 


:-)

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Eirini92 είπε:

Καλησπέρα συγχαρητήρια για τα μωράκια σας ! Εγώ εχθές έμαθα ότι είμαι έγκυος και μου ήρθε λίγο ξαφνικό γτ δεν ήταν στο πρόγραμμα ! Είναι το πρώτο μου μωράκι και έχω πολύ άγχος και πολλές φοβίες για αυτό μπήκα εδώ να έχω παρεούλα ! 

καλως ηρθες ειρηνη ! με το καλο ολα να πανε και εδω ειμαστε ολες να τα λεμε,

ηθελα να ρωτησω επισης ολα τα κοριτσια, ειμαι 6+4 αυτη τη στιγμή, και εχω γενικα μια περιεργη αισθηση στο στομαχι, τα τελευταια βραδυα δε ξερω σε τι θεση να ξαπλωνω, δε βρισκω ανεση σε καμια σταση. δε ξερω πως να το περιγραψω, δεν ειναι πονος, ή καουρα. χμμμμ ..... κατι σαν βαρος και λιγο ευαισθητο στομαχι με την εννοια ...σαν να υποβόσκειν ενα ανακατεμα. με το φαγητο εγινα ακομα ποιο ευαισθητη, δεν εχω καθολου ορεξη γενικα, και με το που βαζω μπουκια στο στομα μου μπουκωνω κατευθειαν ! ενα αισθημα σαν πρηξιμο στο στομαχι. επισης οταν παω να σηκωθω απο ξαπλωμενη, στηριζομε κυριως οσο μπορω στα χερια γιατι αμα σφιξω τους μυς της κοιλιας για να σηκωθω, νοιωθω ενοχληση. πραγματικα δε ξερω πως να περιγραψω την αισθηση ειναι τοσο αγνωστο και καινουργιο ολο αυτο για μενα ! εχεις καμια απο εσας κατι αναλογο ? ειναι νορμαλ αυτο που μου συμβαινει ?


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elise είπε:

καλως ηρθες ειρηνη ! με το καλο ολα να πανε και εδω ειμαστε ολες να τα λεμε,

ηθελα να ρωτησω επισης ολα τα κοριτσια, ειμαι 6+4 αυτη τη στιγμή, και εχω γενικα μια περιεργη αισθηση στο στομαχι, τα τελευταια βραδυα δε ξερω σε τι θεση να ξαπλωνω, δε βρισκω ανεση σε καμια σταση. δε ξερω πως να το περιγραψω, δεν ειναι πονος, ή καουρα. χμμμμ ..... κατι σαν βαρος και λιγο ευαισθητο στομαχι με την εννοια ...σαν να υποβόσκειν ενα ανακατεμα. με το φαγητο εγινα ακομα ποιο ευαισθητη, δεν εχω καθολου ορεξη γενικα, και με το που βαζω μπουκια στο στομα μου μπουκωνω κατευθειαν ! ενα αισθημα σαν πρηξιμο στο στομαχι. επισης οταν παω να σηκωθω απο ξαπλωμενη, στηριζομε κυριως οσο μπορω στα χερια γιατι αμα σφιξω τους μυς της κοιλιας για να σηκωθω, νοιωθω ενοχληση. πραγματικα δε ξερω πως να περιγραψω την αισθηση ειναι τοσο αγνωστο και καινουργιο ολο αυτο για μενα ! εχεις καμια απο εσας κατι αναλογο ? ειναι νορμαλ αυτο που μου συμβαινει 

Καλημερα  elise !κ εγω εχω τα ιδια..δεν βολευομαι στο κρεβατι κ εχω μικρες ενοχλησουλες.σημερα εμεις εχουμε ραντεβου να δουμε το μωρακι μας κ να ακουσουμε καρδουλα.ειμαι 7w6d.ειχα ξανα κανει κολπικο υπερηχο στις 6 εβδομαδες αλλα ειδαμε μονο το σακο.ελπιζω σημερα να πανε ολα καλα.πρωτη εγκυμοσυνη μετα απο 1.5 χρονο προσπαθειων..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ΟΚαλημέρα κορίτσια ! Εγώ τρα θα πάω για τη χοριακουλα! Εγώ δεν έχω ακόμα τίποτα προς τ παρόν εκτός από τα πονακια και τ άγχος ! Αυτό που με δυσκολεύει ακόμα κ από τόσο νωρίς είναι ότι δε μπορώ να πάω τουαλέτα με τίποτα ! Ξέρει καμία σας τι μπορώ να κάνω ? Συγχαρητήρια joanna σ εύχομαι όλα καλά να σ πάνε που θα σου πάνε :) .. εγώ τρα μπαίνω στη 5η βδομάδα σιγά σιγά από όσο έχω υπολογίσει ! Τελευταία περίοδος μου ήταν 21/2 οπότε είναι λίγο νωρίς για εμένα 


:-)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Eirini92 είπε:

Καλως σας βρήκα ! Με τεστ τ έμαθα , είχα πολύ σταθερό κύκλο και είχα 3 μέρες καθυστέρηση με πινάκια χαμηλά αλλά διαφορετικά από όταν περιμένω περίοδο ! Δεν κρατήθηκα και έκανα τ τεστ ! Αύριο θα κάνω χοριακουλα και μετά θα πάω στ γιατρό ! Απλά έχω πολλά πονακια που με ανυσηχουνε ούτε να βηξω δε μπορώ. . 

Τα πονάκια είναι φυσιολογικά κι εγώ όταν βήχω τραντάζεται η κοιλιά μου και πονάω.είσαι στην Πέμπτη εβδομάδα και είναι πολύ νωρίς να δει κάτι ο γιατρός στον υπέρηχο.λογικά θα σου πει να πας έστω μια εβδομάδα αργότερα.εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο στην χοριακή σου σήμερα!Αν ο κύκλος σου είναι 28 μέρες τότε αν τα υπολόγισα σωστά έχεις ΠΗΤ 30/11.

7 ώρες πρίν, elise είπε:

καλως ηρθες ειρηνη ! με το καλο ολα να πανε και εδω ειμαστε ολες να τα λεμε,

ηθελα να ρωτησω επισης ολα τα κοριτσια, ειμαι 6+4 αυτη τη στιγμή, και εχω γενικα μια περιεργη αισθηση στο στομαχι, τα τελευταια βραδυα δε ξερω σε τι θεση να ξαπλωνω, δε βρισκω ανεση σε καμια σταση. δε ξερω πως να το περιγραψω, δεν ειναι πονος, ή καουρα. χμμμμ ..... κατι σαν βαρος και λιγο ευαισθητο στομαχι με την εννοια ...σαν να υποβόσκειν ενα ανακατεμα. με το φαγητο εγινα ακομα ποιο ευαισθητη, δεν εχω καθολου ορεξη γενικα, και με το που βαζω μπουκια στο στομα μου μπουκωνω κατευθειαν ! ενα αισθημα σαν πρηξιμο στο στομαχι. επισης οταν παω να σηκωθω απο ξαπλωμενη, στηριζομε κυριως οσο μπορω στα χερια γιατι αμα σφιξω τους μυς της κοιλιας για να σηκωθω, νοιωθω ενοχληση. πραγματικα δε ξερω πως να περιγραψω την αισθηση ειναι τοσο αγνωστο και καινουργιο ολο αυτο για μενα ! εχεις καμια απο εσας κατι αναλογο ? ειναι νορμαλ αυτο που μου συμβαινει ?

Καλημέρα!κι εγώ όταν ήμουν στην 7η εβδομάδα είχα ακριβώς αυτά που περιγράφεις με την μόνη διαφορά πως είχε ανοίξει η όρεξη μου και έτρωγα περισσότερο από τα συνηθισμένα. Μην ανησυχείς, από την 9η μου έφυγαν όλα αυτά και έμεινε μόνο η όρεξη ίδια...

5 ώρες πρίν, Joanna86 είπε:

Καλημερα  elise !κ εγω εχω τα ιδια..δεν βολευομαι στο κρεβατι κ εχω μικρες ενοχλησουλες.σημερα εμεις εχουμε ραντεβου να δουμε το μωρακι μας κ να ακουσουμε καρδουλα.ειμαι 7w6d.ειχα ξανα κανει κολπικο υπερηχο στις 6 εβδομαδες αλλα ειδαμε μονο το σακο.ελπιζω σημερα να πανε ολα καλα.πρωτη εγκυμοσυνη μετα απο 1.5 χρονο προσπαθειων..

Συγχαρητήρια!! Με το καλό να το δείτε το μωράκι σας

 

1 hour ago, Eirini92 είπε:

ΟΚαλημέρα κορίτσια ! Εγώ τρα θα πάω για τη χοριακουλα! Εγώ δεν έχω ακόμα τίποτα προς τ παρόν εκτός από τα πονακια και τ άγχος ! Αυτό που με δυσκολεύει ακόμα κ από τόσο νωρίς είναι ότι δε μπορώ να πάω τουαλέτα με τίποτα ! Ξέρει καμία σας τι μπορώ να κάνω ? Συγχαρητήρια joanna σ εύχομαι όλα καλά να σ πάνε που θα σου πάνε :) .. εγώ τρα μπαίνω στη 5η βδομάδα σιγά σιγά από όσο έχω υπολογίσει ! Τελευταία περίοδος μου ήταν 21/2 οπότε είναι λίγο νωρίς για εμένα 

30 ημέρες σταθερό κύκλο είχες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...