Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Γιατί σου είπε σε τρεις ημέρες κι όχι σε δύο. 

Αν την έκανες πχ σε δύο ήσουν μια χαρά με αυτή την τιμη

Γιατί σήμερα είμαι στην 12 η μέρα, την ημέρα όπου θα έπρεπε να πρωτοκάνω χοριακή.

Just now, anoulious είπε:

Οι υπόλοιπες Ε2, prg ήτανε καλές; Καλά μην προδικαζεις τίποτα. 

Δεν ξέρω κορίτσι μου άν είναι καλές

Ε2: 345

Prg: 19,7

Just now, Ελισώ είπε:

Γιατί σήμερα είμαι στην 12 η μέρα, την ημέρα όπου θα έπρεπε να πρωτοκάνω χοριακή.

Δεν ξέρω κορίτσι μου άν είναι καλές

Ε2: 345

Prg: 19,7

Μάλλον είναι χαμηλή η προγεστερόνη

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Τι θα αλλάξει σ αυτόν τον οργανισμό.... Αφού τίποτα δεν εμφυτεύεται τιποτα πουθενά. 

Ε όχι ρε γμτ.. Κορίτσι μου γλυκό , όχι απλά σε νιώθω , πονάει η ψυχή μου.. Αλλά κι εμένα κατευθείαν μου ήρθε στο μυαλό η Thia και η Μαίρη . Δεν σου το λέω έτσι για παρηγοριά , όταν ηρεμήσεις και το δεις πιο ψύχραιμα , θα δεις ότι τίποτα δε χάθηκε . Δεν θα πέσεις , δεν σε αφήνουμε να πέσεις , θα σε στηρίξουμε όσο πάει . Μια μεγαααααααλη αγκαλιά ! 

Και αυτό που είπε η κάντυ δεν είναι κακή ιδέα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ είπε:

Γιατί σήμερα είμαι στην 12 η μέρα, την ημέρα όπου θα έπρεπε να πρωτοκάνω χοριακή.

Δεν ξέρω κορίτσι μου άν είναι καλές

Ε2: 345

Prg: 19,7

 

Ε2 καλή, η prg  φαντάζομαι ng/ml? Αν είναι 19,7 ng/ml είναι χαμηλή. Την είχες ξανακανει στην εμβρυομεταφορα ή μετά; Απορροφάει καλά ο οργανισμός  σου την προγεστερονη? Σίγουρα θα σου την αυξήσει.. Καλά δε τα λέμε να στεναχωρηθεις ή να σε προβληματισουμε να βοηθήσουμε προσπαθούμε 

Just now, thalasa είπε:

Ε όχι ρε γμτ.. Κορίτσι μου γλυκό , όχι απλά σε νιώθω , πονάει η ψυχή μου.. Αλλά κι εμένα κατευθείαν μου ήρθε στο μυαλό η Thia και η Μαίρη . Δεν σου το λέω έτσι για παρηγοριά , όταν ηρεμήσεις και το δεις πιο ψύχραιμα , θα δεις ότι τίποτα δε χάθηκε . Δεν θα πέσεις , δεν σε αφήνουμε να πέσεις , θα σε στηρίξουμε όσο πάει . Μια μεγαααααααλη αγκαλιά ! 

Και αυτό που είπε η κάντυ δεν είναι κακή ιδέα

Ευχαριστώ καλή μου. Και εγω το σκεφτόμουν μέρες πως θα σας το γράψω... Ναι θα συζητήσω την ιδέα της Καντυ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ε2 καλή, η prg  φαντάζομαι ng/ml? Αν είναι 19,7 ng/ml είναι χαμηλή. Την είχες ξανακανει στην εμβρυομεταφορα ή μετά; Απορροφάει καλά ο οργανισμός  σου την προγεστερονη? Σίγουρα θα σου την αυξήσει.. Καλά δε τα λέμε να στεναχωρηθεις ή να σε προβληματισουμε να βοηθήσουμε προσπαθούμε 

Ευχαριστώ καλή μου. Και εγω το σκεφτόμουν μέρες πως θα σας το γράψω... Ναι θα συζητήσω την ιδέα της Καντυ. 

Μη στεναχωριέσαι για μένα, έχω περάσει πολλά στη ζωή μου, που οι αποτυχίες  είναι μέρος της.

Βλέπω ότι κάτι δεν πάει καλά. Θέλω να είμαι προετοιμασμένη για όλα.

Μετά την εμβρυομεταφορά δεν μου ζήτησε εξετάσεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ελισώ είπε:

Μη στεναχωριέσαι για μένα, έχω περάσει πολλά στη ζωή μου, που οι αποτυχίες  είναι μέρος της.

Βλέπω ότι κάτι δεν πάει καλά. Θέλω να είμαι προετοιμασμένη για όλα.

Μετά την εμβρυομεταφορά δεν μου ζήτησε εξετάσεις

Ειμαι τόσο στεναχωρημενη γενικώς που έχω πιάσει limit up. Τα βράδια πνίγομαι.. Οπότε μη με σκέφτεσαι. 

Γενικώς βοηθαει η επανάληψη ορμονών μετά την εμβρυομεταφορα  πχ 2 μέρες  μετά ή την ημέρα της εμβρυομεταφορας, αν έχει γίνει εμφύτευση και κάποια ορμόνη είναι χαμηλή να τη διορθώσεις για να βοηθήσει την αρχομένη κυηση να συνεχίσει. Έχει γράψει και η Νεφέλη σχετικά με τη στάση του Πάντου για το θέμα αυτό. Και η προγεστερόνη είναι πολύ σημαντική. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ελισώ said:

@anoulious δεν ξέρω τί να σου πώ για να απαλύνω τον πόνο σου. Σου στέλνω μία μεγάλη αγκαλιά.

Τα δικά μου νέα δεν είναι και τόσο καλά νομίζω , απο 88,7 πήγε 195,41 σε 3 μέρες. Λίγο δεν είναι;

Τώρα τα έστειλα στον γιατρό, ακόμα δεν μιλήσαμε. Έχω στεναχωρηθεί πολύ. Η μικροβιολόγος εδώ μου λέει ότι ανα 2 μέρες θέλουμε 60% και πάνω... 

Φοβάμαι πολύ...

Καποια εμβρυακια αργουν να παρουν μπρος οπως λεμε. Κανονικά θα πήγαινες σημερα και θα έβλεπες 195,41 το οποιο ειναι σουπερ. Πήγαινε για επαναληπτική την Παρασκευή και εγώ πιστευω οτι θα είναι ολα τελεια! :wub:

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Τι θα αλλάξει σ αυτόν τον οργανισμό.... Αφού τίποτα δεν εμφυτεύεται τιποτα πουθενά. 

Όχι κοπέλα μου. Κι εγω έτσι νόμιζα. 

Ο οργανισμός σου είναι ελεγμένος. Μπορεί κάτι να σκάλωσε στις ορμόνες κ στη δεκτικότητα. Μπορεί τα αλλά έμβρυα να είναι πιο δυνατά. Σε μένα πως εξηγείται το ότι κ τα έξι έμβρυα ήταν 5ΑΑ εκτός από ένα που ήταν 5 Α-Β. Κι αυτό εμφυτεύτηκε. Πολλές φορές η δυναμικη τους δε φαίνεται στη μορφολογία.

Επισης δεν υπάρχει εξήγηση πολλές φορές στην εξωσωματική. Γι αυτό κ αυτά τα ποσοστά 40% επιτυχίας. Εννοείται κάτι ποσοστά 70% δεν ισχύουν.

1 hour ago, Thia1985 είπε:

Κορίτσι, εγώ πέτυχα σε φυσικό αλλά όπως σε εσένα ήταν ξεκάθαρος ο Σφακ ότι δεν ήταν στα έμβρυα, έτσι και σε εμένα ήταν ξεκάθαρος ότι ήταν. Ούτε τα πορτοπαράθυρα όπως έλεγε η Μαίρη ούτε τπτ. 

Άρα, δεν έπαιξε ρόλο ο φυσικός, η μικρη ηταν πεισματάρα, βοήθησε και η μήτρα κ γαντζωθηκε. 

Ο Σφακ μου έχει πει ότι η δική μου μήτρα απορρίπτει προφανώς κακά έμβρυα. 

Επισης, μη το δένεις κόμπο ότι τα δύο πρώτα είμαι τα πιο καλά. Έχω κόσμο τώρα εδώ Κ δε μπορώ να δω να σου πω τα δικά μου τα δευτερα.Το ένα από αυτά ήταν να απορριφθεί, το κατεψυξαν όμως γιατί όπως μου παν τελευταία στιγμή εξελίχθηκε, όχι σε Αριστο, σε μέτριο και μόλις το απεψυξαν,πηρε φορα και εξελίχθηκε πάλι!!! 

Και μάντεψε, από την πρώτη στιγμή λέω κι επιμένω ότι είναι η μικρή η οποία αυτή τη στιγμή που σου γράφω με τρελαίνει στις κλωτσιές. Από την αυχενικη κ μετά, δείχνει το πείσμα της, όλο κωλο τουρλωνει κ μέχρι 09.02 έτσι κατέβαινε!!! 

Πάντα, πριν την αποτυχία έλεγα στον άντρα μου μη το βάζεις κάτω, έχε εμπιστοσύνη στα παγωτινια μας!!! 

Εγώ πάντα είχα 

Να έχεις λοιπόν. Και στον εαυτό σου και στους γιατρούς. Σου λέω, να είσαι σίγουρη, θα κάνουν ότι καλύτερο μπορούν. 

Έχει δίκιο η Μαίρη, η δικιά της έκανε σαμποτάζ στα άλλα κ η δικιά μου μια από τα ίδια, σου λέει εγώ θέλω να γαντζωθω ,φάτε τη σκόνη μου!!! 

Δεν είσαι μόνη κ δεν είσαι μόνη όμως σε καταλαβαίνω 

Και εγώ θυμάμαι τι έγραψε η Κάντι, έτσι είπα κι εγώ. Η μήτρα μου μπορεί. Και η δική σου μπορεί και θα τα καταφέρει.

Συμφωνω 100%. Έτσι εξηγείται ότι έπιασες στην επόμενη προσπάθεια. Και φυσικα τα τελευταία έμβρυα δεν είναι χειροτερα απ τα πρωτα έχουμε άπειρες περιπτώσεις που το αποδυκνειουν. 

Τελικα μάλλον τα πεισματάρικα κ μαχητικά μωρα έχουν τον πρώτο λογο σ αυτό το θαύμα της ζωής. Πιθανόν η Αννουλα μας έχει ένα η δυο πεισματάρικα που περιμένουν να γαντζωθούν.

Just now, Ελισώ είπε:

Μη στεναχωριέσαι για μένα, έχω περάσει πολλά στη ζωή μου, που οι αποτυχίες  είναι μέρος της.

Βλέπω ότι κάτι δεν πάει καλά. Θέλω να είμαι προετοιμασμένη για όλα.

Μετά την εμβρυομεταφορά δεν μου ζήτησε εξετάσεις

Είναι όπως το είπε το λαγουδάκι. Άργησε στην αρχή να πάρει μπρος. Μιλά κ με τον γιατρό αλλά πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα. Ευχομαι να πανε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Όχι κοπέλα μου. Κι εγω έτσι νόμιζα. 

Ο οργανισμός σου είναι ελεγμένος. Μπορεί κάτι να σκάλωσε στις ορμόνες κ στη δεκτικότητα. Μπορεί τα αλλά έμβρυα να είναι πιο δυνατά. Σε μένα πως εξηγείται το ότι κ τα έξι έμβρυα ήταν 5ΑΑ εκτός από ένα που ήταν 5 Α-Β. Κι αυτό εμφυτεύτηκε. Πολλές φορές η δυναμικη τους δε φαίνεται στη μορφολογία.

Επισης δεν υπάρχει εξήγηση πολλές φορές στην εξωσωματική. Γι αυτό κ αυτά τα ποσοστά 40% επιτυχίας. Εννοείται κάτι ποσοστά 70% δεν ισχύουν.

Συμφωνω 100%. Έτσι εξηγείται ότι έπιασες στην επόμενη προσπάθεια. Και φυσικα τα τελευταία έμβρυα δεν είναι χειροτερα απ τα πρωτα έχουμε άπειρες περιπτώσεις που το αποδυκνειουν. 

Τελικα μάλλον τα πεισματάρικα κ μαχητικά μωρα έχουν τον πρώτο λογο σ αυτό το θαύμα της ζωής. Πιθανόν η Αννουλα μας έχει ένα η δυο πεισματάρικα που περιμένουν να γαντζωθούν.

Είναι όπως το είπε το λαγουδάκι. Άργησε στην αρχή να πάρει μπρος. Μιλά κ με τον γιατρό αλλά πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα. Ευχομαι να πανε όλα καλά!

Το 5 ΑΒ είναι σχεδόν το ίδιο καλό με το 5ΑΑ.Το δεύτερο συστατικό που είναι του πλακουντα μας εξηγούσε και η εμβρυολογος δεν είναι τόσο σημαντικό. Δεν κάνει διάφορα στη βλαστοκύστη. Εμας τα άλλα δύο είναι 4ΑΑ και 3ΑΒ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Το 5 ΑΒ είναι σχεδόν το ίδιο καλό με το 5ΑΑ.Το δεύτερο συστατικό που είναι του πλακουντα μας εξηγούσε και η εμβρυολογος δεν είναι τόσο σημαντικό. Δεν κάνει διάφορα στη βλαστοκύστη. Εμας τα άλλα δύο είναι 4ΑΑ και 3ΑΒ.

 

 

 

Το ξερω. Δεν εννοω ότι ήταν χαμηλής ποιότητας. Αυτό που λέω είναι ότι για τα αλλά τρία άριστα έμβρυα που δεν εμφυτεύτηκαν δεν υπήρχε εξήγηση. Όλα ήταν μια χαρα κ ρυθμισμένα. Δηλ δεν υπάρχει πολλές φορές εξήγηση γιατί στις ίδιες συνθήκες ένα έμβρυο άριστο πιανει ενώ ένα άλλο ίδιας αξιολόγησης δεν πιανει. Είναι θέμα τύχης η δυναμικής. 

Τα αλλά δυο που έχεις σούπερ είναι κι αυτα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Το 5 ΑΒ είναι σχεδόν το ίδιο καλό με το 5ΑΑ.Το δεύτερο συστατικό που είναι του πλακουντα μας εξηγούσε και η εμβρυολογος δεν είναι τόσο σημαντικό. Δεν κάνει διάφορα στη βλαστοκύστη. Εμας τα άλλα δύο είναι 4ΑΑ και 3ΑΒ.

 

 

 

Ποια εμβρυολογος το είπε αυτό? 

Γιατί εμένα και οι δυο και ο άντρας την πρώτη Κ η γυναίκα τη δεύτερη μου είπαν ότι είναι εξίσου σημαντικό για την εξέλιξη της κύησης. 

Just now, MaryH είπε:

Το ξερω. Δεν εννοω ότι ήταν χαμηλής ποιότητας. Αυτό που λέω είναι ότι για τα αλλά τρία άριστα έμβρυα που δεν εμφυτεύτηκαν δεν υπήρχε εξήγηση. Όλα ήταν μια χαρα κ ρυθμισμένα. Δηλ δεν υπάρχει πολλές φορές εξήγηση γιατί στις ίδιες συνθήκες ένα έμβρυο άριστο πιανει ενώ ένα άλλο ίδιας αξιολόγησης δεν πιανει. Είναι θέμα τύχης η δυναμικής. 

Τα αλλά δυο που έχεις σούπερ είναι κι αυτα

Συμφωνώ απολυτα

Το θέμα είναι ότι και στα έμβρυα της δωρεάς ναι μεν έχεις περισσότερες πιθανότητες λόγω νεαρού ωαρίου ωστόσο υπάρχει κ το σπέρμα οπότε πάλι ποιοτικά δεν ξέρεις στο εκατό τοις εκατό αν δεν γίνει προεμφυτευτικος.

Μορφολογικα τα βλέπουν κι αυτά όπως σε κάθε εξωσωματικη 

 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Το 5 ΑΒ είναι σχεδόν το ίδιο καλό με το 5ΑΑ.Το δεύτερο συστατικό που είναι του πλακουντα μας εξηγούσε και η εμβρυολογος δεν είναι τόσο σημαντικό. Δεν κάνει διάφορα στη βλαστοκύστη. Εμας τα άλλα δύο είναι 4ΑΑ και 3ΑΒ.

 

 

 

Κορίτσι λυπάμαι πραγματικά. Σε νοιώθω όπως όλες μας. Είσαι δυνατή όμως, εχεις καλούς γιατρούς, να βρεις τη δύναμη να ξαναδοκιμάσεις άμεσα, τα χεις ψάξει όλα, τα χεις μελετήσει όλα, είπαμε θα γυρίσει ο τροχός δεν εχει νοημα κ η αναμονή κ το αναμάσημα....γιατί περισότερο μας ρίχνει. έχεις άλλα δυο εμβρυάκια που σε περιμένουν τωρα που ειναι ολα σουπερ  (ενδομητριο κλπ) βαλε κ σφακ να σου αλλαξει τεχνητό φυσικό κ πάμε παλι. Και μην ακούσω ξανα για ηλικία! Δε μας πήραν κ τα χρόνια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Ποια εμβρυολογος το είπε αυτό? 

Γιατί εμένα και οι δυο και ο άντρας την πρώτη Κ η γυναίκα τη δεύτερη μου είπαν ότι είναι εξίσου σημαντικό για την εξέλιξη της κύησης. 

Συμφωνώ απολυτα

Το θέμα είναι ότι και στα έμβρυα της δωρεάς ναι μεν έχεις περισσότερες πιθανότητες λόγω νεαρού ωαρίου ωστόσο υπάρχει κ το σπέρμα οπότε πάλι ποιοτικά δεν ξέρεις στο εκατό τοις εκατό αν δεν γίνει προεμφυτευτικος.

Μορφολογικα τα βλέπουν κι αυτά όπως σε κάθε εξωσωματικη 

 

Γυναίκα μας το είπε. Και ρώτησα συγκεκριμένα για το δεύτερο συστατικό το Β  στα κύτταρα του πλακουντα  όχι για τα εμβρυα που εβαλα αλλά γιατι είχα στο νου μου το άλλο που είχα στην κατάψυξη. Κάτι ήξερα μάλλον. Εννοείται ότι πάντα μόνο μορφολογία βλέπεις έτσι. 

πρίν από 23 λεπτά , MaryH είπε:

Το ξερω. Δεν εννοω ότι ήταν χαμηλής ποιότητας. Αυτό που λέω είναι ότι για τα αλλά τρία άριστα έμβρυα που δεν εμφυτεύτηκαν δεν υπήρχε εξήγηση. Όλα ήταν μια χαρα κ ρυθμισμένα. Δηλ δεν υπάρχει πολλές φορές εξήγηση γιατί στις ίδιες συνθήκες ένα έμβρυο άριστο πιανει ενώ ένα άλλο ίδιας αξιολόγησης δεν πιανει. Είναι θέμα τύχης η δυναμικής. 

Τα αλλά δυο που έχεις σούπερ είναι κι αυτα

Δυστυχώς δεν υπάρχει εξηγηση.Ουτε γιατί δεν εμφυτευτηκαν τα άλλα, ουτε γιατί δεν εμφυτευτηκαν τα δικά μου.Αρα θα βασιστώ αναγκαστικά στην καλή τύχη μου..!!!! Βλέπε το αιματολογικο μου θέμα. Σοβαρά τώρα περιμένω να μιλήσουν οι γιατροί όπως τους ζήτησα και θα συνομίλησω στη συνέχεια  με την τύχη μου.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Μη στεναχωριέσαι για μένα, έχω περάσει πολλά στη ζωή μου, που οι αποτυχίες  είναι μέρος της.

Βλέπω ότι κάτι δεν πάει καλά. Θέλω να είμαι προετοιμασμένη για όλα.

Μετά την εμβρυομεταφορά δεν μου ζήτησε εξετάσεις

Μίλησες με κάποιον από τον Σφακ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Γυναίκα μας το είπε. Και ρώτησα συγκεκριμένα για το δεύτερο συστατικό το Β  στα κύτταρα του πλακουντα  όχι για τα εμβρυα που εβαλα αλλά γιατι είχα στο νου μου το άλλο που είχα στην κατάψυξη. Κάτι ήξερα μάλλον. Εννοείται ότι πάντα μόνο μορφολογία βλέπεις έτσι. 

Δυστυχώς δεν υπάρχει εξηγηση.Ουτε γιατί δεν εμφυτευτηκαν τα άλλα, ουτε γιατί δεν εμφυτευτηκαν τα δικά μου.Αρα θα βασιστώ αναγκαστικά στην καλή τύχη μου..!!!! Βλέπε το αιματολογικο μου θέμα. Σοβαρά τώρα περιμένω να μιλήσουν οι γιατροί όπως τους ζήτησα και θα συνομίλησω στη συνέχεια  με την τύχη μου.. 

Στην μια αποτυχία βαριά δυο είναι ατυχία. Στις παραπάνω κάτι φταίει κ πρέπει να βρεθειβρεθεί

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...