Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Ο Παντος ειναι απο τους πιο ακριβους στα δανεικα και δυστυχως εχουμε ακουσει περιπτωσεις που πηρανε μονο 2 βλαστοκυστες.Δεν το εχει πολυ με τα δανεικα

Νομιζω θα ειμαι δικαια η ιδρυτης του φορουμ με τετοια επωνυμια.Χαμος θα γινει για τις υπολοιπες θεσεις του ΔΣ του φορουμ...

Ναι καλε.Είμαστε κάμποσες οι ατυχησασες. Ευτυχώς στο τέλος αλλάζουμε κατηγορία, από Γ εθνική πάμε αυτόματα στην Α.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Νανα82 είπε:

Σκέφτομαι πως θα στο γράψω, πριν 20 χρόνια ο άντρας πέρασε καρκίνο στους όρχεις με αποτέλεσμα να αφαιρεθεί ο ένας!! Βρήκαν και πάτησαν σε αυτό ,όλες μα όλες οι εξετάσεις του είναι άψογες, μας μίλησε κάποια στιγμή ο μαστρ.... μαζί με το εμβρυολογο- γενετιστή (δε θυμαμαι ακριβώς) του κέντρου και μας είπαν ότι το σπερμα είναι εκφυλισμενο και ενώ φαίνεται καλό δεν είναι!!! Πήρε το χρόνο του ο άντρας μου και για χάρη μου το δέχτηκε, αφού πέρασε μια μικρή κατάθλιψη, έκανα διέγερση έδωσα 10 ωάρια και κανένα μα κανένα δε γονιμοποιηθηκε. 
Ξαφνικα τα ωάρια μου από τη μια στιγμή στην άλλη έγιναν από υγιή και δυνατά έγιναν  σκάρτα, μου πρότειναν δότρια και επειδή από τους δυο μας το παιδί θέλω πιο πολύ να μοιάζει στον άντρα μου δέχτηκα αμέσως, άλλωστε παιδί θέλω να δώσω αγάπη.. Το καλοκαιράκι έμεινα φυσιολογικά...πλέον δεν εμπιστεύομαι κανέναν πολύ!!!

Θα λολαθώ!! Και αν θέλεις , μιας και ξεκίνησες να μας λες , γιατί είπες ότι το έχασες το μωράκι από λάθος του γιατρού ; Αν δεν γίνομαι αδιάκριτη κοπέλα μου

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Νανα82 είπε:

Κάποια στιγμή η @anna73 είχε  γράψει ότι είχε αισθανθεί σαν ένα κομμάτι κρέας, δεν ξέρω εάν είναι τυχαίο ότι ήμασταν στο ιδιο κέντρο (χάρη στο διευθυντή του οποίου απέβαλα ) ,το ιδιο λοιπόν έχω αισθανθεί και εγώ! Φαντάσου έναν γνώρισα στου 5 που δεν κάνει κάτι τόσο σπουδαίο, κάνει το αυτό αυτονόητο είναι άνθρωπος και γιατρός!!

Για πολλά χρόνια δούλεψα με πιο περιθωριακές ομάδες ανθρώπων ,προσπαθούσα πάντα να θυμάμαι ότι εγώ δεν μπορώ να κρίνω και όφειλα να είμαι άνθρωπος. Δυστηχως όμως εδώ τα λεφτά είναι πολλααααααααααααααα!

Στο Μαστρμ έγινε αυτό με το δοτη που πήγαν χαμένα τα 10 ωαρια; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Θα λολαθώ!! Και αν θέλεις , μιας και ξεκίνησες να μας λες , γιατί είπες ότι το έχασες το μωράκι από λάθος του γιατρού ; Αν δεν γίνομαι αδιάκριτη κοπέλα μου

Το έχασα γιατί δεν έκανε προγεννετικο, είχε ενεργοποιηθεί το ουρεοπλασμα με το οποίο είχα θέμα,,φουντώσαν και οι φλεγμονές με αποτέλεσμα να ξυπνήσω μέσα στον ύπνο μου με συσπάσεις γεννάς ,να σπάσουν τα νερά και να γεννήσω σπίτι μου, τα υπόλοιπα που ακολούθησαν τα φαντάζεσαι νομίζω!! Η διάγνωση ήταν πρόωρη ρήξη υμένων ,όσοι γιατροί είδαν τις εξετάσεις μου εξήγησαν ότι τα λευκά μου είχαν εκτοξευτεί και ήταν εμφανές ότι κάτι δεν πήγαινε καλά στον οργανισμό μου!!! Επίσης πάθαινα συνέχεια αποκολλήσεις όπου στην τελευταία έφυγε τόσο πολύ αίμα που νομίζαμε ότι είχε φύγει το μωρό, τελικά το είχαμε δει και ήταν μια χαρά, δυο μέρες μετά το έχασα. Ο γιατρός για τις αποκολλήσεις μου έλεγε ότι πρέπει να μάθω να ζω με αυτές!!!  
Γιατρος μεγάλος και τρανός ,την ημέρα που πήγα να συνεννοηθώ για τα έμβρυα που μετέφερα στο άλλο κέντρο είδα ένα σωρό έγκυες και ήθελα να τους φωνάξω να φύγουν!!!  Εννοείται ότι όταν του είπα τα λάθη με έβγαλε τρελή ,ότι τα έχασα λόγω της απώλεια μου... Με πήραν και από το κέντρο του να μου πουν να κάνω εμβρυομεταφορα στο κέντρο του γιατί εκεί που πήγα τώρα θα μου τα καταστρέψουν!!!
 

Just now, anoulious είπε:

Στο Μαστρμ έγινε αυτό με το δοτη που πήγαν χαμένα τα 10 ωαρια; 

Ναι σε αυτόν έγιναν όλα!!!! 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Το έχασα γιατί δεν έκανε προγεννετικο, είχε ενεργοποιηθεί το ουρεοπλασμα με το οποίο είχα θέμα,,φουντώσαν και οι φλεγμονές με αποτέλεσμα να ξυπνήσω μέσα στον ύπνο μου με συσπάσεις γεννάς ,να σπάσουν τα νερά και να γεννήσω σπίτι μου, τα υπόλοιπα που ακολούθησαν τα φαντάζεσαι νομίζω!! Η διάγνωση ήταν πρόωρη ρήξη υμένων ,όσοι γιατροί είδαν τις εξετάσεις μου εξήγησαν ότι τα λευκά μου είχαν εκτοξευτεί και ήταν εμφανές ότι κάτι δεν πήγαινε καλά στον οργανισμό μου!!! Επίσης πάθαινα συνέχεια αποκολλήσεις όπου στην τελευταία έφυγε τόσο πολύ αίμα που νομίζαμε ότι είχε φύγει το μωρό, τελικά το είχαμε δει και ήταν μια χαρά, δυο μέρες μετά το έχασα. Ο γιατρός για τις αποκολλήσεις μου έλεγε ότι πρέπει να μάθω να ζω με αυτές!!!  
Γιατρος μεγάλος και τρανός ,την ημέρα που πήγα να συνεννοηθώ για τα έμβρυα που μετέφερα στο άλλο κέντρο είδα ένα σωρό έγκυες και ήθελα να τους φωνάξω να φύγουν!!!  Εννοείται ότι όταν του είπα τα λάθη με έβγαλε τρελή ,ότι τα έχασα λόγω της απώλεια μου... Με πήραν και από το κέντρο του να μου πουν να κάνω εμβρυομεταφορα στο κέντρο του γιατί εκεί που πήγα τώρα θα μου τα καταστρέψουν!!!
 

Συγνωμη που γίνομαι αδιάκριτη η αποτυχημένη προσπάθεια με το δοτη και τα δικά σου εμβρυα και ο Διευθυντής του κέντρου με το περιστατικό που αφηγεισαι είναι ο Μαστρ; Τι να πω δεν ξέρω. Έχω περασει και εγώ από εκεί με πολύ  μέτριες εντυπώσεις.. Οι πιο αποτυχημενες προσπάθειες. 

Just now, Νανα82 είπε:

Το έχασα γιατί δεν έκανε προγεννετικο, είχε ενεργοποιηθεί το ουρεοπλασμα με το οποίο είχα θέμα,,φουντώσαν και οι φλεγμονές με αποτέλεσμα να ξυπνήσω μέσα στον ύπνο μου με συσπάσεις γεννάς ,να σπάσουν τα νερά και να γεννήσω σπίτι μου, τα υπόλοιπα που ακολούθησαν τα φαντάζεσαι νομίζω!! Η διάγνωση ήταν πρόωρη ρήξη υμένων ,όσοι γιατροί είδαν τις εξετάσεις μου εξήγησαν ότι τα λευκά μου είχαν εκτοξευτεί και ήταν εμφανές ότι κάτι δεν πήγαινε καλά στον οργανισμό μου!!! Επίσης πάθαινα συνέχεια αποκολλήσεις όπου στην τελευταία έφυγε τόσο πολύ αίμα που νομίζαμε ότι είχε φύγει το μωρό, τελικά το είχαμε δει και ήταν μια χαρά, δυο μέρες μετά το έχασα. Ο γιατρός για τις αποκολλήσεις μου έλεγε ότι πρέπει να μάθω να ζω με αυτές!!!  
Γιατρος μεγάλος και τρανός ,την ημέρα που πήγα να συνεννοηθώ για τα έμβρυα που μετέφερα στο άλλο κέντρο είδα ένα σωρό έγκυες και ήθελα να τους φωνάξω να φύγουν!!!  Εννοείται ότι όταν του είπα τα λάθη με έβγαλε τρελή ,ότι τα έχασα λόγω της απώλεια μου... Με πήραν και από το κέντρο του να μου πουν να κάνω εμβρυομεταφορα στο κέντρο του γιατί εκεί που πήγα τώρα θα μου τα καταστρέψουν!!!
 

Ναι σε αυτόν έγιναν όλα!!!! 

Αχ.. Όταν εγώ έλεγα για τον Μαστρμ.. Εγώ δεν έχω κατι τόσο τρομερό απλά προσπάθεια που ο ίδιος παραδέχτηκε ότι δεν τιμάει το κέντρο του!! Φαντάζεσαι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Συγνωμη που γίνομαι αδιάκριτη η αποτυχημένη προσπάθεια με το δοτη και τα δικά σου εμβρυα και ο Διευθυντής του κέντρου με το περιστατικό που αφηγεισαι είναι ο Μαστρ; Τι να πω δεν ξέρω. Έχω περασει και εγώ από εκεί με πολύ  μέτριες εντυπώσεις.. Οι πιο αποτυχημενες προσπάθειες. 

Το θέμα είναι ότι σφακ... έχει πλέον αμφιβολίες για το τι έχει απομείνει στις αποθήκες μου!! Πιθανόν και εάν δε πάει καλά ότι μου προτείνει τώρα, θα καταλήξω να πάρω από δότρια!!! Ο γιατρός μου ήταν πάντα ο μαστρ... και τρελαίνομαι γιατί όλοι έχουν να πουν τα καλύτερα!!!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Το θέμα είναι ότι σφακ... έχει πλέον αμφιβολίες για το τι έχει απομείνει στις αποθήκες μου!! Πιθανόν και εάν δε πάει καλά ότι μου προτείνει τώρα, θα καταλήξω να πάρω από δότρια!!! Ο γιατρός μου ήταν πάντα ο μαστρ... και τρελαίνομαι γιατί όλοι έχουν να πουν τα καλύτερα!!!

Καλά θα δεις. Κάτσε να κάνεις μια προσπάθεια.Εδώ έχουν βγει ωαρια από άδειες αποθήκες που έδωσαν μωρακια.. . Σου εύχομαι τα καλύτερα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Neverislate είπε:

Εχω παθει σοκ μαζι σου πηρατε δοτη και δεν ειχες γονιμοποιηση ο λογος που κανεις εξωσωματικη ειναι αντρικος παραγοντας ?θα τρελαθωωωω

Ωστοσο συμπασχω δεν θες να  ξερεις ποσες ετ εχω κανει !!!!!!

Please υπαρχουν σοβαροτεροι για αυτην την διαδικασια 

Αλήθεια; Δεν το χει;;; Γαμωτο είμαι εκεί και το βλέπω να πηγαίνω για δανεικα...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλά θα δεις. Κάτσε να κάνεις μια προσπάθεια.Εδώ έχουν βγει ωαρια από άδειες αποθήκες που έδωσαν μωρακια.. . Σου εύχομαι τα καλύτερα. 

Και εγώ Άννα σου εύχομαι τα καλύτερα!!! Πραγματικά όμως είμαι σίγουρη ότι μπεμπέ θα έρθει στην αγκαλιά σου. Μιλάμε για τουλάχιστον 50 ωάρια που πήγαν χαμενα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Το θέμα είναι ότι σφακ... έχει πλέον αμφιβολίες για το τι έχει απομείνει στις αποθήκες μου!! Πιθανόν και εάν δε πάει καλά ότι μου προτείνει τώρα, θα καταλήξω να πάρω από δότρια!!! Ο γιατρός μου ήταν πάντα ο μαστρ... και τρελαίνομαι γιατί όλοι έχουν να πουν τα καλύτερα!!!

Λυπάμαι πολύ .. ελπίζω ο σφακ να σε βοηθήσει  τώρα , έχει βοηθήσει πολλές κοπέλες . Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Roda είπε:

Χωρίς να θέλω να γίνω κυνική και απολύτως σεβόμενη το θείο δώρο της δωρεάς, τα κεντρα πληρώνονται κ διαφημίζουν ποσοστά εμμέσως υπονοώντας οτι τα ωάρια ειναι σουπερ. Γι αυτό ειναι κ τοσο ακριβά. Με δεδομενο οτι το σπερμα το τσεκάρουν εξονυχιστικά-θα επρεπε να εγγυηθούν την ποιότητα των ωαρίων (με μοριακό κ οχι απλό καρυότυπο) αλλά κ την ένωση στην τελική. Γιατι δηλαδή δε θα μπορούσε  να ειναι ενας κακός κύκλος της δοτριας κ να πρεπει η ληπτρια σωνει κ καλά να παρει πανω της το κόστος  της ενδεχόμενης αποτυχίας; Κ παλι λεω αν ειναι οκ ο προεμφυτευτικός να παρει την ευθύνη η ληπτρια κ να ψαχτεί αλλά η υπηρεσία του κέντρου δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να θεωρείται εξ ορισμού αλάνθαστη...προφανως ειναι απο νεα δοτρια και όλα αυτά αλλα έχω βαρεθεί να μας κανουν ρε κορίτσια age bullying οπου σταθούμε κ βρεθούμε. Και στο κατω κατω εμεις παλευουν με κατι που δεν ειναη αναστρεψιμο.. ας κανουν σωστα κ τα κεντρα τη δουλειά τους 

Δεν ξερω αν υπαρχει άλλη εξέταση για τα ωάρια.Ειλικρινά δεν το γνωριζω. Ο προς.φυτευτικος ομως αφορά εμβριο. Ο ρηχός του σπετματος είναι πολυ συγκεκριμενος επίσης.. άρα θα ειχε νόημα μονο αν γινει σε αυτα καθ αυτα τα εμβρια που θα προκυψουν. Στη δωρεα δίνεις χρήματα αρκετα γιατί ηρωνεις τα ωάρια κ τη διαδικασια ληψης τους. Δεν ξέρω αν εχεις κάνει δίκη σου προσπαθεια αλλά τα χρήματα μονο για τη δωρεα(οχι οι δικοι σου υπετηχοι κτλ) είναι συγκεκριμένα γιατι το υλικο που λαμβάνεις δεν είναι σε τοση αφθονία οπως το δέρμα κ για ναηφθει απαιτείται φαρμακευτική αγωγη . Δεν ξερω αν είναι πολλα ήιγα κ ποσα φτανουν στη δοτρια τελικά ωστοσο είναι αδύνατο σε αυτον το ποσο να σου βάλει κ προφυτευτικο όταν μονο το ένα εμβριο κοστίζει 250 σε έλεγχο το λιγοτερο.  Είναι ακριβως το ιδιο με μια κανονικη εξωσωματική. Δεν μας απαγορεύει κανεις να το εχουμε μέσα( αν με ρωτας ΧΙΛΙΕΣ φορές να ηταν στην πρώτη ΤΙΜΗ κ προεμφυτευτικο κ είναι ταση στο εξωτερικό). Και παλι ομως κ δωρεαν να στον ειχανδεν μπορεις να ξερεις αν οντως φταινε τα ωάρια...

Just now, Νανα82 είπε:

Το έχασα γιατί δεν έκανε προγεννετικο, είχε ενεργοποιηθεί το ουρεοπλασμα με το οποίο είχα θέμα,,φουντώσαν και οι φλεγμονές με αποτέλεσμα να ξυπνήσω μέσα στον ύπνο μου με συσπάσεις γεννάς ,να σπάσουν τα νερά και να γεννήσω σπίτι μου, τα υπόλοιπα που ακολούθησαν τα φαντάζεσαι νομίζω!! Η διάγνωση ήταν πρόωρη ρήξη υμένων ,όσοι γιατροί είδαν τις εξετάσεις μου εξήγησαν ότι τα λευκά μου είχαν εκτοξευτεί και ήταν εμφανές ότι κάτι δεν πήγαινε καλά στον οργανισμό μου!!! Επίσης πάθαινα συνέχεια αποκολλήσεις όπου στην τελευταία έφυγε τόσο πολύ αίμα που νομίζαμε ότι είχε φύγει το μωρό, τελικά το είχαμε δει και ήταν μια χαρά, δυο μέρες μετά το έχασα. Ο γιατρός για τις αποκολλήσεις μου έλεγε ότι πρέπει να μάθω να ζω με αυτές!!!  
Γιατρος μεγάλος και τρανός ,την ημέρα που πήγα να συνεννοηθώ για τα έμβρυα που μετέφερα στο άλλο κέντρο είδα ένα σωρό έγκυες και ήθελα να τους φωνάξω να φύγουν!!!  Εννοείται ότι όταν του είπα τα λάθη με έβγαλε τρελή ,ότι τα έχασα λόγω της απώλεια μου... Με πήραν και από το κέντρο του να μου πουν να κάνω εμβρυομεταφορα στο κέντρο του γιατί εκεί που πήγα τώρα θα μου τα καταστρέψουν!!!
 

Ναι σε αυτόν έγιναν όλα!!!! 

πωπω λυπαμαι ειλικρινα για ότι πέρασε ς

3 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Τωρα θυμήθηκα τη 17 εβδομάδα.Η λέξη τραγικό είναι λίγη. Τι να πω..

Πάμε διαγωνισμό μηδενικών χοριακων; Θα χάσεις. Κάνω λίγο χιούμορ.Συγνώμη. 

Και τωρα η πιο λογική ερώτηση εχεις κάποια λογικη εξήγηση για τη φυσική σύλληψη; Ειχες κανει κάτι νωρίτερα; 

Οσο κοινότυπο και να ακούγεται, αφού έγινε η αρχή θα έχεις αίσιο τέλος. Σίγουρο. Καλή δύναμη. 

Οσο για μένα μπορείς να φανταστείς ότι οι περισσότεροι μας ρωτάνε ποτέ θα τα παρατησουμε!! 

να απαντησεις στους περισσοτερο ένα τεράστιος αντε και γ@@@ μου ανέβασες το αιμα στο κεφαλι...θυμηθηκα τα δικα μου" αντε τι κανετε;" " ποτε θα κάνετέ παιδί;" " τους γονεις σας δε τους σκεφτεσαι;" ανεβασα πίεσή νυχτιάτικα

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, island1 said:

Δεν ξερω αν υπαρχει άλλη εξέταση για τα ωάρια.Ειλικρινά δεν το γνωριζω. Ο προς.φυτευτικος ομως αφορά εμβριο. Ο ρηχός του σπετματος είναι πολυ συγκεκριμενος επίσης.. άρα θα ειχε νόημα μονο αν γινει σε αυτα καθ αυτα τα εμβρια που θα προκυψουν. Στη δωρεα δίνεις χρήματα αρκετα γιατί ηρωνεις τα ωάρια κ τη διαδικασια ληψης τους. Δεν ξέρω αν εχεις κάνει δίκη σου προσπαθεια αλλά τα χρήματα μονο για τη δωρεα(οχι οι δικοι σου υπετηχοι κτλ) είναι συγκεκριμένα γιατι το υλικο που λαμβάνεις δεν είναι σε τοση αφθονία οπως το δέρμα κ για ναηφθει απαιτείται φαρμακευτική αγωγη . Δεν ξερω αν είναι πολλα ήιγα κ ποσα φτανουν στη δοτρια τελικά ωστοσο είναι αδύνατο σε αυτον το ποσο να σου βάλει κ προφυτευτικο όταν μονο το ένα εμβριο κοστίζει 250 σε έλεγχο το λιγοτερο.  Είναι ακριβως το ιδιο με μια κανονικη εξωσωματική. Δεν μας απαγορεύει κανεις να το εχουμε μέσα( αν με ρωτας ΧΙΛΙΕΣ φορές να ηταν στην πρώτη ΤΙΜΗ κ προεμφυτευτικο κ είναι ταση στο εξωτερικό). Και παλι ομως κ δωρεαν να στον ειχανδεν μπορεις να ξερεις αν οντως φταινε τα ωάρια...

πωπω λυπαμαι ειλικρινα για ότι πέρασε ς

να απαντησεις στους περισσοτερο ένα τεράστιος αντε και γ@@@ μου ανέβασες το αιμα στο κεφαλι...θυμηθηκα τα δικα μου" αντε τι κανετε;" " ποτε θα κάνετέ παιδί;" " τους γονεις σας δε τους σκεφτεσαι;" ανεβασα πίεσή νυχτιάτικα

Καλημέρα! Συμφωνώ με όλα όσα γράφεις και καταλαβαίνω τη λογική κ έχεις δίκιο. Ήταν περισσότερο δικαιοπολιτική η ερωτησή μου μια και τελικά ο νομος ορίζει τις προϋποθέσεις κλπ κ δεν ξερω κατα πόσο η Πολιτεία οταν νομοθετεί για τέτοια θέματα «ακούει» την κοινωνία κ όχι μονο τα κέντρα εξωσωμ...(ας εβαζε πχ ως προυποθεση τον προεμφυτευτικό)  θα μου πεις βεβαια κ πώς να ακουσει την κοινωνία  αφού ενώ τα κεντρα εξωσωμ εκπροσωπούνται με περηφάνια στη διαβούλευση του κάθε νόμου, οι λήπτριες δοτριες, τα ζευγάρια που πέρασαν τη διαδικασία ειναι δύσκολο να εκπροσωπηθούν. Δε λέω να πιάσουμε το λάβαρο της επανάστασης αλλά  και τα κέντρα να υπόσχονται μεγάλα ποσοστά επιτυχίας χωρις προεμφυτευτ κ παντα να φταίει η λήτρια σε αποτυχία ...ειναι καπου παράλογο.

Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2021 at 5:07 ΜΜ, anoulious είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλα σου λόγια. Έχεις περασει και εσύ..Απλά εγώ είμαι πλέον 45 μισό, τα εμβρυα κοστίζουν  πιο πολλά και οικονομικά  και λες πόσα εμβρυα θα  έχω την ευκαιρία να δοκιμάσω.. Ως προς το χρόνο ο γιατρος λέει λόγω προηγούμενης ενδομητριτιδας, να βιαστώ...Το πρώτο που ρώτησα τον Σφακ ήτανε μήπως ο Θεός θέλει να μου πει κάτι.. Μου είπε ότι δεν έχει χάσει ακόμη όλες τις ελπίδες του.. 

Έχω στεναχωρηθεί όσο δεν φαντάζεσαι...έχω περάσει αρνητική χοριακη από δανεικά ωάρια και νομίζω ότι είναι η χειρότερη χοριακη που έχω πάρει από όλες τις προσπάθειες εξωσωματικής που έκανα. Είναι εκεί που φτάνεις και λες ότι το σωμα μου με  προδίδει, δεν θέλει να γίνω μάνα, νιώθεις ένα άδειο κουφάρι. Πόσο συμπάσχω μαζί σου....πόσο πολύ θέλω να σε πάρω μια αγκαλιά.

Τον Θεό ας τον αφήσουμε εκεί που είναι, είμαι σίγουρη ότι έχει σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθεί αν θέλει από το αν θα γίνεις μανούλα εσύ. 

Προχωρα back to back στην επόμενη προσπάθεια. Θα έρθει το μωράκι σου γλυκιά μου και θα είναι από τα πιο αγαπημένα μας "ανιψάκια" ....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Καλημέρα! Συμφωνώ με όλα όσα γράφεις και καταλαβαίνω τη λογική κ έχεις δίκιο. Ήταν περισσότερο δικαιοπολιτική η ερωτησή μου μια και τελικά ο νομος ορίζει τις προϋποθέσεις κλπ κ δεν ξερω κατα πόσο η Πολιτεία οταν νομοθετεί για τέτοια θέματα «ακούει» την κοινωνία κ όχι μονο τα κέντρα εξωσωμ...(ας εβαζε πχ ως προυποθεση τον προεμφυτευτικό)  θα μου πεις βεβαια κ πώς να ακουσει την κοινωνία  αφού ενώ τα κεντρα εξωσωμ εκπροσωπούνται με περηφάνια στη διαβούλευση του κάθε νόμου, οι λήπτριες δοτριες, τα ζευγάρια που πέρασαν τη διαδικασία ειναι δύσκολο να εκπροσωπηθούν. Δε λέω να πιάσουμε το λάβαρο της επανάστασης αλλά  και τα κέντρα να υπόσχονται μεγάλα ποσοστά επιτυχίας χωρις προεμφυτευτ κ παντα να φταίει η λήτρια σε αποτυχία ...ειναι καπου παράλογο.

εννοειται ότι συμφωνω...εγω στον πρώτο γιατρο μετά τις παλλινδρομες του ειπα ότι καλύτερά να λετε στα ζευγάρια εξ αρχής 5000η εξωσωματικη με προεμφυτευτικο παρά αυτό...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...