Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, MaryH είπε:

Πιθανόν μετά από λίγο καιρό θα έβλεπες την αδερφή σου στο πρόσωπο της μικρής. Η αδερφή σου ίσως θα ήθελε να έχει μια περίεργη συναισθηματική σχέση μαζί του κ ίσως κάποια στιγμή το έλεγε στο παιδι. Επειδή είναι μια περίεργη κατάσταση, όσο καλή σχέση να Αχχ εις με την αδερφή σου, υπάρχει περίπτωση να μπερδευτεί η κατάσταση με συνέπειες στην ψυχική ηρεμία κ ισορροπία του παιδιού. 

Καλυτερα να είναι άγνωστη η δοτρια

Καλημέρα. Ναι νηστική , να φας ελαφρά το βράδυ. Το πρωί τελειως νηστική ούτε καφέ ούτε νερό. 

Ρωτησε όμως κ το γιατρό σου

σε ευχαριστω πολυ μαιρουλα μου φιλακια στην μπουμπου!!!!

1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Φυσικα

8-10 ώρες νηστικη

Απαγορεύονται τα πάντα εκτός κι αν έχεις θέμα με ζάχαρο η αν παίρνεις χαπι

Πάρε κ ρωτα

σε ευχαριστω πολυ thia μου για την απαντηση!!! αχ....τη μου εκανες μςσημεριατικα σπαραξα στο κλαμα με αυτα που γραφεις παραπανω!!! αντε κοντευεις με το καλο να παρεις την μπουμπου σου αγκαλιτσα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anna73 είπε:

σε ευχαριστω πολυ μαιρουλα μου φιλακια στην μπουμπου!!!!

σε ευχαριστω πολυ thia μου για την απαντηση!!! αχ....τη μου εκανες μςσημεριατικα σπαραξα στο κλαμα με αυτα που γραφεις παραπανω!!! αντε κοντευεις με το καλο να παρεις την μπουμπου σου αγκαλιτσα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου

Δε τα λέω για να κλαίτε, να παίρνετε θάρρος τα λεω

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλα σας λόγια. Ο Σφακ ήτανε ξεκάθαρος, μέσα στα εμβρυα δεν είναι αλλά δε θεωρει ότι φταινε τα εμβρυα. Θεωρεί ότι είναι το ποσοστό επιτυχίας. Και ότι  αυτή ειναι η αιτία. Και απο το σύνολο των εξετάσεων μας το θεωρούν και οι δύο γιατροί. Γιατί το ρωτησα με επιμονή. 

Αυτό που με προβληματίζει και από ότι κατάλαβα θα ήτανε πιο ξεκάθαρα τα πράγματα είναι αν έκανα τεχνητό και το αλλαζαμε σε φυσικό.Γιατί πολλά κοριτσια πέτυχαν με αυτή την αλλαγή. Είναι η εξήγηση για πολλά από ότι κατάλαβα από τη συζήτηση. . Ο Σφακ μου ανελυσε και όλες τις τιμές μου που ήτανε άψογες. Ούτε στα 30 δεν είχα τέτοια prg και Ε2. Για αυτό πονάει πιο πολύ. Και το ξαναλέω δε θα με χαροποιουσε μια βιοχημικη αλλά θα έλεγα έγινε κάπου εμφύτευση. Θυμάμαι τι είχε γράψει η Καντι και έκλαιγα όταν το διάβασα. Έγραψε η γλυκιά μου τώρα ξέρω ότι η μήτρα μου μπορεί. Εγώ ακομη δεν το ξέρω. 

Όταν ρώτησα για υστεροσκοπηση, τελευταία εκανα το Νοέμβριο, μου είπε ο Σφακ πάντα είναι καλό να βλέπουμε τη μήτρα αλλά δε το θεωρεί απαραίτητο. Θα είναι η 5η!! Αλλά πιστεύει ότι δεν πρέπει  γενικά να αργήσουμε. Και δε ξέρω τι να κάνω.. Ψυχολογικά προφανώς  είμαι χάλια. 

Εχω αλλά δύο.Αν και δε λέει τίποτα, πάντα τα πρώτα είναι λίγο καλύτερα. Και τα δικά μου τα δύο που εβαλα ήτανε ζωηρά, είχανε ήδη ξεκινήσει να βγαίνουν κύτταρακια  από τη ζώνη (πως λέγεται είμαι συγχυσμενη τώρα) και χαιρόμουν τσάμπα. 

Μονο που και η Thia όπως λέω αν δεν κάνω λάθος άλλαξε σε φυσικό κύκλο.. Έχω πελαγώσει θα είμαι η μονη μάλλον γιατί αυτό προτείνουν οι γιατροί να αλλάξω σε τεχνητό αν και ήτανε άρτιος και πολύ καλός ο φυσικός που έκανα.. 

Για να μην πελαγώσει σ, το έχω ξαναπεί εγω κ στις τρεις προσπαθειες έκανα ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!! Δεν άλλαξα κάτι. Ούτε σε φυσικό ούτε τεχνητό ούτε τα έμβρυα ούτε τιποτ. Μια ύστερο έκανα κ αυτή μόνο διαγνωστική. 

Μήπως   ο οργανισμός εκείνη τη στιγμή  ήταν πιο δεκτικός, ίσως τα έμβρυα πιο δυνατά δεν ξερω. Αφού όλα τα ελέγξατε μην ψάχνεις αιτια. Απλώς ετυχε

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ειδα πρώτα τις φατσούλες τις στενάχωρεμενες απο κάτω και μετα απο λίγα λεπτά αποφάσισα να διαβάσω το περιεχόμενο. Ειπα δεν θελω να διαβάσω αρνητικό αποτέλεσμα. Αλήθεια θελω να κλάψω οπως έπαιρνα τα δικά μου αρνητικα τοσο γοερά. Δεν εχω λόγια παρηγοριάς και νομιζω οτι υπάρχουν. Κουράγιο μονο.

Για την συνεχεια θα σου πω μονο κάνε την αλλαγή φυσικού τεχνητού που σου λένε και κάνε οτι ειναι να κανεις στο καπάκι, που  διαφωνούσα με την thia , να σου πάρει την στεναχωρια μακριά και βάλε το ενα , δες το οτι θα ειναι μια ακομα ευκαιρία αφήνοντας ενα ακομα πίσω.

κι εμενα τύχη ηταν εβαλα τρία, το δεύτερο που ηταν εξίσου καλο και ελεγμένο γιατι δεν εμφυτεύτηκε; Απάντηση δεν υπάρχει.

Αχ βρε κορίτσι.. Η αλήθεια είναι αυτό με το ένα δεν το σκέφτηκα και δεν το πρότεινε κανείς.. Μάλλον με τη  λογική αυξανω τις πιθανότητες με τα δύο και αν αποτύχω πάλι και επιζησω ψυχολογικά, αλλάζεις δότρια για να αλλάξει η τύχη.. 

Επειδη υπήρχε πολύ ευχάριστο κλίμα και πολλά κοριτσια περιμένουν αύξηση χοριακων, πρώτο υπέρηχο δε θέλω να χαλάσω τη χαρά των κοριτσιών. Να μας γράφουν τα δικά τους ευχάριστα και τα δικά μου  να τα αφήσουμε είναι άλυτα..Δε θέλω να σας κουράσω άλλο. Εγω δεν έχω ιδέα τι να κάνω.. Πόσες υστεροσκοπησεις να κάνω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Αχ βρε κορίτσι.. Η αλήθεια είναι αυτό με το ένα δεν το σκέφτηκα και δεν το πρότεινε κανείς.. Μάλλον με τη  λογική αυξανω τις πιθανότητες με τα δύο και αν αποτύχω πάλι και επιζησω ψυχολογικά, αλλάζεις δότρια για να αλλάξει η τύχη.. 

Επειδη υπήρχε πολύ ευχάριστο κλίμα και πολλά κοριτσια περιμένουν αύξηση χοριακων, πρώτο υπέρηχο δε θέλω να χαλάσω τη χαρά των κοριτσιών. Να μας γράφουν τα δικά τους ευχάριστα και τα δικά μου  να τα αφήσουμε είναι άλυτα..Δε θέλω να σας κουράσω άλλο. Εγω δεν έχω ιδέα τι να κάνω.. Πόσες υστεροσκοπησεις να κάνω.. 

Αυτό με το ένα έχει μια λογική. Αν ο οργανισμός δεν είναι δεκτικός εκείνη τη στιγμή βαζεις το άλλο στην επόμενη ετ κ μπορεί να πιασει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MaryH είπε:

Αυτό με το ένα έχει μια λογική. Αν ο οργανισμός δεν είναι δεκτικός εκείνη τη στιγμή βαζεις το άλλο στην επόμενη ετ κ μπορεί να πιασει

Τι θα αλλάξει σ αυτόν τον οργανισμό.... Αφού τίποτα δεν εμφυτεύεται τιποτα πουθενά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

Κορίτσια καλημέρα!Να σας πω τα νέα μου.Περιμενα να βγούνε οι χοριακες των κοριτσιών να μην επηρεάσω αρνητικά την αναμονή τους και μετά ήτανε τόσο ευχάριστο το όλο κλίμα που δεν ήθελα να το χαλάσω. Εξάλλου όταν όλοι είναι χαρούμενοι μάλλον δεν έχει χώρο ένας στεναχωρημενος. Επειδή όμως πολλά κοριτσια μου εύχονται, περιμένουν γιατί δε ξέρουν  και αυτό με πληγώνει ακόμη πιο πολύ, να σας πω ότι κάποια στιγμή τις προηγούμενες μέρες πήρα την πρώτη 0,78 αρνητική χοριακη με δωρεά. Ούτε εμφύτευση. 

 Και οι δύο γιατροί μου, ο γιατρός μου στη Θεσινκη και ο Σφακ ήτανε πολύ στεναχωρημενοι.Σα να συνεβει στην αδερφή τους. Μου είπανε και οι δύο αφού μου ανέλυσαν όλες τις συνθήκες ότι πιστεύουν ότι ήμουν απλά στο αρνητικό ποσοστό. Ήμουν απλά για μια ακόμη φορά άτυχη. Εμβρυα άριστα, σπέρμα καλό, ορμονες πάρα πολύ καλες, κύκλος φυσικός με ενδομήτριο 8,5 plus. Όλα ελεγμένα γενικά. 

Ξέρω ότι πολλές κοπέλες δεν πέτυχαν με την πρώτη, αφενός μεν είχαν κάποια εμφύτευση πχβιοχημικη(δεν το ζηλεύω, ξέρετε πως το γράφω) αφετέρου είχανε κάνει τεχνητό και με την αλλαγή σε φυσικό χωρίς φάρμακα πέτυχαν! Εγώ σε τι να ελπίζω?!! Από τις πιο ατυχές περιπτώσεις που έχει δει μου είπε ο Σφακ... Ειμαι ψυχολογικά κουρελι. Συγνώμη για το σεντόνι. 

αααχχχχ.... ρε αννουλα ποσο σε καταλαβαινω....δεν το βαζουμε κατω ομως συνεχειζουμε  τον αγωνα μας και πιστευω οτι θα περασουμε κι εμεις απεναντι .....μια τεραστια αγκαλια απο μενα!!

Just now, Thia1985 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου

Δε τα λέω για να κλαίτε, να παίρνετε θάρρος τα λεω

το ξερω αγαπη και ηλικρινα μας δινετε πολυ δυναμη και κουραγιο για να συνεχισουμε!!1

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

Κορίτσια καλημέρα!Να σας πω τα νέα μου.Περιμενα να βγούνε οι χοριακες των κοριτσιών να μην επηρεάσω αρνητικά την αναμονή τους και μετά ήτανε τόσο ευχάριστο το όλο κλίμα που δεν ήθελα να το χαλάσω. Εξάλλου όταν όλοι είναι χαρούμενοι μάλλον δεν έχει χώρο ένας στεναχωρημενος. Επειδή όμως πολλά κοριτσια μου εύχονται, περιμένουν γιατί δε ξέρουν  και αυτό με πληγώνει ακόμη πιο πολύ, να σας πω ότι κάποια στιγμή τις προηγούμενες μέρες πήρα την πρώτη 0,78 αρνητική χοριακη με δωρεά. Ούτε εμφύτευση. 

 Και οι δύο γιατροί μου, ο γιατρός μου στη Θεσινκη και ο Σφακ ήτανε πολύ στεναχωρημενοι.Σα να συνεβει στην αδερφή τους. Μου είπανε και οι δύο αφού μου ανέλυσαν όλες τις συνθήκες ότι πιστεύουν ότι ήμουν απλά στο αρνητικό ποσοστό. Ήμουν απλά για μια ακόμη φορά άτυχη. Εμβρυα άριστα, σπέρμα καλό, ορμονες πάρα πολύ καλες, κύκλος φυσικός με ενδομήτριο 8,5 plus. Όλα ελεγμένα γενικά. 

Ξέρω ότι πολλές κοπέλες δεν πέτυχαν με την πρώτη, αφενός μεν είχαν κάποια εμφύτευση πχβιοχημικη(δεν το ζηλεύω, ξέρετε πως το γράφω) αφετέρου είχανε κάνει τεχνητό και με την αλλαγή σε φυσικό χωρίς φάρμακα πέτυχαν! Εγώ σε τι να ελπίζω?!! Από τις πιο ατυχές περιπτώσεις που έχει δει μου είπε ο Σφακ... Ειμαι ψυχολογικά κουρελι. Συγνώμη για το σεντόνι. 

Σε διαβασα και τρέχανε τα ματια μου. Γνωριζόμαστε εδω μέσα χρόνια. Μπορώ να σε νιωσω ως το τελευταιο κυτταρο μου. Δεν θελω να σε παρηγορησω γιατί ξερω πως ότι κι αν πω δεν μπορει να μετριάσει την απογοήτευση σου. Θα σου πω ωστοσο το εξής. Όταν σου είπα ότι μηδενησες το κοντερ το εννοω. Σε ο,τι αφορά τουλαχιστον αυτη καθ αυτη τη διαδικασια διοτι οπως καταλαβαινεις το ψυχολογικο υπαρχει. Το 2016 ειχα το χειρότερο καλοκαίρι της ζωής μου...Ειχα κουραστεί να επενδύω...να απογοητεύομαι ..να ελπιζω...να πιεζομαι ακομα και στον οικονομικο και να μη βρίσκω τι σκατα φταιει..Ειχα χασει ελπιδα και πιστη..και δε νομιζω να υπαρχει χειρότερο από αυτό..Δεν ημουν δυνατη...δεν ηθελα ρε γαμωτο να ειμαι..δεν έβρισκα γιατί θα πρέπει να ειμαι...Καποια στιγμή λοιπόν εντελως μοιρολατρικα είπα οκ ο θεος; η ζωή; η φυση; δεν με θελει μανα... Σε ένα τυπικο ΠΑΠ λοιπόν με ρώτησε ο γυναικολόγος μου τι κανουμε; θύμωσα και με τον πληθυντικό. Τιποτα του είπα δε βλεπεις εκανα τα παντα. Η απαντηση του με εξέπληξε.Με την τυχη σου τα εβαλες; ;;;;;; Τον ρωτησα τι εννοει; Μου είπε οτιβειχε σε μια γυναίκα χωρίς πρόβλημα από τους 12 ετήσιου; κυκλους 1-2 είναι οι πραγματικα γόνιμο ι που θα δώσουν παιδί..εσυ ησουν άτυχη επεσες στους αλλους 10... Το επεξεργαστηκα πολυ καίρο αλλά ειχε δικαίου...Η διαδικασια προσομοιώνει τα παντα ως τη μήτρα..κι εκει ομως σε μια γυναίκα χωρίς θεμα 1 θα εμ φυτευτεί σωστα ΚΑΘΕ χρονο. Με ολο αυτον θελω να πω ότι ναι οντως υπήρξες άτυχη...το ιδιο είπα και σε φιλη με δανεικα που απέτυχε δυο φορές κι μετά εκανε δίδυμα...Παρε ΟΣΟ χρονο χρειαστεις...Ποσα εχεις στην ακρη; Θα γινει κοριτσακι και δε στο λεω για παρηγοριά..το εζησα...ακομα και στην επόμενη ΕΤ που ηρθε η ΚΟΡΗ μου αν ο εμβριο λόγος διάλεγε κάλο ζευγάρι παλι παλλινδρομη θα ειχα...από τα τρία ζευγάρια τα δυο εδωσαν παλλινδρομες το εν άνθηση νορμαλ...ηταν ...ίδια..χαρακτηριστικά ειπε: Διάλεξα στην τυχη το πρώτο ζευγάρι γιατί ολα ηταν 5ΑΑΑ .. η τυχη λοιπόν πο λεγαμε...αλλιως θα ειχα 4 παλλινδρομες πριν την ΚΟΡΗ μου...και για να σε προλάβω οχι το ότι πετυχα εμφυτευση στην εξωσωματικη δεν κα ει διαφορα.Αφενως γιατί πετυχαίνουν κ με προβληματα ενδομητρίου κ αποβάλλουν (άρα δεν εξασφαλίζεις η εμφυτευση ότι το ενδομητριο είναι 100% οκ) κ αφετέρου γιατί στην ivf λογω φαρμακων γινονται αυτες οι κτήσεις...

Λοιπόν παρε χρονο και δυναμη από μας.Ναι απέτυχες..ναι ρε π@@@η δεν ησουν τυχερη με τη. πρώτη...μας φουσκωνοθν τα μυαλά για τη δωρεα και την επιτυχια της...ομως ειναι σαν ΚΑΘΕ εξωσωματικη

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

@anoulious δεν ξέρω τί να σου πώ για να απαλύνω τον πόνο σου. Σου στέλνω μία μεγάλη αγκαλιά.

Τα δικά μου νέα δεν είναι και τόσο καλά νομίζω , απο 88,7 πήγε 195,41 σε 3 μέρες. Λίγο δεν είναι;

Τώρα τα έστειλα στον γιατρό, ακόμα δεν μιλήσαμε. Έχω στεναχωρηθεί πολύ. Η μικροβιολόγος εδώ μου λέει ότι ανα 2 μέρες θέλουμε 60% και πάνω... 

Φοβάμαι πολύ...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Σε διαβασα και τρέχανε τα ματια μου. Γνωριζόμαστε εδω μέσα χρόνια. Μπορώ να σε νιωσω ως το τελευταιο κυτταρο μου. Δεν θελω να σε παρηγορησω γιατί ξερω πως ότι κι αν πω δεν μπορει να μετριάσει την απογοήτευση σου. Θα σου πω ωστοσο το εξής. Όταν σου είπα ότι μηδενησες το κοντερ το εννοω. Σε ο,τι αφορά τουλαχιστον αυτη καθ αυτη τη διαδικασια διοτι οπως καταλαβαινεις το ψυχολογικο υπαρχει. Το 2016 ειχα το χειρότερο καλοκαίρι της ζωής μου...Ειχα κουραστεί να επενδύω...να απογοητεύομαι ..να ελπιζω...να πιεζομαι ακομα και στον οικονομικο και να μη βρίσκω τι σκατα φταιει..Ειχα χασει ελπιδα και πιστη..και δε νομιζω να υπαρχει χειρότερο από αυτό..Δεν ημουν δυνατη...δεν ηθελα ρε γαμωτο να ειμαι..δεν έβρισκα γιατί θα πρέπει να ειμαι...Καποια στιγμή λοιπόν εντελως μοιρολατρικα είπα οκ ο θεος; η ζωή; η φυση; δεν με θελει μανα... Σε ένα τυπικο ΠΑΠ λοιπόν με ρώτησε ο γυναικολόγος μου τι κανουμε; θύμωσα και με τον πληθυντικό. Τιποτα του είπα δε βλεπεις εκανα τα παντα. Η απαντηση του με εξέπληξε.Με την τυχη σου τα εβαλες; ;;;;;; Τον ρωτησα τι εννοει; Μου είπε οτιβειχε σε μια γυναίκα χωρίς πρόβλημα από τους 12 ετήσιου; κυκλους 1-2 είναι οι πραγματικα γόνιμο ι που θα δώσουν παιδί..εσυ ησουν άτυχη επεσες στους αλλους 10... Το επεξεργαστηκα πολυ καίρο αλλά ειχε δικαίου...Η διαδικασια προσομοιώνει τα παντα ως τη μήτρα..κι εκει ομως σε μια γυναίκα χωρίς θεμα 1 θα εμ φυτευτεί σωστα ΚΑΘΕ χρονο. Με ολο αυτον θελω να πω ότι ναι οντως υπήρξες άτυχη...το ιδιο είπα και σε φιλη με δανεικα που απέτυχε δυο φορές κι μετά εκανε δίδυμα...Παρε ΟΣΟ χρονο χρειαστεις...Ποσα εχεις στην ακρη; Θα γινει κοριτσακι και δε στο λεω για παρηγοριά..το εζησα...ακομα και στην επόμενη ΕΤ που ηρθε η ΚΟΡΗ μου αν ο εμβριο λόγος διάλεγε κάλο ζευγάρι παλι παλλινδρομη θα ειχα...από τα τρία ζευγάρια τα δυο εδωσαν παλλινδρομες το εν άνθηση νορμαλ...ηταν ...ίδια..χαρακτηριστικά ειπε: Διάλεξα στην τυχη το πρώτο ζευγάρι γιατί ολα ηταν 5ΑΑΑ .. η τυχη λοιπόν πο λεγαμε...αλλιως θα ειχα 4 παλλινδρομες πριν την ΚΟΡΗ μου...και για να σε προλάβω οχι το ότι πετυχα εμφυτευση στην εξωσωματικη δεν κα ει διαφορα.Αφενως γιατί πετυχαίνουν κ με προβληματα ενδομητρίου κ αποβάλλουν (άρα δεν εξασφαλίζεις η εμφυτευση ότι το ενδομητριο είναι 100% οκ) κ αφετέρου γιατί στην ivf λογω φαρμακων γινονται αυτες οι κτήσεις...

Λοιπόν παρε χρονο και δυναμη από μας.Ναι απέτυχες..ναι ρε π@@@η δεν ησουν τυχερη με τη. πρώτη...μας φουσκωνοθν τα μυαλά για τη δωρεα και την επιτυχια της...ομως ειναι σαν ΚΑΘΕ εξωσωματικη

Ευχαριστώ πολύ για τα καλα σου λόγια. Έχεις περασει και εσύ..Απλά εγώ είμαι πλέον 45 μισό, τα εμβρυα κοστίζουν  πιο πολλά και οικονομικά  και λες πόσα εμβρυα θα  έχω την ευκαιρία να δοκιμάσω.. Ως προς το χρόνο ο γιατρος λέει λόγω προηγούμενης ενδομητριτιδας, να βιαστώ...Το πρώτο που ρώτησα τον Σφακ ήτανε μήπως ο Θεός θέλει να μου πει κάτι.. Μου είπε ότι δεν έχει χάσει ακόμη όλες τις ελπίδες του.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ελισώ είπε:

@anoulious δεν ξέρω τί να σου πώ για να απαλύνω τον πόνο σου. Σου στέλνω μία μεγάλη αγκαλιά.

Τα δικά μου νέα δεν είναι και τόσο καλά νομίζω , απο 88,7 πήγε 195,41 σε 3 μέρες. Λίγο δεν είναι;

Τώρα τα έστειλα στον γιατρό, ακόμα δεν μιλήσαμε. Έχω στεναχωρηθεί πολύ. Η μικροβιολόγος εδώ μου λέει ότι ανα 2 μέρες θέλουμε 60% και πάνω... 

Φοβάμαι πολύ...

Σε σκεφτόμουν σήμερα, ήθελα να σου στείλω 

Κάτσε να δεις τι θα πει ο γιατρός 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ είπε:

@anoulious δεν ξέρω τί να σου πώ για να απαλύνω τον πόνο σου. Σου στέλνω μία μεγάλη αγκαλιά.

Τα δικά μου νέα δεν είναι και τόσο καλά νομίζω , απο 88,7 πήγε 195,41 σε 3 μέρες. Λίγο δεν είναι;

Τώρα τα έστειλα στον γιατρό, ακόμα δεν μιλήσαμε. Έχω στεναχωρηθεί πολύ. Η μικροβιολόγος εδώ μου λέει ότι ανα 2 μέρες θέλουμε 60% και πάνω... 

Φοβάμαι πολύ...

Σου εύχομαι τα καλύτερα. Ξέχνα τα δικά μου εντελώς..Εντελως, εντελώς.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλα σου λόγια. Έχεις περασει και εσύ. Απλά εγώ είμαι πλέον 45 μισό, τα εμβρυα κοστίζουν  πιο πολλά και οικονομικά  και λες πόσα εμβρυα θα  έχω την ευκαιρία να δοκιμάσω.. Ως προς το χρόνο ο γιατρος λέει λόγω προηγούμενης ενδομητριτιδας, να βιαστώ...Το πρώτο που ρώτησα τον Σφακ ήτανε μήπως ο Θεός θέλει να μου πει κάτι.. Μου είπε ότι δεν έχει χάσει ακόμη όλες τις ελπίδες του.. 

Τπτ δε θέλει να σου πει ο Θεος

Αν όμως θέλει κάτι, είναι να πιστέψεις στο θαυμα

Just now, Ελισώ είπε:

@anoulious δεν ξέρω τί να σου πώ για να απαλύνω τον πόνο σου. Σου στέλνω μία μεγάλη αγκαλιά.

Τα δικά μου νέα δεν είναι και τόσο καλά νομίζω , απο 88,7 πήγε 195,41 σε 3 μέρες. Λίγο δεν είναι;

Τώρα τα έστειλα στον γιατρό, ακόμα δεν μιλήσαμε. Έχω στεναχωρηθεί πολύ. Η μικροβιολόγος εδώ μου λέει ότι ανα 2 μέρες θέλουμε 60% και πάνω... 

Φοβάμαι πολύ...

Τις έκανες ίδια ώρα στο ίδιο εργαστήριο?? 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...