Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, island1 είπε:

συμφωνω απόλυτα! Ειλικρινα Αντιλαμβανομαι πληρως πως εισαι. Η ηλικια στην παρουσα φαση ( στο επιστημονικό κομματι) δεν παιζει ρόλο γιατί η μήτρα δεν ΑΛΛΑΖΕΙ κι το ωάριο που θα μας ενδιεφερε το άλλαξες...η ηλικια εχει να κα ει καθαρα με το χρονο που εσυ ταλαιπωρήσει και δεν είναι λίγος. Εγω συμφωνω με τον Σφακ.Ομως ρε σύ και στο λεω ειλικρινα,θεωρω ότι πραγματικά είσαι άτυχη. Τι θα προτεινα εγώ( για να μπουμε λιγο και στο διαδικαστικό).Αν εχεις στην ακρη εμβρια να μιλησεις με τον Σφακ και να τον ρωτησεις ευθέως ποτε θελει άλλη ΕΤ. Ενδεχόμενες με τα θέματά σου να θελει συντομα γιατί τωρα είναι ολα ισορροπημένα..( εμενα έτσι επέμενε η Λευκού μετά την ΚΟΡΗ μου να κανω σε 11 μηνες γιατί πρώτη φορα στις εξετασεις ηταν ολα σουπερ.) Οντως πετυχε και μαλιστα με άλλο γιατρο να κανει υπέρ ήχους με λάθος δοση daronda κτλ..η Παλλινδρομη ήταν για το υλικο.ΟΣΟ σας διαβαζω λεω αν ειχα βρει αυτό το θεμα νωριτερα ούτε κάν θα εμπαινα στη διαδικασια ..θα εβαζα με δωρεα και τέλος.Λοιπόν κοριτσι. Μην το βάζεις κατω αλήθεια στο λεω...λιγο εμεινε..

καλημέρα . Αγαπημενη χοριακη. .λοιπόν άκου χωρις περιστροφές ( ξερεις τα λεω κ λιγο χυμα). Την μερα που εκανες περιμεναμε σιγουρα 230 περίπου( αφού ανεβαινει αναλογικά) ωστοσο υπαρχει ένα μεγαλο αλλά για αυτό κ ο γιατρος σου δεν απογοητευεσαι. Επειδή εβαλες 2 εαν προλαβε να ανεβάζει χοριακη κ το δεύτερο ( θυμίζω ότι με 96 ειχα δυο σάκους ως την 8,5 βδομάδα που ναι με ο εμάς δεν μεγλαωνε σωστα ωστοσο συμμετειψε στη χοριακη)μπορει να εχασε το δεύτερο. Τι εννοω.. 

από το 88 μπορει ένα τμημα του αριθμού να είναι αποχή εμβριο που δεν προχωρησε...και πχ το 60 να είναι αυτό που προχωραει..άρα εισαι οκ από ευρας χορικαγς...με απλά λόγια κανε το σταυρο σου .Στην επόμενη θα ξεκαθαρίσει Πιστευω ΟΣΟ μπορεις θετικη σκεψη( κι εμεις μαζι σου)

Καλημέρα. Ο Σφακ είπε αν αποφασίσω να μη δω τη μητρα(που το άφησε σε εμένα) να προχωρήσω και στον επόμενο κύκλο! Εμένα με τρώει μήπως επαναλάβω το endometriome. Να δω τι έγιναν οι γαλακτοβακιλλοι με ένα πολύ ήπιο σκρατσ ιατρείου. Δηλαδή να μην κάνω  πάλι υστεροσκοπηση.Τελευταία έκανα τον Νοέμβριο. Θεωρώ ότι επειδή κάνω τη θεραπεία η μήτρα μου θα είναι καθαρή. Περιμένω να μιλήσουν οι γιατροι μου που είναι εξαιρετικοί και οι δύο και έμπλεξαν μαζι μου και να δω τι θα κάνω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious said:

Καλημέρα. Ο Σφακ είπε αν αποφασίσω να μη δω τη μητρα(που το άφησε σε εμένα) να προχωρήσω και στον επόμενο κύκλο! Εμένα με τρώει μήπως επαναλάβω το endometriome. Να δω τι έγιναν οι γαλακτοβακιλλοι με ένα πολύ ήπιο σκρατσ ιατρείου. Δηλαδή να μην κάνω  πάλι υστεροσκοπηση.Τελευταία έκανα τον Νοέμβριο. Θεωρώ ότι επειδή κάνω τη θεραπεία η μήτρα μου θα είναι καθαρή. Περιμένω να μιλήσουν οι γιατροι μου που είναι εξαιρετικοί και οι δύο και έμπλεξαν μαζι μου και να δω τι θα κάνω.. 

Καλημερα!  Εγω λεω να προχωρησεις σφαιρα στην επομενη ετ! Σφαιρα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Roda είπε:

Μα ναι ενταξει ήταν η επαναληπτική..ισως να σου αυξήσει τη Δευτερα την προγεστερονη με ουτρο ή προλουτεξ. Με το καλό η επόμενη εξέταση!

Κι εμένα είχε πεσει

Κι είχα φτάσει στο σημείο να παίρνω 8 ούτρο την ημερα

Ούτε να τα  δω δε θελω

Μιλάμε λίγο πριν την αυχενικη έκανα εμετό, δε μπορούσα 

Αφού ελεγα στον άντρα μου αν με αξιωσει ο Θεός και κάνω άλλο παιδί Κ χρειαστεί μόνο από κόλπο κι ένεση!!!!! 

Τόσο πολυ

Just now, Blondie 2020 είπε:

Καλημερα!  Εγω λεω να προχωρησεις σφαιρα στην επομενη ετ! Σφαιρα!

Πρέπει να ναι καλές οι ορμόνες κοριτσι

Είναι υπερπολυτιμα τα εμβρυα αυτά και διόλου ευκαταφρόνητο το ποσο


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Κι εμένα είχε πεσει

Κι είχα φτάσει στο σημείο να παίρνω 8 ούτρο την ημερα

Ούτε να τα  δω δε θελω

Μιλάμε λίγο πριν την αυχενικη έκανα εμετό, δε μπορούσα 

Αφού ελεγα στον άντρα μου αν με αξιωσει ο Θεός και κάνω άλλο παιδί Κ χρειαστεί μόνο από κόλπο κι ένεση!!!!! 

Τόσο πολυ

Πρέπει να ναι καλές οι ορμόνες κοριτσι

Είναι υπερπολυτιμα τα εμβρυα αυτά και διόλου ευκαταφρόνητο το ποσο

Το θυμάμαι Thia μου κ πραγματικά ειναι αηδιαστικά... σικλακούρ δεν έπαιρνες; Εγω κ αυτα δεν τα μπορω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Roda είπε:

Το θυμάμαι Thia μου κ πραγματικά ειναι αηδιαστικά... σικλακούρ δεν έπαιρνες; Εγω κ αυτα δεν τα μπορω...

Τα σικλακουρ μια χαρά τα άντεχα

τα ουτρο πω πω

κοίτα, αυτό προέκυψε προς την αυχενική 

ίσως ήταν και της εγκυμοσύνης


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κι εμένα είχε πεσει

Κι είχα φτάσει στο σημείο να παίρνω 8 ούτρο την ημερα

Ούτε να τα  δω δε θελω

Μιλάμε λίγο πριν την αυχενικη έκανα εμετό, δε μπορούσα 

Αφού ελεγα στον άντρα μου αν με αξιωσει ο Θεός και κάνω άλλο παιδί Κ χρειαστεί μόνο από κόλπο κι ένεση!!!!! 

Τόσο πολυ

Πρέπει να ναι καλές οι ορμόνες κοριτσι

Είναι υπερπολυτιμα τα εμβρυα αυτά και διόλου ευκαταφρόνητο το ποσο

Η αλήθεια είναι ότι ενώ λέμε η ηλικία στη δωρεά δεν παίζει ρόλο, άσχετα από το αποτέλεσμα αν ήμουν πιο μικρή θα ήτανε πιο εύκολος ο φυσικός που έκανα.Ο  3 κύκλος ήτανε που προχωρήσαμε. Ακόμη και σε τεχνητό επειδή δεν κάνουμε καταστολή από πριν, θέλουμε χοντρά χοντρά οι ορμόνες 2η ημέρα κυκλου να είναι καλούτσικες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 said:

Κι εμένα είχε πεσει

Κι είχα φτάσει στο σημείο να παίρνω 8 ούτρο την ημερα

Ούτε να τα  δω δε θελω

Μιλάμε λίγο πριν την αυχενικη έκανα εμετό, δε μπορούσα 

Αφού ελεγα στον άντρα μου αν με αξιωσει ο Θεός και κάνω άλλο παιδί Κ χρειαστεί μόνο από κόλπο κι ένεση!!!!! 

Τόσο πολυ

Πρέπει να ναι καλές οι ορμόνες κοριτσι

Είναι υπερπολυτιμα τα εμβρυα αυτά και διόλου ευκαταφρόνητο το ποσο

Ναι μωρε αλλα αφου ειπε οκ ο γιατρος. Μερικες φορς οσο το τρεναρεις τοσο δε γινεται οπως πρεπει. Ισως ειναι κ η λαχταρα μου να ακουσουμε τα καλα νεα απο την Αννουλα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Ναι μωρε αλλα αφου ειπε οκ ο γιατρος. Μερικες φορς οσο το τρεναρεις τοσο δε γινεται οπως πρεπει. Ισως ειναι κ η λαχταρα μου να ακουσουμε τα καλα νεα απο την Αννουλα.

Axxx!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημέρα. Ο Σφακ είπε αν αποφασίσω να μη δω τη μητρα(που το άφησε σε εμένα) να προχωρήσω και στον επόμενο κύκλο! Εμένα με τρώει μήπως επαναλάβω το endometriome. Να δω τι έγιναν οι γαλακτοβακιλλοι με ένα πολύ ήπιο σκρατσ ιατρείου. Δηλαδή να μην κάνω  πάλι υστεροσκοπηση.Τελευταία έκανα τον Νοέμβριο. Θεωρώ ότι επειδή κάνω τη θεραπεία η μήτρα μου θα είναι καθαρή. Περιμένω να μιλήσουν οι γιατροι μου που είναι εξαιρετικοί και οι δύο και έμπλεξαν μαζι μου και να δω τι θα κάνω.. 

νομιζω ότι παρα το σοκ σου και τη θλιψη σου ενεργείς πολυ σωστα και στοχευμένα...νομιζω πως κι εγω αυτό θα εκανα. Εισαι λοιπόν ένα βημα πιο μπροστά...ΟΣΟ μπορεις συγκέντρωσε τις δυνάμεις σου .Πραγματικα στο λεω σε θεωρω άτυχη αυτη τη φορα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, anoulious said:

Axxx!!! 

Ασχετη ερώτηση λόγω αγνοιας: έχει νοημα ο προεμφυτευτικός ελεγχος σε δωρεά; Για να ξερει τελικά η γυναικα αν ειναι οκ τα ωάρια κ να μην ψαχνεται αδικως...αν απ τον ελεγχο εβγαινε το αποτέλεσμα θετικό οτι ολα είναι οκ θα τον πλήρωνα αν όχι θα πρεπε το κεντρο να καλύψει το κόστος για να μην πω θα πρεπε να αφαιρέσει κ το ποσο που αντιστοιχεί στα υπολοιπα ωάρια της δότριας...γιατι ετσι κ αλλιώς δε θα χρησιμοποιούνταν...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

Η αλήθεια είναι ότι ενώ λέμε η ηλικία στη δωρεά δεν παίζει ρόλο, άσχετα από το αποτέλεσμα αν ήμουν πιο μικρή θα ήτανε πιο εύκολος ο φυσικός που έκανα.Ο  3 κύκλος ήτανε που προχωρήσαμε. Ακόμη και σε τεχνητό επειδή δεν κάνουμε καταστολή από πριν, θέλουμε χοντρά χοντρά οι ορμόνες 2η ημέρα κυκλου να είναι καλούτσικες. 

σου θυμίζω απλά ότι πλέον κανουν μεταμόσχευση μήτρας μεγάλων ηλικία κα γυναικων σε μικρότερες...η ηλικια λοιπόν των 45 με αυτη την έννοια λέμε δεν παιζει ρόλο. εον και χωρις κάν περίοδο μπορεις ν απαρεις ωάρια άλλης. Για αυτό το λέμε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/25/2021 at 1:24 PM, anoulious said:

Κορίτσια καλημέρα!Να σας πω τα νέα μου.Περιμενα να βγούνε οι χοριακες των κοριτσιών να μην επηρεάσω αρνητικά την αναμονή τους και μετά ήτανε τόσο ευχάριστο το όλο κλίμα που δεν ήθελα να το χαλάσω. Εξάλλου όταν όλοι είναι χαρούμενοι μάλλον δεν έχει χώρο ένας στεναχωρημενος. Επειδή όμως πολλά κοριτσια μου εύχονται, περιμένουν γιατί δε ξέρουν  και αυτό με πληγώνει ακόμη πιο πολύ, να σας πω ότι κάποια στιγμή τις προηγούμενες μέρες πήρα την πρώτη 0,78 αρνητική χοριακη με δωρεά. Ούτε εμφύτευση. 

 Και οι δύο γιατροί μου, ο γιατρός μου στη Θεσινκη και ο Σφακ ήτανε πολύ στεναχωρημενοι.Σα να συνεβει στην αδερφή τους. Μου είπανε και οι δύο αφού μου ανέλυσαν όλες τις συνθήκες ότι πιστεύουν ότι ήμουν απλά στο αρνητικό ποσοστό. Ήμουν απλά για μια ακόμη φορά άτυχη. Εμβρυα άριστα, σπέρμα καλό, ορμονες πάρα πολύ καλες, κύκλος φυσικός με ενδομήτριο 8,5 plus. Όλα ελεγμένα γενικά. 

Ξέρω ότι πολλές κοπέλες δεν πέτυχαν με την πρώτη, αφενός μεν είχαν κάποια εμφύτευση πχβιοχημικη(δεν το ζηλεύω, ξέρετε πως το γράφω) αφετέρου είχανε κάνει τεχνητό και με την αλλαγή σε φυσικό χωρίς φάρμακα πέτυχαν! Εγώ σε τι να ελπίζω?!! Από τις πιο ατυχές περιπτώσεις που έχει δει μου είπε ο Σφακ... Ειμαι ψυχολογικά κουρελι. Συγνώμη για το σεντόνι. 

Λυπάμαι πολύ... Ήθελα απλά να σου πω για να μη νιώθεις μόνη, ότι κι εγώ το Νοέμβριο είχα αρνητική χοριακή- ούτε καν εμφύτευση - με την πρώτη μου φορά με δωρεά... Είναι γερό χαστούκι, σε καταλαβαίνω απόλυτα. 

 

 

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

σου θυμίζω απλά ότι πλέον κανουν μεταμόσχευση μήτρας μεγάλων ηλικία κα γυναικων σε μικρότερες...η ηλικια λοιπόν των 45 με αυτη την έννοια λέμε δεν παιζει ρόλο. εον και χωρις κάν περίοδο μπορεις ν απαρεις ωάρια άλλης. Για αυτό το λέμε. 

Εγω δεν είχα περίοδο όταν τα εβαλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, against_all_odds είπε:

Λυπάμαι πολύ... Ήθελα απλά να σου πω για να μη νιώθεις μόνη, ότι κι εγώ το Νοέμβριο είχα αρνητική χοριακή- ούτε καν εμφύτευση - με την πρώτη μου φορά με δωρεά... Είναι γερό χαστούκι, σε καταλαβαίνω απόλυτα. 

 

 

Λυπαμαι πολυ. Καταλαβαινεις απολυτα πως είμαι..Πότε τίποτα πάνω από 0 χοριακη. Εγώ έχω 2 ακόμη εμβρυακια και μετά το χάος. Εσύ έχεις αλλα εμβρυακια;Πως σκέφτεσαι να προχωρήσεις. 

Just now, MaryH είπε:

Εγω δεν είχα περίοδο όταν τα εβαλα

Είσαι η παρηγοριά μου Μαίρη. 

Just now, island1 είπε:

νομιζω ότι παρα το σοκ σου και τη θλιψη σου ενεργείς πολυ σωστα και στοχευμένα...νομιζω πως κι εγω αυτό θα εκανα. Εισαι λοιπόν ένα βημα πιο μπροστά...ΟΣΟ μπορεις συγκέντρωσε τις δυνάμεις σου .Πραγματικα στο λεω σε θεωρω άτυχη αυτη τη φορα...

Ειναι πολυ μεγάλη η επιθυμία για μωράκι που στο τέλος θα με διώξουν οι γιατροί για να σταματήσω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...