Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, Καντι είπε:

Φλεγμονή ειχα, αλλα δεν ξερω αν προκαλείται απο συμφυσεις ή οι συμφυσεις που ειχα και τις έλυσα με λαπαροσκόπηση προκαλούν την φλεγμονή.

Μηπως να εκανες ενα ερα κ εμα τεστ;

Τι ακριβώς είναι αυτά τα τεστ;

πρίν από 12 λεπτά , chitaneta είπε:

Τι ακριβώς είναι αυτά τα τεστ;

Α, το ερα είναι για τ παράθυρο εμφυτευσης, αλλά το εμα δεν το ξέρω...

Το σκέφτηκα μήπως το κάνω αλλά είναι πολυέξοδο, είδα...

Αν πάω με φυσικό κύκλο δεν θα είμαι κάπως πιο καλυμμένη, για το παράθυρο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 56 λεπτά , chitaneta είπε:

Τι ακριβώς είναι αυτά τα τεστ;

Α, το ερα είναι για τ παράθυρο εμφυτευσης, αλλά το εμα δεν το ξέρω...

Το σκέφτηκα μήπως το κάνω αλλά είναι πολυέξοδο, είδα...

Αν πάω με φυσικό κύκλο δεν θα είμαι κάπως πιο καλυμμένη, για το παράθυρο;

Το εμα είναι ισπανικό για υποψία φλεγμονής. Ήθελα να το κανω αλλά μου είπαν ότι κ η βιοψία ενδομητριου δείχνει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Τι ακριβώς είναι αυτά τα τεστ;

Α, το ερα είναι για τ παράθυρο εμφυτευσης, αλλά το εμα δεν το ξέρω...

Το σκέφτηκα μήπως το κάνω αλλά είναι πολυέξοδο, είδα...

Αν πάω με φυσικό κύκλο δεν θα είμαι κάπως πιο καλυμμένη, για το παράθυρο;

Σωστά οπως σου ειπε η Μαίρη.

πρεπει να αντισταθμισεις το κόστος της ετ και να δεις τι σε συμφέρει οικονομικά.

ευχομαι ολόψυχα με τον φυσικό να τα καταφέρεις αυτην την φορα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Καντι είπε:

Σωστά οπως σου ειπε η Μαίρη.

πρεπει να αντισταθμισεις το κόστος της ετ και να δεις τι σε συμφέρει οικονομικά.

ευχομαι ολόψυχα με τον φυσικό να τα καταφέρεις αυτην την φορα!

Γνωρίζετε μήπως το κόστος περίπου για ερα;

Link to comment
Share on other sites

@Chrisla  και @chitaneta να έχετε καλη επιτυχία στις προσπάθειές σας!!

Αννούλα, @anoulious με το καλό αύριο στην β επιπέδου, να χαρείς την κάθε στιγμή του, να δείς καθαρά και τον μπομπιράκο σου!!!Περιμένουμε νέα σου!!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, chitaneta said:

Γνωρίζετε μήπως το κόστος περίπου για ερα;

 

2 hours ago, chitaneta said:

Γνωρίζετε μήπως το κόστος περίπου για ερα;

Κανενα 700αρι περιπου. Το ερα , εφοσον ειχες φυσικη συλληψη, δεν ξερω αν ειναι απαραιτητη.Αλλα καποια βιοψια ενδομητριου, και δεν ειναι αναγκη να ειναι το εμα, ισως να ειναι πιο απαραιτητη. Υπαρχουν πολλες βιοψιες ενδομητριου.Αν επιλεξεις να κανεις καποια να ειναι καποια αξιοπιστη, γιατι νομιζω  δεν δειχνουν ολες το προβλημα, οπως πχ μια απλη ιστολογικη. Καλη επιτυχια με ολη μου την καρδια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2021 at 3:19 ΜΜ, Καντι είπε:

 

On 20/7/2021 at 3:08 ΜΜ, Troia είπε:

Κοριτσια εχει κολλήσει και δυσκολεύομαι να γράψω. Θέλω να ρωτήσω αν κάποια έχει πάει στον Οικονόμου 

Εντάξει ξεκόλλησε. Ξαναγράφω γιατί κάπως τα είχα μπλέξει. Έχει πάει κάποια στον Οικονόμου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , anoulious είπε:

Εχω παει εγω.Αρκετα "ιδαιτερος"χαρακτηρας. Θα σε βαλει σιγουρα να κανεις εκει καποιες εξετασεις και θα σου βγουνε  ακετα χρηματα. Εμας μας φοβισε με το ιδιο dna κλπ που τελικα επειδη ειναι αχαρτογραφητα νερα κανεις απο αυτους που μας το ειπε δεν ειχε δικιο.Τσαμπα το κλαμμα που εριξα!Βοηθητικο το πλανο με βιταμινες κλπ που δινει.Παλι χρειαζονται χρηματα..

Δε μπορω ομως να μην του αναγνωρισω οτι ητανε ο μονος μετα απο ενα σωρο ενδοκρινολογους, που ειδε την καμπυλη και μου ειπε οτι εχω θεμα!Εμεινα παγωτο.Αυτος με ταρακουνησε και πηγα μετα Σουβ κλπ και βρηκα το προβλημα μου.

 

 Εκανα σημερα τη β επιπεδου!Ο μπεμπης ειναι μια χαρα και ολα ητανε φυσιολογικα!!Ειναι 429 γρ και εγω πολυ συγκινημενη!

Δεν το χωραει το μυαλι μου!

Μπραβο!!! Πιστεψε το ο μπέμπης είναι εδώ!Ειδατε κ φατσούλα;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, anoulious said:

Εχω παει εγω.Αρκετα "ιδαιτερος"χαρακτηρας. Θα σε βαλει σιγουρα να κανεις εκει καποιες εξετασεις και θα σου βγουνε  ακετα χρηματα. Εμας μας φοβισε με το ιδιο dna κλπ που τελικα επειδη ειναι αχαρτογραφητα νερα κανεις απο αυτους που μας το ειπε δεν ειχε δικιο.Τσαμπα το κλαμμα που εριξα!Βοηθητικο το πλανο με βιταμινες κλπ που δινει.Παλι χρειαζονται χρηματα..

Δε μπορω ομως να μην του αναγνωρισω οτι ητανε ο μονος μετα απο ενα σωρο ενδοκρινολογους, που ειδε την καμπυλη και μου ειπε οτι εχω θεμα!Εμεινα παγωτο.Αυτος με ταρακουνησε και πηγα μετα Σουβ κλπ και βρηκα το προβλημα μου.

 

 Εκανα σημερα τη β επιπεδου!Ο μπεμπης ειναι μια χαρα και ολα ητανε φυσιολογικα!!Ειναι 429 γρ και εγω πολυ συγκινημενη!

Δεν το χωραει το μυαλι μου!

Τωρα θα αρχισει νσ γινεται πραγματικοτητα! Ξεκινα τα ψωνια να το ευχαριστηθεις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


29 minutes ago, MaryH said:

Μπραβο!!! Πιστεψε το ο μπέμπης είναι εδώ!Ειδατε κ φατσούλα;

Ναι ειδαμε λιγακι!Ο αντρας μου φοβερος!Εχει τη μυτη του ελεγε!!Ρε συ εγω?!!Και υστερα ρωτανε τα κοριτσια αν θα τα καταφερουνε?!!

19 minutes ago, Blondie 2020 said:

Τωρα θα αρχισει νσ γινεται πραγματικοτητα! Ξεκινα τα ψωνια να το ευχαριστηθεις!!

Μπα δε νομιζω..Σε κανενα μηνα plus  και βλεπουμε

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, pocm είπε:

Εντάξει ξεκόλλησε. Ξαναγράφω γιατί κάπως τα είχα μπλέξει. Έχει πάει κάποια στον Οικονόμου 

@Nephele78Να μην πας! Αφού έχεις περάσει από το Έλενα κι εσύ, σου έχουν κάνει όλον τον έλεγχο δωρεάν. Τα ίδια ελέγχει και αυτός και μετά σε φορτώνει με συμπληρώματα διατροφής που λίγο ως πολύ τα έχουμε συζητήσει εδώ και ξέρεις πάνω κάτω τι χρειάζεσαι. Η Νεφέλη θα σου πει περισσότερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , anoulious είπε:

Ναι ειδαμε λιγακι!Ο αντρας μου φοβερος!Εχει τη μυτη του ελεγε!!Ρε συ εγω?!!Και υστερα ρωτανε τα κοριτσια αν θα τα καταφερουνε?!!

Μπα δε νομιζω..Σε κανενα μηνα plus  και βλεπουμε

Μπράβο σου κοριτσάρα μου...συγχαρητήρια.. έτσι κ εγώ σαν εσένα να περάσει κανένας μήνας ακόμα.. 

Ο τράχηλος σου ήταν οκ???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

Εχω παει εγω.Αρκετα "ιδαιτερος"χαρακτηρας. Θα σε βαλει σιγουρα να κανεις εκει καποιες εξετασεις και θα σου βγουνε  ακετα χρηματα. Εμας μας φοβισε με το ιδιο dna κλπ που τελικα επειδη ειναι αχαρτογραφητα νερα κανεις απο αυτους που μας το ειπε δεν ειχε δικιο.Τσαμπα το κλαμμα που εριξα!Βοηθητικο το πλανο με βιταμινες κλπ που δινει.Παλι χρειαζονται χρηματα..

Δε μπορω ομως να μην του αναγνωρισω οτι ητανε ο μονος μετα απο ενα σωρο ενδοκρινολογους, που ειδε την καμπυλη και μου ειπε οτι εχω θεμα!Εμεινα παγωτο.Αυτος με ταρακουνησε και πηγα μετα Σουβ κλπ και βρηκα το προβλημα μου.

 

 Εκανα σημερα τη β επιπεδου!Ο μπεμπης ειναι μια χαρα και ολα ητανε φυσιολογικα!!Ειναι 429 γρ και εγω πολυ συγκινημενη!

Δεν το χωραει το μυαλι μου!

Τέλεια κοριτσάκι μου ! Όλα πανε καλά ! Μεγάλη συγκίνηση , συγχαρητήρια !!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εχω παει εγω.Αρκετα "ιδαιτερος"χαρακτηρας. Θα σε βαλει σιγουρα να κανεις εκει καποιες εξετασεις και θα σου βγουνε  ακετα χρηματα. Εμας μας φοβισε με το ιδιο dna κλπ που τελικα επειδη ειναι αχαρτογραφητα νερα κανεις απο αυτους που μας το ειπε δεν ειχε δικιο.Τσαμπα το κλαμμα που εριξα!Βοηθητικο το πλανο με βιταμινες κλπ που δινει.Παλι χρειαζονται χρηματα..

Δε μπορω ομως να μην του αναγνωρισω οτι ητανε ο μονος μετα απο ενα σωρο ενδοκρινολογους, που ειδε την καμπυλη και μου ειπε οτι εχω θεμα!Εμεινα παγωτο.Αυτος με ταρακουνησε και πηγα μετα Σουβ κλπ και βρηκα το προβλημα μου.

 

 Εκανα σημερα τη β επιπεδου!Ο μπεμπης ειναι μια χαρα και ολα ητανε φυσιολογικα!!Ειναι 429 γρ και εγω πολυ συγκινημενη!

Δεν το χωραει το μυαλι μου!

Υπεροχοοοο. Όλα τέλεια θα πάνε.τι εννοείς ίδιο Dna. Ουσιαστικά σου βρήκε το πρόβλημα όμως. Γιατί κι εγώ χτυπιέμαι για την καμπύλη ζαχάρου και οι γυναικολόγοι μου λένε δε χρειάζεται.  Τον Οικονόμου  μου τον σύστησε ένας γυναικολόγος που πήγα τυχαία στις διακοπές για κάτι έκτακτο  που μου έτυχε εντελώς άσχετο  με αυτά. Και εκ των υστέρων έμαθα ότι η σύζυγος του γυναικολόγου αυτού  έκανε παιδί μετά από πολλά με την προετοιμασία που της έκανε ο Οικονόμου.  Η αλήθεια είναι οτι και ο Τσιργ μου είχε πει να πάω στον Οικονόμου. Εντάξει το κόστος είναι θέμα ναι. 

2 ώρες πρίν, Troia είπε:

@Nephele78Να μην πας! Αφού έχεις περάσει από το Έλενα κι εσύ, σου έχουν κάνει όλον τον έλεγχο δωρεάν. Τα ίδια ελέγχει και αυτός και μετά σε φορτώνει με συμπληρώματα διατροφής που λίγο ως πολύ τα έχουμε συζητήσει εδώ και ξέρεις πάνω κάτω τι χρειάζεσαι. Η Νεφέλη θα σου πει περισσότερα.

Ας μου πει η Νεφέλη γιατι δεν ξέρω με τα συμπληρώματα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...