Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

19 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εχω παει εγω.Αρκετα "ιδαιτερος"χαρακτηρας. Θα σε βαλει σιγουρα να κανεις εκει καποιες εξετασεις και θα σου βγουνε  ακετα χρηματα. Εμας μας φοβισε με το ιδιο dna κλπ που τελικα επειδη ειναι αχαρτογραφητα νερα κανεις απο αυτους που μας το ειπε δεν ειχε δικιο.Τσαμπα το κλαμμα που εριξα!Βοηθητικο το πλανο με βιταμινες κλπ που δινει.Παλι χρειαζονται χρηματα..

Δε μπορω ομως να μην του αναγνωρισω οτι ητανε ο μονος μετα απο ενα σωρο ενδοκρινολογους, που ειδε την καμπυλη και μου ειπε οτι εχω θεμα!Εμεινα παγωτο.Αυτος με ταρακουνησε και πηγα μετα Σουβ κλπ και βρηκα το προβλημα μου.

 

 Εκανα σημερα τη β επιπεδου!Ο μπεμπης ειναι μια χαρα και ολα ητανε φυσιολογικα!!Ειναι 429 γρ και εγω πολυ συγκινημενη!

Δεν το χωραει το μυαλι μου!

ΜΠραβο ψυχούλα μου!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, happykar said:

@anoulious Να σου πω και από εδώ επισήμως τα συγχαρητήρια! Αφού ολοκληρωσες και την β επιπέδου όλα πλέον μπαίνουν στην τελική ευθεία! Με το καλό, να συνεχιστεί η εγκυμοσύνη σου απρόσκοπτα και να κρατήσεις αγκαλιά το μικρό σου ανθρωπάκι!!! Είμαι πολύ συγκινημένη... ποσο υπέροχη μαμα θα γίνεις...Καλή συνέχεια καλο μου!

Ευχαριστω πολυ κοριτσι!Και εσυ ευχομαι ολοψυχα  συντομα να μας ανακοινωσεις ευχαριστα. Με τον εναν ή τον αλλο τροπο θα τα καταφερεις συντομα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ευχαριστω πολυ. Μου τον μετρησε απο επανω , που δεν ειναι τοσο σκριβης η μετρηση.Μια χαρα.Σχεδον 4 εκατ.Εγω εκανα παντα διανοιξεις, γιατι δεν περνουσε τιποτα.Ελπιζω να με βγαλει ασπροσπροσωπη τωρα!

Την Τριτη εχω ραντεβου με το γυναικολογο μου ,θα μου παρει παλι δειγμα απο τον κολπο.Να δουμε τι γινεται με το μικροβιο, για το οποιο η αντιβιωση ειναι μη συμβατη και δεν την πηρα.

Ευχαριστω αγαπουλα!Σε περιμενουμε και εσενα.Ακους?!

Για να μη σε μπερδευω ειχαμε ενα ευρημα απο το Ελενα Βενιζελου και το εψαξε και αυτος και ειδε οτι εχουμε δυμβατοτητα με το συζυγο Dqa 1 91!.Ουτε συγγενεις.Και το προβλημα της συμβατοτητας θα υπηρχε και με δωρεα ωαριου.Γιατι θα υπηρχε αμεσα στο αιμα της μητρας και στο πατρικο στοιχειο.

Ειναι πολυ περιεργος,αλλα πολυ εξυπνος.Ειδε προβλημα , που δεν ειχανε δει ειδικοι ενδοκρινολογοι, αλλα εμενα το προβλημα μου ητανε πιο πολυ το ανοσολογικο..

Εμείς με τον στενό τράχηλο κ τις διανοίξεις δεν έχουμε πρόβλημα. Τόσο πόνο τραβάμε στους γυναικολόγους τουλάχιστον να έχουμε καλό τράχηλο στην εγκυμοσυνη

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Troia είπε:

Όχι εγώ, η @pocm, αλλά μπερδεύτηκε και έγραψε κάτω από το δικό μου username...To ξέρω ότι δεν είναι ανοσολόγος, η βασική δουλειά του είναι να βρίσκει ποια φάρμακα μας ταιριάζουν καλύτερα, κυρίως για ογκολογικούς ασθενείς κτλ. Καθηγητής μεν, φαρμακολογίας δε. Για τα ανοσολογικά, εφόσον υπάρχουν τα δημόσια νοσοκομεία που μας τα κάνουν δωρεάν, δεν έχουμε λόγο να δίνουμε μια περιουσία σε εξετάσεις...

Δεν τον έχω ακουστά και δεν έχω ιδέα αν είναι εξειδικευμένος. Πάντως δεν είναι από τα ονόματα που έχουμε διαβάσει εδώ. Πολύ πιθανό να είναι μια χαρά γι' αυτό που θέλεις, αλλά δεν τον ξέρω...

Για τον Αναγνώστου ξέρουμε;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, MaryH said:

Εμείς με τον στενό τράχηλο κ τις διανοίξεις δεν έχουμε πρόβλημα. Τόσο πόνο τραβάμε στους γυναικολόγους τουλάχιστον να έχουμε καλό τράχηλο στην εγκυμοσυνη

Και εγω ελπιζω σ αυτο.Να μη βγει αλλο φασουλι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, pocm είπε:

Για τον Αναγνώστου ξέρουμε;;;;;

Ξέρουμε ότι είναι ένας καλός αιματολόγος για να σε παρακολουθεί στην κύηση, αν έχεις θρομβοφιλία, αλλά και πριν, μόνο όμως για τέτοια ζητήματα, καθώς δεν έχει την εξειδίκευση της ανοσολογίας και δεν θα σου κάνει τον πλήρη έλεγχο. Εσύ, αν δεν κάνω λάθος, έχεις κάνει τον πλήρη έλεγχο στο Έλενα, οπότε δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2021 at 11:53 ΜΜ, anoulious είπε:

 

Κανενα 700αρι περιπου. Το ερα , εφοσον ειχες φυσικη συλληψη, δεν ξερω αν ειναι απαραιτητη.Αλλα καποια βιοψια ενδομητριου, και δεν ειναι αναγκη να ειναι το εμα, ισως να ειναι πιο απαραιτητη. Υπαρχουν πολλες βιοψιες ενδομητριου.Αν επιλεξεις να κανεις καποια να ειναι καποια αξιοπιστη, γιατι νομιζω  δεν δειχνουν ολες το προβλημα, οπως πχ μια απλη ιστολογικη. Καλη επιτυχια με ολη μου την καρδια

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!

Δηλαδή έχει διαφορά βιοψία με βιοψία; Να ρωτήσω τον γιατρό μου καλυτερα που να την κάνω...

Να κάνω και μια άλλη ερώτηση βρε κορίτσια;

Διαβάζω εδώ πολλές φορες για την καμπύλη σακχάρου... Είναι απαραιτητη εξέταση για όλες ή μόνο για όσες έχουν ιστορικό διαβήτη;

Εγώ πήγα σε ενδοκρινολόγο αλλά δεν μου την ζήτησε...

On 1/9/2021 at 7:13 ΜΜ, anoulious είπε:

Εχω παει εγω.Αρκετα "ιδαιτερος"χαρακτηρας. Θα σε βαλει σιγουρα να κανεις εκει καποιες εξετασεις και θα σου βγουνε  ακετα χρηματα. Εμας μας φοβισε με το ιδιο dna κλπ που τελικα επειδη ειναι αχαρτογραφητα νερα κανεις απο αυτους που μας το ειπε δεν ειχε δικιο.Τσαμπα το κλαμμα που εριξα!Βοηθητικο το πλανο με βιταμινες κλπ που δινει.Παλι χρειαζονται χρηματα..

Δε μπορω ομως να μην του αναγνωρισω οτι ητανε ο μονος μετα απο ενα σωρο ενδοκρινολογους, που ειδε την καμπυλη και μου ειπε οτι εχω θεμα!Εμεινα παγωτο.Αυτος με ταρακουνησε και πηγα μετα Σουβ κλπ και βρηκα το προβλημα μου.

 

 Εκανα σημερα τη β επιπεδου!Ο μπεμπης ειναι μια χαρα και ολα ητανε φυσιολογικα!!Ειναι 429 γρ και εγω πολυ συγκινημενη!

Δεν το χωραει το μυαλι μου!

Μπράβο! όλα καλά από εδώ κι πέρα!!! Ο Μπεμπάκος σας έρχεται!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , chitaneta είπε:

Διαβάζω εδώ πολλές φορες για την καμπύλη σακχάρου... Είναι απαραιτητη εξέταση για όλες ή μόνο για όσες έχουν ιστορικό διαβήτη;

Εγώ πήγα σε ενδοκρινολόγο αλλά δεν μου την ζήτησε...

Λογικά θα σου την κάνουν στο Έλενα. Είναι σημαντική εξέταση, ναι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


51 minutes ago, chitaneta said:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!

Δηλαδή έχει διαφορά βιοψία με βιοψία; Να ρωτήσω τον γιατρό μου καλυτερα που να την κάνω...

Να κάνω και μια άλλη ερώτηση βρε κορίτσια;

Διαβάζω εδώ πολλές φορες για την καμπύλη σακχάρου... Είναι απαραιτητη εξέταση για όλες ή μόνο για όσες έχουν ιστορικό διαβήτη;

Εγώ πήγα σε ενδοκρινολόγο αλλά δεν μου την ζήτησε...

Μπράβο! όλα καλά από εδώ κι πέρα!!! Ο Μπεμπάκος σας έρχεται!

Καλημερα.Εγω κανενα απολυτως ιστορικο διαβητη.Αφου ο Σουβ οταν με ειδε,αρκετα αδυνατη,μου ειπε αποκλειεται να εχω προβλημα.Και με εβαλε να ξανακανω και μετα μου εστειλε email οτι εχω δικιο.

Θα σου φανει χρησιμη οχι στην μη εμφυτευση αλλα στο να παει καλα η κυηση.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , anoulious είπε:

Καλημερα.Εγω κανενα απολυτως ιστορικο διαβητη.Αφου ο Σουβ οταν με ειδε,αρκετα αδυνατη,μου ειπε αποκλειεται να εχω προβλημα.Και με εβαλε να ξανακανω και μετα μου εστειλε email οτι εχω δικιο.

Θα σου φανει χρησιμη οχι στην μη εμφυτευση αλλα στο να παει καλα η κυηση.

Επιπλέον, τόσο η Τσεκούρα, όσο και ο ενδοκρινολόγος μου μου είχαν πει ότι το αρρύθμιστο ζάχαρο συνδέεται με αποβολές α' τριμήνου. Δεν ξέρω βέβαια αν η @chitaneta έχει τέτοιες στο ιστορικό της.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Troia said:

Επιπλέον, τόσο η Τσεκούρα, όσο και ο ενδοκρινολόγος μου μου είχαν πει ότι το αρρύθμιστο ζάχαρο συνδέεται με αποβολές α' τριμήνου. Δεν ξέρω βέβαια αν η @chitaneta έχει τέτοιες στο ιστορικό της.

Σχετιζεται σιγουρα με αποβολες α τριμηνου.Απλα εγω πιστευα οτι παιζει ρολο και στην εμφυτευση.Σ αυτην την ετ, πριν κανω τη χοριακη , εκανα τη θεραπεια στο Νοσοκομειο και λογω της κορτιζονης, δεν ειχα υπολογισει καλα την ινσουλινη και ανεβηκε παρα πολυ το σακχαρο. Στεναχωρεθηκα μηπως θα επηρεαζε το αποτελεσμα.Και ο Σουβ και Σφακ μου ειπανε οτι ειναι πολυ νωρις και πιο μετα επηρεαζει.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Troia είπε:

Επιπλέον, τόσο η Τσεκούρα, όσο και ο ενδοκρινολόγος μου μου είχαν πει ότι το αρρύθμιστο ζάχαρο συνδέεται με αποβολές α' τριμήνου. Δεν ξέρω βέβαια αν η @chitaneta έχει τέτοιες στο ιστορικό της.

Είχα, πολύ παλιά βέβαια. Στα 31 μου...

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Σχετιζεται σιγουρα με αποβολες α τριμηνου.Απλα εγω πιστευα οτι παιζει ρολο και στην εμφυτευση.Σ αυτην την ετ, πριν κανω τη χοριακη , εκανα τη θεραπεια στο Νοσοκομειο και λογω της κορτιζονης, δεν ειχα υπολογισει καλα την ινσουλινη και ανεβηκε παρα πολυ το σακχαρο. Στεναχωρεθηκα μηπως θα επηρεαζε το αποτελεσμα.Και ο Σουβ και Σφακ μου ειπανε οτι ειναι πολυ νωρις και πιο μετα επηρεαζει.

Δηλαδή έκανες θεραπεία με ινσουλίνη χωρίς να έχεις διαβήτη;

πρίν από 8 λεπτά , chitaneta είπε:

Είχα, πολύ παλιά βέβαια. Στα 31 μου...

Δηλαδή έκανες θεραπεία με ινσουλίνη χωρίς να έχεις διαβήτη;

Από ότι καταλαβαίνω άλλο ο διαβήτης και άλλο το αρρυθμιστο ζαχαρο; Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά προσπαθώ να καταλάβω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...