Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.Έκλεισα 17 μέρες σήμερα νοσοκομείο και αύριο κλείνω τις 32 εβδομάδες. Εδώ δεν ξέρω γιατί με έχουν οτι έκλεισα τις 32 ,2 μέρες πρίν. Ο γιατρός μου είπε ότι στις 34 εβδομάδες μάλλον θα με στείλει σπίτι .Οπότε κάθομαι σαν φανταράκι και σβήνω μέρες :) 2 βδομάδες ακόμα εδώ:/

Χθές μου έκαναν επιτέλους και υπέρηχο και πήγε ο μικρός 1850 γραμμάρια. Την 31 κ 5 μέρα. Ελπίζω να είναι καλά, όπως μου είπανε. 

Εσύ πώς είσαι;

 

Ελισω συνεχισε να δειχνεις τη δυναμη σου! Εχεις εξαλλου συντροφο σε αυτην την πορεια, την καλυτερη παρεα! Υπομονη, φανταρακι, σε δυο βδομαδες θα εισαι σπιτι σου και σε εξι με οχτω θα κρατας το μωρο σου αγκαλια!

On 2/9/2021 at 2:53 ΜΜ, anoulious είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσι!Και εσυ ευχομαι ολοψυχα  συντομα να μας ανακοινωσεις ευχαριστα. Με τον εναν ή τον αλλο τροπο θα τα καταφερεις συντομα.

Για να δουμε...ολο εμποδια μου βγαινουν στον δρομο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

12 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Φοβηθηκα ρε γαμωτο αλλα εχεις δικιο! Τρωω ομως 2 σειρες μαυρη σοκολατα την εβδομαδα, που ετσι κ αλλιως ετρωγα πριν. Αλλα εχει να πεσει γλυκο μετα!!!!

Καλα εγω γέννησα Χριστούγεννα , ξεσκίστηκα στα γλυκά χωρις υπερβολή έφαγα των εννέα μηνών σε ενα μήνα.

12 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Σε εμενα αυτα ητανε τελεια και τελικα στις ετ χρειαζομουν ινσουλινη.

Εμενα μεχρι και ο Σουβ μου προτεινε συγκεκριμενα παγωτινια!

Κι εμενα αλλα ο Σφακ διαφώνησε κάθετα στο να τρώω ενα παγωτινι την μερα. Ακολούθησα Σουβ που με συνέφερε!

8 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Φανταζομαι!! Εκανες καμπυλη μετα τη γεννα? Μου ειπε ο ενδοκρινολογος μου να κανω 2 μηνες μετα τη γεννα για να τσεκαρουμε οτι εφυγε. Ο φοβος μου ειναι αυτος!

Εγω παιρνω απο ολα! Κυριως λογω χορτοφαγιας νομιζω. Σιδηρο, ασβεστιο, φυλλικο, βιτ d, πολυβιταμινες, μαγνησιο κ ultrogestan! Το αλαρμ καθε ωρα βαραει για κατι. Η για χαπι η για μεττηση χα χα

Εγω αφου γέννησα δεν ξανά μετρήθηκα ποτε! Εκανα στο τρίμηνο ενα γενικό τσεκ απ , που ειχε και σάκχαρο αλλα μου ειχε πει ο ενδοκρινολόγος να μην ξανασχοληθω κι ετσι εκανα.

10 ώρες πρίν, Ελισώ είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.Έκλεισα 17 μέρες σήμερα νοσοκομείο και αύριο κλείνω τις 32 εβδομάδες. Εδώ δεν ξέρω γιατί με έχουν οτι έκλεισα τις 32 ,2 μέρες πρίν. Ο γιατρός μου είπε ότι στις 34 εβδομάδες μάλλον θα με στείλει σπίτι .Οπότε κάθομαι σαν φανταράκι και σβήνω μέρες :) 2 βδομάδες ακόμα εδώ:/

Χθές μου έκαναν επιτέλους και υπέρηχο και πήγε ο μικρός 1850 γραμμάρια. Την 31 κ 5 μέρα. Ελπίζω να είναι καλά, όπως μου είπανε. 

Εσύ πώς είσαι;

 

Μπραβο ελισω μου, τον έφαγες τον γάιδαρο. Και ο μπεμπουλης εχει εξαιρετικό βάρος!!! Ολα καλα θα πανε!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Φανταζομαι!! Εκανες καμπυλη μετα τη γεννα? Μου ειπε ο ενδοκρινολογος μου να κανω 2 μηνες μετα τη γεννα για να τσεκαρουμε οτι εφυγε. Ο φοβος μου ειναι αυτος!

Εγω παιρνω απο ολα! Κυριως λογω χορτοφαγιας νομιζω. Σιδηρο, ασβεστιο, φυλλικο, βιτ d, πολυβιταμινες, μαγνησιο κ ultrogestan! Το αλαρμ καθε ωρα βαραει για κατι. Η για χαπι η για μεττηση χα χα

Δεν έκανα να σου πω την αλήθεια γιατί μετρήθηκα κάποιες φορές με μηχανάκι κ ήμουν μια χαρα. Έχασα κ κιλά , έφτασα 43 και δεν ήθελα να χάσω κι αλλά με δίαιτα. 

1 hour ago, Καντι είπε:

Καλα εγω γέννησα Χριστούγεννα , ξεσκίστηκα στα γλυκά χωρις υπερβολή έφαγα των εννέα μηνών σε ενα μήνα.

Κι εμενα αλλα ο Σφακ διαφώνησε κάθετα στο να τρώω ενα παγωτινι την μερα. Ακολούθησα Σουβ που με συνέφερε!

Εγω αφου γέννησα δεν ξανά μετρήθηκα ποτε! Εκανα στο τρίμηνο ενα γενικό τσεκ απ , που ειχε και σάκχαρο αλλα μου ειχε πει ο ενδοκρινολόγος να μην ξανασχοληθω κι ετσι εκανα.

Μπραβο ελισω μου, τον έφαγες τον γάιδαρο. Και ο μπεμπουλης εχει εξαιρετικό βάρος!!! Ολα καλα θα πανε!

Καμπύλη σακχάρου δεν ξανά έκανες; Η γενική είχε μόνο νηστείας;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, MaryH said:

Δεν έκανα να σου πω την αλήθεια γιατί μετρήθηκα κάποιες φορές με μηχανάκι κ ήμουν μια χαρα. Έχασα κ κιλά , έφτασα 43 και δεν ήθελα να χάσω κι αλλά με δίαιτα. 

Καμπύλη σακχάρου δεν ξανά έκανες; Η γενική είχε μόνο νηστείας;

Εχασες πολλα κιλα μωρε!! Ολα καλα εσεις? Η μπουμπου??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , MaryH είπε:

Δεν έκανα να σου πω την αλήθεια γιατί μετρήθηκα κάποιες φορές με μηχανάκι κ ήμουν μια χαρα. Έχασα κ κιλά , έφτασα 43 και δεν ήθελα να χάσω κι αλλά με δίαιτα. 

Καμπύλη σακχάρου δεν ξανά έκανες; Η γενική είχε μόνο νηστείας;

Ναι και ξαναεχω ραντεβού τωρα σε δυο βδομάδες να δω τι θα ζητήσει.

βασικα στο τρίμηνο στον έλεγχο ειχε κάποιες  εξετασεις που τις αφαίρεσε οταν ειπα οτι θηλαζω. Μηπως ηταν μια και αυτη. Βεβαια και τωρα θηλαζω.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Εχασες πολλα κιλα μωρε!! Ολα καλα εσεις? Η μπουμπου??

Καλά είναι η μπουμπου μεγαλώνει περπατάει ,δίνει φιλακια , έχει πλάκα..

Εγω όλο μυοσκελετικά έχω τώρα που τη σηκώνω... Ξεκινησα κ δουλειά

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Καντι said:

Καλα εγω γέννησα Χριστούγεννα , ξεσκίστηκα στα γλυκά χωρις υπερβολή έφαγα των εννέα μηνών σε ενα μήνα.

Κι εμενα αλλα ο Σφακ διαφώνησε κάθετα στο να τρώω ενα παγωτινι την μερα. Ακολούθησα Σουβ που με συνέφερε!

Εγω αφου γέννησα δεν ξανά μετρήθηκα ποτε! Εκανα στο τρίμηνο ενα γενικό τσεκ απ , που ειχε και σάκχαρο αλλα μου ειχε πει ο ενδοκρινολόγος να μην ξανασχοληθω κι ετσι εκανα.

Μπραβο ελισω μου, τον έφαγες τον γάιδαρο. Και ο μπεμπουλης εχει εξαιρετικό βάρος!!! Ολα καλα θα πανε!

Καλα και εγω δεν τρωω ενα παγωτινι καθε μερα.Αλλα 2-3 την εβδομαδα...

13 hours ago, Ελισώ said:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.Έκλεισα 17 μέρες σήμερα νοσοκομείο και αύριο κλείνω τις 32 εβδομάδες. Εδώ δεν ξέρω γιατί με έχουν οτι έκλεισα τις 32 ,2 μέρες πρίν. Ο γιατρός μου είπε ότι στις 34 εβδομάδες μάλλον θα με στείλει σπίτι .Οπότε κάθομαι σαν φανταράκι και σβήνω μέρες :) 2 βδομάδες ακόμα εδώ:/

Χθές μου έκαναν επιτέλους και υπέρηχο και πήγε ο μικρός 1850 γραμμάρια. Την 31 κ 5 μέρα. Ελπίζω να είναι καλά, όπως μου είπανε. 

Εσύ πώς είσαι;

 

Εφτασες στο τελος.Ο μπεμπουλης   μια χαρα απο βαρος.Με το καλο να γυρισεις σπιτι σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MaryH said:

Καλά είναι η μπουμπου μεγαλώνει περπατάει ,δίνει φιλακια , έχει πλάκα..

Εγω όλο μυοσκελετικά έχω τώρα που τη σηκώνω... Ξεκινησα κ δουλειά

Α μωρε!!! τωρα θα εχει τρεξιμο φανταζομαι!!

14 hours ago, Ελισώ said:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.Έκλεισα 17 μέρες σήμερα νοσοκομείο και αύριο κλείνω τις 32 εβδομάδες. Εδώ δεν ξέρω γιατί με έχουν οτι έκλεισα τις 32 ,2 μέρες πρίν. Ο γιατρός μου είπε ότι στις 34 εβδομάδες μάλλον θα με στείλει σπίτι .Οπότε κάθομαι σαν φανταράκι και σβήνω μέρες :) 2 βδομάδες ακόμα εδώ:/

Χθές μου έκαναν επιτέλους και υπέρηχο και πήγε ο μικρός 1850 γραμμάρια. Την 31 κ 5 μέρα. Ελπίζω να είναι καλά, όπως μου είπανε. 

Εσύ πώς είσαι;

 

Σουπερ το βαρος, ολα καλα θα πανε, κοντοζυγωνουμε!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Α μωρε!!! τωρα θα εχει τρεξιμο φανταζομαι!!

Σουπερ το βαρος, ολα καλα θα πανε, κοντοζυγωνουμε!!

Ναι τώρα έχει τρέξιμο από πίσω να μην πέσει και πολύ σήκωμα. Γυμναστική με βαράκια σα να λεμε!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2021 at 10:04 PM, Ελισώ said:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.Έκλεισα 17 μέρες σήμερα νοσοκομείο και αύριο κλείνω τις 32 εβδομάδες. Εδώ δεν ξέρω γιατί με έχουν οτι έκλεισα τις 32 ,2 μέρες πρίν. Ο γιατρός μου είπε ότι στις 34 εβδομάδες μάλλον θα με στείλει σπίτι .Οπότε κάθομαι σαν φανταράκι και σβήνω μέρες :) 2 βδομάδες ακόμα εδώ:/

Χθές μου έκαναν επιτέλους και υπέρηχο και πήγε ο μικρός 1850 γραμμάρια. Την 31 κ 5 μέρα. Ελπίζω να είναι καλά, όπως μου είπανε. 

Εσύ πώς είσαι;

 

Ελισώ μου, μια χαρά μου φαίνεται το βάρος του μπεμπούλη σου! Λογικά εσύ μετράς τις ημερολογιακές ημέρες, και οι γιατροί τις υπερηχογραφικές.

Με το καλό να γυρίσεις σπιτάκι σου!

Εγώ έκανα το doppler τη Δευτέρα, και τα δυο μωράκια είναι καλά, 32+5 (ημερολογιακά), το ένα είχε βάρος 1710 και το άλλο 1810. Η ομφαλική αρτηρία στο μεγαλύτερο μωράκι παρουσίασε αντίσταση, είναι στα ανώτατα φυσιολογικά όρια, και χρειάζεται παρακολούθηση. Θα με βλέπουν μία φορά την εβδομάδα για να παρακολουθούν την ανάπτυξή του.

Ελπίζω να παίρνουν βάρος και τα δύο και να μην αναγκαστούν να μου τα πάρουν πριν την 36η.

Κουράγιο για την υπόλοιπη διαμονή σου στο νοσοκομείο! Να μας κρατάς παρέα! Σε φιλώ!

 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Ελισώ μου, μια χαρά μου φαίνεται το βάρος του μπεμπούλη σου! Λογικά εσύ μετράς τις ημερολογιακές ημέρες, και οι γιατροί τις υπερηχογραφικές.

Με το καλό να γυρίσεις σπιτάκι σου!

Εγώ έκανα το doppler τη Δευτέρα, και τα δυο μωράκια είναι καλά, 32+5 (ημερολογιακά), το ένα είχε βάρος 1710 και το άλλο 1810. Η ομφαλική αρτηρία στο μεγαλύτερο μωράκι παρουσίασε αντίσταση, είναι στα ανώτατα φυσιολογικά όρια, και χρειάζεται παρακολούθηση. Θα με βλέπουν μία φορά την εβδομάδα για να παρακολουθούν την ανάπτυξή του.

Ελπίζω να παίρνουν βάρος και τα δύο και να μην αναγκαστούν να μου τα πάρουν πριν την 36η.

Κουράγιο για την υπόλοιπη διαμονή σου στο νοσοκομείο! Να μας κρατάς παρέα! Σε φιλώ!

 

Σε ευχαριστώ!!! Τα ζουζούνια σου έχουν τέλειο βάρος για δίδυμα!!! Όλα να πάνε τέλεια !!!

Με το καλό κορίτσι μου.!!!!

Φιλιά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σας!

Να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε από προσωπική εμπειρία;

Από ότι έχω διαβάσει παλιότερα εδώ στο φόρουμ, κάποιες κοπέλες που απέτυχαν με την πρώτη δότρια, πέτυχαν με την δεύτερη...

Υπό ποιες συνθήκες έγινε η αλλαγή αυτή, στην δεύτερη δότρια;

Δεν ήταν καλές οι βλαστοκύστες; Κάτι άλλο;

Λίγο προχειρη ερώτηση, αλλά προσπαθώ να βγάλω άκρη με τις δυο αρνητικές χοριακές μου...

Ο γιατρός μου θεωρεί οτι αφού πήραμε 5 καλές βλαστοκύστες, από δότρια που έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη, μάλλον δεν βρισκεται εκεί το πρόβλημα...

Απλά είπα να ρωτήσω και εσας για τις δικές σας εμπειρίες

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2021 at 4:59 ΜΜ, chitaneta είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας!

Να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε από προσωπική εμπειρία;

Από ότι έχω διαβάσει παλιότερα εδώ στο φόρουμ, κάποιες κοπέλες που απέτυχαν με την πρώτη δότρια, πέτυχαν με την δεύτερη...

Υπό ποιες συνθήκες έγινε η αλλαγή αυτή, στην δεύτερη δότρια;

Δεν ήταν καλές οι βλαστοκύστες; Κάτι άλλο;

Λίγο προχειρη ερώτηση, αλλά προσπαθώ να βγάλω άκρη με τις δυο αρνητικές χοριακές μου...

Ο γιατρός μου θεωρεί οτι αφού πήραμε 5 καλές βλαστοκύστες, από δότρια που έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη, μάλλον δεν βρισκεται εκεί το πρόβλημα...

Απλά είπα να ρωτήσω και εσας για τις δικές σας εμπειρίες

Καλησπέρα! Μπορείς να μιλήσεις με Υδροχόο και Fleabag που πέτυχαν με άλλο γιατρό κ άλλη δότρια, αν και είχαν αποτυχία η βιοχημικές στις προηγούμενες ετ. Κάποιες φορές η αλλαγή δοτριας δίνει θετικό αποτέλεσμα    . Έχεις αλλά έμβρυα καταψυξη; 

Εγω στη θέση σου θ άλλαζα κ γιατρό.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Καλησπέρα! Μπορείς να μιλήσεις με Υδροχόο και Fleabag που πέτυχαν με άλλο γιατρό κ άλλη δότρια, αν και είχαν αποτυχία η βιοχημικές στις προηγούμενες ετ. Κάποιες φορές η αλλαγή δοτριας δίνει θετικό αποτέλεσμα    . Έχεις αλλά έμβρυα καταψυξη; 

Εγω στη θέση σου θ άλλαζα κ γιατρό.

 

Καλησπέρα,

Ναι, έχω άλλες δυο βλαστοκύστες, αυτό είναι το θέμα...

Ίσως προτρέχω για αλλαγή δότριας, αφού έχω ακόμα μια προσπάθεια... Απλά δεν είμαι πολύ καλά, και σκέφτομαι τα πάντα...

Όσον αναφορά τον γιατρό, δεν νομίζω οτι είναι το πρόβλημα... Ως τώρα μου έχει φερθει σωστά. Κι εδώ που τα λέμε δεν έχω καν το κουράγιο να κάνω τόσο δραστική αλλαγή. Δεν νομίζω καν να έλυνε και κάτι...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, chitaneta είπε:

Καλησπέρα,

Ναι, έχω άλλες δυο βλαστοκύστες, αυτό είναι το θέμα...

Ίσως προτρέχω για αλλαγή δότριας, αφού έχω ακόμα μια προσπάθεια... Απλά δεν είμαι πολύ καλά, και σκέφτομαι τα πάντα...

Όσον αναφορά τον γιατρό, δεν νομίζω οτι είναι το πρόβλημα... Ως τώρα μου έχει φερθει σωστά. Κι εδώ που τα λέμε δεν έχω καν το κουράγιο να κάνω τόσο δραστική αλλαγή. Δεν νομίζω καν να έλυνε και κάτι...

Ωραία , αφού έχεις δυο εμβρυακια βαλε τα κ προχωρά. Μπορεί να είναι τα τυχερά σου! Μην σκεφτεσαι από τώρα τι θα κανεις μετά. Επικεντρωσου στην επόμενη προσπάθεια. Ευχομαι τριτη κ τυχερή!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...