Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Ναι το απολαμβανω!! Και χαιρομαι τοσο πολυ που το μοιραζομαι μαζι σας!!! 

Χαρά μοιρασμένη πολλαπλασιάζεται!!! Σήμερα η παρέα μας είναι χαρούμενη..αύριο με την χοριακη σου θα πανηγυρίσουμε όλες μαζί. Είμαι τόσο χαρούμενη που τα κατάφερες. Μας δίνεις ελπίδα ότι έρχεται η σειρά μας. 

Παρεπιπτωντος πώς κατάφερες κ ήσουν ήρεμη;; Θυμάμαι όταν έκανα ετ έκατσα μόνο 2 μέρες κ μετά γύρισα δουλειά. Το τι άγχος είχα μη περπατήσω πολύ μη κουραστω πολύ μην τρανταχτει το λεωφορείο και φύγει το έμβρυο...μια τρέλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, Villi είπε:

@Georgia81λοιπόν προβιοτικά κι εγώ θα ήθελα προτάσεις. Εγω κολπικά βαζω τα Eva intima, δεν ξέρω αν είναι καλά αλλά μετά την κατάργηση των ecovag της frezyderm δεν βρήκα κατι άλλο. Αν ξέρετε κάποιο καλύτερο βοηθήστε. Απο στόμα ο γυναικολόγος μου είχε δώσει τα lactotune. 

Κι εγώ έχω ήδη ξεκινήσει τα προβιοτικά για παν ενδεχόμενο. Κολπικά πήρα της Eva, τα Biolact Ovules και από στόμα τα αντίστοιχα πάλι τις ίδιας εταιρείας (Eva - Biolact Capsules). Βασικά είναι τα μόνα από το στόμα που γράφει απ' έξω ότι είναι για τη μικροχλωρίδα εντέρου & κόλπου. Συνήθως, αυτά που είναι από στόμα γράφουν μόνο για έντερο. Αλλά θυμάμαι στο παρελθόν η @anoulious είχε προτείνει κάποια που τα είχα ψάξει αλλά δεν τα είχα βρει στην Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Χαρά μοιρασμένη πολλαπλασιάζεται!!! Σήμερα η παρέα μας είναι χαρούμενη..αύριο με την χοριακη σου θα πανηγυρίσουμε όλες μαζί. Είμαι τόσο χαρούμενη που τα κατάφερες. Μας δίνεις ελπίδα ότι έρχεται η σειρά μας. 

Παρεπιπτωντος πώς κατάφερες κ ήσουν ήρεμη;; Θυμάμαι όταν έκανα ετ έκατσα μόνο 2 μέρες κ μετά γύρισα δουλειά. Το τι άγχος είχα μη περπατήσω πολύ μη κουραστω πολύ μην τρανταχτει το λεωφορείο και φύγει το έμβρυο...μια τρέλα!!!

Ποσο με συγκινεις!! Δεν ξερω πως καταφερα κ εμεινα ηρεμη..μου βγηκε απο μονο του...κ εγω ελεγα δεν θα περνανε οι μερες αλλα καμια σχεση..προσεχα βεβαια παρα πολυ αλλα ελεγα οτι ειναι να γινει θα γινει..


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , marina_86 είπε:

Κι εγώ έχω ήδη ξεκινήσει τα προβιοτικά για παν ενδεχόμενο. Κολπικά πήρα της Eva, τα Biolact Ovules και από στόμα τα αντίστοιχα πάλι τις ίδιας εταιρείας (Eva - Biolact Capsules). Βασικά είναι τα μόνα από το στόμα που γράφει απ' έξω ότι είναι για τη μικροχλωρίδα εντέρου & κόλπου. Συνήθως, αυτά που είναι από στόμα γράφουν μόνο για έντερο. Αλλά θυμάμαι στο παρελθόν η @anoulious είχε προτείνει κάποια που τα είχα ψάξει αλλά δεν τα είχα βρει στην Ελλάδα. 

Ναι είχε προτείνει, κι εγώ δεν τα είχα βρει. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Georgia81 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, αυτά έχουν μέσα γαλακτοβάκιλούς ? γιατί έχω ακούσει οτι αυτοί βοηθάνε, δεν ξέρω και γω, αμα ξέρει κανένα κορίτσι ας βοηθήσει.

Απο αυτα που γραφει εχει και Lactobacillus acidophilus.

Εγω ξεκινησα να τα παίρνω γιατι γενικά ειναι καλό για την υγεια, δεν είχα καποιο θέμα κολπικό. Σίγουρα θα υπάρχουν καποια καλυτερα γα το θεμα αυτό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, marina_86 said:

Κι εγώ έχω ήδη ξεκινήσει τα προβιοτικά για παν ενδεχόμενο. Κολπικά πήρα της Eva, τα Biolact Ovules και από στόμα τα αντίστοιχα πάλι τις ίδιας εταιρείας (Eva - Biolact Capsules). Βασικά είναι τα μόνα από το στόμα που γράφει απ' έξω ότι είναι για τη μικροχλωρίδα εντέρου & κόλπου. Συνήθως, αυτά που είναι από στόμα γράφουν μόνο για έντερο. Αλλά θυμάμαι στο παρελθόν η @anoulious είχε προτείνει κάποια που τα είχα ψάξει αλλά δεν τα είχα βρει στην Ελλάδα. 

Εγώ είχα πάρει από το i herb τα Jarro Dophilus Women vaginal probiotic(λήψη από το στόμα αλλά στελέχη που πηγαίνουν στον κόλπο)είτε 5  billion είτε 10 billion.Ενα θέμα είναι ότι όπως όλα τα προβιοτικα είναι καλύτερα στο ψυγείο ,αλλά όσο το είχα ψάξει δεν υπήρχε θέμα..Εμένα ,αποδεδειγμένα με endometriome ,μαζί με ενδικολπικα βεβαια, μου έκαναν δουλειά.

Επίσης από Ελλάδα τα optibac probiotics  intima flora.Παλι έχει ειδικά στελέχη.Το μόνο θέμα ότι έχει μόνο 14 κάψουλες άρα δεν πολύ συμφέρει.(Πάρτα κοντά στη ετ,αν όντως είναι ακριβά όπως θυμάμαι)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου τα προβιοτικα τα περνουμε προληπτικά ας πούμε; Βοηθάνε γενικά η σας τα πρότεινε ο γιατρός; 

Καλό είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σου. Εγώ επειδή το θεωρώ δεδομένο ότι μετά τις εξετάσεις που θα κάνω θα πάρω αντιβίωση, ξεκίνησα από τώρα να προετοιμάζομαι! Ο γιατρός δεν μου είπε ότι μπορεί να με βλάψει με τον οποιονδήποτε τρόπο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κοριτσια...εκανα τεστ εγκυμοσυνης...και βγηκε θετικο!!! Δεν μπορω να σταματησω να κλαιω..ελπιζω να πανε ολα καλα με την χοριακη αυριο!!

Μπράβο λουλουδάκι μου,,, έτσι κλάψε να χαρεί η ψυχούλα σου....με το καλό και ένα υπέροχο νούμερο χοριακης αύριο!!!!! Στο είπα,,,,Το 13 (/01) είναι νουμεραρα.... μεγάλη χαρά μας έδωσες να παίρνουμε θάρρος!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Condios είπε:

Μπράβο λουλουδάκι μου,,, έτσι κλάψε να χαρεί η ψυχούλα σου....με το καλό και ένα υπέροχο νούμερο χοριακης αύριο!!!!! Στο είπα,,,,Το 13 (/01) είναι νουμεραρα.... μεγάλη χαρά μας έδωσες να παίρνουμε θάρρος!!!!!

Να βγει καλη η χοριακη και το 13 θα γινει το αγαπημενο μου!! Ευχομαι να πανε ολα καλα και να ειναι γουρικο το ποδαρικο που εκανα για φετος στο θεμα μας!! Μακαρι να γεμισουμε μωρα!! :wub:

  • Μου αρέσει 4

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Neli83 είπε:

Να βγει καλη η χοριακη και το 13 θα γινει το αγαπημενο μου!! Ευχομαι να πανε ολα καλα και να ειναι γουρικο το ποδαρικο που εκανα για φετος στο θεμα μας!! Μακαρι να γεμισουμε μωρα!! :wub:

Όλα υπέροχα θα πάνε,,,τράβα εσύ μπροστά, και ερχόμαστε μια μια και οι υπόλοιπες!!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Chrussa1982 said:

Κορίτσια μου τα προβιοτικα τα περνουμε προληπτικά ας πούμε; Βοηθάνε γενικά η σας τα πρότεινε ο γιατρός; 

Απο οσο ξερω δεν υπαρχει πιθανοτητα να σου κανουν κακο.Υπαρχουν ερευνες που εδειξαν οτι καποιο ποσοστο γαλακτοβακιλων ειναι απαραιτητο για την εμφυτευση ή για να μην παλινδρομησει το εμβρυο.Δεν ειμαι ομως σιγουρη αν ολοι οι γιατροι τους θεωρουν τοσο σημαντικους. Σε γυναικες ομως με ιστορικο ενδομητριτιδας ειναι απαραιτητοι.

2 hours ago, Neli83 said:

Ποσο με συγκινεις!! Δεν ξερω πως καταφερα κ εμεινα ηρεμη..μου βγηκε απο μονο του...κ εγω ελεγα δεν θα περνανε οι μερες αλλα καμια σχεση..προσεχα βεβαια παρα πολυ αλλα ελεγα οτι ειναι να γινει θα γινει..

Συγχαρητηρια!Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anoulious είπε:

Απο οσο ξερω δεν υπαρχει πιθανοτητα να σου κανουν κακο.Υπαρχουν ερευνες που εδειξαν οτι καποιο ποσοστο γαλακτοβακιλων ειναι απαραιτητο για την εμφυτευση ή για να μην παλινδρομησει το εμβρυο.Δεν ειμαι ομως σιγουρη αν ολοι οι γιατροι τους θεωρουν τοσο σημαντικους. Σε γυναικες ομως με ιστορικο ενδομητριτιδας ειναι απαραιτητοι.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Αύριο θα ρωτήσω τον γιατρό που θα πάω και ελπίζω επιτέλους να μου κόψει το σικλακουρ να αδιαθετησω επιτέλους!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Κορίτσια, μιας και πήρα την απόφαση να κάνω αλλαγές στους γιατρούς, μήπως θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιον καλό ενδοκρινολόγο στη Θεσσαλονίκη; Αν δεν θέλετε να το γράψετε δημόσια, στείλτε μου πμ. Η γνώμη σας είναι πολύτιμη. Ευχαριστώ! 

Σου στελνω μηνυμα κοριτσακι μου

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2022 at 6:57 ΜΜ, marina_86 είπε:

Ναι, δεν έχω πρόβλημα. Πληρωμένους τους έχω όλους, δεν χρωστάω σε κανέναν!

Με το δικό μας υλικό κάναμε στο Emb...lab, στον Χριστ. Μετά πήγαμε ακριβώς δίπλα, στο New L! Η γιατρός που με ανέλαβε ήταν εξωτερικός συνεργάτης, Δημ.Κυρ. Εκεί κάναμε φυσικούς χωρίς αποτέλεσμα και εκεί παρέμεινα και για τη δωρεά.

Με το εμβρυολογικό τμήμα και των δύο κέντρων δεν έχω κανένα πρόβλημα. Πλήρης ενημέρωση, διαφανείς διαδικασίες. Και τώρα με τη δωρεά στο NL, δεν μπορώ να πω κάτι. Μου έδωσαν 7 άριστες βλαστοκυστες. Ο Χριστοφ είναι πάντα μέσα στην καρδιά μου, αλλά δεν ήθελε να κάνω φυσικούς. Πίστευε θα με κουράσουν. Κατόπιν εορτής... δίκιο είχε! Χαχαχα 

Φυσικά, προσθέστε αιματολογο Λευ... ού, δύο ενδοκρινολόγους, ουρολόγους, βελονιστες και ψυχολόγους! Μη βάλω και τους yoga trainers! Χαχαχα

Τώρα βέβαια δεν ξέρω τι θα κάνω με τα άλλα τρία έμβρυα. Όταν βέβαια ξεμπερδεψω από όλες τις εξετάσεις και προχωρήσω σε επόμενη εμβρυομεταφορά...

 

Καλησπέρα.. διάβασα την περίπτωση σου και εγώ ξεκινώ με το Χριστ.. είμαι 42 με με ΠΩΑ ο γιατρός δεν πιστεύει για φυσικούς..μου είπε για δωρεά.. δεν ξέρω τι θα κάνω.θα δείξει.Παντως εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα και υπομονή ♥️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...