Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, Neli83 είπε:

Κοριτσια...εκανα τεστ εγκυμοσυνης...και βγηκε θετικο!!! Δεν μπορω να σταματησω να κλαιω..ελπιζω να πανε ολα καλα με την χοριακη αυριο!!

Συγχαρητηρια! Τωρα μια τεραστια χοριακη ευχομαι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, Neli83 είπε:

Κοριτσια...εκανα τεστ εγκυμοσυνης...και βγηκε θετικο!!! Δεν μπορω να σταματησω να κλαιω..ελπιζω να πανε ολα καλα με την χοριακη αυριο!!

Μπράβο!!

Τι ωραία νέα!!

Με το καλό αύριο να μας πεις μια τεράστια χοριακη!!

Και δεν πειράζει,  κλάψε!! Από χαρά είναι! 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , athinaida είπε:

Μπράβο!!

Τι ωραία νέα!!

Με το καλό αύριο να μας πεις μια τεράστια χοριακη!!

Και δεν πειράζει,  κλάψε!! Από χαρά είναι! 

 

Σ'ευχαριστω πολυ!! Εχεις δικιο,ειναι ωραιο το κλαμα της χαρας!!


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα .

Κάποιες με ξέρετε κι άλλες όχι . 

Τον Οκτώβριο είχα ξαναγραψει εδώ οπου ήθελα πληροφορίες περί υιοθεσίας και όσες ξέρατε με βοηθήσατε πολύ. 

Θέλω πάλι βοήθεια από όσες γνωρίζουν . 

Παρένθετη Μητρότητα !!

Γενικά το τι ισχύει τα ξέρω ...

Θέλω να μου πείτε αν γωριζετε είτε γραφείο , είτε κλινική που να τα αναλαμβάνουν όλα  είτε σε Ελλάδα είτε σε Ευρώπη. 

Θέλω όμως έγκυρες πληροφορίες!  

Έχω βρει κάποια μέσω google κι έχω ζητήσει ήδη πληροφορίες αλλά αν ξέρετε κάτι παραπάνω με συγκεκριμένα στοιχεία είτε γιατί το ψαξατε οι ίδιες είτε γιατί το έκανε κάποια γνωστή σας παρακαλώ στείλτε μου μνμ . 

Σας ευχαριστώ και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες σας !! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Κοριτσια...εκανα τεστ εγκυμοσυνης...και βγηκε θετικο!!! Δεν μπορω να σταματησω να κλαιω..ελπιζω να πανε ολα καλα με την χοριακη αυριο!!

Μπράβο κορίτσι μου το καλύτερο δώρο!!!!!!! εύχομαι μια τεράστια χοριακή αύριο θα περιμένουμε.

Κορίτσια να ρωτήσω σε προβιοτικά ποια παίρνετε? 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Georgia81 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου το καλύτερο δώρο!!!!!!! εύχομαι μια τεράστια χοριακή αύριο θα περιμένουμε.

Κορίτσια να ρωτήσω σε προβιοτικά ποια παίρνετε? 

Σ'ευχαριστω πολυ!!! :)


nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia81 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου το καλύτερο δώρο!!!!!!! εύχομαι μια τεράστια χοριακή αύριο θα περιμένουμε.

Κορίτσια να ρωτήσω σε προβιοτικά ποια παίρνετε? 

Εγώ παίρνω το probion clinica.

Link to comment
Share on other sites

@Georgia81λοιπόν προβιοτικά κι εγώ θα ήθελα προτάσεις. Εγω κολπικά βαζω τα Eva intima, δεν ξέρω αν είναι καλά αλλά μετά την κατάργηση των ecovag της frezyderm δεν βρήκα κατι άλλο. Αν ξέρετε κάποιο καλύτερο βοηθήστε. Απο στόμα ο γυναικολόγος μου είχε δώσει τα lactotune. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Villi είπε:

@Neli83 λοιπόν προβιοτικά κι εγώ θα ήθελα προτάσεις. Εγω κολπικά βαζω τα Eva intima, δεν ξέρω αν είναι καλά αλλά μετά την κατάργηση των ecovag της frezyderm δεν βρήκα κατι άλλο. Αν ξέρετε κάποιο καλύτερο βοηθήστε. Απο στόμα ο γυναικολόγος μου είχε δώσει τα lactotune. 

Η @Georgia81 ρωτησε για προβιοτικα..εγω δεν εχω ιδεα τι ειναι!! :-D

  • Χαχα 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2022 at 7:59 ΠΜ, Niki112 είπε:

Καλημέρα .σασ ευχαριστώ πολύ που μπαίνετε στο κόπο κ μου απαντάτε.ειμαι σε πολύ δύσκολη θέση αυτή την στιγμή.δεν ξέρω τι να κάνω.γιατι από τη μία μόλις αδιαθετήσω ξεκινάω .κ από την άλλη έχω ξενερώσει με τον ιατρό μου.κ φοβάμαι μην δεν πετύχει.γιατι έχουμε εξαντληθεί ψυχικά κ οικονομικά.γιατι όπως ξέρετε μιλάμε για τρελά λεφτά τα δανεικά ωάρια.

Κ κάτι άλλο που με απασχολεί πολύ.την προηγούμενη φορά  πήραμε 8 ωάρια από την προηγούμενη δότρια. Προχώρησαν 4 σε βλαστοκύστη τα καταψύξαμε κ στο επόμενο κύκλο προετοιμάστηκα για να μου τα βάλουνε. Τώρα με αυτόν το γιατρό δεν Μ έχει ενημερώσει καν πότε θα γίνει η ωοληψία της δότριας.φοβαμε μήπως θα πάρει κατεψυγμένα ωάρια κ απλά θα τα γονιμοποίηση.δεν ξέρω τι να σκεφτώ πραγματικά.κ όταν επικοινώνησα πάλι εχθές μαζί του μου είπε ότι αν δεν θέλω να προχωρήσω μπορεί να τα δώσει αλλού τα ωάρια γιατί περιμένουν πολλές στην ουρά.

Αν δε σου κανει ο γιατρος μπορεις να φυγεις.

Δεν ειναι κακο να ρωτας, δεν ειναι ευκολη διαδικασια

Αν καπου εχεις αμφιβολιες μιλα

Εμενα το κεντρο μου πε οτι πηρε φρεσκα ωαρια,προσωπικα δεν το πιστευω

Ομως και κατεψυγμενα να ταν τη δουλεια τους την εκαναν

2 ώρες πρίν, Neli83 είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ!! Εχεις δικιο,ειναι ωραιο το κλαμα της χαρας!!

Συγχαρητηρια. Ελπιζω να πανε ολα καλα

On 10/1/2022 at 9:56 ΜΜ, Viv37 είπε:

Τι ωραια! Πλησιαζρι η ωρα! Τεραστια χοριακη σου ευχομαι! Ανυπομονω για τα απιτελεσματα σου!!!

Εγω επαιρνα cyclacur για 2 χρονια καθε μηνα γιατι χωρις αυτα δε μου ερχετσι περιοδος. Εσυ θελεις να σου ερθει περιοδος για να φυγει το ωοθυλακιο για να ξεκινησεις ετ σωστα; Αν παρεις τα cyclacur τα καφε απο ενα κουτακι (ξεχασα ποσα εινσι ακριβως εχω μισο χρονο να παρω) θα σου ερθει περιοδος μετα απο 3-4 μερες. Αρα οπου να ναι λογικα θα πρεπει να τα σταματησεις.  Δε σου ειπε ο γιατρος ποσα να παρεις;

Μη φοβασαι δε θα σου χαλασει τον κυκλο :)

Κοριτσια εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι το πακετο που πληρωνω ειναι για 8 ωάρια. Οταν εγινε η ενημερωση δεν ηξερς τι ηταν οι βλαστοκυστες. Νομιζα οτι 8 ωάρια = 4 προσπαθειες!! Κουνια που με κουναγε. Το θεμα ειναι οτι απο αυτές τις 8 δεν ξερω ποσες βλαστοκυστες θα προκυψουν αλλα αν πρπκυψουν λιγες εγω θα εχω πληρωσει ηδη το πακετο. Μπορω να πω οτι δε θελω να συνεχισω με αυτη τη δοτρια και να παω με αλλη; Και θα πληρωσω απο την αρχη το ποσο;  Ουφ... Νομιζω οτι πρεπει να κανω μια επισκεψη στο γιατρο για να τον ρωτησω. 

Εγω δεν πληρωσα τπτ πριν

Πληρωσα την ημερα της εμβρυομεταφορας

Σου ειπαν οτι πρεπει να πληρωσεις νωριτερα?

On 10/1/2022 at 8:06 ΜΜ, MaryH είπε:

Eχεις δικιο φιλη μου. Αν δεν ειχες διεκδικησει κ απαιτησει 4 βλαστοκυστες τωρα δεν θα ειχες την μπεμπα σου, κι εγω αν δεν ειχα εξι, τωρα θα ημουν ατεκνη, δεν θα ειχα τη μικρη.. Πρεπει ν απαιτουμε κ να διεκδικουμε γιατι εχουμε ταλαιπωρηθει πολυ κ στεγνωσει πολυ οικονομικα ολες

Και οικονομικα και ψυχολογικα

Εσυ πως εισαι?

Η μικρη?

On 11/1/2022 at 11:49 ΠΜ, Niki112 είπε:

Μου είπε ότι ο στόχος του είναι να πάρει 2 βλαστοκύστες. Και τον ρωτάω  από μια δότρια μόνο 2 βλαστοκύστες  θα πάρω;;κ αν κάτι δεν πάει καλά δεν θα έχω κάβα των ρωτάω;;απλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι εγώ από μέρα σε μέρα περιμένω να αδιαθετήσω κ σύμφωνα με τον προηγούμενο γιατρό θα έπρεπε να ήταν έτοιμες οι βλαστοκύστες.γιατι περίπου την 17 μέρα στα τοποθετούν.κ εδώ ούτε σπέρμα δεν έχουμε δώσει ακόμα. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω έχουμε δώσει κ προκαταβολή.

Προκαταβολη???για ποιο λογο?

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , chitaneta είπε:

Αυτά ενα απο το στόμα.

Σε ευχαριστώ πολύ, αυτά έχουν μέσα γαλακτοβάκιλούς ? γιατί έχω ακούσει οτι αυτοί βοηθάνε, δεν ξέρω και γω, αμα ξέρει κανένα κορίτσι ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Aria. είπε:

Χρόνια πολλά!!!καλή χρονιά!!!κ εγώ τώρα έκανα το εμβολιο phfizer!!!μου είπε ότι δεν θα προχωρήσουμε σε τπτ εάν δ φτιάξει το σπέρμα.το θέμα είναι σήμερα που πήγα ότι επιμένει να κάνουμε την εξέταση ξανά στους 2 μήνες κ όχι στους 3 που πρέπει κανονικά...τι να πω βρε κορίτσια εγώ με αυτό τον γιατρό νιώθω ήρεμη

.ο άντρας μου είναι καχύποπτος ότι μάλλον έχει κατεψυγμένα κ θέλει να μας βάλει τότε γιατί διαβάσαμε ότι από νεαρή δοτρια δεν παίζει κ τόσο ρόλο το σπέρμα το διορθώνει κατά 40% το υγιές ωάριο . 

Δεν ξέρω σήμερα γινόταν χαμός στο κέντρο πολλά τα κορίτσια !!!

Το σπερμα παιζει ρολο

Και η δικια μου νεα ηταν, 25 ετων και ομως υπηρξε θεμα

βεβαια πιστευω οτι η ηλικια δεν παιζει τοσο ρολο

Περισσοτερο ο "συνδυασμος υλικων"


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα .

Κάποιες με ξέρετε κι άλλες όχι . 

Τον Οκτώβριο είχα ξαναγραψει εδώ οπου ήθελα πληροφορίες περί υιοθεσίας και όσες ξέρατε με βοηθήσατε πολύ. 

Θέλω πάλι βοήθεια από όσες γνωρίζουν . 

Παρένθετη Μητρότητα !!

Γενικά το τι ισχύει τα ξέρω ...

Θέλω να μου πείτε αν γωριζετε είτε γραφείο , είτε κλινική που να τα αναλαμβάνουν όλα  είτε σε Ελλάδα είτε σε Ευρώπη. 

Θέλω όμως έγκυρες πληροφορίες!  

Έχω βρει κάποια μέσω google κι έχω ζητήσει ήδη πληροφορίες αλλά αν ξέρετε κάτι παραπάνω με συγκεκριμένα στοιχεία είτε γιατί το ψαξατε οι ίδιες είτε γιατί το έκανε κάποια γνωστή σας παρακαλώ στείλτε μου μνμ . 

Σας ευχαριστώ και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες σας !! 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Η κολλητή μου την οποία την γνώρισα από το φόρουμ έχει την κόρη της τώρα με παρένθετη λόγω θέματα υγείας δικά της ήταν μονόδρομος. Πιστεύω ότι γνωρίζεις ότι είναι μια πάρα πολύ ακριβή διαδικασία. Τέλος πάντων. Μίλησα μαζί της τώρα και μου είπε αν θέλεις να μιλήσετε γιατί δεν είναι γραμμένη σε αυτό το φόρουμ στείλε μου το τηλέφωνο σου ή αν έχεις fb κάτι τέλος πάντων να μιλήσετε και να σου πει ότι χρειάζεσαι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...