Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , Thia1985 είπε:

Οχι,λογω του ιου φοβαμαι

Πανω σε αυτο που δουλευα πριν απολυθω

 

Θα βρεις σιγουρα. Θελει υπομονη κ ψαξιμο καθε μερα. Εδω καταφεραμε να κανουμε παιδακι, τι στο καλο δουλεια δεν θα βρουμε

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 44 λεπτά , Leila είπε:

Ναι μεταφέραμε κ τα τρία, οχι βλαστοκυστες έμβρυα δυο-τριών ημερών. Δεν μου είπαν ποσα γονιμοποιήθηκαν απλα ότι μόνο τρία προχωρησαν 
 

 

3.500 φιλική τιμή λόγω κοινών γνωριμιών 

Κοιτα.. το ποσό είναι όντως φιλική τιμη, εγω πρόσφατα που εκανα ένα ραντεβού σε κέντρο εξωσωματικής της θεσσαλονικης, είχε πακέτο για δυο βλαστοκυστες σε αυτη την τιμη και ένα ακριβότερο για τέσσερις βλαστοκυστες. Όμως πάντα μιλούσαν για βλαστοκύστες. Σου ειπε ποτε ο γιατρός γιατι επέλεξε να βάλει έμβρυα λιγότερων ημερών; Επίσης μικρό αριθμό εμβρύων να το καταλάβω αν πρόκειται  για βλαστοκυστες.. αλλά μια νεαρή κοπέλα ( σου ειπαν ηλικια; ) να δώσει τόσα λίγα έμβρυα 3 ημερών; Εγω που ειχα τριών ημερών στην 1η δότρια πήραμε 7. Εξαρτάται βέβαια και απο τη συμφωνία που κάνατε. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, marina_86 είπε:

Καλησπέρα! Όταν λες ξεκινάς στον Χριστ, ξεκινάς με φυσικούς ή με δωρεά; Έχεις κάνει κάτι πιο πριν; Εννοώ κάποια εξωσωματική ή φυσικούς κάπου αλλού;

Η άποψη μου είναι ότι οι φυσικοί μπορούν να βοηθήσουν και έδωσαν τη λύση σε πολλές γυναίκες. Εμένα δεν με βοήθησαν και δυστυχώς μας κούρασαν πάρα πολύ (όπως είχε πει κ ο Χριστ). Από γνωστές μου βέβαια μαθαίνω ότι και σε άλλες γυναίκες έχει πει το ίδιο περί κούρασης, οπότε προφανώς είναι και η ειλικρινής του άποψη. 

Όσον αφορά στη δωρεά, για εμένα, όπως έγραψα, ήταν μια πάρα πολύ εύκολη απόφαση. Αντιλαμβάνομαι πλήρως ότι μπορεί να προβληματίζει πολλά ζευγάρια, αλλά εμείς το αποφασίσαμε με χαρά και ανακούφιση. Εσένα σε προβληματίζει αυτή η επιλογή; 

Από εκεί και πέρα, θα πρέπει να μετρήσεις τις δυνάμεις σου, ψυχικές και οικονομικές. Έτσι κι αλλιώς για να βρεθεί δοτρια θα χρειαστείτε ένα 6μηνο. Αν μπορείτε εν τω μεταξύ (οικονομικά και νομικά - δεν ξέρω) να κάνετε και κάνα δυο φυσικούς όσο περιμένετε θα ήταν ιδανικό. Κι αν πετύχουν, τέλεια! Αν δεν πετύχουν, θα ξέρεις ότι δοκίμασες τα πάντα. Εμένα τουλάχιστον αυτό με βοήθησε στην τελική μου απόφαση. 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα!❤️ Θα τα λέμε!

Δεν έχω κάνει τίποτα ακόμη.σημερα θα κάνω υπέρηχο δεύτερη μέρα περιόδου να δούμε ωοθήκες Κ θα μου πει ο γιατρός την γνώμη του αν αξίζει για φυσικούς.. δεν ξέρω... από το καλοκαίρι ξεκίνησα να ψαχνομαι όλες τις εξετάσεις σαλπιγγογραφια κατακερματισμός κυστική ίνωση καλά είναι αυτά..η Αμη όμως 0.02  ng .και υψηλή fsh είκοσι μέχρι τριάντα... τό ξέρω ότι δεν είναι καλά τα πράγματα.. ίσως με τον υπέρηχο αν μου πει ο γιατρός ξέχνα τους φυσικούς να το πάρω απόφαση Κ να πάω κατευθείαν για δωρεά

17 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Κι εγω εχω ΠΩΑ και οταν ρωτησα τπ γιατρο μου αν μπορω με καποιο ττοπο να βγαλω κανενα δικο μου ωαριο η απαντηση του ηταν: δεν υπαρχει καμια περιπτωση. Να σου πω την αληθεια καπωε ξελαφρωσα οταν το ειπε γιατι ειχα στο μυαλο μου οτι με ΠΩΑ ακο.α κι αν ειχα ωαρια δε θα ηταν σε καλη κατασταση και δε θα καταφερνα πολλα. Θα εχανα μονο χρονο κ χρημα. Οποτε ηρεμη τωρα πλεον ξεκιναω με δοτρια. Η γνωμη μου λοιπιν ειναι να προχωρησεις με δοτρια χωρια δευτερη σκεψη! Παλι δικο σου θα ειναι το μωρακι με λιγα δανεικα κυττατα :)

Νομιζω οτι ειμαι η μονη απο Θεσσαλονικη που παει σε αλλο γιατρο! Ολες δτον ιδιο πατε. Μηπως επρεπε να ερθω κ εγω εκει; Ουφ. Ολο αποφασεις πρεπει να παιρνουμε!

Αν μου πει και εμένα ότι δεν υπάρχει περίπτωση με δικά μου μπας Κ ηρεμήσω...να ρωτήσω πόσο Αμη κ fsh είχες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , eleni 21 είπε:

Δεν έχω κάνει τίποτα ακόμη.σημερα θα κάνω υπέρηχο δεύτερη μέρα περιόδου να δούμε ωοθήκες Κ θα μου πει ο γιατρός την γνώμη του αν αξίζει για φυσικούς.. δεν ξέρω... από το καλοκαίρι ξεκίνησα να ψαχνομαι όλες τις εξετάσεις σαλπιγγογραφια κατακερματισμός κυστική ίνωση καλά είναι αυτά..η Αμη όμως 0.02  ng .και υψηλή fsh είκοσι μέχρι τριάντα... τό ξέρω ότι δεν είναι καλά τα πράγματα.. ίσως με τον υπέρηχο αν μου πει ο γιατρός ξέχνα τους φυσικούς να το πάρω απόφαση Κ να πάω κατευθείαν για δωρεά

Αν μου πει και εμένα ότι δεν υπάρχει περίπτωση με δικά μου μπας Κ ηρεμήσω...να ρωτήσω πόσο Αμη κ fsh είχες..

Να σου πω κ εγω στα 38 με αμη 0.4 και fsh 30 δεν το παλεψα καθολου με δικα μου.. πηγα κατευθειαν στο μεγαλυτερο ποσοστο επιτυχιας γιατι δεν θα αντεχα ουτε ψυχικα τις αποτυχιες ουτε οικονομικα βεβαια..

πρίν από 5 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

@Neli83 άντε βρε πουλάκι μου θα μας σκάσεις σήμερα!!! Μήπως βγήκε νωρίτερα η χοριακη και πανηγυρίζεις χωρίς εμάς;; 

Χαχαχα!!! Ασε με και βραζω στο ζουμι μου!!! Ειναι κλειστο..στις 6 ανοιγει...λιγο ακομα κ θα σας πω...νομιζω θα σκασω τωρα στο τελος...

  • Μου αρέσει 3

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Villi είπε:

Κοιτα.. το ποσό είναι όντως φιλική τιμη, εγω πρόσφατα που εκανα ένα ραντεβού σε κέντρο εξωσωματικής της θεσσαλονικης, είχε πακέτο για δυο βλαστοκυστες σε αυτη την τιμη και ένα ακριβότερο για τέσσερις βλαστοκυστες. Όμως πάντα μιλούσαν για βλαστοκύστες. Σου ειπε ποτε ο γιατρός γιατι επέλεξε να βάλει έμβρυα λιγότερων ημερών; Επίσης μικρό αριθμό εμβρύων να το καταλάβω αν πρόκειται  για βλαστοκυστες.. αλλά μια νεαρή κοπέλα ( σου ειπαν ηλικια; ) να δώσει τόσα λίγα έμβρυα 3 ημερών; Εγω που ειχα τριών ημερών στην 1η δότρια πήραμε 7. Εξαρτάται βέβαια και απο τη συμφωνία που κάνατε. 

Ακριβως Villy μας φαίνεται πολύ παράξενο να έχουμε μόνο τρία έμβρυα με δωρεά. Για αυτό θα ήθελα πληροφορίες  για αλλά κέντρα. Αποφεύγω να γράψω το δικό μου εδώ αλλα μπορώ να το στείλω σε μήνυμα αν ενδιαφέρεται κάποια. Η συμφωνία που κάναμε δεν ήταν για συγκεκριμένο αριθμό. Ήταν να προχωρήσουμε με δωρεά και όσα έμβρυα προκύψουν. Μου είπε απλά ότι ειναι καλύτερα λίγων ημερών

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , eleni 21 είπε:

Δεν έχω κάνει τίποτα ακόμη.σημερα θα κάνω υπέρηχο δεύτερη μέρα περιόδου να δούμε ωοθήκες Κ θα μου πει ο γιατρός την γνώμη του αν αξίζει για φυσικούς.. δεν ξέρω... από το καλοκαίρι ξεκίνησα να ψαχνομαι όλες τις εξετάσεις σαλπιγγογραφια κατακερματισμός κυστική ίνωση καλά είναι αυτά..η Αμη όμως 0.02  ng .και υψηλή fsh είκοσι μέχρι τριάντα... τό ξέρω ότι δεν είναι καλά τα πράγματα.. ίσως με τον υπέρηχο αν μου πει ο γιατρός ξέχνα τους φυσικούς να το πάρω απόφαση Κ να πάω κατευθείαν για δωρεά

Αν μου πει και εμένα ότι δεν υπάρχει περίπτωση με δικά μου μπας Κ ηρεμήσω...να ρωτήσω πόσο Αμη κ fsh είχες..

Καλησπέρα και από εμένα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να πάρεις την απόφαση που θα σε κάνει να νιώσεις πιο σίγουρη. Αμη 2.2 fsh σε ανοδική πορεία άνω του 16.. μια προσπάθεια με δικό μου υλικό μηδέν στο πηλίκο. Προσωπικά δεν είχα αντοχή για φυσικούς για το καλό αυγό. Που αν βρισκόταν ποτέ ..

πρίν από 3 λεπτά , Leila είπε:

Ακριβως Villy μας φαίνεται πολύ παράξενο να έχουμε μόνο τρία έμβρυα με δωρεά. Για αυτό θα ήθελα πληροφορίες  για αλλά κέντρα. Αποφεύγω να γράψω το δικό μου εδώ αλλα μπορώ να το στείλω σε μήνυμα αν ενδιαφέρεται κάποια. Η συμφωνία που κάναμε δεν ήταν για συγκεκριμένο αριθμό. Ήταν να προχωρήσουμε με δωρεά και όσα έμβρυα προκύψουν. Μου είπε απλά ότι ειναι καλύτερα λίγων ημερών

Στο αιτιολόγησε γιατί θεωρούνται καλύτερα τα έμβρυα λίγων ημερών; Συγνώμη που σε πρήζω στις ερωτήσεις. Ο γιατρός που είμαι εγώ μου έχει πει ότι κάνει ετ μόνο με βλαστοκυστες επειδή θεωρητικά έχουν καλύτερη δυναμική.

Στο φινάλε ρε κορίτσια πληρώνουμε ένα σκασμός λεφτά για καλύτερο αποτέλεσμα και λιγότερη ψυχολογική κουραση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να πάρεις την απόφαση που θα σε κάνει να νιώσεις πιο σίγουρη. Αμη 2.2 fsh σε ανοδική πορεία άνω του 16.. μια προσπάθεια με δικό μου υλικό μηδέν στο πηλίκο. Προσωπικά δεν είχα αντοχή για φυσικούς για το καλό αυγό. Που αν βρισκόταν ποτέ ..

Στο αιτιολόγησε γιατί θεωρούνται καλύτερα τα έμβρυα λίγων ημερών; Συγνώμη που σε πρήζω στις ερωτήσεις. Ο γιατρός που είμαι εγώ μου έχει πει ότι κάνει ετ μόνο με βλαστοκυστες επειδή θεωρητικά έχουν καλύτερη δυναμική.

Στο φινάλε ρε κορίτσια πληρώνουμε ένα σκασμός λεφτά για καλύτερο αποτέλεσμα και λιγότερη ψυχολογική κουραση

Όχι απλά ότι είναι καλύτερα….δεν έχει σημασία τόσο αυτό για μένα όσο ότι αισθάνομαι ότι δεν πηρα ικανοποιητική απάντηση για τον μικρό αριθμό 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Villi είπε:

Κοιτα.. το ποσό είναι όντως φιλική τιμη, εγω πρόσφατα που εκανα ένα ραντεβού σε κέντρο εξωσωματικής της θεσσαλονικης, είχε πακέτο για δυο βλαστοκυστες σε αυτη την τιμη και ένα ακριβότερο για τέσσερις βλαστοκυστες. Όμως πάντα μιλούσαν για βλαστοκύστες. Σου ειπε ποτε ο γιατρός γιατι επέλεξε να βάλει έμβρυα λιγότερων ημερών; 

Να ρωτήσω κάτι; Το ενδεχόμενο να δώσει πάνω από 4 βλαστοκυστες το απέκλεισαν δηλαδή; Γιατί εγώ πχ. από 9 ωάρια πήρα 7 βλαστοκυστες. Στην περίπτωση που έπαιρνα το πακέτο για 4, τι θα έκαναν με τις άλλες 3; Ή λένε αριθμό ωαρίων και ότι από αυτά συνήθως προκύπτουν 4 βλαστοκυστες; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , marina_86 είπε:

Να ρωτήσω κάτι; Το ενδεχόμενο να δώσει πάνω από 4 βλαστοκυστες το απέκλεισαν δηλαδή; Γιατί εγώ πχ. από 9 ωάρια πήρα 7 βλαστοκυστες. Στην περίπτωση που έπαιρνα το πακέτο για 4, τι θα έκαναν με τις άλλες 3; Ή λένε αριθμό ωαρίων και ότι από αυτά συνήθως προκύπτουν 4 βλαστοκυστες; 

Συμφωνώ πολύ περίεργο να ξέρουν από πριν πόσες βλαστοκυστες θα προκύψουν. Στην Αθηνα είναι το κέντρο που αναφέρεις  marina_86; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Leila είπε:

Συμφωνώ πολύ περίεργο να ξέρουν από πριν πόσες βλαστοκυστες θα προκύψουν. Στην Αθηνα είναι το κέντρο που αναφέρεις  marina_86; 

Όχι, Θεσσαλονίκη... 

Το υποψιαζόμαστε ότι γίνεται μια μοιρασιά στα ωάρια αλλά άλλο να πουν θα πάρεις 10 ωάρια και min 4 βλαστοκυστες κι άλλο να πουν 4 βλαστοκυστες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...